Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Alte discutii machete

Reply
 
Thread Tools
Old 08-11-12, 00:46   #901
Miria

Stage 5
 
Miria's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,054
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by model collector View Post
Eram sigur ca iese cu cearta. Ma incurajez inca o data sa stau departe de tot ce inseamna hobby-ul asta in Romania.
Daca vreti sa faceti ceva imi dati si mie de stire pe PM, ofer cum am spus un model budget 1:18 in conditii optime. Sunt foarte ocupat, nu stau in zona foarte mult, ar fi ideal sa am timp sa il si expediez.

Linistiti-va si bucurati-va de hobby!
Pai, din cate imi aduc aminte eu am avut initiativa cu un nou concurs cu toate ca vine acest ip si spune ca as fi inutil si invidios pe el () sau pe colectia lui() mie sincer imi pare rau pentru ca parea un baiat bun, a inceput sa isi dea in petic si sa se dea mai mult decat este.L-au luat la ochi si cei de pe Miniauto cand a inceput sa vorbeasca in peri sa arate nu stiu ce masini conduce,strict doar sa se laude,daca o face macar sa incearce sa fie un pic mai cumpatat, trecand peste acest moment costi(2010) sau bmwh ar trebui sa faca un nou topic pe rubrica concursuri,sa se creeze un nou regulament. Eu zic ca ar merita acest forum un nou concurs, totodata pentru incurajarea nou venitilor si pentru Spiritul Sarbatorilor de Iarna.Toata stima Model Collector pentru initiativa de a fi sponsor chiar si cu o macheta budget.

Trecand la a 2 a problema, a userului Oftikosu eu sunt de parere sa nu te bagi sa faci asa ceva.De ce? Pai in primul rand ei au camere, cineva supravegheaza tot ce se intampla in magazin, sigur te vor vedea ca faci schimb intre machete si pentru 10-15 lei nu cred ca merita sa iei bataie de la bodyguarzi si sa te dea pe mana politiei dupa pentru inselaciune sau furt.Poti sa ai o mie de belele
pentru 10 sau 15 lei dati in plus pe o macheta 1:24.
__________________

Last edited by Miria; 08-11-12 at 01:00.
Miria is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 00:59   #902
Oftykosu

Stage 5
 
Oftykosu's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 753
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Nu era vorba de bani, era vorba ca vroiam sa le-o platesc cu aceeasi moneda cum se zice. Oricum, o sa trec pe la Kaufland sa vad daca au apelat si in orasul nostru la "maretul plan inept". In caz de gasesc neregularitati o sa fac o plangere, o sa fac poze si o sa postez.
Oftykosu is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 07:11   #903
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Nimic fara cearta...
Asteptam ca Mc sa ne propuna tema concursului si poate cum suna regulamentul!
2010 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 07:44   #904
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Andrei (Miria) ai vandut o gramada de machete la preturi foarte mici, deci presupun ca si in pierdere. De ce nu donezi un autoart sau ceva ca sa fie un concurs atractiv? Nu vreau sa ma bag aiurea in seama, dar la cum ai dat machetele nu cred ca ar fi o asa mare problema.
Astept cu interes sa vad daca o sa iasa ceva
__________________
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 07:50   #905
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

2 sponsori...deja suna bine de tot
2010 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 08:05   #906
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Care ar fi tema concursului... la mine e mai complicat cu timpul si trebuie sa imi programez din timp o sedinta...
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 11:55   #907
Miria

Stage 5
 
Miria's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,054
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Imi pare rau dar tot ce am vandut a fost doar dublura si alea primite cadou.Numai am nimic, pe moment nu se stie niciodata.Dar din cate stiu si tu Andrei (Steaua 23) ai vandut si vinzi cateva machete si unele la preturi chiar bune.Tu fiind unul dintre cei mai mari investitori in ale machetelor cu cate 3-4 cmc-uri pe luna (ai tot respectul meu si sincer esti unul dintre putinii la care intru si admir colectia,imi place foarte mult chiar daca investesti in machete nu te lauzi cu ele, totul tine de educatie si aici cred ca este punctul tau strong), ai putea sa donezi unul din cele 2 Bmw-uri Kyosho x6 de la vanzare.Nu cred ca ar fi o paguba pentru tine.
Ps: Daca nu cele 2 Bmw-uri ca sunt destul de valoroase, de ce nu pui Saturn-ul Autoart la bataie ca oricum e 90 de lei nici un maisto nu cumperi in banii astia.

Last edited by Miria; 08-11-12 at 12:02.
Miria is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 12:33   #908
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Nu va mai ingramaditi ca la cati participanti se aduna de obicei s-ar putea sa ramaneti cu premiile neacordate.

@MC: cum a zis si Costi, in calitate de sponsor ai un cuvant serios de spus in privinta temei concursului, metodei de jurizare...
Avand in vedere experientele anterioare cu concursurile organizate pe aria publica votarea userilor va fi facuta cel mai probabil in stilul clasic, eu unul nu as avea nimic impotriva organizarii concursului pe aria privata.
__________________
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 12:56   #909
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Mai baieti eu sunt fara cuvinte.....nu am mai vazut oameni care sa se certe din orice, sa isi intoarca replici, amenintari,etc. intr-un loc unde s-ar presupune ca intri sa te relaxezi. Bine ca nu se organizeaza intalniri ca ar fi ambuteiaj la urgente.
Nu conteaza cine ce da, sau ce ar fi bine de dat atat timp cat asta se face din pasiune comuna, zic eu.

Despre concurs, cred ca moderatorii de pe sectiune se vor descurca cel mai bine sa puna la punct detaliile concursului. Alegeti voi ce credeti de cuviinta: concurs foto, prezentari, etc. Duminica voi pune o poza cu macheta care va fi si premiul acestui concurs.

Numai bine!
model collector is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 13:41   #910
steaua23
Opel Driver

Stage 5
 
steaua23's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 6,269
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by Miria View Post
Imi pare rau dar tot ce am vandut a fost doar dublura si alea primite cadou.Numai am nimic, pe moment nu se stie niciodata.Dar din cate stiu si tu Andrei (Steaua 23) ai vandut si vinzi cateva machete si unele la preturi chiar bune.Tu fiind unul dintre cei mai mari investitori in ale machetelor cu cate 3-4 cmc-uri pe luna (ai tot respectul meu si sincer esti unul dintre putinii la care intru si admir colectia,imi place foarte mult chiar daca investesti in machete nu te lauzi cu ele, totul tine de educatie si aici cred ca este punctul tau strong), ai putea sa donezi unul din cele 2 Bmw-uri Kyosho x6 de la vanzare.Nu cred ca ar fi o paguba pentru tine.
Ps: Daca nu cele 2 Bmw-uri ca sunt destul de valoroase, de ce nu pui Saturn-ul Autoart la bataie ca oricum e 90 de lei nici un maisto nu cumperi in banii astia.
As putea, insa nu o voi face din 2 motive. Nu eu am fost initiatorul ideii si in plus sunt prins (mai mult sau mai putin) cu alte concursuri de pe un alt forum.
Am avut candva intentia de a dina o macheta prin intermediul unui concurs, insa am renuntat pentru ca am vazut cine participa si ce discutii ies. Nu mai zic ca unii ar comenta ca e macheta sh ... Etc.

Ma bucur ca urmaresti postarile de la "colectia mea". Nu am prea avut chef sa mai fac poze, dar voi mai adauga cu prima ocazie.
Eu ziceam de tine pentru ca am vazut machete la 30-40% din pretul pietei si am zis ca oricum nu le dai pentru bani ... ca sa ma exprim asa.
steaua23 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 16:31   #911
Miria

Stage 5
 
Miria's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,054
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Quote:
Originally Posted by steaua23 View Post
As putea, insa nu o voi face din 2 motive. Nu eu am fost initiatorul ideii si in plus sunt prins (mai mult sau mai putin) cu alte concursuri de pe un alt forum.
Am avut candva intentia de a dina o macheta prin intermediul unui concurs, insa am renuntat pentru ca am vazut cine participa si ce discutii ies. Nu mai zic ca unii ar comenta ca e macheta sh ... Etc.

Ma bucur ca urmaresti postarile de la "colectia mea". Nu am prea avut chef sa mai fac poze, dar voi mai adauga cu prima ocazie.
Eu ziceam de tine pentru ca am vazut machete la 30-40% din pretul pietei si am zis ca oricum nu le dai pentru bani ... ca sa ma exprim asa.
Daca stiam ca vom organiza un concurs as fi dat cadou o macheta, ideea le-am dat mai ieftin deoarce am vrut sa se bucure si alti useri de machete de calitate.Eu oricum le aveam dubluri si cadou, deci nu ma apucam sa fac un bussines din asa ceva.Nu le-am dat de prost, dar nici gratis nu am putut, pentru ca probabil si asa am fost asaltat de zeci de mesaje,daca erau free cred ca primeam un mesaj pe secunda. Stiu de concursul de pe celalalt forum,poate chiar voi participa si eu.Aici ar fi ok sa partice userii noi ce nu au posibilitati de a cumpara o macheta la scara 1:18.Astfel zic eu ,poate creste calitatea sectiunii, macar unul daca castiga o macheta mai de doamne ajuta, poate pe viitor strange bani si isi cumpara o alta macheta tot la scara 1:18 ce numai pare a jucarie de copil de 5 ani.
Miria is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 19:24   #912
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Concursul se va organiza pe aria privata.
Se accepta pentru concurs machetele stock 1:18/1:24/1:43.
Tema concursului: machete pozate in ipostaze ciudate.

Daca sunt obiectii/sugestii aveti timp pana duminica pentru a le formula, atunci se va da liber inscrierilor.
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 19:49   #913
model collector
Banned


Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 3,002
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[Honda]
[Hyundai]
[Toyota]
[PEUGEOT]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Ipostaze ciudate, insa nu pe calorifer sau plapuma.
model collector is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 20:08   #914
Miria

Stage 5
 
Miria's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,054
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Ce inseamna ipostaze ciudate?Poate insemna si o macheta aruncata de la etajul x fotografiata cum cade sau cum s-a spart.
Miria is offline   Reply With Quote
Old 08-11-12, 20:15   #915
patrx

Stage 4
 
patrx's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 273
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: Discutii, Anunturi, Barfe etc.

Pai cam aici ar fi criteriul de departajare; cine e mai original are de castigat. E interesanta tema fara prea mari restrictii. Spor baieti !
patrx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -