Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-05, 19:52   #46
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

da ce-ai facut omule..te-ai dus pana la piata si inapoi
si cati ani ai tu?
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 20:00   #47
SPORT

Stage 3
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 107
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"LEXUS\"
da ce-ai facut omule..te-ai dus pana la piata si inapoi
si cati ani ai tu?
adica nu inteleg?
SPORT is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 20:52   #48
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

pai la ce-ai zis tu ca n-ai patit nimic in 9 ani..si n-ai intalnit nici o situatie...mi-e ciudat...dar dk zici tu...
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 25-02-05, 19:00   #49
SPORT

Stage 3
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 107
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"LEXUS\"
pai la ce-ai zis tu ca n-ai patit nimic in 9 ani..si n-ai intalnit nici o situatie...mi-e ciudat...dar dk zici tu...
prima a fost MINSk,a doua JAWA,a treia YAMAHA XJ750,acum am HONDA VFR1000 si sper sa-mi cumpar in curand un YAMAHA FZR1000[putin modificat ]si sper sa ma crezi ca eu nu am avut aceste motoare ca sa merg cu ele la piata ,poate stii ce poate un motor de 1000cc ,eu ma mandresc ca nu am nici cea mai mica ''zgarietura'' , dar pentru cei care nu isi cunosc limitele motoarele nu sunt potrivite ,drept exemplu ''MAIORU'' un motociclist infocat[campion balcanic la culturism] si un foarte bun prieten deal meu nu mai este printre noi cei vii,odihneasca-se in pace.
SPORT is offline   Reply With Quote
Old 17-03-05, 01:53   #50
Marinica

Stage 3
 
Marinica's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 87
Default

Intrebarea ta nu are rost....in afara de asta, intra chiar in aria stupidului. Motocicletele au avut intotdeauna castig de cauza, gandeste-te numai la raportul cp/kg. Probabil ca te intrebi de ce mai exista masinile? Pt. ca unii sunt pasionati de masini iar altii de motociclete;oricum decizia lor trebuie respectata. P.S. Data viitoare gandeste-te la un post mai interesant, care chiar merita dezbatut. (fara suparare)
Marinica is offline   Reply With Quote
Old 03-02-06, 09:08   #51
RCarlos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,237
Member of:
[Crazy Drivers]
[Fiat]
Default

esti mai in siguranta cand te afli pe 4 roti. in general posesorii de motociclete au avut multe accidente
RCarlos is offline   Reply With Quote
Old 03-02-06, 19:17   #52
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

am incercat doua roti si e frumos insa ciudat poate dar parca tot mai frumos e pe 4 roti.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-02-06, 21:58   #53
George_P.
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
George_P.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,393
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DAEWOO]
Default

parerile sunt impartite
fiecare dupa ce e mai pasionat...
cunosc senzatia de pe 4 roti si cel putin pt mine e fenomenala
pe 2 roti n-am experimentat,poate pe viitor
si va spun eu ca daca s-ar respecta cat de putin regulile de circulatie nu ar mai fii atatea probleme cu motoarele.....
vreti sa-mi ziceti voi mie ca daca mergi cu 50 in buc cat este legea,mori daca iti apare un caine in fata sau nush ce??
dimpotriva,ai timp si sa-l eviti si sa franezi sa si ramai pe 2 roti
dar daca te mananca podul palmei....scuza-ma frate,riscul tau
aceasta este parerea mea,prefer 4 roti da nici de 2 nu m-as feri asa rau


sper ca cele spuse sa nu fie numai prostii :P
George_P. is offline   Reply With Quote
Old 06-02-06, 06:38   #54
RCarlos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,237
Member of:
[Crazy Drivers]
[Fiat]
Default

de la un caine sau alt animal care iti sare in fata poti sa cazi usor mai ales noaptea cand ai vizibilitate redusa
RCarlos is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 16:47   #55
squid

Stage 5
 
squid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,059
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: AUTO VS MOTO

nu se compara senzatia in auto cu ce traiesti pe motor ... cazi si te lovestim ajungi la spital dar totul trece, nu as renunta niciodata la 2 roti.
Dar totusi sa ne gandim ca nu poti merge undeva la sacou pe motor , mai ales iarna.
Motocicleta e un hobby care iti ofera ceea ce la 4 roti gasesti mai greu
__________________

///M3 Turbo
Piese M3 de vanzare:
https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...se-m3-e46.html
squid is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 22:29   #56
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: AUTO VS MOTO

motor... e senzatie e adrenalina etc. dar... fac ceva urat mirositor pe ea... nu imi risc viata pt o porcarie... + sa gandim asa:
e vara. cand vei trece cu motorul pe langa mine (daca zici ca e mai tare ca viteza) sa te uiti la mine cum stau comod pe un scaun din piele cu clima setata la 19-20grade, relaxat, ascultand muzica la niste boxe bune. si sa te utii la tine cum te bate soarele pe motor, cum ti se coace capul in casca si cum iti intepeneste curu si cum auzi doar esapamentu care la un moment dat poate deveni al naibii de enervant
e iarna. cand vei trece cu motorul pe langa mine sa te uiti sa ma vezi stand comod pe acelasi scaun de piele incalzit, comod, cu caldura la 24-25 grade, ascultand muzica la aceeasi boxe si sa te uiti la tine cum ti se congeleaza "oole" si cum prinzi un petic vesel de gheata cum te duci...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 09:52   #57
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: AUTO VS MOTO

in acelasi timp iti pot si eu reprosa ca atunci cand vei fi in bucuresti in plin trafic eu o sa trec pe langa tine si o sa te vad cum explodezi de nervi fiindca in jumatate de ora ai avansat 1 metru... iar cand vei fi in drum spre mare, cand te vei fi la jumatatea drumului, eu deja ma voi intinde pe plaja cu berea in mana ...

sunt argumente pro si contra 2 roti cu 4 roti... cel mai bine decide fiecare singur care dintre aceste argumente il avantajeaza sau nu
__________________
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 20:48   #58
Sickntired

Stage 2
 
Sickntired's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 64
Default Re: AUTO VS MOTO

Fratzilor...eu sunt innebunit dupa ideea de motor...dupa senzatzia ce tzi-o confera...Cu motoru' la 60...e k shi cum ai merge cu mashina la peste 120 ( senzatzii exprimate numai de catre interiorul tzestei mele, pot fi cu ushurintza contrazis sau nu ). Oricum chestia asat pe 2 rotzi pe cat e de marfa pe atat de de periculoasa...un tovarash al meu a murit facand accident , el fiind pe motor cu o baba ce traversa neregulamentar strada; o ruda d'a mea a cazut cu un ninja shi era sa moara shi el ( motoru' irecuperabil ) ; un alt tovarash a facut accident pe autostrada lovind din spate o duba ( park ) shi a decolat ...nu shtiu cum pielea mea...peste ea...vreo 100 - 100 shi ceva de metri . Oricum..m-am gandit yo bine shi mi-am zis sa dau , totushi , de otor.pate am noroc shi nu mor...k sa rupt ceva oricum sunt slabe shanse sa nu se intample. Dupa hotararea prealabila m-am inscris la shcoala de A..normal...shi ..ghicitzi care este regula numarul UNU (1) ce mi-a fost prezentata de om ! Nu vetzi ghici niciodata. Barbatzelu' ala ..ce mi se infatzisha k fiind un promotor al motoarelor imi spune, senin dealtfel : " Acum eshti pe 2 rotzi ! Nu trebuie sa pui frana ! Trebuie sa evtzi sa pui frana prea brusc ! " . Ooookay....sa nu pun frana brusc..am intzeles...nici o problema . M-am urcat p motor shi dupa cateva shedintze...m-am gandit sa pun frana la sub 20km/h in conditziile in care aveam neshte nisip sub mine shi ghidonul nu era perfect drept. Multe lucruri am vazut yo la viatza mea ( cel putzin asha imi place sa cred ) ...dar sa-mi f*t una dk am vazut knd am kzut...m-am trezit direct p burta.... Poveshtile spun cum k roata din fatza s-a bagat sub motor tragand restul ansamblului de piese peste mine shi duknd-o ai departe un pic.... Au trecut luni bune shi ink ma mai doare un picior... In fine...dupa mine ..motorul va fi un mijloc de transport preferat in traficul din Bukle da' fratzilor...sa mergi cu ceva ce se conduce dupa o singura regula : " nu pune frana " eu ii spun sinucidere, inconshtientza, teribilism . Nu ma intzelegetzi greshit... ashtept cu nerabdare sa-mi iau shi yo un ninja da'..voi incerk sa rulez controlat kci altfel voi fi urmatorul ce va dona organe. In principiu..yo zic k motoarele sunt un drog ce nu trebuie gustat ( spre deosebire de tzigari, cafea etc ) .
__________________
Subvirare este atunci cānd loveşti zidul cu partea din faţă a masinii iar Supravirare este cānd loveşti zidul cu partea din spate.
Caii putere se materializează īn viteza cu care lovesti zidul iar Cuplul iţi spune cāt de departe iei zidul cu tine.
Sickntired is offline   Reply With Quote
Old 21-10-07, 23:47   #59
Ratzza

Stage 4
 
Ratzza's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 180
Default Re: AUTO VS MOTO

1 bipedul este mai usor si ma puternic...manca asfaltu
2 patrupedul este mai greu si poate mai slab...nu poti zice k patrupedele nu sunt tari...dar nu se compara....dati-va si voi o parere pe tred-ul asta...k ma tot cert cu un preten de'al meu....
__________________
Nu merge mai repede decat poate sa zboare ingeru tau pazitor!
Ratzza is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -