Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-02-06, 23:37   #76
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

da sebastian chiar am citit tot .....si daca nu sunt reale masinile...rusine lui ca om ca vrb aiurea....dar daca sunt eu zic ca o sa fie interesant sa vezi un viper si un rx7 la start.
D_M_X is offline  
Old 22-02-06, 00:07   #77
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

Hai ca mai repet odata ...

Masinile sunt cat se poate de reale sunt in tara si gata de actiune .... problema sunt eu care sunt in p*** in savana inconjurat de black mamba's, scorpioni, maimute si negrii... sincer mi-ar place sa fiu in tara prin ceva cluburi acuma dar nu pot sa plec acuma inca ... asa ca ne vedem la vara ...


Si desi pare greu de crezut aceste masini sunt pe strazile din romania .. modificarile de la rx7 le puteti vedea la sectiunea masina mea...

Viperu e prety much stock... si da sebi scoate 11sec.... te-am speriat cumva ???

cat despre rx7 scoate si mai bine asi vrea eu

Sa stiti ca o sa ne dam cu fiecare dintre voi care aveti masini si o sa ne dam si cu dacii si cu ce vreti voi ... eu sincer cred ca numai asta o sa fac cat stau acasa ... daca nu ajung dupa gratii inainte bineinteles..
__________________
Tengu is offline  
Old 22-02-06, 01:01   #78
Kane

Stage 4
 
Kane's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 184
Default

Mda. Acum vreo sapt - 2 era Viperul de care zici (din Baia Mare) portocaliu cu dungi albe pus pe Autovit la vanzare. 120k euro si 550cp... de la stock pana la 550cp e cale lunga.
Kane is offline  
Old 22-02-06, 05:56   #79
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
Quote:
Originally Posted by \"blazeyblaze\"
mx6...ai auzit de dacia de competitie de la renault?
banuiesc ca nu...erai prea preocupat sa te plimbi in viperul tau de 100.000 eur....tind sa cred ca dacia aia de pilafeste pana pe la 180...ca deh....cam pe acolo e limitata....a si btw....pe 400 metrii slabe sanse sa reusesti tu sa pui toti caii jos la viperul ala
in fine....si mai coboara nasu` de sus....ai fost provocat de o dacia...inseamna ca e ceva de capul ei....daca iti sustii teoria conforma careia castigi detasat de ce nu te dai? promit ca iti platesc eu benzina....ok?

AAAA ..... SI AI GRIJA LA TON PT CA NU NE CUNOASTEM OK ??????

Din cate vad eu tu esti \"beemer man\" asa ca nu prea imi dau seama cum ai auzit de existenta altor masini ...????? dacia , viper..??????

dude...like mi se rupe mie stii tu ce de grija pe care imi sugerezi tu sa o am....iti explicam foarte simplu ca e frumos sa accepti provocarea nu sa dai inapoi pe motiv ca te dai cu dacia or some shit....si ma scuzi ca nu am fost foarte atent la masina cu care ai zis ca te dai....oricum ma doare in cot de masinile tale....si in legatura cu faptul ca eu sunt beemer man si ca nu stiu despre alte masini....ma lasi absolut rece cu replica asta...du-te frate si cauta alta strada ca nu e loc aici....nu mai ocoli subiectul si accepta provocarea cu dacia si taci dreq din gura...sau iti e ca iti iei rusine?
__________________
sec
blazeyblaze is offline  
Old 22-02-06, 07:02   #80
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
Hai ca mai repet odata ...

Masinile sunt cat se poate de reale sunt in tara si gata de actiune .... problema sunt eu care sunt in p*** in savana inconjurat de black mamba's, scorpioni, maimute si negrii... sincer mi-ar place sa fiu in tara prin ceva cluburi acuma dar nu pot sa plec acuma inca ... asa ca ne vedem la vara ...


Si desi pare greu de crezut aceste masini sunt pe strazile din romania .. modificarile de la rx7 le puteti vedea la sectiunea masina mea...

Viperu e prety much stock... si da sebi scoate 11sec.... te-am speriat cumva ???

cat despre rx7 scoate si mai bine asi vrea eu

Sa stiti ca o sa ne dam cu fiecare dintre voi care aveti masini si o sa ne dam si cu dacii si cu ce vreti voi ... eu sincer cred ca numai asta o sa fac cat stau acasa ... daca nu ajung dupa gratii inainte bineinteles..
Daca face 11 secunde f f tare, dar nu ma sperie deloc pe mine, sper sa fie adevarat si ma dau, altfel nu are sens sa-mi consum banii aiurea.
Nu ma sperie nimic iar masina mea oricum e mai rapida de atat cu mult.
Ramane de vazut, dar ar fi bine cu 550cp sa nu ma deranjezi pentru ca oricum de serie are 510 si nu e fantastica.
Uite ce spune producatorul de ea si e modelul nou care e mult mai rapid.
Viper SRT10's aluminum-block 8.3-liter V10 engine delivers a staggering 510 horsepower and 535 lb-ft of torque. That means 0 to 60 mph in less than 4 seconds, an estimated top speed of 190 mph on the test track, and completion of the signature SRT 0-100-0 mph test in just over 12 seconds. Translation: Buckle up and hold on.
In 12 secunde deabea face 160km/h.
Veniti ca oricum avem nevoie de carne de tun.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 22-02-06, 07:14   #81
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default


Sunt atat de impresionat de motorul de Viper incat cu dieselul bmw am invins monstrul asta cu motor de Viper SRT10's pe 400m la Timisoara.
Deci retine am pus langa el la start un diesel.
Te rog sa nu ne mai intoxici cu minciuni, poate tu crezi in ele noi nu.
Sa vedem ceva filme se poate?
Attached Files
File Type: avi 57_103.avi (840.3 KB, 127 views)
SEBASTIAN is offline  
Old 22-02-06, 07:41   #82
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default

Eu propun sa plecam de la prezumtia de nevinovatie, si sa admitem ca oamenii au acele masini si la vara ne vom vedea cu ei.
S-a format o paradigma deficitara, conform careia toti trebuiesc luati la p*** de cum au venit, ca sa fim siguri ca nu ne mint...
Dati si voi dovada de putina maturitate, ce e balciul asta?
omuliber is offline  
Old 22-02-06, 07:49   #83
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Eu propun sa plecam de la prezumtia de nevinovatie, si sa admitem ca oamenii au acele masini si la vara ne vom vedea cu ei.
S-a format o paradigma deficitara, conform careia toti trebuiesc luati la p*** de cum au venit, ca sa fim siguri ca nu ne mint...
Dati si voi dovada de putina maturitate, ce e balciul asta?
Pe siteul asta intra oricine si scrie orice, eu nu stiu nici cine esti tu da ca vrei sa fiu sincer.
Exista o comunitate si multi in jurul ei, unii de pe aici nici nu exista sau sunt nicknameuri care ascund personaje banate cu ceva tmp in urma.
Nu putem crede si pune botul orice, sigur ca prezumtia de nevinovatie functioneaza, dar daca vrei sa si spui ceva credibil, incearca sa probezi asta altfel vorbele sunt fara acoperire.
Ce prezumtie vrei tu cant ei fara sa cunoasca pe cineva cu ar fi Vladut de ex ii spun a esti fan inrait BMW si nu sti altceva... de unde au informatile astea eronate, poate omul ala vrea un Carerra turbo.
Nu arunci cu vorbe si prostii sa creada, demonstreaza ceva si atunci situatia se schimba.
Nu am nimic cu ei si nici nu pot avea , dar comportamentul lor lasa de dorit, iar naivitatea unora ii incurajeaza.
Mi-ar placea sa fie masinile asa tari cum spun ei , dar dupa cum procedeaza cred ca-i o mica cacialma.
Am auzit si vazut prea multi incinosi ca sa cred orice balivern.
SEBASTIAN is offline  
Old 22-02-06, 07:58   #84
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default

cac in el de viper
in afara de look chiar nu are nimic de prezentat
blazeyblaze is offline  
Old 22-02-06, 08:23   #85
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

Cred ca imi pierd vremea deja pe topicul asta ......

blazeyblaze ... o tine pe al lui sa accept provocarea cu dacia..... pai am facut-o dude inca de doua ori ...... asa ca nu am idee de ce nu citesti inainte sa raspunzi ...????

Sebastian crede ca totul e o cacialma si imi pune video cu ceva 4x4 ..... pai de la 4x4 pana la viper e un pic de diferenta ......

De asemenea sebastian sustine ca masina lui e mult mai rapida de 11 sec........ pai atunci suntem printre cei mai tari din lume si nu stim...????cea ce ar fi foarte bine zic eu . Sebi draga pune tu filme sa dovedeasca chestia asta pt ca si noi credem ca e o cacialma ce spui tu .... nu ??? avem dreptul... si in plus sti-ul e 14sec de serie deci pana la 11 e cale lunga .... pe cand viperu e 12 de serie .. deci e un pic mai credibil...

Idea e ca discutia asta e cam inutila si plina de x-uri si y-uri asa ca eu renunt, nu sunt aici sa te conving pe tine sau pe altcineva de anumite lucruri.... efectiv ma gandeam ca ar fi frumos ca sa se prezinte la sart in romania un rx7 si un viper indiferent de performante si calitatile soferilor, idea era de spectacol pt cei pasionati pt ca pana la urma asta ne place la fiecare la cursele auto spectacolul..... dar daca reconsider ajung la concluzia ca cel putin aici pe forum sunt oameni care nu merita asa ceva .... si eu am unde sa ma dau intr-un cadru mult mai frumos si civilizat.... si in plus pot sa fac si altceva in afara de drag.... drift, touge, etc.. care sunt mult mai fun... pe cand in romania ????

Asa ca astept alte provocari ... orice alte polemici si teorii o sa le ignor, ai dreptate sebi ca sa te cunoasca lumea ai nevoie de fapte asa ca o sa vb fata in fata pe pista unde sper sa putem fi mai pritenosi...

Respect,
Tengu is offline  
Old 22-02-06, 09:39   #86
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default

dude
diferenta intre tine si noi (eu sau sebi) este ca noi ne-am facut deja cunoscuti in lumea auto destul de bine chiar si activam de ceva vreme in \"meseria\" asta/hobby...pe cand pe tine nu te cunoaste nimeni
imi cer scuze ca nu am citit pana la capat threadul sa vad daca ai acceptat provocarea ....mea culpa....cat despre ce se petrece in romania....te invit la un drift challenge....pe ce suma vrei tu....waddaya say? r we on?

P.S. : crede-ma ca nu ma impresioneaza un viper atat de mult....numai in bucuresti sunt vreo 5 srt10 ....si de ce zic ca nu ma impresioneaza?....pentru ca ochii mei sunt mult mai incantati cand vad aproape zilnic gallardo/murcielago , modena , zeci de continental GT plus multe alte masini pe care voi aveti ocazia sa le vedeti in Vegas sau Florida/Miami....no offense dude dar la capitolul masini exotice....hmmm.....america prefera masinile americane so chill....
cat despre rx7 da intr-adevar....o masina pe care inca nu am avut ocazia sa o zaresc dar pe care mi-as dori foarte mult sa o zaresc
pana la proba contrarie , eu sau sebi avem deja un trecut bogat in lumea curselor auto din Romania plus o groaza de materiale ce pot atesta lucrul asta si sincer....nu mi se pare normal sa ne justificam de fiecare data cand apare un nou venit tocmai pentru a-l convinge pe el si atat....pe cand tu....no offense....nu te stie nimeni din comunitatea asta....plus ca stii cum e...nu-ti place....nu mai scrii aici si gata
have a nice day
blazeyblaze is offline  
Old 22-02-06, 09:59   #87
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"radu_lkv\"
Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
pt. Lucian,

Nu cred ca mai are rost sa o lungim din moment ce tu nici macar nu crezi in existenta acestor masini.... DA MASINILE EXISTA SI SUNT AMNDOUA IN BAIA MARE.....

Parerea mea ca poti sa bagi cat vrei tu in dacie e tot dacie si cred ca esti un mare visator cea ce nu e rau de loc daca nu ai vise nu faci nimic in viata.... Poate imi explici tu care esti cunoscator..?? sa zicem la un motor de dacie da ?? ii pui turbo .. cat te tin pe tine componentele in motor ???? ok le schimbi pe toate pistoane biele arbore axe rulmenti etc... cat te tine pe tine blocul motor ????...ok scimbi motorul pui motor de altceva ce vrei tu de 300cai... cat te tine pe tine caroseria si suspensia si ce handling are o masina ca dacia.....???? ai vazut vreodata dacie in tunelul de aer etc... care e distributia maselor ???? Da in cazul in care construiesti o dacie sau mai exact un pipe car atunci vb pana atunci eu zic ca nici sasiul nici caroseria nici suspensia nici motorul nu se preteaza la tuning....

Sau probabil faptul ca dacia costa 5000eur si viperul costa 100 000.... e doar o intamplare nu ????...

Iar daca tu ai ajuns sa compari viperu cu o dacie fie ea si cea mai tunata din romania... ce sa mai zic sa dea domnul sa nu auda americanii ca o sa dea foc la uzinele dodge...

Iar cand am zis de circuit ma refeream la faptul ca mai cunoaste lumea si altceva in afara de drag.... oricum tu nu ai ce sa stii de circuit ca eu inca nu am vazut nici unul in romania... si stai relaxat ma dau cu tine pe orice traseu montan...

Oricum bafta in continuare cu dacia...
FELICITARI PT POST!! UNUL ELEGANT, CORECT SI MAI ALES PERFECT ADEVARAT. BRAVO !!
Nimic adevarat in ce spui. Motorul a fost supraalimentat cu presiune 1.5 si asta o pot confirma mai multe persoane care traiesc , exista si sunt cunoscute ! Cat despre performante .... mai cauta un pic pe internet macar .... renault 5 gt turbo 1.4 cilindree a scos 11.2 sec pe 402 m la Santa Pod ... si asta fara nos . Radu ... poate imi explici unde avea dreptate ? De banii de viper iti garantez ca hai ... poate nu dacia ... dar din un r5 turbo faci o bomba care rupe viper de nu stie cum il cheama. Quife va spune ceva ? Ahh .. nu are rost. Man ... eu ti-am spus ca sunt foarte tentat sa fac o urcare cu tine pe un drum virajat . Tu mi-ai spus de circutie de formula 1 .... m-ai lamurit ! Sa te vad la vara cand scapi de negrii si maimutze !
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 22-02-06, 10:04   #88
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ono\"
Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
pt. Lucian,

Nu cred ca mai are rost sa o lungim din moment ce tu nici macar nu crezi in existenta acestor masini.... DA MASINILE EXISTA SI SUNT AMNDOUA IN BAIA MARE.....

Parerea mea ca poti sa bagi cat vrei tu in dacie e tot dacie si cred ca esti un mare visator cea ce nu e rau de loc daca nu ai vise nu faci nimic in viata.... Poate imi explici tu care esti cunoscator..?? sa zicem la un motor de dacie da ?? ii pui turbo .. cat te tin pe tine componentele in motor ???? ok le schimbi pe toate pistoane biele arbore axe rulmenti etc... cat te tine pe tine blocul motor ????...ok scimbi motorul pui motor de altceva ce vrei tu de 300cai... cat te tine pe tine caroseria si suspensia si ce handling are o masina ca dacia.....???? ai vazut vreodata dacie in tunelul de aer etc... care e distributia maselor ???? Da in cazul in care construiesti o dacie sau mai exact un pipe car atunci vb pana atunci eu zic ca nici sasiul nici caroseria nici suspensia nici motorul nu se preteaza la tuning....

Sau probabil faptul ca dacia costa 5000eur si viperul costa 100 000.... e doar o intamplare nu ????...

Iar daca tu ai ajuns sa compari viperu cu o dacie fie ea si cea mai tunata din romania... ce sa mai zic sa dea domnul sa nu auda americanii ca o sa dea foc la uzinele dodge...

Iar cand am zis de circuit ma refeream la faptul ca mai cunoaste lumea si altceva in afara de drag.... oricum tu nu ai ce sa stii de circuit ca eu inca nu am vazut nici unul in romania... si stai relaxat ma dau cu tine pe orice traseu montan...

Oricum bafta in continuare cu dacia...
Sa inteleg ca te provoaca o Dacie?
Ono ... incearca sa fi putin atent ... omul a vorbit ipotetic despre 2 masini RWD .... eu am spus ca as vrea o liniutza cu una din ele (50% in gluma daca citesti ATENT contextul) dar foarte interesat de oricxare din ele pe o urcare la Poiana. Ti se pare ceva fantastic ? Probabil nu stii cum evolueza a mea pe curbe in urcare. Poti intreba pe oricine a fost la Craiova in acea mare coloana ..... Nu vorbii fara sa stii .... Pe langa asta .... sunt 2-3 persoana care stiu in momentul asta configuratia cu care va iesi masina mea pe strada in maximn 1 luna . Asa ca.... cine stie .. poate va scoate 40 cai .
Lucian is offline  
Old 22-02-06, 10:07   #89
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
multumesc radu_lkv....!!

ne dam daca nu dai calibra nu ??? sau ne dam oricum cu evo.. sper...

Bine dupa ce treci barajul cu daciile of course....

Fara suparare pt posesorii de dacii pt ca sunt convins ca sunt multi, oricum daca o sa se poata imatricula masini mai vechi de la anul o sa fie o posibilitate pt a lucra pe o masina mai competitiva crx, 200sx, mx6, civic...etc. tot cu un buget destul de acceptabil...
Vad ca deja suferi de tine si nu e frumos. Ono cu Lambo probabil te va executa (daca vei veni pe pista ) nemilos . Dar sa-l pui sa se dea cu o masina mai slaba ..... pt ca apoi sa se dea cu tine . Eu cunosc masina lui Bogdan ... tu nu. Eu cunosc masina mea ... tu nu. Eu cred ca o sa-l ard pe Bogdan ... tu razi ca ... Gigi Becali .
Lucian is offline  
Old 22-02-06, 10:10   #90
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"D_M_X\"
deja daca s-a ajuns sa se compare rx7 si viper cu dacia.....hai sa fim realisti ca nici o dacie nu are cum sa faca fata unui rx7 pe traseu montan...asta cu conditia ca ambii soferi sa fie f buni...iar l-a liniute...no coment ca nu stiu masinile lui mx6 cum sunt ca sa pot sa vrb de ele.
Pe traseu montan nu are sanse ? Man .... ai baut sa nu mai stii masina mea ? O risc pe urcare cu ce RWD vrei tu pana in 300 cai. Daca ma face asta e .... diferentele vor fi in secunde. Dar sa spui ca nu am sanse ... pe ce te bazezi ? Ok ... nu eu .. nu cunosc traseul .... PUN MASINA MEA ... COX vs RWD castiga COX . Te tine ?
Lucian is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -