Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Exterioare custom

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-07, 06:24   #61
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Dimitris View Post
daca tie iti convine sa dai multi euro pe un kit facut de o firma cunoscuta si dupa vezi o copie a acestui kit pe un Tico e problema ta. Nu trebuie sa imi dea mie vreo explicatie, doar ca pana in momentul de fata mi se pareau baieti buni, originali...
Una e sa te inspiri si alta e sa copiezi. Macar puteau sa nu mai faca locul de plasa pentru ca oricum nu se potriveste cu forma patratoasa a Ticoului.

P.s: sa inteleg ca si kitul tau e copiat de undeva x-ray?
nu stiu ce te stresezi!!!!mie daca clientul i-mi vine ca-i trebuie bara de la skyline-ul di 2 fast si bara de spate de la velside si sunt convins ca va arata bine!ce pot sa-i fac altceva decat sa i-l fac??daca vrei idei originale uitate la logan si poate vei fii mai sadisfacut!
protuning is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 06:38   #62
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

am crezut ca e conceptul propus de tine... tocmai asta e faza, ca ma uitam la logan si mi s-a parut original kitul si nu am inteles de ce la tico s-a intamplat treaba asta...
in cazul asta no comment.
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 12:04   #63
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Dimitris View Post
...
Nu inteleg ce te deranjeaza atat de tare, vorbesti de parca tu ai fi creatorul kitului VeilSide...nu mai da tu sugestii cum sa faca Tico-ul, asta e problema mea si a lui Protuning 100% si nu acceptam sfaturi din exterior, doar pareri. Pe langa asta, sunt banii mei, e munca baietilor de la ProStreet - la final toata lumea e fericita, numai tu vrei explicatii "plauzibile" - pentru ce anume? Te simti lezat de cele doua asemanari??

Daca nu-ti convine, nu mai da tu multi euro pe un kit care oricum se mai gaseste pe alte cateva sute de masini, fa-ti la comanda unul original 100%, mai plateste si contravaloarea matritelor si gata! ai kit unic si atunci n-o sa mai fii suparat daca vezi un Tico Skyline&VeilSide .
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 15:12   #64
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Dimitris View Post

P.s: sa inteleg ca si kitul tau e copiat de undeva x-ray?
Daca tu ai vazut kitul meu pe alta masina te-as ruga sa o poztezi aici ...
Deocamdata cred ca sunt singurul din Cta care si-a facut o masina singur la care s-a modificat absolut tot , dinc are nu a mai ramas original si nemodificat decat plafonul ...
Si daca tu ai considerat ca bara aia de spate de Veilside e "furata " ... uita-te mai bine ...
Dupa parerea mea bara aia " seamana ... dar nu rasare " ... vrea sa para de veilside dar nu este ... ca nu cred ca protuning a luat bara de pe celica si a pus-o pe tico ... aia inseaman sa furi !
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 17:06   #65
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

"Tico Skyline&VeilSide" )))) scz dar e extrem de hilar ! )) Tico Skyline&VeilSide Style ....
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 20:04   #66
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by X-Ray-Eyes View Post
Daca tu ai vazut kitul meu pe alta masina te-as ruga sa o poztezi aici ...
Deocamdata cred ca sunt singurul din Cta care si-a facut o masina singur la care s-a modificat absolut tot , dinc are nu a mai ramas original si nemodificat decat plafonul ...
Si daca tu ai considerat ca bara aia de spate de Veilside e "furata " ... uita-te mai bine ...
Dupa parerea mea bara aia " seamana ... dar nu rasare " ... vrea sa para de veilside dar nu este ... ca nu cred ca protuning a luat bara de pe celica si a pus-o pe tico ... aia inseaman sa furi !
Bravo unicule, si daca o sa vezi pe o dacie sau un tico sau alta masina kitul tau o sa iti placa nu? vine lumea la tine si zice: frate, tu ai bodykit ca ala cu dacia aia modificata... hai sa o lasam balta.

Si pentru domnul cu Tico Skyline si Veilside edition... sa inteleg ca te incadrezi la capitolul Dacie cu bara de M3?

ledit: seamana dar nu rasare nu? pai era si cam greu sa ia o bara de celica sa o puna pe un tico avand in vedere ca e mult mai lata. nu crezi?
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 20:29   #67
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Dimitris View Post
Si pentru domnul cu Tico Skyline si Veilside edition... sa inteleg ca te incadrezi la capitolul Dacie cu bara de M3?

Nu stiu, tu ce zici? Ia uita-te mai bine, dar cu ochii deschisi de data asta si gandeste-te un pic, dar nu prea mult ca sa nu devii epuizat.

Ai 3 poze, una cu un Skyline stock, una cu un Skyline modificat si inca una cu bara de pe Tico al meu. Ai impresia ca bodykitul de pe Skyline s-a fabricat odata cu masina, precum bara de M pe M? Iti zic eu, tu ai impresia ca toate Skyline stock arata ca ala din "The fast & the funerals" .

Pe langa asta...nu are rost sa-ti mai spun daca exista cumva vreo diferenta intre un spoiler "M" din Vitan (pentru Dacie, adaptat prin decupare si lipire dintr-o copie de copie de spoiler de M) - care costa probabil in jur de 200 RON, si alt spoiler facut la comanda de la zero, care seamana foarte mult cu o bara de Skyline modificat - pentru ca asa vreau eu. E valabil si pentru bara de spate.

Acum, daca nu sunt indiscret, spune-ne si noua: CE VREI ?

Later Edit (ca urmare a editarii tale): nu, era mult mai simplu sa faca o alta bara de la zero

@horguem: s-a inteles aluzia!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	mini-Nissan%20Skyline%20GTR%20V%20Spec%20II%201998%20-%2001.jpg
Views:	172
Size:	71.9 KB
ID:	302237   Click image for larger version

Name:	hot%20nissan%20skyline.jpg
Views:	362
Size:	226.2 KB
ID:	302238   Click image for larger version

Name:	CIMG5517.JPG
Views:	284
Size:	1.51 MB
ID:	302239  


Last edited by quick_5hifter; 11-07-07 at 20:32.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 20:34   #68
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Acum sigur vei credea ca am ceva cu tine. Repet .. nu am. Din proprie experienta iti spun ca in momentul in care postezi poze cu masin ata pe un forum vei avea pareri pro si contra . Fiecare are dreptul la o parere si ce iti place tie altul poate considera oribil. E vorba de gust cand discutam de tuning . Eu de exemplu am preferat sa fac totul (prize , buze ... etc) din ochi. In felul asta e unica . Tu ai preferat sa faci ceva dupa o poza ... bravo tie. Dar asuma-ti criticile asa cum iti asumi laudele .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 21:00   #69
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Nu stiu, tu ce zici? Ia uita-te mai bine, dar cu ochii deschisi de data asta si gandeste-te un pic, dar nu prea mult ca sa nu devii epuizat.

Ai 3 poze, una cu un Skyline stock, una cu un Skyline modificat si inca una cu bara de pe Tico al meu. Ai impresia ca bodykitul de pe Skyline s-a fabricat odata cu masina, precum bara de M pe M? Iti zic eu, tu ai impresia ca toate Skyline stock arata ca ala din "The fast & the funerals" .

Pe langa asta...nu are rost sa-ti mai spun daca exista cumva vreo diferenta intre un spoiler "M" din Vitan (pentru Dacie, adaptat prin decupare si lipire dintr-o copie de copie de spoiler de M) - care costa probabil in jur de 200 RON, si alt spoiler facut la comanda de la zero, care seamana foarte mult cu o bara de Skyline modificat - pentru ca asa vreau eu. E valabil si pentru bara de spate.

Acum, daca nu sunt indiscret, spune-ne si noua: CE VREI ?

Later Edit (ca urmare a editarii tale): nu, era mult mai simplu sa faca o alta bara de la zero

@horguem: s-a inteles aluzia!
esti penibil... ramai la tico'ul tau skyline and veilside edition...

Ia baga si tu un ochi in Dex sa vezi ce inseamna kitsch! Preluarea unui element si folosirea lui fara a aduce un element de originalitate.SI hai sa nu vorbim de cine e fan 2f2f, ca nu eu mi-am pus bara de skyline, ok?

Bafta in realizarea Tico-ului...
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 21:26   #70
Alexandru Suedia

Stage 2
 
Alexandru Suedia's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 40
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Nu ti umpic jena asa sa et iei tu de toata lumea si sa faci,masinile penibile,si tot felul de lucruri.Ai tu Ferrari cumva si nu stim noi.Si ii faci pe baieti de la ProStreet Tuning, copiatori si alea alea ?
X-Ray-Eyes, Lucian, quick_5hifter, au masini frumoase si tu te ei de ei,ti-e ciuda pe ei ca au realizat,ce-au realizat ? Mai de masina lui soundidentity sa te ei.
Dute si veziti de oalele tale.
Si sa fiu OnTopic.Bafta ProStreet, cu toate proiectele .
quick_5hifter:ticozaurus incepe sa isi iea forma.
Alexandru Suedia is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 21:30   #71
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Dimitris View Post
esti penibil... ramai la tico'ul tau skyline and veilside edition...

Ia baga si tu un ochi in Dex sa vezi ce inseamna kitsch! Preluarea unui element si folosirea lui fara a aduce un element de originalitate.SI hai sa nu vorbim de cine e fan 2f2f, ca nu eu mi-am pus bara de skyline, ok?

Bafta in realizarea Tico-ului...
hai ca pana acuma am tacut dar deja exagerezi!daca nu-ti place ce vezi te rog sa iesi de pe topicul asta si nu mai intra!!e foarte simplu decat sa ne tot certam aici!OMUL CU BANII LUI FACE CE VREA!!!!!!!!!
mie personal i-mi va place ticoul la nebunie si sunt convins ca multa lume va vorbii despre el!

P.S. te asigur ca nu va fii un kitsch!!!!si printre altele dupa cate stiu nici spoilerele tale nu sunt originale de la mama lor!! ) )

Last edited by protuning; 11-07-07 at 21:34.
protuning is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 21:35   #72
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Alexandru Suedia View Post
Nu ti umpic jena asa sa et iei tu de toata lumea si sa faci,masinile penibile,si tot felul de lucruri.Ai tu Ferrari cumva si nu stim noi.Si ii faci pe baieti de la ProStreet Tuning, copiatori si alea alea ?
X-Ray-Eyes, Lucian, quick_5hifter, au masini frumoase si tu te ei de ei,ti-e ciuda pe ei ca au realizat,ce-au realizat ? Mai de masina lui soundidentity sa te ei.
Dute si veziti de oalele tale.
Si sa fiu OnTopic.Bafta ProStreet, cu toate proiectele .
quick_5hifter:ticozaurus incepe sa isi iea forma.
M-am luat de lucian? de x-ray?
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 21:38   #73
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by protuning View Post
hai ca pana acuma am tacut dar deja exagerezi!daca nu-ti place ce vezi te rog sa iesi de pe topicul asta si nu mai intra!!e foarte simplu decat sa ne tot certam aici!OMUL CU BANII LUI FACE CE VREA!!!!!!!!!
mie personal i-mi va place ticoul la nebunie si sunt convins ca multa lume va vorbii despre el!

P.S. te asigur ca nu va fii un kitsch!!!!si printre altele dupa cate stiu nici spoilerele tale nu sunt originale de la mama lor!! ) )

ti-am zis ca tot respectul pentru voi, lucrati frumos si curat. nu imi plac adaptarile, este un forum si am voie sa imi exprim parerea.
Sunt complet deacord ca omu face ce vrea cu banu lui. clientul e rege dar poate fi sfatuit.

p.s: kitul meu facut din fibra de sticla, daca il luam din plastic ma costa 4000 de euro. nu cred ca era o afacere. asta daca tot te-ai interesat de kitul de pe masina mea.
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 22:01   #74
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Nu stiu, tu ce zici? Ia uita-te mai bine, dar cu ochii deschisi de data asta si gandeste-te un pic, dar nu prea mult ca sa nu devii epuizat.

Ai 3 poze, una cu un Skyline stock, una cu un Skyline modificat si inca una cu bara de pe Tico al meu. Ai impresia ca bodykitul de pe Skyline s-a fabricat odata cu masina, precum bara de M pe M? Iti zic eu, tu ai impresia ca toate Skyline stock arata ca ala din "The fast & the funerals" .

Pe langa asta...nu are rost sa-ti mai spun daca exista cumva vreo diferenta intre un spoiler "M" din Vitan (pentru Dacie, adaptat prin decupare si lipire dintr-o copie de copie de spoiler de M) - care costa probabil in jur de 200 RON, si alt spoiler facut la comanda de la zero, care seamana foarte mult cu o bara de Skyline modificat - pentru ca asa vreau eu. E valabil si pentru bara de spate.

Acum, daca nu sunt indiscret, spune-ne si noua: CE VREI ?

Later Edit (ca urmare a editarii tale): nu, era mult mai simplu sa faca o alta bara de la zero

@horguem: s-a inteles aluzia!
era mult mai simplu sa fac o bara dupa capul si imaginatia mea decat sa construiesc o copie dupa o bara celebra care trebuie sa o adaptez la dimensiunile masinii in asa fel incat proportiile sa fie corespunzatoare cu cea a masinii!cu asta eu zic ca i-mi arat profesionalismul,motiv pt care nu ma retrag de la lucrari din astea!!!
protuning is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 22:03   #75
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Ok... ai dreptate la capitolul asta.
Oricum bafta in continuare... golful si loganul mi se par chiar foarte foarte reusite. La cat mai multe lucrari...
Dimitris is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -