Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-10-08, 15:32   #256
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

Quote:
Originally Posted by TOP42 View Post
ok.ai dreptate!DAR cum se face ca prima oara cand s-a dat cu 997 a luat bataie de 3 ori,997 fiind stock????

Cauta mai sus posturile legate de acesta problema.
Rabanne is offline  
Old 10-10-08, 15:53   #257
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
@ B39738: aici inclin sa nu iti dau dreptate ca pana la urma am asistat de cateva ori cand unii din cei care au primit in opinia ta nota 10 se scuzau si etc ... si e intr-o oarecare masura normal, pt ca si tu ai zis ca oamenii stau si isi repara masinile, apoi iar merg cu ele...
Cei din categoria ta cu nota 10 au masini care in mare parte nu le mai prea poti folosi decat exclusiv pt curse... sunt masini care daca exista o cursa in Ungaria e f indicat sa mearga pe platforma pana acolo ... si intr-adevar, nota 10 ca si-au sacrificat o masina pt asa ceva si pe langa mai au si alta pe care sa o foloseasca zilnic
Si mai exista masini de genul GT-R, 997 Turbo, 996 Turbo, RS6 si etc etc, de care oamenii se folosesc ca aia e masina lor, si printre altele, mai si fug... exista cazuri in care fug mai incet decat una dedicata strict... dar aici intervine diferenta... omul dupa isi ia masina si pleaca la treaba lui, pe cand cei "pasionati" si-o duc la garaj (nu e un lucru rau, dar trebuie luat in calcul)

@Yoda: la faza cu RBN vs. Andrei, d c sa aplaudam pe langa cand e treaba lor strict !?

Si on-topic: daca 997 SKN fuge mai tare, mi se pare relativ naturala treaba... e o masina care costa f multi bani si care a fost si "facuta" sa fuga si mai bine decat stock... eu zic ca nu are rost sa aratam cu degetul in stanga si in dreapta, pt ca amandoua (si GT-R si 997) sunt niste masini fantastice, si niciunul dintre cei care nu le avem nu cred ca am zice nu uneia sau celeilalte ... iar pt critici, pana la urma ce va asteptati de la o "chinezarie" care se mai si strik... park asa am auzit

inca o data felicitari celor care kiar au asemenea masini si ofera subiect de discutie atator oameni care le vad pe net sau ingheata ore intregi prin oras ca sa le vada
Achime gresesti aici!
Baiatul asta care a scris a luat o masina care a fost folosita de mine personal ZI de ZI - ziua la munca si noaptea la curse - si asta a vazut masina asta ani de zile.Un alt exemplu il pot da multi.......cu multe alte masini
__________________
C 20 Let - Turbo POwer
maryo is offline  
Old 10-10-08, 16:04   #258
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

si nissanul sunny gtir si evo8 de la braila merg zi de zi ba chiar evo ul face multi km in afara tarii
daniwmk is offline  
Old 10-10-08, 16:43   #259
D G H

Stage 4
 
D G H's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 256
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

din nou discutii aiurea.....curse mai facem si noi?
D G H is offline  
Old 10-10-08, 17:00   #260
STIprdr
Dream Squad Member

Stage 4
 
STIprdr's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 253
Member of:
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

Quote:
Originally Posted by bogdan View Post
intotdeauna o sa aibe rost o deplasare la o legala (acum multi ani parca ne-am strans sa mergem la o cursa in timisoara ? ,dar atunci exista prietenie si pasiune, acum avem doar COAIE uni mai mari si altii pe net)
ce vremuri... pana la urma ce conteaza pentru ce isi foloseste fiecare masina? fiabilitatea si performanta pana la urma tin de capacitatile fiecaruia de a isi modifica masina, ce e mai deranjant din pct meu de vedere este ca s-a uitat scopul acestui sport.
__________________
PROUD MEMBER OF DREAM SQUAD
STIprdr is offline  
Old 10-10-08, 17:31   #261
Raul_WST

Stage 3
 
Raul_WST's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 84
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

Quote:
Originally Posted by D G H View Post
din nou discutii aiurea.....curse mai facem si noi?
Mare om, mare caracter. Foarte mare respect pentru asta !!!
Raul_WST is offline  
Old 10-10-08, 18:34   #262
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

Quote:
Originally Posted by Rabanne View Post
Relatia dintre mine si Andrei nu te priveste. Si te-as ruga sa nu mi te mai adresezi.
era un fel de a spune...nu prea am cui sa ma adresez...cine esti?!aaaa esti baiatul cu pretentii de tuner care suna lumea sa o intimideze vorbind f urat?!
e bine nu m-ai intimidat nici pe mine nici pe altii...ci pur si simplu ne-ai dezgustat...si unde mai pui ca te dai si mare domn!unii se nasc domni...altii incearca sa fie fara a reusi!bafta si fara alte off topicuri!
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline  
Old 10-10-08, 19:14   #263
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

Quote:
Originally Posted by D G H View Post
din nou discutii aiurea.....curse mai facem si noi?
Crec ca cel mai bine ar fii sa le pastram doar pentru noiSunt prea multi frustrati care isi inghit limba cand vad astfel de evenimente la varf cu oameni de top. Nu vreau sa-i am pe constiinta
Rabanne is offline  
Old 10-10-08, 19:28   #264
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

mama nu te cred
tu ce cursa faci? tu esti omul de top?
blazeyblaze is offline  
Old 10-10-08, 19:34   #265
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

Quote:
Originally Posted by Rabanne View Post
Crec ca cel mai bine ar fii sa le pastram doar pentru noiSunt prea multi frustrati care isi inghit limba cand vad astfel de evenimente la varf cu oameni de top. Nu vreau sa-i am pe constiinta
vezi cu limba aia ce faci cand vorbesti cu Tentean!
yoda is offline  
Old 10-10-08, 20:29   #266
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

Quote:
Originally Posted by Rabanne View Post
Din mers clar Porsche-ul trece in fatza la o distanta de cateva masini. Pe 400 de m masinile sunt pe acolo dar dupa 200km/h Porsche-ul trece din nou in fata. Porsche-ul era un 997 Turbo tiptronic cu Full Race Exhaust si soft si, dupa spusele soferului mergea cu 1.2 bar de boost. Fara doar si poate Porsche-ul este indiscutabil mai rapid in aceasta configuratie. Cu siguranta ca dupa ce se va instala evacuare completa si soft de 1.2 bar la Skyline o vom incerca din nou, nu cred ca este greu de dedus cum va sta problema Skyline-ul in momentul de fatza ruleaza cu softul de fabrica de 0.8 bar si evacuare catback Mines. Cei care au fost la fatza locului sunt in masura sa comenteze ce au vazut Chiar daca nu am avut confirmarea directa, avand in vedere rezultatul cursei cu start de pe loc cu acest model modificat ne este destul de clar acum ca un 997Turbo stock nu ar avea nici o sansa in fatza GTR-ului.
eu unul am vazut GTR-ul in fata, eram postat undeva dupa 400m cu niste baieti si era cu un metru in fata GTR-u.dar nu stiu cum sau dat din mers sau dupa loc.
dar asta am vazut si poate sa confirme si roiu daca nu ma credeti
76BPR is offline  
Old 10-10-08, 20:43   #267
mikilol

Stage 2
 
mikilol's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 72
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

Quote:
Originally Posted by yoda View Post
vezi cu limba aia ce faci cand vorbesti cu Tentean!
off-topic: @yoda..cu riscu de a nu mai vb cu mine..no offence dar apropo de subtilitatea ta tin minte ca intr-o perioada erai fan "cheky"..acu ti-ai tras si tu shapaca cu SKN? sau tragi numai la "brand"-uri consacrate?! Peace! si vezi ca RBN e un brand exclusivist poate prea exclusivit pentru unii (deh, n-au shepci moca)
__________________
I WAS BORN FREE, NOW I\'M EXPENSIVE
mikilol is offline  
Old 10-10-08, 20:54   #268
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

Quote:
Originally Posted by mikilol View Post
off-topic: @yoda..cu riscu de a nu mai vb cu mine..no offence dar apropo de subtilitatea ta tin minte ca intr-o perioada erai fan "cheky"..acu ti-ai tras si tu shapaca cu SKN? sau tragi numai la "brand"-uri consacrate?! Peace! si vezi ca RBN e un brand exclusivist poate prea exclusivit pentru unii (deh, n-au shepci moca)
simpatico...cum as putea sa nu mai vorbesc cu tine?!imi esti prea draga chiar daca mediu in care te-nvarti nu este asa de elevat precum se da!si da sunt fan Ceky pt ca-mi este prieten f bun iar despre skn am auzit lucruri bune...sa nu uitam ca in germania este un brand!
fiecare are parti bune si parti rele...doar suntem oameni, nu?!
also peace for you my dear!
yoda is offline  
Old 10-10-08, 21:20   #269
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

Quote:
Originally Posted by Rabanne View Post
"Full race exhaust" exact asa s-a exprimat Theo. Poate ca lui ar trebui sa-i explici treaba cu Prostia sau Cacanaria. Cat despre cursa, vad ca avem amandoi aceeasi parere, se pare ca si din spate s-a vazut exact ca si din cockpit Nu a scris nimeni ca GTR-ul a fost in fata in vreun moment la cursa din mers. Ce parere ai despre GTR vis a vis de un 997 turbo stock?
Ok, hai sa uitam toate aceste polemici. Cred ca intalnirea trebuie luata mai mult ca o comparatie decat ca o cursa.

Revin cu sfaturi din batrani, si ma repet spunand ca am (din pacate) mai multa experienta de curse/forum decat multa lume care este prezenta de curand in aceasta lume.

Toate discutiile astea nu duc la nimic bun sau constructiv, si am vazut foarte multe intalniri intre amici/prieteni care au incheiat seara foarte Ok si apoi s-a ajuns la discutii si acuze grele pe forum din cauza unor posturi interpretabile si ale unor reactii exagerate din ambele parti.

Referitor la intrebarea ta : 997 Turbo vs GTR , nu stiu cum sta pe strada treaba, chiar nu stiu, in cursa cu Theo amandoi ajungeam la viteze f f foarte mari 280,290, 295 km/h si nu am pus accent pe distanta dintre masini sau pe cat de tare se departa una de cealalta, cu toate ca eram pe highway iti trebuie ceva atentie la drum, intelegi?
Ce pot sa spun este ca parerea mea este ca GTR este castigator din mai multe puncte de vedere decat comparatia noastra EXTREM de simpla, si anume liniuta sau care e mai tare inainte cu gazu' jos.
Dupa gustul meu arata mai bine, e mai bine echipata pt "boy racer" , e mult mai pretabila la modificari si ii sta si bine modificata, si cu siguranta este mai usor de condus la limita pentru soferi obisnuiti asa cum suntem cam toti care citim acest post.
Eu chiar in momentul asta sunt la Paris, la salonul auto, spernand sa vad V-Specul sau sa aflu ceva detalii concrete despre el pt ca nu este prezent. Eu vreau un GTR pt mine, mai e nevoie sa spun altceva !
__________________
SKN ROMANIA
www.skn-tuning.ro
andreitentean is offline  
Old 10-10-08, 21:22   #270
mikilol

Stage 2
 
mikilol's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 72
Default Re: Grecu is back... with a GT-R

@yoda: mediul in care ma invart a dat dovada de profesionalism si fair-play de foarte multe ori si vis-a-vis de cecky si vis-a-vis de Andrei..in mediul asta ma invart de vreo 5ani si lansand "scandalurile mircuite" de pe forumuri rezultatele s-au vazut intotdeauna pe strada..spre surprinderea ta si cand ai avut tu pr cu RS-ul si cand Andrei a avut nevoie de piese ma invarteam in acelasi mediul si nu cred ca tu sau Andrei ati sesizat vreo "discriminare" pt ca e usor sa arunci cu "noroi" prin vorbe insa rezultatele conteaza..si alea sa vad pe astfalt..asa ca mediul in care ma invart crede-ma ca e mult mai elevat decat altii
mikilol is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -