Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: M5 vs \"Cielo\"
M5 21 63.64%
\"Cielo\" 12 36.36%
Voters: 33. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-01-06, 18:32   #61
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Iote cine povesteste ...
fishbone is offline  
Old 25-01-06, 19:58   #62
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fishbone\"
Iote cine povesteste ...
Eu cred ca ar fi bine sa-ti masori cuvintele si sa faci misto in alta parte.
Sigur ca eu povestesc daca e vorba de masina mea la acea ora facuta de mine.
__________________
Professional DynoTuning
[email protected]
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 25-01-06, 21:29   #63
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Era vorba ca si tu ai tendinta sa te avanti in argumente in nestire ici-colo, atata tot. Dar ai dreptate, nu se cadea sa-mi bag nasul dintr-atata motiv in acest topic. Scuzele de rigoare.
Desi Cielo a invins M5, M5 e M5. Dodge SRT-4 la fel rupe pamantul si face de rusine multe masini, dar mai sunt si multe alte aspecte pe langa asta. Depinde la ce te uiti, depinde ce te intereseaza.
__________________
Subaru Legacy GT Stage 2
fishbone is offline  
Old 25-01-06, 22:29   #64
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fishbone\"
Era vorba ca si tu ai tendinta sa te avanti in argumente in nestire ici-colo, atata tot. Dar ai dreptate, nu se cadea sa-mi bag nasul dintr-atata motiv in acest topic. Scuzele de rigoare.
Desi Cielo a invins M5, M5 e M5. Dodge SRT-4 la fel rupe pamantul si face de rusine multe masini, dar mai sunt si multe alte aspecte pe langa asta. Depinde la ce te uiti, depinde ce te intereseaza.
Nu a invins nici una din masinile enumerate de tine, iar vorbesti sa te afli in treaba. Citeste mai intai si nu mai confunda cifrele.
Cielo a fost facut pt curse pe 1000m acum va renaste pentru 400m.
SEBASTIAN is offline  
Old 27-01-06, 14:26   #65
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default

observ ca sunt multi care pur si simplu dau cu parerea fara a sti despre ce este vorba, era vorba de vit pe distantze scurte , daca le compari pe autostrada de vreo 300 de km in regim maxim e clar ca BMWul castiga, dar pe 400 de m , 1000m situatzia e un pic diferita \"acel CIELO\", acel \"sofer\" sunt 2 lucruri \"deosebite\" care merita respectate, sa faci dintr-o masina de 7000 ero sa se puna cu una de zeci de mii e un lucru mare. Masina are suficienta putere/greutate sa puna probleme M5ului, iar cand \"lucrarea\" va fi gata de va vedea pe pista care pe mare si vom putea comenta pe larg.
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline  
Old 27-01-06, 14:34   #66
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re:

[quote=\"NWZeu\"] sa faci dintr-o masina de 7000 ero sa se puna cu una de zeci de mii e un lucru mare. [quote]

Ce spui tu este adevarat dar....cine isi cumpara o masina de zeci de mii de euro nu o cumpara doar pt viteza...o cumpara si pt lux, renume, siguranta....si mai stiu eu ce alte treburi.....sunt multe masini ieftine care \"fac\" masini scumpe (ex. R5 turbo) dar nu se rezuma totul la atat...poate doar in lumea curselor.
__________________
ERY is offline  
Old 27-01-06, 16:32   #67
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default

CT-81-ERY la aia ma si refeream, doar la acea bucata de sosea/pista - Cielo este naked pe cand M5ul .... nu tre sa mai zic .... dar comparatia legat de acele \"secunde de adrenalina\" era facuta ..... ca masina per total nu sufera comparatie.
NWZeu is offline  
Old 27-01-06, 17:46   #68
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Nici pe departe gandul de am da rotund ca am facut o masina la nivelul lui M5.
Am vrut sa demonsrez ca se poate face performanta si cu masini ieftine, iar asta in conditii de pista, daca era vorba de strada configuram altfel.
SEBASTIAN is offline  
Old 28-01-06, 00:42   #69
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Respect pentru Cileo-ul ala dar ma intreb cand vei pune in practica acel pariu cu cel mai rapid Logan.
Din cate imi amintesc Sebastiane ai spus ca daca iti va pune cineva la dispozitie un Logan gratis il vei face cel mai rapid din tara, dintre loganuri.
__________________
Cool
sandumrs is offline  
Old 28-01-06, 11:01   #70
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sandumrs\"
Respect pentru Cileo-ul ala dar ma intreb cand vei pune in practica acel pariu cu cel mai rapid Logan.
Din cate imi amintesc Sebastiane ai spus ca daca iti va pune cineva la dispozitie un Logan gratis il vei face cel mai rapid din tara, dintre loganuri.
Da pot sa o facsi daca am ocazia il voi face mult mai rapid decat cel de uzina de curse.
SEBASTIAN is offline  
Old 28-01-06, 13:19   #71
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Crezi ca poti sa-l faci mai rapid decat acel proiect de WRC???
sandumrs is offline  
Old 28-01-06, 13:26   #72
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default

WRC = worl rally car, nu ai sa vezi Logan de acest tip ->Platforma aleasa de Renault este cea a Daciei Logan, deci, daca grupa S 2000 va fi anuntata oficial de catre FIA, in fine, vom avea o marca romaneasca ce va concura la nivel international. -> Motorul acestui Logan este preparat de catre Sodemo, un tuner cu lunga traditie in colaborarea cu Renault, si, alaturi de care Renault a castigat numeroase titluri Europene si mondiale.
pana la WRC e drum lung, mult prea lung ........
NWZeu is offline  
Old 28-01-06, 13:38   #73
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Ai dreptate man, dar oricum masina fuge rau.
sandumrs is offline  
Old 28-01-06, 23:14   #74
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Nu cred ca voi face o masina de grupa ci un open fara restrictii.
SEBASTIAN is offline  
Old 29-01-06, 01:15   #75
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Astept sa vad rezultatul. Bafta.
sandumrs is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -