Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

View Poll Results: Ce marcă de cască preferaţi?(Expuneţi motivele în topic)
Shoei 24 37.50%
Arai 16 25.00%
Nolan 4 6.25%
Shark 3 4.69%
Suomy 5 7.81%
AGV 10 15.63%
Lazer 0 0%
Uvex 1 1.56%
Airoh 3 4.69%
Nitro 5 7.81%
Alta (precizaţi în topic modelul) 2 3.13%
Multiple Choice Poll. Voters: 64. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 07-10-07, 12:58   #46
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

foarte educativ site-ul bogdan, bravo, oricum bogdan_ozzy nu ai deloc dreptate cum ca privirile oamenilor ii descurajeaza pe motociclisti sa poarte casca si costum, cel putin eu sunt de acord cu KhaosQ, te face sa te simti altfel cand ai casca si ai si un costum pe tine, te simti mai in siguranta, iar daca le ai atunci inseamna ca esti un tip/a constient/a de urmarile unui accident!!!....peace all
__________________
>>>>>oNLy_GOD_caN_judGe_mE_noW<<<<<

>>>>>Toate femeile-s la fel<<<<<

Suzuki GSX-F 600 - Blue
Peugeot 205 1.7 - White
Renault Megane 2.1 Coupe - Gri
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 13:32   #47
KhaosQ

Stage 2
 
KhaosQ's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 62
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by randysgby View Post
foarte educativ site-ul bogdan, bravo, oricum bogdan_ozzy nu ai deloc dreptate cum ca privirile oamenilor ii descurajeaza pe motociclisti sa poarte casca si costum, cel putin eu sunt de acord cu KhaosQ, te face sa te simti altfel cand ai casca si ai si un costum pe tine, te simti mai in siguranta, iar daca le ai atunci inseamna ca esti un tip/a constient/a de urmarile unui accident!!!....peace all
Eu pana acum nu am avut niciodata un accident (si nici nu imi doresc doamne fereste) dar tot timpul port echipament cand ma sui pe un motor.Indiferent ca e proprietate personala...sau nu.
__________________
https://forum.4tuning.ro/image.php?type=sigpic&userid=26610&dateline=119175  0675
KhaosQ is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 13:37   #48
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by KhaosQ View Post
Prostii , eu ma simt mai mandru cand port costum si casca Fara ele aratzi ridicol pe moto.
Ai dreptate.Zici ca esti superman in costum de spiderman.

Motocicleta impune respect.(costum+protectie+casca)fara ejti pielea pwlii!
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 14:25   #49
KhaosQ

Stage 2
 
KhaosQ's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 62
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by zib3r View Post
Ai dreptate.Zici ca esti superman in costum de spiderman.

Motocicleta impune respect.(costum+protectie+casca)fara ejti pielea pwlii!
Ziber , imi place cum gandesti , dar acum citeam randurile de la semnatura ta. "120 la ora pe 2 roti" "poate ai tai nu au bani sa te ingroape" dar frate , cand inmultesti numerele ambele cu 2? 240 la ora pe 4 roti?
KhaosQ is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 14:37   #50
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by KhaosQ View Post
Ziber , imi place cum gandesti , dar acum citeam randurile de la semnatura ta. "120 la ora pe 2 roti" "poate ai tai nu au bani sa te ingroape" dar frate , cand inmultesti numerele ambele cu 2? 240 la ora pe 4 roti?
Da...cu un 4motion golf4 131 cai VITEZA MAXIMA atinsa de mine a fost 200km/h.Iar pe motor sa nu va mint dar mai mult de 160 nu am calito nici nu am avut ce si nici nu am avut unde.

Oricum ar trebui ca toti sa simta asta.Cand sa apase frana aia nenorocita.Si nu sa mai traga de acceleratie!

P.S. Sunt incepator in lumea 2 wheels.Si trebuie sa va marturisesc cat de bine ma simt pe motor!E o senzatie de nedescris.Dar sunt f.prudent.Deoarece poti sa mori cu dreptatea in mana.Sau chiar sub tine.

RIde safe!
__________________
EPIC FAIL!!!
Quote:
soosy wrote :
caut pleoapa gen clasica...adevarul este ca am gasit nou la 20 eu dar deocamdata fara fonduri si prioritar ar ramane chederele
sa vad cum intra ce si mai intra

Last edited by dubmaniacks; 07-10-07 at 14:39.
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 14:40   #51
KhaosQ

Stage 2
 
KhaosQ's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 62
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by zib3r View Post
Da...cu un 4motion golf4 131 cai VITEZA MAXIMA atinsa de mine a fost 200km/h.Iar pe motor sa nu va mint dar mai mult de 160 nu am calito nici nu am avut ce si nici nu am avut unde.

Oricum ar trebui ca toti sa simta asta.Cand sa apase frana aia nenorocita.Si nu sa mai traga de acceleratie!
Ziber pe tine nu te-am vazut in Baia Mare la evenimentu din 26 August? Pro Street Tuning nu stiu cum? Cu Golfu rosu?
KhaosQ is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 15:01   #52
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by KhaosQ View Post
Eu pana acum nu am avut niciodata un accident (si nici nu imi doresc doamne fereste) dar tot timpul port echipament cand ma sui pe un motor.Indiferent ca e proprietate personala...sau nu.


Da KhaosQ, ai dreptate aici, nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu, era sa raman doar cu un testicul:">.....bafta KhaosQ
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 15:02   #53
KhaosQ

Stage 2
 
KhaosQ's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 62
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by randysgby View Post
Da KhaosQ, ai dreptate aici, nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu, era sa raman doar cu un testicul:">.....bafta KhaosQ
Doamne fereste ma , ma sperii ) Ai glumit nu?
KhaosQ is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 15:10   #54
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by KhaosQ View Post
Doamne fereste ma , ma sperii ) Ai glumit nu?
nu fratioru meu nu am glumit deloc numai eu stiu prin ce am trecut, prin o groaza de analize facute, injectii si multe alte tratamente.....nu doresc nimanui sa pateasca asa ceva, cat despre tine numai bine si astept sa te cunosc personal....salut
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 15:24   #55
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by KhaosQ View Post
Ziber pe tine nu te-am vazut in Baia Mare la evenimentu din 26 August? Pro Street Tuning nu stiu cum? Cu Golfu rosu?
golfu nu a fost.mi`a fost rusine sa merg cu el.
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 09-10-07, 17:06   #56
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by randysgby View Post
foarte educativ site-ul bogdan, bravo, oricum bogdan_ozzy nu ai deloc dreptate cum ca privirile oamenilor ii descurajeaza pe motociclisti sa poarte casca si costum, cel putin eu sunt de acord cu KhaosQ, te face sa te simti altfel cand ai casca si ai si un costum pe tine, te simti mai in siguranta, iar daca le ai atunci inseamna ca esti un tip/a constient/a de urmarile unui accident!!!....peace all
Ok am inteles ce vrei sa spui !Atunci imi poti explica si mie... cum de mai muti tineri(bagam si scuterele si motoarele aici)nu poarta casca... la fel si protectii
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 09-10-07, 18:50   #57
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Cum ma sa poarte casca... Pai nu ii mai vede lumea la fatza prin cartier..

Eu unu am o senzatie foarte dureroasa cand sunt pe motor fara casca... Chiar si cand motorul este oprit..
TazzY is offline   Reply With Quote
Old 09-10-07, 22:42   #58
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

TazzY aceesta este raspunsul pe care il asteptam "Cum ma sa poarte casca... Pai nu ii mai vede lumea la fatza prin cartier.."Din pacate asta este mentalitatea adolescentiilor din ziua de astazi!Casca si protectiile fac diferenta intre viata si moarte.
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 14:39   #59
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by Bogdan_ozzy View Post
Ok am inteles ce vrei sa spui !Atunci imi poti explica si mie... cum de mai muti tineri(bagam si scuterele si motoarele aici)nu poarta casca... la fel si protectii


daca tu imi arati mie motociclist fara casca eu imi vand motocicleta, eu nu am vazut pana acum pe nimeni fara casca, decat scuteristi..
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 15:11   #60
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

iti arat eu.. hai in oradea ) este unu cu 636 din 2005 numa cu geaca de moto.. blugi si ochelari de soare merge :P
ge0rge is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -