Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-02-06, 12:51   #106
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

si eu cu carrera geteu meu
shadowro is offline  
Old 23-02-06, 12:56   #107
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Il rog pe moderator sa faca putina curatenie si la locul unde pot fi eu provocat si sa-i stearga mesajele si replicile implicite cu rugamintea sa posteze o mica explicatie referitoare la acest user.

Ce pot spune ca intradevar nu avem DRAGSTEARE dar curse de Drag sunt, iar nu masinile genereaza cursa ci sistemul de concurs in paralel cu start de pe loc pe 400m cu sosire lansata.

In alta ordine de idei vreau sa va spun urmatoarea problema legata de ce spunea MX6, clona sau nu, serios, sau in gluma, de fapt el poate o fi o gluma cu totul.

ACUZ Administratorii si nu Moderatorii ca nu au generat un sistem prin care sa se controleze identitatea userilor. Cum se face asta e treaba lor si responsabilitatea lor. Trag doar un semnal de alarma si va spun ca vor fi mereu chesti de genul asta care sunt menite sa creeze tensiuni si fapte neplacute.
De multe ori se impune cenzura pt ca nu exista o triere a membrilor, sincer in medie nivelul de aici al discutilor, calitatilor tehnice e indoielnic, iar uni care ar avea de spus ceva sunt luati la misto sau se calatizeaza certuri cu ajutorul unor vesnici anonimi. Sa ne lase in pace sa viseze in somn nu pe net.
Pana nu demult se spunea ca hartia e cea care suprta orice prostie, mai nou internetul i-a luat locul.
Poate sa se supere oricine pe mine dar nu dau doi bani pe un bmw imaginar in cazul de aici pe Viper si RX7 in comparatie cu Dacia palpabila si reala, in plus cunosc si nu sunt singurul propietarul a carui ambitie va arata ceva nu vorbe pe net. Sa vca spun ceva cand am venit la primele curse organizate de ..., nu de noi eu nu spuneam domne vreau sa te ard, provoc pe cutare si cutare, am demonstrat si am inceput sa si vorbesc, dar in general nu am provocat, daca cine a facut asta f frumos, i-am raspuns cum am crezut si cred ca nu sunt un om care vorbeste fara acoperire. Daca aveti alta parere puteti sa vi-o exprimati intr-o tara libera ca Romania.
Ce pot sa va spun sa vorbesc putin de lideri, de uni tocmai am zis cate ceva, urmeaza restul: Florian cred ca face masini stie ceva in domeniul asta si cand e vorba de BMW oricare de aici inclusiv eu e bine sa-l asculte, nu stiu daca stie tot dar stie multe si eu de exemplu poate aflu ceva nou, dar un mare dar si asta nu-mi place la el nu are sange de locul unu; Micutu are masina diesel ii mai pune cate ceva un intercooler un turbo, chiar un motor mai nou insa cand e vorba de cursa el nu conteaza si nu cred ca va fi altfel vreodata, pentru el pasiunea mecanicii a tehnicii a performantei nu e aici in alta parte il gasiti pe el la curse; Sei un fan bmw un sofer la limita nebuniei care a scris istorie, acum are ambitii mult mai mari decat am avut eu cu cielo, are competitia in sange si rautatea de a fi primul; Andrei ce sa va zic daca a rupt gura la vtm profesionistilor, o fi vr-un fraier cumva ; sunt multi dar imi pierd rabdarea sa scriu si sunt trezit de la 5 00 reusind inca un pas pt curse.
Nu e politicos sa-l uit pe Bogdan mai ales la el acasa, creste si creste frumos, acum e mai ezervat dar stie bine ce are de facut, un periculos .
Ar trebuii sa ma autocaracterizez si pe mine, dar cum pot eu sa spun ca nu sunt bulangiul ala ingamfat care s poarta ca o pussy cand e vorba de curse, care ii fute in gura pe aproape toti si stie sa conduca in linie dreapta.
Imi pare rau dar nu asta sunt eu si-mi pare rau ca imaginea mea e asa.
Probabil ca eu sunt de vina pentru asta, dar nu asa cum gandesc uni ci asa cum simt eu...
Aici este o comunitate a unor pasionati de automobil, nu un site cu forum de discutii legate de calitatea mustarului si cand discutile inclina spre asta imi cam sare ...
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 23-02-06, 13:10   #108
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Pe forumuri de acest calibru accesul ar trebui platit cu o suma modica (gen 10 $ / an) ocazie cu care se vor afla datele de identificare ale userului. In acel moment stim cu cine vorbim si oricine poate fi tras la raspundere in caz de nevoie)
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 23-02-06, 13:14   #109
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Lucian\"
Pe forumuri de acest calibru accesul ar trebui platit cu o suma modica (gen 10 $ / an) ocazie cu care se vor afla datele de identificare ale userului. In acel moment stim cu cine vorbim si oricine poate fi tras la raspundere in caz de nevoie)
Merge si cu si fara bani, oricum sa fie real si identitate corecta, nu e important cum.
eu nu as lasa decat pe cei care-i stiu cu copie dupa buletin, iar daca vine unul nou intra decat dupa ce cineva il cunoaste si primeste adminul 2-3 caracterizari despre el cu preluare si de responsabilitate pt 6 luni sau o perioada.
Greseste cel nou cu intentie penalizare si la cel ce l-a sustinut.
SEBASTIAN is offline  
Old 23-02-06, 13:14   #110
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

intr-adevar, s-a demonstrat ca nu sunt dragstere in Romania, dar s-a demonstrat ca exista neseriozitate.
asta este ca si cum ar inventa cineva Evrika.
nu cred ca este cineva real surprins...
poate cu noile schimbari, cu noul forum, vom reusi sa reducem numarul celor care poate sunt imbecili, sau nu, dar vor cu tot dinadisul sa demonstreze asta.
pe de alta parte, eu nu stiu cazuri in care vreun tip ieftin, sau vre-o imbecilitate de genul, sa fi oprit lucrurile sa mearga inainte.
prin contrast, nu fac decat sa dea mai multa apreciere si greutate celor care intr-adevar fac ceva.
cu siguranta daca nu erau curse si evenimente in Romania, daca nu erau oameni implicati si pasiune, nu se chinuia nimeni in felul asta.
a demonstrat ca sunt, tocmai prin patima implicarii negative fata de ele
ciuda? frustare? invidie?
ce ne pasa?
Gratzian is offline  
Old 23-02-06, 13:15   #111
13RvR

Presedinte Street Vision

Stage 5
 
13RvR's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 555
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Vision]
[VW]
[SEAT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Lucian\"
Pe forumuri de acest calibru accesul ar trebui platit cu o suma modica (gen 10 $ / an) ocazie cu care se vor afla datele de identificare ale userului. In acel moment stim cu cine vorbim si oricine poate fi tras la raspundere in caz de nevoie)
Ai si tu dreptate ca trebuie stiute datele userilor , sunt perfect de acord, insa sa pui pe unii sa plateasca , care nu stau chiar bine cu banii nu cred ca e o solutie ..... eu zic ca se poate si altfel .... se pot cere date si altfel si se poate verifica veridigitatea acestor date....
__________________

Street Vision Racing Team
13RvR is offline  
Old 23-02-06, 13:20   #112
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Xtreme-Razvan\"
Quote:
Originally Posted by \"Lucian\"
Pe forumuri de acest calibru accesul ar trebui platit cu o suma modica (gen 10 $ / an) ocazie cu care se vor afla datele de identificare ale userului. In acel moment stim cu cine vorbim si oricine poate fi tras la raspundere in caz de nevoie)
Ai si tu dreptate ca trebuie stiute datele userilor , sunt perfect de acord, insa sa pui pe unii sa plateasca , care nu stau chiar bine cu banii nu cred ca e o solutie ..... eu zic ca se poate si altfel .... se pot cere date si altfel si se poate verifica veridigitatea acestor date....
Eu cer asta de ani!
Gratian poate confirma!

Scriu atatea si atati pe aici ca te iei cu mainile de cap, daca erau oameni calumea mai multi era mai bine acum, desi nu e f rau pt toti.

Cand atac Adminul nu o fac ca am ceva cu cineva vreau doar sa fie mai bine.

De cand urlu ca ala si ala e clona si ... dar au ip \"curate\".
Probabil ca in noua structura experienta de aic va spune multe.
Si sa nu uitati un lucru or fi multe siteuri auto in Romania ....
SEBASTIAN is offline  
Old 23-02-06, 13:53   #113
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Xtreme-Razvan\"
Quote:
Originally Posted by \"Lucian\"
Pe forumuri de acest calibru accesul ar trebui platit cu o suma modica (gen 10 $ / an) ocazie cu care se vor afla datele de identificare ale userului. In acel moment stim cu cine vorbim si oricine poate fi tras la raspundere in caz de nevoie)
Ai si tu dreptate ca trebuie stiute datele userilor , sunt perfect de acord, insa sa pui pe unii sa plateasca , care nu stau chiar bine cu banii nu cred ca e o solutie ..... eu zic ca se poate si altfel .... se pot cere date si altfel si se poate verifica veridigitatea acestor date....
Daca 10$ / AN inseamna mult inseamna ca trebuie schimbi hobby-ul. 300.000 pe an ! PE AN ! Tot ce e bun costa ... vrei acces pe un forum de calitate platesti ! Scurt ! De pe acest forum poti afla informatii care te-ar costa in mod normal sa le aflii .
Lucian is offline  
Old 23-02-06, 22:01   #114
vectra_gts

Stage 5
 
vectra_gts's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 396
Default

si daca vreau doar sa citesc? trebuie sa dau 10$ ca traim in romania.
vectra_gts is offline  
Old 23-02-06, 22:23   #115
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

hai ma oameni buni ne certam la 300.000 pe an? adica la cateva sute de lei pe zi?
ESPinoza is offline  
Old 23-02-06, 22:25   #116
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default

Sa sti luciane ca nu toti pasionati de curse auto care vor sa citeasca forumu ar fi de acord cu suma spusa de tine cel mai bine ar fi cum a zis si sebastian .Cred ca cel mai bine ar fi asa
gooooooooood night and PEACE
__________________
1.4 ...............
ciprian_the_1 is offline  
Old 23-02-06, 22:29   #117
ciprian_the_1

Stage 5
 
ciprian_the_1's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 836
Member of:
[BMW]
Default

SA STI ca la 300.000 nu se c**a nimeni si nu e o suma asa mare si cred ca toti ar dao si iar o sa ne confruntam cu nebuni dinestia cum a fost p**a ala de MX6 asa ca nici optiunea asta nu ar fi buna in fine ar trebui spuse mai multe optiuni si aleasa ce mai favorabila tuturor
Bafta
ciprian_the_1 is offline  
Old 23-02-06, 22:50   #118
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Nu ! Faptul ca traim in Romania pt unii inseamna ca totul trebuie sa fie gratis. Ar fi si o apreciere pt munca lui Gratian si Vali si ca fapt divers ... si eu vreau doar sa citesc ce scrie la www.rtoc.org . De ce oare nu pot ? (trecand peste faptul ca vreau sa platesc un cont de user acolo dar nu pot din motive ce nu sunt financiare)
Lucian is offline  
Old 23-02-06, 23:20   #119
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default

Cred ca nu ar deranja taxa ... ci modalitatea de plata ... adik plata sa fie facila.
Eu unu sunt de acord ca idee, pt ca unii muncesc pt forumul asta ... si nu e normal sa o faca pe degeaba pt amuzamentul nostru ... sincer nu cred ca pt reclamele de pe pagina principala sunt platite asa bine.\

cat despre mx6 ... eu cred ca el e f real .... vorbea ironic ...
SFW is offline  
Old 24-02-06, 00:13   #120
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

nu am taxat pana acum nici o firma din banerele de pe site
nici pe useri
desi cheltuielile depasesc mereu peste 1000 euro/ luna, si ajung uneori si la peste 2000
Gratzian is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -