Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

View Poll Results: Ce marcă de cască preferaţi?(Expuneţi motivele în topic)
Shoei 24 37.50%
Arai 16 25.00%
Nolan 4 6.25%
Shark 3 4.69%
Suomy 5 7.81%
AGV 10 15.63%
Lazer 0 0%
Uvex 1 1.56%
Airoh 3 4.69%
Nitro 5 7.81%
Alta (precizaţi în topic modelul) 2 3.13%
Multiple Choice Poll. Voters: 64. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 10-10-07, 19:36   #61
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by randysgby View Post
daca tu imi arati mie motociclist fara casca eu imi vand motocicleta, eu nu am vazut pana acum pe nimeni fara casca, decat scuteristi..
Daca vrei poti sa o scoti la vanzare,cum am camera la mine si vad un moto pe strada .. si fac poze.. doamne da sa gasesc.. si apoi sa te vad si pe tine cu anuntul!
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 21:50   #62
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Dap.. Iti arat si eu destui si in bucuresti si in galati... In italia pana acum nu am vazut NICI unu fara casca nici pe scooter nici pe moto.. Dar in romania e plin de "rachete" si frustrati sexual care isi iau motoare doar sa agate si ei ceva. Tocmai de asta merg fara casca.. Sa vada pixdele..

Un mic off topic cu intentii bune: Mai era pe un forum o discutie de genu... De ce copii vin mereu la magazin si intreaba de vitezane cat mai puternice ?
Raspunsul il aveti mai sus!

Celui care ii plac vitezanele si face totul din pura pasiune, isi ia deva mic de 125-250 mai ales ca e incepator. Eu mi'a luat enduro ca imi place viatza de endurist chit ca nici o pixda nu se uita dupa mine pe strada cu scheletul ala.. Ma doar fix in pix. Dar manelistii frustrati si-ar lua vitezana de 10.000cc si 1000 de cai daca ar exista.

Numai bine!
TazzY is offline   Reply With Quote
Old 13-10-07, 02:26   #63
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

mei baieti nu stiu cum sa va zic, dar eu nu am vazut de ce sa mint sau sa mananc cacat asa aiurea nici in bucuresti, nici in oricare alta zona din romania motociclist fara casca, scuterist da, vad zilnic dar motociclist nu am vazut mai niciodata.......asa ca imi cer scuze daca am frustrat pe cineva dar nu asta mia fost intentia...sal si peace all
__________________
>>>>>oNLy_GOD_caN_judGe_mE_noW<<<<<

>>>>>Toate femeile-s la fel<<<<<

Suzuki GSX-F 600 - Blue
Peugeot 205 1.7 - White
Renault Megane 2.1 Coupe - Gri
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 13-10-07, 14:37   #64
KhaosQ

Stage 2
 
KhaosQ's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 62
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Din pacate am vazut unul chiar ieri ,avea doar jacket-ul , si nu era de ajuns ca mergea cu 80km/h mai dadea si pe o roata.Mare-i gradina domnului...Si multi merg intr-o roata la 80km/h si fara casca de protectie.
__________________
https://forum.4tuning.ro/image.php?type=sigpic&userid=26610&dateline=119175  0675
KhaosQ is offline   Reply With Quote
Old 14-10-07, 23:12   #65
Cristi

Stage 1
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 21
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by KhaosQ View Post
Intradevar , casca si protectiile salveaza vieti , dar in Romania nu multa lume la 45 de grade vara merg cu geaca de protectie pe Moto.
exista plasa/armura cu protectii special gandita pentru vara. armura, casca si manusile nu trebuie lasate acasa NICIODATA.
Cristi is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 20:01   #66
KhaosQ

Stage 2
 
KhaosQ's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 62
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by Cristi View Post
exista plasa/armura cu protectii special gandita pentru vara. armura, casca si manusile nu trebuie lasate acasa NICIODATA.
Nu multa lume are asa ceva , crede-ma. Eu de exemplu nici nu am auzit de asa ceva. Dar nu ma tenteaza, prefer sa ma sufoc in Jacket-u meu ca nu degeaba am dat o groaza de bani pe el :
KhaosQ is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 20:20   #67
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by KhaosQ View Post
Nu multa lume are asa ceva , crede-ma. Eu de exemplu nici nu am auzit de asa ceva. Dar nu ma tenteaza, prefer sa ma sufoc in Jacket-u meu ca nu degeaba am dat o groaza de bani pe el :
bine zici.oricum echipamentu costa prea mult.parerea mea.dar aici intervine intrebare...cat valoreaza viatza ta si a mea
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 20:52   #68
KhaosQ

Stage 2
 
KhaosQ's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 62
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by zib3r View Post
bine zici.oricum echipamentu costa prea mult.parerea mea.dar aici intervine intrebare...cat valoreaza viatza ta si a mea
Echipamentul respectiv ofera aceeasi protectie ,doar ca este mai comod pe timp de vara.Deci viata ta nu e influentata in nici un mod in caz de accident daca o patesti cu unul pe timp de vara sau unul normal.
P.S: Sa ma corecteze careva daca gresesc.

Last edited by KhaosQ; 15-10-07 at 20:55.
KhaosQ is offline   Reply With Quote
Old 15-10-07, 22:20   #69
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

salveaza vieti baieti echipamentu dar si ala pana la o anumita viteza, nu credeti?....oricum bine e sa il porti si pe timp de vara si pe timp de iarna, fie el pe distante scurte fie el pe distante lungi...sal si peace



P.S. Purtati echipamentu ca sunt multi prea multi idioti care nu sunt obisnuiti si cu soferii pe doua roti si care cand se urca la volan pentru ei exista numai soferi pe patru roti....
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 10:04   #70
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by KhaosQ View Post
Prostii , eu ma simt mai mandru cand port costum si casca Fara ele aratzi ridicol pe moto.

100% dreptate !
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 21:03   #71
KhaosQ

Stage 2
 
KhaosQ's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 62
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by randysgby View Post


P.S. Purtati echipamentu ca sunt multi prea multi idioti care nu sunt obisnuiti si cu soferii pe doua roti si care cand se urca la volan pentru ei exista numai soferi pe patru roti....
Dai in S|_0BoZ pe aia Intr-o zi o sa imi iau o combina de aia de secerat porumb si am sa ma sui pe vreo 2-3 manelisti din trafic sa se invetze minte.
KhaosQ is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 22:50   #72
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by KhaosQ View Post
Dai in S|_0BoZ pe aia Intr-o zi o sa imi iau o combina de aia de secerat porumb si am sa ma sui pe vreo 2-3 manelisti din trafic sa se invetze minte.
ahahahahahahahahahah.....

Ai uitat sa spui ca sunt prea multi tarani.Cu NIKE si BOSS in luneta.Care se uita doar in fata.

In oras sa aveti grija la intersectiile nedirijate ... ca poate vine nea gyuri cu dacia lui din 1970 toamna si se uita doar la caseta lui cu Guta si hopa ... te trezesti cu capota in fatza...

O vorba buna : Poti sa mori cu dreptatea in mana.
__________________
EPIC FAIL!!!
Quote:
soosy wrote :
caut pleoapa gen clasica...adevarul este ca am gasit nou la 20 eu dar deocamdata fara fonduri si prioritar ar ramane chederele
sa vad cum intra ce si mai intra
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 18-10-07, 17:23   #73
KhaosQ

Stage 2
 
KhaosQ's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 62
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by zib3r View Post
ahahahahahahahahahah.....

Ai uitat sa spui ca sunt prea multi tarani.Cu NIKE si BOSS in luneta.Care se uita doar in fata.

In oras sa aveti grija la intersectiile nedirijate ... ca poate vine nea gyuri cu dacia lui din 1970 toamna si se uita doar la caseta lui cu Guta si hopa ... te trezesti cu capota in fatza...

O vorba buna : Poti sa mori cu dreptatea in mana.
Nu prea conteaza ce are respectivu in luneta ,conteaza ce are in cap. Si partea cu Nea gyuri sa stii ca nu ii tocmai adevarata , cei batrani au mai multa grija, ei stiu cum sta treaba in trafic, si sunt mai precauti , mai mult cu incepatorii cu caseta lui guta avem noi treaba. Bafta ziber
KhaosQ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-07, 18:51   #74
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poarta Casca Si Protectii!

Quote:
Originally Posted by KhaosQ View Post
Nu prea conteaza ce are respectivu in luneta ,conteaza ce are in cap. Si partea cu Nea gyuri sa stii ca nu ii tocmai adevarata , cei batrani au mai multa grija, ei stiu cum sta treaba in trafic, si sunt mai precauti , mai mult cu incepatorii cu caseta lui guta avem noi treaba. Bafta ziber
sa sti khaosq ca nu ai deloc dreptate cum ca cei batrani sunt mult mai constienti si mult mai precauti in trafic decat un incepator, parerea mea si chiar am patito sti si tu asta ca toata lumea este la fel, bucurestiu sau nu neaparat bucurestiu si mai toata tara a explodat in soferi pe doua roti si parerea mea este ca acei soferi pe patru roti nu sunt inca obisuiti cu soferii pe doua roti care din an in an se inmultesc foarte mult si considerabil....sal
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 14-03-08, 16:27   #75
Geo_F L G

Stage 3
 
Geo_F L G's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 78
Default Re: Casca

de Airoh nu ati auzit?!
Geo_F L G is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -