Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 31-08-12, 10:42   #211
coco_stancu

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 767
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Felicitari, nu pot sa cred ca am pierdut toate aceste emotii traite in mansa asta, ma bucur totusi ca domnul TEO a reusit sa faca ca aceasta etapa sa fie posibila totusi. Din cauza unor probleme nu am putut veni, dar sper la urmatoarele sa va onorez cu prezenta.
coco_stancu is offline   Reply With Quote
Old 31-08-12, 13:43   #212
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Sa mai amintim ca absenta lui Radu cu Tigra ( 23 ) coroborat cu noua Saxo a lui Mihai ( 1 ) pe care s-a acomodat, a strans " randurile "" la A 1 si la Open si lupta devine foarte interesanta, mai ales pentru invitatia de la gala campionilor din decembrie la Sinaia !!
succes tuturor !
Si spor la demersuri lui Teo , ca iar sunt dificultati......in organizarea etapei.
__________________
Recomandam / distribuim doar uleiuri competitive de topinfomarbr@gmail.com
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 01-09-12, 10:27   #213
23GSI

Stock
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 3
Smile Re: Campionat national de indemanare auto

Iti multumesc IONUT ca iti pare rau ca nu am putut ajunge,,,,dar criza fiind in toata lumea ma ajuns si pe mine,,,chiar daca nu ma gandeam.

Dar se asteapta vremuri bune si pe strada mea,,,alaturi de noul sponsor voi putea reveni in forta ....
Dar voi chiar asta va doriti?
23GSI is offline   Reply With Quote
Old 01-09-12, 10:56   #214
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

De pasiunea aceasta Radule, te vindeci uneori !! doar financiar, si iar te prinde...... Asata e !!
Te asteptam .. acolo sus !!
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 02-09-12, 20:05   #215
Nel Biggson
Opel Driver

Stage 5
 
Nel Biggson's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 338
Member of:
[Opel]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Quote:
Originally Posted by 23GSI View Post
Iti multumesc IONUT ca iti pare rau ca nu am putut ajunge,,,,dar criza fiind in toata lumea ma ajuns si pe mine,,,chiar daca nu ma gandeam.

Dar se asteapta vremuri bune si pe strada mea,,,alaturi de noul sponsor voi putea reveni in forta ....
Dar voi chiar asta va doriti?
Retorica din final e cam aroganta.

Mie chiar imi pare rau ca n-ai venit. Parca n-a avut nici un farmec. Hai, te astept data viitoare, vino cu forte proaspete, o sa fie misto.
__________________

Reparatii fisuri parbrize in Brailahttps://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...ml#post5007594
Polish faruri in Brailahttps://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...la-oferta.html
Nel Biggson is offline   Reply With Quote
Old 05-09-12, 21:32   #216
dsign

Stage 5
 
dsign's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 747
Member of:
[DACIA]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Radule, trebuie sa vii... Mai sunt 2 etape, gasesti tu 2 gioarse de anvelope si niste zeama de pus in rezervor...
dsign is offline   Reply With Quote
Old 07-09-12, 22:54   #217
icX23

Stage 1
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 14
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Hello. De ce nu amintiti si de faptul ca publicul a fost exemplar ? Am fost prezent la toate etapele din acest sezon din Bucuresti, si sincer, publicul de la Brasov m-a uns pe suflet, ca sa spun asa. Au fost pur si simplu geniali. Daca am avea parte de un astfel de public mereu, ar fii ceva.

Pe langa asta, asfaltul din parcarea Macromall a fost cu mult peste cel din parcarile Carrefour. O noua bila alba pentru organizatori, pe langa cea de la aranjarea traseului. Fara mers cu spatele. Bun. Asa se face spectacol mai usor, si o sa ajunga lumea sa cunoasca si acest campionat. De spectacol e nevoie pentru a atrage publicul, nu de timpi scosi 'cu spatele'. Ok, asa e la indemanare, dar intereseaza pe cineva cum se duc cutiile de viteze ? Macar acum s-a stricat doar una

Merita felicitat pilotul cu numarul de concurs '85', care in ultimele etape a progresat extrem de mult. Desi Golful lui nu e inca in stare perfecta, s-a descurcat onorabil. Cel putin onorabil. Sa nu mai vorbim ca a facut spectacol si a fost aplaudat si aclamat de public. Am vazut ca are langa el oameni pe care se poate baza, iar asta e un lucru foarte ok.

Despre tipul cu Corsa verde, diesel. MIG 21 Am inteles ca la Brasov omul s-a dat fara frane A folosit doar frana de mana, iar la un momentdat aveai senzatia ca are tractiune spate. Sper sa il vedem si la Buzau.

Felicitari pentru cea mai reusita etapa de pana acum !
icX23 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-12, 23:00   #218
icX23

Stage 1
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 14
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Revin cu o postare :

Aceasta este evolutia lui Gusti '85'. Nu am gasit un link catre evolutia tipului cu Corsa.

https://www.youtube.com/watch?v=sCyPO...eature=related
icX23 is offline   Reply With Quote
Old 09-09-12, 08:10   #219
Stefracing96

Stage 2
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 27
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Acesta este filmuletul realizat de mine la etapa de Indemanare auto de la Brasov.
https://www.youtube.com/watch?v=6WkeP...2&feature=plcp
Enjoy
Stefracing96 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-12, 15:09   #220
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Si tot la comentarii :
Concurentii 11 - Horia 77 - Sergiu si Bianca Anton 7, si Sorinel Iliesc ( absent la Brasov ) sunt juniorii de azi, si camp[ionii de maine dar vor continua tot asa ! Sunt generatia de maqine a automobilistilor ce se formeaza acum in CNIA ! Este aprecierea mea, fara laude necontrolate si sper sa nu mi se mai taie aceasta postare
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 12-09-12, 07:09   #221
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Inscrierile se fac accesand gtautoclub.ro si completand un formular . Succes !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Drifft-GT-Buzau.jpg
Views:	54
Size:	417.9 KB
ID:	2550042  
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 12:29   #222
icX23

Stage 1
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 14
Wink Re: Campionat national de indemanare auto

Faptul interesant legat de juniorii de azi este ca Bianca si Sergiu chiar stiu ce facu cu masina pe traseu, spre deosebire de Horia, care e mult mai haotic si decat cei in varsta. Sper ca pe pagina asta putem discuta destul de liber, nu sa ajungem la stergeri de posturi doar pentru o apreciere personala. E democratie, nu ?

Bafta la Buzau !
icX23 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 16:00   #223
coco_stancu

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 767
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Felicitari, la al 3-lea post al tau ai si improscat cu noroi.
On: indiferent daca stie sau nu ce sa faca un concurent pe pista cu timpul va invata.
Cand vei avea bani sa investesti in acest sport in aceasta pasiune esti invitat sa vii sa ne dai lectii. Pana atunci esti liber sa fii invidios pe toti cei care concureaza in acest concurs, care tin sa te anunt ca este plin de fair-play.
coco_stancu is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 16:09   #224
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Traseul propus pentru etapa aV-a ne va solicita prin complexitatea lui, dar spectaculozitatea lui.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Copy_of_Traseu_5.jpg
Views:	50
Size:	374.3 KB
ID:	2554783  
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 17-09-12, 17:06   #225
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Quote:
Originally Posted by valentin.nemtanu View Post
Si tot la comentarii :
Concurentii 11 - Horia 77 - Sergiu si Bianca Anton 7, si Sorinel Iliesc ( absent la Brasov ) sunt juniorii de azi, si camp[ionii de maine dar vor continua tot asa ! Sunt generatia de maqine a automobilistilor ce se formeaza acum in CNIA ! Este aprecierea mea, fara laude necontrolate si sper sa nu mi se mai taie aceasta postare
Trebuie adaugat aici si satmareanul TUDOR TEUSAN ( 16 ani neimpliniti ) care cucereste clasamentul probelor de indemanare din Cupa Somes - Oas Satu Mare la doua editii consecutive ( 2011 si 2012 )! Avand si un comportament deosebit in afara masinii, comportamentul pilotilor de valoare !!
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -