Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-02-06, 15:51   #61
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"radu_lkv\"
Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
pt. Lucian,

Nu cred ca mai are rost sa o lungim din moment ce tu nici macar nu crezi in existenta acestor masini.... DA MASINILE EXISTA SI SUNT AMNDOUA IN BAIA MARE.....

Parerea mea ca poti sa bagi cat vrei tu in dacie e tot dacie si cred ca esti un mare visator cea ce nu e rau de loc daca nu ai vise nu faci nimic in viata.... Poate imi explici tu care esti cunoscator..?? sa zicem la un motor de dacie da ?? ii pui turbo .. cat te tin pe tine componentele in motor ???? ok le schimbi pe toate pistoane biele arbore axe rulmenti etc... cat te tine pe tine blocul motor ????...ok scimbi motorul pui motor de altceva ce vrei tu de 300cai... cat te tine pe tine caroseria si suspensia si ce handling are o masina ca dacia.....???? ai vazut vreodata dacie in tunelul de aer etc... care e distributia maselor ???? Da in cazul in care construiesti o dacie sau mai exact un pipe car atunci vb pana atunci eu zic ca nici sasiul nici caroseria nici suspensia nici motorul nu se preteaza la tuning....

Sau probabil faptul ca dacia costa 5000eur si viperul costa 100 000.... e doar o intamplare nu ????...

Iar daca tu ai ajuns sa compari viperu cu o dacie fie ea si cea mai tunata din romania... ce sa mai zic sa dea domnul sa nu auda americanii ca o sa dea foc la uzinele dodge...

Iar cand am zis de circuit ma refeream la faptul ca mai cunoaste lumea si altceva in afara de drag.... oricum tu nu ai ce sa stii de circuit ca eu inca nu am vazut nici unul in romania... si stai relaxat ma dau cu tine pe orice traseu montan...

Oricum bafta in continuare cu dacia...
FELICITARI PT POST!! UNUL ELEGANT, CORECT SI MAI ALES PERFECT ADEVARAT. BRAVO !!
Eu sunt de acord cu ce lauzi tu cu o singura conditie sa fie real.
Cum probezi asta?
eu nu laud in cazul de fatza persoana, ci topicul
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline  
Old 21-02-06, 16:21   #62
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

Da Ono,

Asta este imi pare rau dar nu cred ca o sa mai pot onora concursul cu tine ..... O sa fiu prea ocupat cu vreo cateva milioane de dacii din romania.....

Iar tu cu gallardo te rog sa nu intri in fata... dute fa cateva dacii si poate dupa aia o sa ai voie sa te dai si cu mine .....




Pt Sebi,

viperu e din 2002 eu cand vorbeam de pret ma refeream la dacie noua si viper nou... nu uita de taxe
__________________
Tengu is offline  
Old 21-02-06, 16:33   #63
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

multumesc radu_lkv....!!

ne dam daca nu dai calibra nu ??? sau ne dam oricum cu evo.. sper...

Bine dupa ce treci barajul cu daciile of course....

Fara suparare pt posesorii de dacii pt ca sunt convins ca sunt multi, oricum daca o sa se poata imatricula masini mai vechi de la anul o sa fie o posibilitate pt a lucra pe o masina mai competitiva crx, 200sx, mx6, civic...etc. tot cu un buget destul de acceptabil...
Tengu is offline  
Old 21-02-06, 16:51   #64
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
Supra mk III welcome...! rx-ul are 240hp....
Dar banui ca are cutie manuala si nu are 1550 KG gol.
SV-05-YBG is offline  
Old 21-02-06, 16:52   #65
SV-05-YBG
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
SV-05-YBG's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,961
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
[Toyota]
Default

A mea e ceva mai grasutza find targa. Structura de rezistenta mai grea.
SV-05-YBG is offline  
Old 21-02-06, 17:03   #66
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default

Da e adevarat ca supra e dezavantajata un pic de greutate ... daca ai cutie automata .... depinde de setari poate sa fie si mai rapida ca una manuala .... dar de obicei e un pic mai lenta, dar nu exista riscul sa gresesti ...
Tengu is offline  
Old 21-02-06, 18:38   #67
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Pt Sebi,

viperu e din 2002 eu cand vorbeam de pret ma refeream la dacie noua si viper nou... nu uita de taxe [/quote]

Sa fim seriosi, din 2002 cu taxe tot nu e atat , dar nu conteaza si risti sa spuna cineva ca masina lui are valoare sentimentala de ...multe zerouri.
Hai sa nu bagam pretul in calcul ca un cart bun face cateva mi si f f rapid.

E vorba de ceva ce nu vrei sa intelegi sau nu vrei sa accepti.
In Romania sunt niste curse pe clase, exista o oarecare ierahie, e ca un acvariu cu pesti.
Acvariu in ce sens cand ma refer la ierarhie: intrat in acest acvariu un peste nou e pe undeva pe acolo cand mai sus cand jos cand iese putin la suprafata, un fel de elita oarecum ermetica, se intra si se iese destul de greu.
Cand ai rezultate bune, demonstrezi si ai un palmares, castiogi curse la clasa, la libere...
Tu nu ai avut cum sa castigi sa demonstrezi asta si pe la noi nu esti primul care vine si spune ceva. Multi spun putini realizeaza in fapte ce spun asta e problema, sper sa nu fi ca aia.

Sper sa intelegi si sa demonstrezi ca esti bun.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 21-02-06, 19:37   #68
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default

mx6...ai auzit de dacia de competitie de la renault?
banuiesc ca nu...erai prea preocupat sa te plimbi in viperul tau de 100.000 eur....tind sa cred ca dacia aia de pilafeste pana pe la 180...ca deh....cam pe acolo e limitata....a si btw....pe 400 metrii slabe sanse sa reusesti tu sa pui toti caii jos la viperul ala
in fine....si mai coboara nasu` de sus....ai fost provocat de o dacia...inseamna ca e ceva de capul ei....daca iti sustii teoria conforma careia castigi detasat de ce nu te dai? promit ca iti platesc eu benzina....ok?
__________________
sec
blazeyblaze is offline  
Old 21-02-06, 20:05   #69
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"blazeyblaze\"
mx6...ai auzit de dacia de competitie de la renault?
banuiesc ca nu...erai prea preocupat sa te plimbi in viperul tau de 100.000 eur....tind sa cred ca dacia aia de pilafeste pana pe la 180...ca deh....cam pe acolo e limitata....a si btw....pe 400 metrii slabe sanse sa reusesti tu sa pui toti caii jos la viperul ala
in fine....si mai coboara nasu` de sus....ai fost provocat de o dacia...inseamna ca e ceva de capul ei....daca iti sustii teoria conforma careia castigi detasat de ce nu te dai? promit ca iti platesc eu benzina....ok?
SEBASTIAN is offline  
Old 21-02-06, 20:09   #70
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"blazeyblaze\"
mx6...ai auzit de dacia de competitie de la renault?
banuiesc ca nu...erai prea preocupat sa te plimbi in viperul tau de 100.000 eur....tind sa cred ca dacia aia de pilafeste pana pe la 180...ca deh....cam pe acolo e limitata....a si btw....pe 400 metrii slabe sanse sa reusesti tu sa pui toti caii jos la viperul ala
in fine....si mai coboara nasu` de sus....ai fost provocat de o dacia...inseamna ca e ceva de capul ei....daca iti sustii teoria conforma careia castigi detasat de ce nu te dai? promit ca iti platesc eu benzina....ok?
Cred ca esti putin cam paralel cu topicul....

Si aici nu se vb de dacia de competitie de la renault in primul rand.... daca vrei iti dau linkuri cu viper twinturbo care face 7 sec la 400m...

In al doilea rand eu ma dau cu rx7-le nu cu viperu .....

in al treilea rand nu am zis ca nu ma dau ba mai mult am acceptat si lucian a cerut pe pariu, la care eu am zis 5000usd ... inca nu mi-a raspuns..

Daca ai fi citit cu atentie ai fi observat ca nu sunt cu nasul pe sus ci mi se pare mai greu de crezut anumite lucuri..... deodata dacia devine o masina de nivel mondial care se ia de la egal la egal ci rx7 si viper.... si nici macar nu am zis ca e imposibil ba mai mult am toata admiratia pt catalyn si lucian !

Cat despre tine habar nu am cine esti sau ce vrei???? iar daca ai bani de benzina baga in masina ta si hai sa ne dam....

DACA NU AI OBSERVAT TOPICUL ESTE PENTRU PROVOCARI LA RX7 SI VIPER..... ce zici tu e total offtopic si nici macar adevarat...
Tengu is offline  
Old 21-02-06, 20:13   #71
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"blazeyblaze\"
mx6...ai auzit de dacia de competitie de la renault?
banuiesc ca nu...erai prea preocupat sa te plimbi in viperul tau de 100.000 eur....tind sa cred ca dacia aia de pilafeste pana pe la 180...ca deh....cam pe acolo e limitata....a si btw....pe 400 metrii slabe sanse sa reusesti tu sa pui toti caii jos la viperul ala
in fine....si mai coboara nasu` de sus....ai fost provocat de o dacia...inseamna ca e ceva de capul ei....daca iti sustii teoria conforma careia castigi detasat de ce nu te dai? promit ca iti platesc eu benzina....ok?

AAAA ..... SI AI GRIJA LA TON PT CA NU NE CUNOASTEM OK ??????

Din cate vad eu tu esti \"beemer man\" asa ca nu prea imi dau seama cum ai auzit de existenta altor masini ...????? dacia , viper..??????
Tengu is offline  
Old 21-02-06, 20:16   #72
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
Quote:
Originally Posted by \"blazeyblaze\"
mx6...ai auzit de dacia de competitie de la renault?
banuiesc ca nu...erai prea preocupat sa te plimbi in viperul tau de 100.000 eur....tind sa cred ca dacia aia de pilafeste pana pe la 180...ca deh....cam pe acolo e limitata....a si btw....pe 400 metrii slabe sanse sa reusesti tu sa pui toti caii jos la viperul ala
in fine....si mai coboara nasu` de sus....ai fost provocat de o dacia...inseamna ca e ceva de capul ei....daca iti sustii teoria conforma careia castigi detasat de ce nu te dai? promit ca iti platesc eu benzina....ok?
Cred ca esti putin cam paralel cu topicul....

Si aici nu se vb de dacia de competitie de la renault in primul rand.... daca vrei iti dau linkuri cu viper twinturbo care face 7 sec la 400m...

In al doilea rand eu ma dau cu rx7-le nu cu viperu .....

in al treilea rand nu am zis ca nu ma dau ba mai mult am acceptat si lucian a cerut pe pariu, la care eu am zis 5000usd ... inca nu mi-a raspuns..

Daca ai fi citit cu atentie ai fi observat ca nu sunt cu nasul pe sus ci mi se pare mai greu de crezut anumite lucuri..... deodata dacia devine o masina de nivel mondial care se ia de la egal la egal ci rx7 si viper.... si nici macar nu am zis ca e imposibil ba mai mult am toata admiratia pt catalyn si lucian !

Cat despre tine habar nu am cine esti sau ce vrei???? iar daca ai bani de benzina baga in masina ta si hai sa ne dam....

DACA NU AI OBSERVAT TOPICUL ESTE PENTRU PROVOCARI LA RX7 SI VIPER..... ce zici tu e total offtopic si nici macar adevarat...
De asta imi era frica ca vi cu povesti de pe net.
Fi serios si rezuma-te la ce ai tu.
Hai sa incep consolidarea imagini tale cu niste poze, filmuletze in special.
Si eu sunt fan BMW.
SEBASTIAN is offline  
Old 21-02-06, 20:59   #73
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

deja daca s-a ajuns sa se compare rx7 si viper cu dacia.....hai sa fim realisti ca nici o dacie nu are cum sa faca fata unui rx7 pe traseu montan...asta cu conditia ca ambii soferi sa fie f buni...iar l-a liniute...no coment ca nu stiu masinile lui mx6 cum sunt ca sa pot sa vrb de ele.
D_M_X is offline  
Old 21-02-06, 22:02   #74
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"D_M_X\"
deja daca s-a ajuns sa se compare rx7 si viper cu dacia.....hai sa fim realisti ca nici o dacie nu are cum sa faca fata unui rx7 pe traseu montan...asta cu conditia ca ambii soferi sa fie f buni...iar l-a liniute...no coment ca nu stiu masinile lui mx6 cum sunt ca sa pot sa vrb de ele.
Ai citit tot? E vorba de doua masini care nu le stie nimeni, pot fi reale sau nu , pot fi competitive sau nu.
Dacia aia e reala.
Cred ca de pe aici a plecat comparatia, oamenii sunt putin sceptici.
SEBASTIAN is offline  
Old 21-02-06, 23:16   #75
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mx6\"
Da Ono,

Asta este imi pare rau dar nu cred ca o sa mai pot onora concursul cu tine ..... O sa fiu prea ocupat cu vreo cateva milioane de dacii din romania.....

Iar tu cu gallardo te rog sa nu intri in fata... dute fa cateva dacii si poate dupa aia o sa ai voie sa te dai si cu mine .....




Pt Sebi,

viperu e din 2002 eu cand vorbeam de pret ma refeream la dacie noua si viper nou... nu uita de taxe
M-i se pare un pic de lipsa de bun simt din partea celor care au masini slabe sa provoace masini ca Viper, Impreza, Gallardo,Evo, etc.
Poate sa fie Dacia si cu motor de 1000cp ca tot Dacie d *** e si mai bine propietari sa se lase si sa faca intrecere cu masinile de categoria lor. Nu va suparati dar asta e si nu e vina nimanui ca aveti masinile pe care le aveti dar vedeti-va de treaba voastra si lasati oameni care au cu ce sa se dea sa provoace Viper-ul.
Iar dau vina pe moderatori si repet ca multe posturi care nu au legatura trebuiesc sterse.
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -