Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-02-06, 22:38   #46
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default

stai pe \"relaxare\" sa nu patesti ceva ,vad ca nu prea sti de glume iar despre \"colegii\" mei cred ca sunt indreptatiti sa provoace aproape pe oricine chiar daca sansele sunt mici,sau cine stie,oricum ca sa nu te agiti si sa vezi ca mai vb si serios ma bag si eu cu Sierra Cosworth sper sa fiea in clasa voastra
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline  
Old 20-02-06, 22:45   #47
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
ASA CA SA NU VA MAI CERTATI INTRE VOI MAI BINE O SA MA DAU CU ALTII, NU AM PRINS INCA IDEA CINE DE CINE TREBUIE SA TREACA CA SA SE DEA CU CINE ...???? POATE SUNT EU MAI GREU DE CAP, IAR DACA VOI VA IMAGINATI CA VIN CU VIPER SI RX7 CA SA TREC DE X SA MA DAU CU Y VA INSELATI PANA ACUMA IN AFARA DE 200SX, ONO SI BAIATUL DIN MOLDOVA CARE SPER SA POATA ADUCE MASINILE DE CARE VORBESTE IN ROMANIA, VAD NUMAI ABURELI..... SI VISATORI CARE AU DACII TUNATE SI VOR SA SE BATA CU MINE... DUPA CUM ATI VAZUT L-EAM RASPUNS RESPECTUOS SI CU ADMIRATIE PT MUNCA LOR, DAR EU NU O SA MA DAU CU DACIA 1300 SA AJUNG LA NOVA GT... FARA SUPARARE BAIETI CRED CA SUNTETI LA ALTA CLASA...

PE TOPICUL ASTA E VB DE CURSE SERIOASE PE PARIU DACA VRETI.....

DAR CA PESTE TOT AICI ORICE SE TRANSFORMA INTR-UN MARE BALCI UNDE TOTI SUNT EXPERTI SI CUNOSCATORI DE PE NET, FILME, REVISTE ..ETC...

CARE AI MASINA POSTEAZA SI NE DAM DACA NU MACAR NU VORBI ABERATII...

OARE DE CE IN UNGARIA NU AM VAZUT ASA CEVA SI ACOLO SE FACE TOTUL FRUMOS SI ELEGANT ?????
Acolo oameni nu pun botul la tot ce spun unii se bazeaza pe fapte.
Nu trebuie sa fi deranjat de neincrederea lor, tu nu ai demonstrat nimic.
Merita sa faci efortul sa-i intelegi pentru ca ei traiesc si se cunosc in lumea reala in care tu vrei sa accezi.
Iti spun in grupa ta ai sa fi surprins ca e posibil sa nu treci nici in turul doi, sunt oameni care aici castiga bine, mai bine decat o faci tu acolo, banuiesc ca pentru bani ai plecat, iar masinile lor cu stiinta si bani ajung sa fie adevarate bombe.
Provocarea pe care mi-ai facut-o a fost acceptata, dar nu ne lasa sa ne plictisim mai ales ca eu sunt sceptic in ce te priveste.
Garantez ca daca bag intr-o Dacia banii pe cre ii face masina ta nu o sa-ti vina sa crezi ce se intampla si nu ma refer la tine ci la masini competitive cu adevarat.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 20-02-06, 23:09   #48
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

pai sunt relaxt si stiu si de gluma ... da nu una lalaita acolo pana nu mai poate cosworth..???? hmmmm suna bine ... e diesel ???? hai gata ... esti binevenit

Pt sebastian,

NU cred ca esti tu in masura sa faci aprecieri cat castig si pt ce am plecat poate o sa fii surprins ce fac si cat fac si ce posibilitati am asa ca schimba subiectul... aici e vb de masini nu de chestii personale ... no ofence
__________________
Tengu is offline  
Old 20-02-06, 23:14   #49
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
pai sunt relaxt si stiu si de gluma ... da nu una lalaita acolo pana nu mai poate cosworth..???? hmmmm suna bine ... e diesel ???? hai gata ... esti binevenit

Pt sebastian,

NU cred ca esti tu in masura sa faci aprecieri cat castig si pt ce am plecat poate o sa fii surprins ce fac si cat fac si ce posibilitati am asa ca schimba subiectul... aici e vb de masini nu de chestii personale ... no ofence
Nu e ofensa, inteleg ce spui, iar mesajul meu este un banuiesc nicidecum o caracterizare, doar parerea pe care o aveam la momentul care am scris.
SEBASTIAN is offline  
Old 21-02-06, 06:38   #50
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Calimero2003\"
Ma Sebastian tu nu ai acceptat sa te dai cu Supra din prima .... dar daca ai avea un Viper te-ai da cu o Dacie 1300 Tunata ca sa ajungi sa te dai cu o Nova .....raspunde sincer si incearca sa fi si realist.....
Ok e f adevarat ce spui, dar toate astea au o istorie in spate.
Virgil era un mincinos care mai venise in ani anteriori si tot se lauda nereusind sa bata nici un BMW de serie, fapt pt care am spus ca daca nu demonstreaza ca e suficient de rapid ... a demonstrat ca in sfarsit poate, am spus da, iar atunci... nu mai conteaza e alta istorie fata de cea cu MX6.
Mx65 are propia identitate si nu va fi tratat cu dispret mai ales pentru prima data, poate e cel mai rapid insa eu stiu ce am acasa si-mi vine greu sa cred ca pot fi invins.
SEBASTIAN is offline  
Old 21-02-06, 08:17   #51
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Mx6 ... incearca sa intelegi un lucru .... ai pus 2 poze si specificatiile unor masini care habar nu am daca exista in proprietatea ta sau daca vor veni candva in Romania . Eu pot sa ma dau cu mai toata lumea din RO si lumea stie ca am masina. Nu am facut inca performanta cu a mea din diverse motive. Exact cum spunea si Sebastian , daca bag in Dacia cat sustii ca ai bagat in rx7 ..... nu te vad bine deloc. Cat despre urcare ... cand am vorbit de Poiana tu i-ai spus de circuit so .... ai ridicat un mare semn de intrebare . Compari un circuit cu o urcare gen Viteza Traseu Montan (Hill Climbing) ????????? Am mai si glumit in ce am scris dar pe mine la modul cel mai serios m-ar onora o competitie cu o masina de 300 cai .... daca pierd la 2-3 secunde tot e onorabil (remember - i own a dacia)
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 21-02-06, 08:19   #52
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Calimero2003\"
Ma Sebastian tu nu ai acceptat sa te dai cu Supra din prima .... dar daca ai avea un Viper te-ai da cu o Dacie 1300 Tunata ca sa ajungi sa te dai cu o Nova .....raspunde sincer si incearca sa fi si realist.....
Iar se baga spectatorii in discutie si mai sunt si off-topic ..... Gratian .... moderatorii ..... faceti ceva cu spectatorul asta ....
Lucian is offline  
Old 21-02-06, 09:13   #53
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

Si pe mine ma intereseaza RX-ul. Accepti sa ai o Supra MK III langa tine la START?

A mea nu este inca intr-un stadiu avansat de schimbare dar un 260 CP (aprox.) scoate.
__________________
Toyota Supra MKIII 3000 tubo 6 linie 238 + CP
poate mai mult pe viitor ..... cine stie ...... in lucru ... a fost

Benelli Tornado Tre 900 cmc in linie - 141 Cp - 180 kg - RWD (1 tire)

Honda Civic 1994 ..... work in progress .... cand or fi bani


Rover 820 Ti .....
SV-05-YBG is offline  
Old 21-02-06, 09:52   #54
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SV-05-YBG\"
Si pe mine ma intereseaza RX-ul. Accepti sa ai o Supra MK III langa tine la START?

A mea nu este inca intr-un stadiu avansat de schimbare dar un 260 CP (aprox.) scoate.
slkamg is offline  
Old 21-02-06, 13:39   #55
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

pt. Lucian,

Nu cred ca mai are rost sa o lungim din moment ce tu nici macar nu crezi in existenta acestor masini.... DA MASINILE EXISTA SI SUNT AMNDOUA IN BAIA MARE.....

Parerea mea ca poti sa bagi cat vrei tu in dacie e tot dacie si cred ca esti un mare visator cea ce nu e rau de loc daca nu ai vise nu faci nimic in viata.... Poate imi explici tu care esti cunoscator..?? sa zicem la un motor de dacie da ?? ii pui turbo .. cat te tin pe tine componentele in motor ???? ok le schimbi pe toate pistoane biele arbore axe rulmenti etc... cat te tine pe tine blocul motor ????...ok scimbi motorul pui motor de altceva ce vrei tu de 300cai... cat te tine pe tine caroseria si suspensia si ce handling are o masina ca dacia.....???? ai vazut vreodata dacie in tunelul de aer etc... care e distributia maselor ???? Da in cazul in care construiesti o dacie sau mai exact un pipe car atunci vb pana atunci eu zic ca nici sasiul nici caroseria nici suspensia nici motorul nu se preteaza la tuning....

Sau probabil faptul ca dacia costa 5000eur si viperul costa 100 000.... e doar o intamplare nu ????...

Iar daca tu ai ajuns sa compari viperu cu o dacie fie ea si cea mai tunata din romania... ce sa mai zic sa dea domnul sa nu auda americanii ca o sa dea foc la uzinele dodge...

Iar cand am zis de circuit ma refeream la faptul ca mai cunoaste lumea si altceva in afara de drag.... oricum tu nu ai ce sa stii de circuit ca eu inca nu am vazut nici unul in romania... si stai relaxat ma dau cu tine pe orice traseu montan...

Oricum bafta in continuare cu dacia...
Tengu is offline  
Old 21-02-06, 13:43   #56
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

Supra mk III welcome...! rx-ul are 240hp....
Tengu is offline  
Old 21-02-06, 15:41   #57
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
pt. Lucian,

Nu cred ca mai are rost sa o lungim din moment ce tu nici macar nu crezi in existenta acestor masini.... DA MASINILE EXISTA SI SUNT AMNDOUA IN BAIA MARE.....

Parerea mea ca poti sa bagi cat vrei tu in dacie e tot dacie si cred ca esti un mare visator cea ce nu e rau de loc daca nu ai vise nu faci nimic in viata.... Poate imi explici tu care esti cunoscator..?? sa zicem la un motor de dacie da ?? ii pui turbo .. cat te tin pe tine componentele in motor ???? ok le schimbi pe toate pistoane biele arbore axe rulmenti etc... cat te tine pe tine blocul motor ????...ok scimbi motorul pui motor de altceva ce vrei tu de 300cai... cat te tine pe tine caroseria si suspensia si ce handling are o masina ca dacia.....???? ai vazut vreodata dacie in tunelul de aer etc... care e distributia maselor ???? Da in cazul in care construiesti o dacie sau mai exact un pipe car atunci vb pana atunci eu zic ca nici sasiul nici caroseria nici suspensia nici motorul nu se preteaza la tuning....

Sau probabil faptul ca dacia costa 5000eur si viperul costa 100 000.... e doar o intamplare nu ????...

Iar daca tu ai ajuns sa compari viperu cu o dacie fie ea si cea mai tunata din romania... ce sa mai zic sa dea domnul sa nu auda americanii ca o sa dea foc la uzinele dodge...

Iar cand am zis de circuit ma refeream la faptul ca mai cunoaste lumea si altceva in afara de drag.... oricum tu nu ai ce sa stii de circuit ca eu inca nu am vazut nici unul in romania... si stai relaxat ma dau cu tine pe orice traseu montan...

Oricum bafta in continuare cu dacia...
FELICITARI PT POST!! UNUL ELEGANT, CORECT SI MAI ALES PERFECT ADEVARAT. BRAVO !!
radu_lkv is offline  
Old 21-02-06, 15:45   #58
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Mx6 nu fi atat de sceptic.
Fiecare are o sansa si si-o apara.
Motorul de Dacia 1600 tine f bine la turbo si multi il cunosc pe GAM-ul care cu nova rosie turbo a facut ceva istorie si podimuri la LEGAL RACING!
Pentru bucati scurte de timp tin acele pistoane de serie peste 160cp si un 140 in timp, dar ce te face sa crezi ca un set de pistoane forjate si biele ramforsate sunt prea scumpe sa le pui in Dacia.
Motorul de Dacia cod 810, 104, 106 se pot tuna f bine in special ultimele doua, iar puterile tin de cost. 300cp pe acel motor nu sunt o utopie si randamentul a cca 180 cp s-ar putea sa te dovedeasca, pe langa motor masina are si cutie suspensie, roti, bare anyiruliu..multe rau.
Nu pot da un prognostic dar pot fi realist si spune ca tu nu ai cota deoarece nu existi. Faptul ca tu vorbesti de tine sau altcineva spune de tine nu incalzeste pe nimeni, nu ai fost prezent la curse cu nici o masina si atunci...nu esti cunoscut. Poate o sa fi poate o sa fi necunoscut.
Pretul unui Viper nu impresioneaza pe nimeni, am mai avut masina asta la curse si ... uite si preturi si nu mai exagera te rog 85 000 dolari dar nou. http://www-5.dodge.com/vehsuite/ModelSelector.jsp, iar la mana a doua ai si sun 40 000 euro http://www.mobile.de/SID17jUGDq1Nz42...1111182946722&

Din ce an e cel de care vorbesti?
SEBASTIAN is offline  
Old 21-02-06, 15:48   #59
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"radu_lkv\"
Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
pt. Lucian,

Nu cred ca mai are rost sa o lungim din moment ce tu nici macar nu crezi in existenta acestor masini.... DA MASINILE EXISTA SI SUNT AMNDOUA IN BAIA MARE.....

Parerea mea ca poti sa bagi cat vrei tu in dacie e tot dacie si cred ca esti un mare visator cea ce nu e rau de loc daca nu ai vise nu faci nimic in viata.... Poate imi explici tu care esti cunoscator..?? sa zicem la un motor de dacie da ?? ii pui turbo .. cat te tin pe tine componentele in motor ???? ok le schimbi pe toate pistoane biele arbore axe rulmenti etc... cat te tine pe tine blocul motor ????...ok scimbi motorul pui motor de altceva ce vrei tu de 300cai... cat te tine pe tine caroseria si suspensia si ce handling are o masina ca dacia.....???? ai vazut vreodata dacie in tunelul de aer etc... care e distributia maselor ???? Da in cazul in care construiesti o dacie sau mai exact un pipe car atunci vb pana atunci eu zic ca nici sasiul nici caroseria nici suspensia nici motorul nu se preteaza la tuning....

Sau probabil faptul ca dacia costa 5000eur si viperul costa 100 000.... e doar o intamplare nu ????...

Iar daca tu ai ajuns sa compari viperu cu o dacie fie ea si cea mai tunata din romania... ce sa mai zic sa dea domnul sa nu auda americanii ca o sa dea foc la uzinele dodge...

Iar cand am zis de circuit ma refeream la faptul ca mai cunoaste lumea si altceva in afara de drag.... oricum tu nu ai ce sa stii de circuit ca eu inca nu am vazut nici unul in romania... si stai relaxat ma dau cu tine pe orice traseu montan...

Oricum bafta in continuare cu dacia...
FELICITARI PT POST!! UNUL ELEGANT, CORECT SI MAI ALES PERFECT ADEVARAT. BRAVO !!
Eu sunt de acord cu ce lauzi tu cu o singura conditie sa fie real.
Cum probezi asta?
SEBASTIAN is offline  
Old 21-02-06, 15:51   #60
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
pt. Lucian,

Nu cred ca mai are rost sa o lungim din moment ce tu nici macar nu crezi in existenta acestor masini.... DA MASINILE EXISTA SI SUNT AMNDOUA IN BAIA MARE.....

Parerea mea ca poti sa bagi cat vrei tu in dacie e tot dacie si cred ca esti un mare visator cea ce nu e rau de loc daca nu ai vise nu faci nimic in viata.... Poate imi explici tu care esti cunoscator..?? sa zicem la un motor de dacie da ?? ii pui turbo .. cat te tin pe tine componentele in motor ???? ok le schimbi pe toate pistoane biele arbore axe rulmenti etc... cat te tine pe tine blocul motor ????...ok scimbi motorul pui motor de altceva ce vrei tu de 300cai... cat te tine pe tine caroseria si suspensia si ce handling are o masina ca dacia.....???? ai vazut vreodata dacie in tunelul de aer etc... care e distributia maselor ???? Da in cazul in care construiesti o dacie sau mai exact un pipe car atunci vb pana atunci eu zic ca nici sasiul nici caroseria nici suspensia nici motorul nu se preteaza la tuning....

Sau probabil faptul ca dacia costa 5000eur si viperul costa 100 000.... e doar o intamplare nu ????...

Iar daca tu ai ajuns sa compari viperu cu o dacie fie ea si cea mai tunata din romania... ce sa mai zic sa dea domnul sa nu auda americanii ca o sa dea foc la uzinele dodge...

Iar cand am zis de circuit ma refeream la faptul ca mai cunoaste lumea si altceva in afara de drag.... oricum tu nu ai ce sa stii de circuit ca eu inca nu am vazut nici unul in romania... si stai relaxat ma dau cu tine pe orice traseu montan...

Oricum bafta in continuare cu dacia...
Sa inteleg ca te provoaca o Dacie?
ono41 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -