Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 20-09-12, 10:15   #241
icX23

Stage 1
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 14
Smile Re: Campionat national de indemanare auto

Aia era doar o replica la ceea ce a zis coco.stancu.
Ceea ce am zis eu legat de Horia e faptul ca e haotic si ca nu se pricepe la mecanica. Si o sa sustin asta pana il voi vedea ca pune mana pe o cheie si isi repara singur masina.
icX23 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-12, 10:33   #242
Nel Biggson
Opel Driver

Stage 5
 
Nel Biggson's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 338
Member of:
[Opel]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Te eschivezi sa dai un raspuns clar. Eu te intreb care-i faza cu : "E un campionat fair-play, pentru ca tatal lui Horia organizeaza CNIA ? D-asta faceti coada in spatele lui ? ", si tu imi spui ca Horia nu stie sa tina cheia in mana si merge haotic. Pana la urma asta e campionat de indemanare la volan si nu de schimbat piese la masina.
Noi intre noi(adica concurentii de la CNIA) nu avem nimic unii cu altii, si cand avem discutam si lamurim lucrurile. Ba mai mult ne ajutam(cand am spart radiatorul la Bv, au sarit jumatate sa ma ajute). Nu prea inteleg rostul tau pe aici. Daca vrei sa arati cum se tine cheia in mana si cum se conduce nehaotic, vino frate la Buzau si arata-ne ce stii.
Numai bine.
__________________

Reparatii fisuri parbrize in Brailahttps://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...ml#post5007594
Polish faruri in Brailahttps://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...la-oferta.html
Nel Biggson is offline   Reply With Quote
Old 21-09-12, 10:57   #243
icX23

Stage 1
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 14
Wink Re: Campionat national de indemanare auto

Iti promit ca la anul vei avea un nou rival in CNIA. Asta daca pot sa iti fac fata pe Horia sigur o sa il bat, ca nu e asa greu, insa cu tine si cu Sergiu e mai greu. Si da, nu consider ca un campionat e fair-play atata timp cat un membru al familiei tale, ruda de gradul I, organizeaza un campionat la care participi. E ca in orice alt domeniu, daca ai rude care lucreaza intr-un anumit domeniu, nu ai voie sa faci combinatii in acelasi domeniu, ca te duci la puscarie. Cam asa e si aici, sau cel putin asa mi s-ar parea normal. De ce Horia are tot timpul timpi buni, in conditiile in care ai vazut si tu cum merge, si de ce dl. nemteanu e primul la coada ? Apropo dle. nemteanu, aveti cumva 'autocorectare' la windows cand postati ceva pe un forum, ca limba romana vorbita de dvs. e cam greu de descifrat.

Legat de rostul meu aici, cred ca e acela de a va deschide putin ochii, pentru ca am senzatia ca stati cu ochii inchisi cand se intampla anumite lucruri langa voi. Pe langa asta, era vorba de 'pilotul' Horia Ghe., care dupa mine nu are nicio treaba. Nu inteleg de ce sariti voi sa ii luati apararea si nu o face el. Acum nu faceti coada in spatele lor ? Spune-mi tu acum, ca te vad mai deschis la minte decat restul. Ceilalti au stiut doar sa aduca argumente care nu aveau nicio treaba impotriva a ce am spus eu. Tu, spre deosebire, ai avut o replica foarte tare.

Apropo, era nevoie doar de un participant ca sa inchida gura unui spectator, in conditiile in care v-ati 'razboit' vreo 5 cu mine pana acum ?
icX23 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-12, 12:04   #244
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Quote:
Originally Posted by icX23 View Post
pe Horia sigur o sa il bat, ca nu e asa greu
Nu stiu cine esti, dar nu cred ca o sa-l bati. Horia are timpi buni pentru ca merge bine, e simplu. Daca ai impresia ca se fura, de ce nu cronometrezi in paralel cu sistemul organizatorilor ?
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 21-09-12, 12:50   #245
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

da, icx23.
1- In limba romana mea, mecanic este diferit de pilot, dar e greu de realizat pentru unii.
2. Horia, te ignora, intrucat asta meriti.
Este ultima replica legata de subiectul in care cauti sa " tulburi apele " fara sens.
Potoleste-te cu explicatiile.
Nu iti place, organizeaza un campionat si dovedeste cat de " beton " poti sa fii! iti spune unul care a organizat zeci de concursuri.
Si apropos de l romana, nu mai nota nimik cu numele meu incorect scris! Macar ai atat respect, ca sa nu mai continuam.
succes in lumea ta
__________________
Recomandam / distribuim doar uleiuri competitive de topinfomarbr@gmail.com
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 21-09-12, 18:43   #246
icX23

Stage 1
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 14
Smile Re: Campionat national de indemanare auto

Dle. nemtanu, limba dvs. romana cred ca o sa ramana inteleasa decat de dvs. in anumite momente. Sau poate intelege Horia.

Nu cred ca atata timp cat cineva iti aduce anumite argumente, il poti ignora pt. simplul fapt ca in limba romana a unora mecanic e diferit de pilot.

De ce nu a auzit nimeni de dl. nemtanu 'organizatorul' pana acum?

Nu cred ca ma voi potoli cu explicatiile atata timp cat le am, doar pt. ca un nene, primul in rand, imi cere asta.

Cat despre 'furat', nu am acuzat pe nimeni, zerocool. Spun doar ca in toate domeniile e interzis ceea ce se intampla la CNIA.

Multa bafta la Buzau pana una-alta.


P.S.: Dle. nemtanu, daca aveti o replica, am sa va rog sa folositi limba romana uzuala. Cu semne de punctuatie unde trebuie, nu haotic, printre cuvinte.
icX23 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-12, 21:47   #247
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

In primul rand, ca sa poti sa ceri cuiva sa foloseasca limba romana uzuala, ar fi frumos sa o folosesti intai tu. Nu stiu daca e interzis sau nu, dar atat timp ca nu e vorba despre ceva subiectiv, nu vad de ce sa nu poata participa oricine. Cronometrul e acelasi pentru toti si nu face diferente intre concurenti.

"Mulți dintre voi folosiți DOAR și DECĀT fără să aveți idee care e sensul real și locul lor sintactic.
Copii, e foarte simplu.
Noi folosim adverbul DECĀT doar īn 2 cazuri. Atunci cānd construim propoziții comparative de inegalitate. El o are mai lungă decāt mine. și atunci cānd folosim īntr-o construcție negativă. Nu am decāt 15 000 de unici.

Īn cazurile de mai sus, DOAR īl folosiți dacă dispare marele NU din față. Am doar 15 000 de unici. sau clasicul O am de doar 20 centimetri.

Sper că am fost suficient de explicit."

Sursa: arhiblog.ro
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 22-09-12, 10:07   #248
icX23

Stage 1
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 14
Smile Re: Campionat national de indemanare auto

Dle. ZeroCool, cred ca limba mea romana a fost inteleasa mai bine decat a dlui. nemtanu in anumite postari. Crede-ma
icX23 is offline   Reply With Quote
Old 23-09-12, 10:29   #249
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

ICX !! Sa-mi fie cu iertare acuma. Dar pe cand concura dl Nemtanu, tu nici macar nu erai nascut !!! cred ca respectul se castiga pe pista ....
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 23-09-12, 17:12   #250
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Pe viitor anuntati putin mai din timp evenimentele, cel putina pe cele "exotice" gen Buzau, asta daca doriti participare, spectacol si concurenta. Cu cate 3 piloti pe o masina de concurs X (aprox.) de 5 ori aceasta situatie veti ajunge mereu la acelasi rezultat: cateva zeci de spectatori la startul manselor si e pacat de munca depusa. Tot pentru viitor, apelati cu incredere si la alte persoane pentru a va oferi ajutor pro-bono la organizare, ca nu aveti nimic de pierdut.
Sincer, habar nu am sa-mi zic parerea despre etapa asta. Am retinut doar un domn in varsta si o domnisoara (Bianca cred...) care au mers foarte tare si bine. Felicitari!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 08:26   #251
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Ritm alert, spectacol, lupta acerba pentru pozitiile din clasament, cadouri surpriza de la Galleria Buzau, 23 sept 2012 etapa a CNIA, organizare de top !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF2336.JPG
Views:	67
Size:	585.5 KB
ID:	2560785   Click image for larger version

Name:	DSCF2353.JPG
Views:	73
Size:	959.8 KB
ID:	2560786   Click image for larger version

Name:	DSCF2358.JPG
Views:	63
Size:	1,008.1 KB
ID:	2560787  

Click image for larger version

Name:	DSCF2360.JPG
Views:	68
Size:	1.02 MB
ID:	2560788   Click image for larger version

Name:	DSCF2363.JPG
Views:	62
Size:	968.2 KB
ID:	2560789  
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 14:24   #252
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Alte imagini din etapa a V-a Buzau 2012.

Pentru Road Empire am surprins un dialog intre generatii : Mihai Alexandrescu, Mihai Bercioiu, Bebe Nicolescu, si Razvan Popa ( in planul secund )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF2326.JPG
Views:	62
Size:	901.1 KB
ID:	2561002   Click image for larger version

Name:	DSCF2311.JPG
Views:	70
Size:	935.9 KB
ID:	2561003   Click image for larger version

Name:	DSCF2329.JPG
Views:	58
Size:	909.1 KB
ID:	2561004  

Click image for larger version

Name:	DSCF2337.JPG
Views:	53
Size:	944.2 KB
ID:	2561005   Click image for larger version

Name:	DSCF2339.JPG
Views:	56
Size:	892.5 KB
ID:	2561006   Click image for larger version

Name:	DSCF2346.JPG
Views:	52
Size:	922.4 KB
ID:	2561007  

valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 24-09-12, 14:28   #253
valentin.nemtanu

Stage 5
 
valentin.nemtanu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,669
Member of:
[DACIA]
[MERCEDES]
[Opel]
Default Re: Campionat national de indemanare auto

Am reluat poza cu Mihai Alexandrescu si Bebe Nicolescu, mai clara acum ( sper eu )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF2337.JPG
Views:	72
Size:	897.3 KB
ID:	2561008  
valentin.nemtanu is offline   Reply With Quote
Old 26-09-12, 23:53   #254
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionat National de Indemanare Auto

Am fost debanat intr-un final...... bun sau rau ramane de vazut.....
Il avertizez pe cel care vine sa faca poze la CNIA sa nu-mi mai dea ban.
Cu aceasta ocazie vreau sa-i spun domnului TEO ca ICX nu este RADU....ICX este un om.
....
N.B. pentru domnu NEMTEANU:domnule NEMTEANU sa stii ca MA-TA are cratima nu este o jignire.......

Last edited by zbvz; 27-09-12 at 00:10.
zbvz is offline   Reply With Quote
Old 27-09-12, 00:27   #255
zbvz
Banned

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 281
Default Re: Campionat National de Indemanare Auto

Ia uite domnu Nemteanu ce zis zbvz.

se pare ca nu mai sunt alte pareri...deci am avut dreptate...aici vorbim de circuite de viteza si ocazional cand ne intaratam reciproc de VTM...chiar au fost si posturi cu raliuri...nu ma deranjaza chiar trebuie mentionati pilotii de raliu care muncit pt cupe sau diplome, sau chiar numai au participat...dar sa imi spui ca un concurs de indemanare e ceva extraordinar....pt mine e ZERO si OFF-TOPIC si aia nici macar nu au casca pe cap!!!...curajul, talentul si barbatia se vad la circuite, VTM sau raliuri....asteptam si alte pareri sa vedem daca sunt io nebun...

Cornele in prima parte a postului tau ai dreptate in legatura cu subiectul topicului. Sunt de acord cu tine ca multe postari au fost "offtopic" sau in romana "veche" pe langa subiect dar....la final chia ai "iesit in decor"....


Quote:
si aia nici macar nu au casca pe cap!!!...curajul, talentul si barbatia se vad la circuite, VTM sau raliuri....asteptam si alte pareri sa vedem daca sunt io nebun...

"aia"(sau "alea" pentru ca sunt si fete)...cum ii denumesti tu...au intre 14 si 18 ani..... au spiritul intrecerii in ei ,au si bunul simt sa se intreaca intr-un cadru organizat de o autoritate sportiva si nu pe strazile patriei.
Acum ma intreb ce ar crede unul dintre ei daca ar citi postul tau ....ca daca nu au casca pe cap nu sunt curajosi si talentati sau talentate?.....ca barbatia este comensurabila vis a vis de sportul cu motor practicat? ....Cornele ce reaq aveam pretentii de la tine .....(cu ocazia asta il felicit pe Teo pentru initiativa de a organiza un astfel de campionat pentru ca de aici or sa vina pilotii de CIRCUIT RALIU RALLY VTM sau COASTA.....nu "aia"... cu diferentialu sudat la "E30" adica "URSULET")


N.B. la indemanare nu poti purta casca,centura ,manusi etc pentru simplul fapt ca genul respectiv de intrecere nu iti permit asa ceva.....incearca tu sa te intorci cu spatele intr-un scaun de curse cu casca in cap si prins in centura in 6 puncte......
__________________
zbvz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -