Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

View Poll Results: Ce marcă de cască preferaţi?(Expuneţi motivele în topic)
Shoei 24 37.50%
Arai 16 25.00%
Nolan 4 6.25%
Shark 3 4.69%
Suomy 5 7.81%
AGV 10 15.63%
Lazer 0 0%
Uvex 1 1.56%
Airoh 3 4.69%
Nitro 5 7.81%
Alta (precizaţi în topic modelul) 2 3.13%
Multiple Choice Poll. Voters: 64. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 27-05-11, 11:58   #121
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?

shoei xr 1000

buan protectie al vant , sunet apa etc , aerisita bine


poza cu aia pe motor . si tocuri e epic ... bine ca nu mergea in balerini ... fara comentarii
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 19:38   #122
g i L

Stage 1
 
g i L's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 11
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?

Casca : SUOMY GUN-WIND
g i L is offline   Reply With Quote
Old 21-09-11, 16:44   #123
cj-92-amy

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 213
Default Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?

salutare
combinezon integral sau din 2 bucati?
sfaturi
cj-92-amy is offline   Reply With Quote
Old 25-09-11, 07:07   #124
g i L

Stage 1
 
g i L's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 11
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?

dupa parerea mea, preferabil ar fi din 2 bucati deoarece vara daca vrei sa stai pe o banca etc ai dat jos geaca...
g i L is offline   Reply With Quote
Old 25-09-11, 10:38   #125
cj-92-amy

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 213
Default Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?

Quote:
Originally Posted by g i L View Post
dupa parerea mea, preferabil ar fi din 2 bucati deoarece vara daca vrei sa stai pe o banca etc ai dat jos geaca...
multumesc...
cj-92-amy is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 23:06   #126
pirelli309

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 36
Default Re: Ce echipament e cel mai bun? Dar casca?

salutare la toata lumea,sunt incepator in domeniul moto,nu am multi km la activ deoarcere km au fost efectuati cu motoarele prietenilor mei,acum am decis ca e timpul sa mi cumpar una,nu vreau ceva scump si nici capacitate mare,o yamaha de preferabil( in copilaria mea am avut yamaha aerox) si am prins un sentiment fata de aceasta marca,sunt in cautare la ceva ieftin netavalita si bine intretinuta ( stiu...vreau si pe tacsu si pe masa ...etc dar nu ma grabesc ) de cateva zile am inceput sa achizitionez echipamentul si am inceput cu inceputul adica cu casca , dupa lungi cautari si documentatii am rezultat ca ce e cel mai bun e si cel mai scump deaceea am achizitionat Arai RX7 GP hopkins replica, are foarte multe optiuni e de 3x ori mai sigura decat orice casca la ora actuala ,costum dainese laguna seca pro la redure,la fel si casca to la reducere , urmeaza manusi tot dainese gp titan si cisme de la sidi( cele vortice imi plac mult) urmeaza si o casca si o geaca pt pasager(a) as merge pe un shoei dar mai trebuie sa ma documentez sa vad la ce concluzie ajung, P.S. motto ul magazinelor de imbracaminte moto "CAM CAT AI DE GAND SA INVESTESTI IN SIGURANTA TA" un simplu sfat nu mai testati pe voi anumite modele si firme am strans 6 luni bani pt ceea ce am achizitionat,si fac asta in continuare pt ca nu am terminat, mai bine asa de cat sa mi cumapr ceva pe fuga ca apoi sa regret,asfalt uscat tuturor si sper cat mai repede sa ma pot alatura,peace.
pirelli309 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -