Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Exterioare custom

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-07, 22:24   #76
Alexandru Suedia

Stage 2
 
Alexandru Suedia's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 40
Post Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Dimitris View Post
Ok... ai dreptate la capitolul asta.
Oricum bafta in continuare... golful si loganul mi se par chiar foarte foarte reusite. La cat mai multe lucrari...
bai copile nu tu i-ai zis la X-ray ca kitul lui e copiat de nustiu unde ?
nu tu i-ai zis la Lucian ca are nush ce bara pe fata la solentza ?
inceteaza strici bunatate de pagini frumoase.
Alexandru Suedia is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 22:33   #77
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Nu am solenza si nu imi amintesc sa fi zis Dimitris ceva de un element al masinii mele . Ma bucur oricum ca nu mai stie lumea ce masina e a mea la baza.
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 22:41   #78
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Alexandru Suedia View Post
bai copile nu tu i-ai zis la X-ray ca kitul lui e copiat de nustiu unde ?
nu tu i-ai zis la Lucian ca are nush ce bara pe fata la solentza ?
inceteaza strici bunatate de pagini frumoase.
nu adultule... l-am intrebat! e o diferenta... dar probabil nu ai avut rabdare sa citesti...
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 00:28   #79
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Dimitris View Post
Ok... ai dreptate la capitolul asta.
Oricum bafta in continuare... golful si loganul mi se par chiar foarte foarte reusite. La cat mai multe lucrari...
sincer???mersi ca nu te-ai luat de golfuletzul meu ca io numa tiptil citeam si asteptazm o vorba la golf si sa vezi ce campion de certuri is io dar asa ca l-ai evitat sau ocolit ca nu i-ai gasit sensibilitatea te respect
oricum acuma daca cineva din tico face ceva frumos tre sa il admiram e de-al nostru roman pasionat nu are bani omu de ceva pervers dar face ceva pervers din masinta ieftinutza cine cum poate deacord?
golful ala galben si diferite culori ce are va fi un proiect care va ridica prostretu in sus ca imagine ca va fi dus si pana in germania si daca prostretu isi aduna masinile proiectate pai face singur un tuning expo totusi sunt niste baieti cu experienta veche si cu proiecte realizate manual fara matrite copiate adaugate nituite si porcite ...nuu???
io daca nu te iei de pocitania mea nu ma supar pe tine doar ca nu ai ce face ...nici in business nu poti sa zici ...baa tu nu deschizi tu nu vinzi ce fac sau vand si io!!!!corect??asta e politica vietii!!!acuma sa nu ma inteleaga gresit ca nu vreau sa jignesc pe nimeni dar un tico tot tico ramane si o toyota tot toyota..infine...nu fii rau ca nu e ok...aici mai ne laudam si noi ca avem o bara ne bucuram de aprecieri nu are rost sda ne jignim la un lucru deja construit ....corect?



Quote:
Originally Posted by Alexandru Suedia View Post
Nu ti umpic jena asa sa et iei tu de toata lumea si sa faci,masinile penibile,si tot felul de lucruri.Ai tu Ferrari cumva si nu stim noi.Si ii faci pe baieti de la ProStreet Tuning, copiatori si alea alea ?
X-Ray-Eyes, Lucian, quick_5hifter, au masini frumoase si tu te ei de ei,ti-e ciuda pe ei ca au realizat,ce-au realizat ? Mai de masina lui soundidentity sa te ei.
Dute si veziti de oalele tale.
Si sa fiu OnTopic.Bafta ProStreet, cu toate proiectele .
quick_5hifter:ticozaurus incepe sa isi iea forma.
scuze nu inteleg ce e vorba aici??trebuia sa se lege de masina mea???sau nu inteleg !!!
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 00:33   #80
bogdan100

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,099
Member of:
[Honda]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

tu esti miezul soundidentity...cred ca a vrut sa zic ca :¨mai ai de masina lui...¨ deci nu ii ceea ce ai int tu :P
bogdan100 is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 01:04   #81
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
sincer???mersi ca nu te-ai luat de golfuletzul meu ca io numa tiptil citeam si asteptazm o vorba la golf si sa vezi ce campion de certuri is io dar asa ca l-ai evitat sau ocolit ca nu i-ai gasit sensibilitatea te respect
oricum acuma daca cineva din tico face ceva frumos tre sa il admiram e de-al nostru roman pasionat nu are bani omu de ceva pervers dar face ceva pervers din masinta ieftinutza cine cum poate deacord?
golful ala galben si diferite culori ce are va fi un proiect care va ridica prostretu in sus ca imagine ca va fi dus si pana in germania si daca prostretu isi aduna masinile proiectate pai face singur un tuning expo totusi sunt niste baieti cu experienta veche si cu proiecte realizate manual fara matrite copiate adaugate nituite si porcite ...nuu???
io daca nu te iei de pocitania mea nu ma supar pe tine doar ca nu ai ce face ...nici in business nu poti sa zici ...baa tu nu deschizi tu nu vinzi ce fac sau vand si io!!!!corect??asta e politica vietii!!!acuma sa nu ma inteleaga gresit ca nu vreau sa jignesc pe nimeni dar un tico tot tico ramane si o toyota tot toyota..infine...nu fii rau ca nu e ok...aici mai ne laudam si noi ca avem o bara ne bucuram de aprecieri nu are rost sda ne jignim la un lucru deja construit ....corect?





scuze nu inteleg ce e vorba aici??trebuia sa se lege de masina mea???sau nu inteleg !!!
nu am vrut sa fiu rau... nu asta e intentia mea, nu imi place sa port o discutie pe un ton agresiv, doar ca eu nu as fi facut la fel.

ma rog. din punctu meu de vedere treaba e inchisa... ce culoare vrei sa faci golful?
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 02:36   #82
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Dimitris View Post
Bravo unicule, si daca o sa vezi pe o dacie sau un tico sau alta masina kitul tau o sa iti placa nu? vine lumea la tine si zice: frate, tu ai bodykit ca ala cu dacia aia modificata... hai sa o lasam balta.
Pai exact asta nu se va intampla vreodata ...
Si sti de ce ?
Pentru ca L-AM FACUT EU CU MANA MEA SI CU IMAGINATIA MEA !
Si sunt singurul care are matritzele la barile alea ... intelegi ? Nu le mai au inca 1000 de oameni ...
Intelegi ?
La fel ca Lucian , Protuning ptr Tico , si asha mai departe ...
Dar cand iti iei un Kit Import sau ti-l face cineva din fibra copie , nu te astepta sa ai singura masina care sa arate asha ...
Prin ceea ce am facut eu , QuickShifter ( prin Protuning ) , Lucian , etc , sti ce am realizat ???
NE-AM PLATIT ORIGINALITATEA si UNICITATEA !
Tu ... ai cumparat un kit facut din fibra ... nu copiat 50 % ... ci 100% ... si pus pe alte 1000 de masini.
Si cu asta am incheiat !
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 03:39   #83
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

da x-ray... asta e...
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 12:14   #84
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

man cand o sa vezi pe strazi un tico ca lui quickshifter...sa ne anunti si pe noi....
ce a facut el se numeste unicat !
peter is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 13:19   #85
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

da. aveti dreptate toti. nu am eu gusturi...
felicitari quickshifter, peter si restu.
se pot sterge toate posturile mele din topicul asta... mersi.
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 14:10   #86
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Acum sigur vei credea ca am ceva cu tine. Repet .. nu am. Din proprie experienta iti spun ca in momentul in care postezi poze cu masin ata pe un forum vei avea pareri pro si contra . Fiecare are dreptul la o parere si ce iti place tie altul poate considera oribil. E vorba de gust cand discutam de tuning . Eu de exemplu am preferat sa fac totul (prize , buze ... etc) din ochi. In felul asta e unica . Tu ai preferat sa faci ceva dupa o poza ... bravo tie. Dar asuma-ti criticile asa cum iti asumi laudele .
Luciane, abia acum am vazut postul tau. Nu cred ca ai ceva cu mine.

Nu am pus eu pozele aici, eu am topicul meu si acolo si-au dat multi cu parerea pro si contra. Nu m-a deranjat nici un comentariu negativ la adresa masinii, atat timp cat s-a argumentat si nu s-a catalogat drept kitsch in mod eronat.

Nu ma deranjeaza daca nu-i place cuiva cum a iesit masina, fiecare cu gustul lui, dar repet: eu nu o consider kitsch. Chiar as vrea sa aud si parerea ta, e sau nu kitsch?

Cand mi-am facut masina singur, 2 bari si capota, multa lume a zis ca e ok, si mie mi-a placut initial (deh, era munca mea...) dar ulterior mi-am dat seama ca nu mai e pe gustul meu si nici nu mai am timp sa ma ocup de asa ceva. Drept pentru care...

PS: In caz ca nu e clar, eu n-am vrut bara fata care seamana cu cea de pe Skyline CA SA FAC DIN TICO SKYLINE, cum a facut tantalau' ala BMW din SuperNova, ci pentru simplul fapt ca mi-a placut modelul respectiv - care nu se gaseste pe un Skyline stock, ci a fost modificata la randul ei. E la fel de valabil si cu VeilSide, acum Tico al meu nu va putea fi confundat cu Celica din spate, daca asta e motiv de polemica... in plus, evazarile sunt aproape ca la Lancia Delta Integrale, de alea vad ca n-a zis nimeni nimic...si uite ca Tico al meu nici cu Lancia nu seamana...

PS2: oameni buni, sunteti liberi sa NU va placa! Puteti sa si scrieti aici!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg

Last edited by quick_5hifter; 12-07-07 at 14:14.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 22:23   #87
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

mai baieti!!!gata hai sa lasam tristele vorbe
toate masinile tuningate sunt kich cu ale mele in frunte
a mea e campioana kichurilor numa sa nu ne suparam uni pe alti ca la un tuning expo suntem toti acolo si mai bine ne apreciem decat sa ne f.....m
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 00:59   #88
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: lucrari Pro Street tuning

din mare asta ar fi propunerea noastra pt bara de spate a lui sandu!cu diferenta sa nu aibe portiunea aia din mijloc forma de deflecor stil japonez ci sa fie doar plinuc rotunjit si sa se vada doar un contur si conturul deflectorului adancit.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture.jpg
Views:	400
Size:	366.1 KB
ID:	302847  
protuning is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 01:23   #89
sorin_sorin95

Stage 5
 
sorin_sorin95's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 871
Member of:
[DACIA]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Am si eu o sugestie pt golf dak se accepta . Nu se poate adapta bara de la GOLF V GTI W12? sau macar preluarea unor forme ca vad ca in mare parte se aseamana ? Sper sa nu fie incadrata la Kitsch in conceptia lui Dimitris deoarece acesta este un concept.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Volkswagen-Golf_GTI_W12_650_Concept_2007_1024x768_wallpaper_07.jpg
Views:	469
Size:	130.1 KB
ID:	302856  
sorin_sorin95 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 11:15   #90
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

da sorin dar ala are widebodykit. ar fi interesanta o chestie de genu asta doar ca trebuie modificata toata masina ca sa aibe aceasi proportie bara din spate...
Dimitris is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -