Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Exterioare custom

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-07, 18:18   #31
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

eleronul dp golfu galben in nici un caz...e un eleron frumos pt g4 de la je design ... dar acuma depinde de cum va arata spoilerul spate...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0561.jpg
Views:	457
Size:	1.30 MB
ID:	296356  
MKE is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 19:38   #32
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

marfa rau tico

keep it up
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 21:08   #33
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
mersi de sustinere in legatura cu culoare negru nu este culoare pentru masina tuning mai alea pentru o masinma viitoare de expozitii in numar mare de saloane etc negru este pervers si sportiv pentru o masina cu motor c.oios cu un negru poti ascunde tot ce e frumos facut la o masina nici formele barilor si nici caroseria nu isi arata frumusetile in umbra acelei culori

robi robi ...faina-i ...dar spatele fara schita nu te apuci ca te tau ca pe kenedi

mai baieti hai sa il paresc pe robi asta .....la masina asta o vrut sa puie eleron clasic va dati seama ce putoare ar fi daca nu ar fi impins de spate???uitativa la prima pagina a topicului si la poza 2 se vede cat de cat eleronul....da nu i-ar fi rusine sa puna sapca aia de baseball pe el??voi ati fi de acord cu acel eleron la aceea masina sau acest kit???
stai linistit ca nu ne apucam de bara de spate pana nu vei vedea schita! nu vreau sa-mi sari in cap daca nu-ti va place!oricum 99%i-ti va place garantat,sa nu uitam ca nici de bara de fata nu tare ai fost convins !ti-am promis ca i-ti facem o masina invingatoare cum i-am promis proprietarului loganului .pt clienti speciali masini speciale e cel mai mult ce pot da!
in legatura cu eleronul eu as vreasa fie ceva simplu (cat sa fie)ceva discret pt ca masina e simpla si plina!
cateva poze cu loganul pt cei care nu stiu cine l-a facut!la doua expozitii a luat 3 cupe de best pt ce suntem foarte mandrii!masina lui sandu trebuie sa fie mult peste
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CIMG5116.JPG
Views:	612
Size:	562.0 KB
ID:	296442   Click image for larger version

Name:	CIMG5124.JPG
Views:	563
Size:	587.4 KB
ID:	296443   Click image for larger version

Name:	CIMG5320.JPG
Views:	477
Size:	1.51 MB
ID:	296444  

Click image for larger version

Name:	CIMG5289.JPG
Views:	571
Size:	1.52 MB
ID:	296449   Click image for larger version

Name:	CIMG5298.JPG
Views:	420
Size:	1.52 MB
ID:	296450   Click image for larger version

Name:	CIMG5313.JPG
Views:	344
Size:	1.52 MB
ID:	296451  

protuning is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 21:32   #34
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by protuning View Post
masina lui sandu trebuie sa fie mult peste
sa nu uitam de a mea
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 21:34   #35
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

foarte tare loganul asta..cred ca este cel mai frumos din RO !
peter is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 21:38   #36
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by protuning View Post
stai linistit ca nu ne apucam de bara de spate pana nu vei vedea schita! nu vreau sa-mi sari in cap daca nu-ti va place!oricum 99%i-ti va place garantat,sa nu uitam ca nici de bara de fata nu tare ai fost convins !ti-am promis ca i-ti facem o masina invingatoare cum i-am promis proprietarului loganului .pt clienti speciali masini speciale e cel mai mult ce pot da!
in legatura cu eleronul eu as vreasa fie ceva simplu (cat sa fie)ceva discret pt ca masina e simpla si plina!
cateva poze cu loganul pt cei care nu stiu cine l-a facut!la doua expozitii a luat 3 cupe de best pt ce suntem foarte mandrii!masina lui sandu trebuie sa fie mult peste
amu sa ma mandresc oleaca????masina lui sandu adica a mea va fi mult mai complecxa din toate punctele de vedere exteriorul va fi intrarea la un show anume dar ce complex va fi interiorul vai vai....tii minte iti ziceam de polo care nu a fost nici el chich nici o dat anu a fost premiat exteriorul ca se pierdea din cauza complexitati interiorului si soundului dar io zic ca a fost o masina reusita la timpului lui tot multumita voua prostreet la exterior ....acuma exteriorul vreau sa rupa si el si daca e po\sibil sa nu se treaca nevazut din c auza interiorului care va aveam multe modificari in toate partile sale pot spune ca nu va fi element interior nemodificat sau neatins importanta acestui golf e in totalitate are motoir ceea ce este important pentru o masina numita tuningata va avea un kit total diferit de restul golfurilor fiind personalizat si nu un kit ce se poate achizitiona simplu si numai monta si hop sunt 2 golfuri identice ...sa nu neglijam latirile haionu spate capota jantele de 235 fata si 265 spate 8,5 j fata 10 j spate si multe altele....eu pot sa zic ca in fiecare saptamana sunt la vreun show in ungaria deoarece in romania foarte foarte slab acest capitol anul acesta si am un golf 4 de familie 1,8 turbo 20 v gti si am pus tot kitul de pe asta galbena inclusiv roti si farurile si mai mult ma bat la muzica ca la tuning nu prea as avea sanse cu acel kit dar 1 singura lauda de locul 3 tot am cu el si aceasta masina va ajunge in ro hu austria si germania la expozitii si acolo vreau sa ii vad aprecierea albitrilor in conceptia si creatia romanului...eu zoic ca de ras nu o sa ramanem noi romani oricum suntem tari...in ungaria va pot zice ca spargem tot oradea si au frica de tuningati romani
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 21:44   #37
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Yackone View Post
sa nu uitam de a mea
pot sa iti vad masina???numai din curiositate,.,,,,,te rog numai sa nu crezi ca noi laudam ca aceste sunt cele mai bestiale din romania doar ca la golf iti spun io ca asa complex ca a meu in romania mai si mai foarte si foarte rar eu chiar as fi bucuros sa fie toate sau cat mai multe complexe sa fim tari romani impreuna eu de exemplu am sa fac un studiu intre masini tari din roamania care sunt disponibili de a merge si in strainatate la expozitii si concursuri
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 22:14   #38
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
...sa nu neglijam latirile haionu spate capota jantele de 235 fata si 265 spate 8,5 j fata 10 j spate
sandule... cu asta ai zis tot ..si eu cred ca mai ai de zis...... mult respect pentru ce vrei sa faci si multa bafta..
am o curiozitate...cum,...vor arata rims-urile
si sper sa insotesc.. oradeni..la un show in afara vorbim..noi..
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 22:20   #39
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
sandule... cu asta ai zis tot ..si eu cred ca mai ai de zis...... mult respect pentru ce vrei sa faci si multa bafta..
am o curiozitate...cum,...vor arata rims-urile
si sper sa insotesc.. oradeni..la un show in afara vorbim..noi..
mersi mult cine stie cunoaste dar ce ai intrebat cu ....vor arat rims-urile????asta nu am inteles-o
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 23:21   #40
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
pot sa iti vad masina???numai din curiositate,.,,,,,te rog numai sa nu crezi ca noi laudam ca aceste sunt cele mai bestiale din romania doar ca la golf iti spun io ca asa complex ca a meu in romania mai si mai foarte si foarte rar eu chiar as fi bucuros sa fie toate sau cat mai multe complexe sa fim tari romani impreuna eu de exemplu am sa fac un studiu intre masini tari din roamania care sunt disponibili de a merge si in strainatate la expozitii si concursuri
asta e stage 2 ext...urmeaza stage 3 acum...care sper sa fie ultimul
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P4010885.JPG
Views:	486
Size:	1.49 MB
ID:	296502   Click image for larger version

Name:	Image150.jpg
Views:	806
Size:	16.4 KB
ID:	296503  
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 23:47   #41
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by Yackone View Post
asta e stage 2 ext...urmeaza stage 3 acum...care sper sa fie ultimul
beton!!!!si masina si funduletzul si io am trecut cu un polo in mai multe stage-uri dar nu mai fac greseala asta frumoasa masinutza sa o folosesti cu multa placere si dai sound sa crape tabla am niste poze perverse cu peigeot din acesta daca vrei idei iti dau id de mess si iti transmit cateva idei cvare iti sunt de folos parerea mea....e o capota de plangi singur langa poza io vroiam pe un g 2 sa io fac pfuuu dce coool e
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 00:41   #42
alexufo
Cluj Street Racing Member

Stage 5
 
alexufo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,904
Member of:
[CSR]
[DACIA]
[PEUGEOT]
[CITROEN]
[Competitor CNCA]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

spor la treaba in continuare.tico a iesit BETON
alexufo is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 04:39   #43
alexzander407

Stage 5
 
alexzander407's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 513
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by MKE View Post
eleronul dp golfu galben in nici un caz...e un eleron frumos pt g4 de la je design ... dar acuma depinde de cum va arata spoilerul spate...
acela e finut imi place si mie, dar dupa cum spuneam doar imi place nu zic ca e urat dar pur si simplu nu as pune eleron pe un hatchback mai ales ceva mare ....
__________________
THE FUTURE BELONGS TO THE FEW OF US STILL WILLING TO GET OUR HANDS DIRTY.
alexzander407 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 08:39   #44
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
mersi mult cine stie cunoaste dar ce ai intrebat cu ....vor arat rims-urile????asta nu am inteles-o
jantele.. cum..vor arata..
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 08:44   #45
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: lucrari Pro Street tuning

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
jantele.. cum..vor arata..
tzi-am zis io ca is tzaran
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -