Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 18-11-06, 19:47   #46
Todorutz

Stage 4
 
Todorutz's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 241
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

am o intrebare.....cine a vazut o masina fabricata in 2006 si care are evacuarea finala la fel cum o are loganu?....adik o tzava dreapta pt ambele motorizari....la benzina am intzeles.....dar diesel n-am mai vazut niciunde cu asha ceva......pana si cobra din '80 toamna are evacuarea putzin indoita in jos...
__________________
Heartbroken by a Skoda Fabia WRC!!!
Todorutz is offline   Reply With Quote
Old 03-01-07, 14:20   #47
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

frate eu tin sa il contrazic pe BASU si sunt convins ca un 15dCI trage mai bine decat cele pe benzina. sigur face 1.4 pe 400m dar la 1.6 nu ma pronunt dar cred ca tot 1.5 dCI iese invingator.
__________________
EX : DAEWOO CIELO '97 1.5 OHC 8 v B 10 YBR
PRESENT : OPEL ASTRA '04 1.7 CDTI B 05 WRB
PRESENT : VOLVO S60 '03 D5 2xx HP B 20 YTD

Come to the DDark side..... We have cookies!
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 28-01-07, 11:24   #48
Toretto

Stage 1
 
Toretto's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 20
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

clar pe 400m scoate sub 6 sec )). ca consum e mai bun diesel :P
Toretto is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 13:53   #49
anonimogg

Stage 2
 
anonimogg's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 33
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

dintre un Logan diesel si unu pe benzina ar castiga o 1300 de cand lumea asta e clar

detalii in video :
http://www.spymac.com/details/?1803326
anonimogg is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 15:10   #50
anonimogg

Stage 2
 
anonimogg's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 33
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

Quote:
Originally Posted by battleat8 View Post
1300 da dar pacat ca nu este cu motot de dacie... Aici cred ca e vorba de motorul de dacie 1.4,1.6,1.5. Dintre toate din cursele vazute si din demarajul unui 1.6 va trebuii sa ii dau intaietate motorului de 1.5dci. care se pare ca face oricand pe cel de 1.6. Una la mana datorita turbinei care ii ofera un avantaj la acceleratie fata de benzina.
Oricum din ce am vazut lumea a inceput sa puna tot felul de prostii pe golani in ideea de putina viteza si cum scria si pe un alt topic pe undeva : logan +compresor = 400 euro aruncati pe geam .
anonimogg is offline   Reply With Quote
Old 20-02-07, 11:10   #51
13RvR

Presedinte Street Vision

Stage 5
 
13RvR's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 555
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Vision]
[VW]
[SEAT]
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

eu cred ca doar va place sa vb aiurea.
unde o sa vedeti voi un logan 1,5 dci sa faca un logan 1,4 benzina pe 400 m ??? - stock niciodata

"0-1000 m cu start de pe loc (secunde) - Benzina 1,4 = 34,9 s
- Motorina 1,5= 37 s
0-100 km/h - Benzina= 13 s
- Motorina= 15,5 s "

Ar fi ceva daca v-ati si documenta inainte sa vb
__________________

Street Vision Racing Team
13RvR is offline   Reply With Quote
Old 20-02-07, 12:02   #52
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

Quote:
Originally Posted by battleat8 View Post
1300 da dar pacat ca nu este cu motot de dacie... Aici cred ca e vorba de motorul de dacie 1.4,1.6,1.5. Dintre toate din cursele vazute si din demarajul unui 1.6 va trebuii sa ii dau intaietate motorului de 1.5dci. care se pare ca face oricand pe cel de 1.6. Una la mana datorita turbinei care ii ofera un avantaj la acceleratie fata de benzina.
esti cel putin cu capu baiat...mai citeste...tot pe forum ca sigur o sa ai numai informatii corecte.... unde mama dreacu ai vazut tu un dci sa faca un mpi fie el 1.4 sau 1.6...............................
__________________
New project GT Panda Group AP1 / S2
Project Uno turbo MK1 Group AP1 / S2

www.facebook.com/BR14WTF

The objects in the mirror are losing...
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 19-03-07, 18:01   #53
radu86

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

eu am facut o asa zisa liniuta in repetate randuri,eu la diesel un tovaras la 1.4 nici la demaraj nu m-a facut repetand testul de peste 10 ori si de alte ori cu alte 1.4 si l-am facut la o jum de m max 1m,ce e drept ca dupa cateva zeci de m ma ajungea din urma si dus era,deci dupa 400-500m ma ajungea din urma si ma lasa rau in urma,1.6 e clar mult mai rapid.Eu lucrez pe vw toureag si am cat decat idee ce inseamna o masina adevarata,si parerea mea e ca loganul diesel e o masina bunicica....daca ar fi sa imi iau logan daca nu mi-as lua 1.6 16v mi-as lua diesel,tatal meu are logan diesel si sunt multumit de el..dar parerile si gusturile nu se disuta.....
radu86 is offline   Reply With Quote
Old 19-03-07, 22:05   #54
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

sunt bune amandoua eu am 1.6 mpi si-s foarte multzumit a fost o alegere deoarece nu supot dieselurie.....
Ciky is offline   Reply With Quote
Old 20-03-07, 13:19   #55
13RvR

Presedinte Street Vision

Stage 5
 
13RvR's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 555
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Vision]
[VW]
[SEAT]
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

Quote:
Originally Posted by radu86 View Post
eu am facut o asa zisa liniuta in repetate randuri,eu la diesel un tovaras la 1.4 nici la demaraj nu m-a facut repetand testul de peste 10 ori si de alte ori cu alte 1.4 si l-am facut la o jum de m max 1m,ce e drept ca dupa cateva zeci de m ma ajungea din urma si dus era,deci dupa 400-500m ma ajungea din urma si ma lasa rau in urma,1.6 e clar mult mai rapid.Eu lucrez pe vw toureag si am cat decat idee ce inseamna o masina adevarata,si parerea mea e ca loganul diesel e o masina bunicica....daca ar fi sa imi iau logan daca nu mi-as lua 1.6 16v mi-as lua diesel,tatal meu are logan diesel si sunt multumit de el..dar parerile si gusturile nu se disuta.....
Tu cu 1.5 dci stock si ei 1.4 mpi stock si tu ii faceai cu o masina ???
vreau sa ne intalnim sa vedem daca eu cu motorul meu stock iti dau 6,7 masini (am maxim 74 cai) si am 0-100 - 13,2 secunde - mai slab ca loganul 1.4 mpi = 13,o secunde.
13RvR is offline   Reply With Quote
Old 20-03-07, 18:38   #56
L3on

Stage 4
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 208
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

unde o fii scriind ca la fct la o dinstanta de o masina numai tu vezi...omul a zis ca la demaraj la facut si apoi a furat-o !!!
L3on is offline   Reply With Quote
Old 20-03-07, 21:14   #57
13RvR

Presedinte Street Vision

Stage 5
 
13RvR's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 555
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Vision]
[VW]
[SEAT]
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

Quote:
Originally Posted by L3on View Post
unde o fii scriind ca la fct la o dinstanta de o masina numai tu vezi...omul a zis ca la demaraj la facut si apoi a furat-o !!!
am vazut mai tarziu si mi-a fost lene sa editez oricum ideea este ca un 1.5 dci nu o sa plece in fata la un 1.4 mpi never . si sincer la ce aberatii apar aici poti scrie ce vrei
13RvR is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 02:54   #58
alexzbf

Stage 1
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 11
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

oauuuuuuu frate.de unde ai scos-o pe asta cu 10 la suta in oras????am un logan din dec 2006 cu care merg destul de sportiv si consumul in oras nu a sarit de 6 niciodata.mai intreaba prin sat innainte sa spui asemenea aberatii.no offence
alexzbf is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 10:45   #59
13RvR

Presedinte Street Vision

Stage 5
 
13RvR's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 555
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Vision]
[VW]
[SEAT]
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

Quote:
Originally Posted by alexzbf View Post
oauuuuuuu frate.de unde ai scos-o pe asta cu 10 la suta in oras????am un logan din dec 2006 cu care merg destul de sportiv si consumul in oras nu a sarit de 6 niciodata.mai intreaba prin sat innainte sa spui asemenea aberatii.no offence

Ce motorizare are loganul tau ? si cu cine te certi?????
13RvR is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 11:12   #60
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Dacia Logan(benzina) vs Dacia Logan(diesel)

Nu vb din auzite.....am vazut si eu liniutza intre un logan dci si 1.4 mpi....si cel de 1.4 a furat-o....nu s-au dat pe 400 de m...pe vreo 300 doar....
Oricum nu ma dezamagit motorasul de 1.5...am facut cu un astfel de Logan vreo 1000 de km..si mai era si break.......f putin a consumat....si mi sa parut o mAsina placuta.....daca vreodata mi-as lua Logan....va fi un break 1.5 dci
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -