| VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC |
|
View Poll Results: M5 vs \"Cielo\"
|
|
M5
|
  
|
21 |
63.64% |
|
\"Cielo\"
|
  
|
12 |
36.36% |
25-01-06, 18:32
|
#61
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of: [Moderators]
|
|
|
|
25-01-06, 19:58
|
#62
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of: [Mitsubishi] [PARTICIPANT CURSE] [SUBARU]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"fishbone\"
Iote cine povesteste ...
|
Eu cred ca ar fi bine sa-ti masori cuvintele si sa faci misto in alta parte.
Sigur ca eu povestesc daca e vorba de masina mea la acea ora facuta de mine.
|
|
|
25-01-06, 21:29
|
#63
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of: [Moderators]
|
Era vorba ca si tu ai tendinta sa te avanti in argumente in nestire ici-colo, atata tot. Dar ai dreptate, nu se cadea sa-mi bag nasul dintr-atata motiv in acest topic. Scuzele de rigoare.
Desi Cielo a invins M5, M5 e M5. Dodge SRT-4 la fel rupe pamantul si face de rusine multe masini, dar mai sunt si multe alte aspecte pe langa asta. Depinde la ce te uiti, depinde ce te intereseaza.
|
|
|
25-01-06, 22:29
|
#64
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of: [Mitsubishi] [PARTICIPANT CURSE] [SUBARU]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"fishbone\"
Era vorba ca si tu ai tendinta sa te avanti in argumente in nestire ici-colo, atata tot. Dar ai dreptate, nu se cadea sa-mi bag nasul dintr-atata motiv in acest topic. Scuzele de rigoare.
Desi Cielo a invins M5, M5 e M5. Dodge SRT-4 la fel rupe pamantul si face de rusine multe masini, dar mai sunt si multe alte aspecte pe langa asta. Depinde la ce te uiti, depinde ce te intereseaza.
|
Nu a invins nici una din masinile enumerate de tine, iar vorbesti sa te afli in treaba. Citeste mai intai si nu mai confunda cifrele.
Cielo a fost facut pt curse pe 1000m acum va renaste pentru 400m.
|
|
|
27-01-06, 14:26
|
#65
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of: [Moderators] [AfterDark Racing] [DAEWOO] [FORD] [BMW]
|
observ ca sunt multi care pur si simplu dau cu parerea fara a sti despre ce este vorba, era vorba de vit pe distantze scurte , daca le compari pe autostrada de vreo 300 de km in regim maxim e clar ca BMWul castiga, dar pe 400 de m , 1000m situatzia e un pic diferita \"acel CIELO\", acel \"sofer\" sunt 2 lucruri \"deosebite\" care merita respectate, sa faci dintr-o masina de 7000 ero sa se puna cu una de zeci de mii e un lucru mare. Masina are suficienta putere/greutate sa puna probleme M5ului, iar cand \"lucrarea\" va fi gata de va vedea pe pista care pe mare si vom putea comenta pe larg.
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala

|
|
|
27-01-06, 14:34
|
#66
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of: [Observator 4tuning] [PARTICIPANT CURSE] [Hyundai] [AUDI]
|
Re:
[quote=\"NWZeu\"] sa faci dintr-o masina de 7000 ero sa se puna cu una de zeci de mii e un lucru mare. [quote]
Ce spui tu este adevarat dar....cine isi cumpara o masina de zeci de mii de euro nu o cumpara doar pt viteza...o cumpara si pt lux, renume, siguranta....si mai stiu eu ce alte treburi.....sunt multe masini ieftine care \"fac\" masini scumpe (ex. R5 turbo) dar nu se rezuma totul la atat...poate doar in lumea curselor.
__________________
|
|
|
27-01-06, 16:32
|
#67
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of: [Moderators] [AfterDark Racing] [DAEWOO] [FORD] [BMW]
|
CT-81-ERY la aia ma si refeream, doar la acea bucata de sosea/pista - Cielo este naked pe cand M5ul .... nu tre sa mai zic .... dar comparatia legat de acele \"secunde de adrenalina\" era facuta ..... ca masina per total nu sufera comparatie.
|
|
|
27-01-06, 17:46
|
#68
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of: [Mitsubishi] [PARTICIPANT CURSE] [SUBARU]
|
Nici pe departe gandul de am da rotund ca am facut o masina la nivelul lui M5.
Am vrut sa demonsrez ca se poate face performanta si cu masini ieftine, iar asta in conditii de pista, daca era vorba de strada configuram altfel.
|
|
|
28-01-06, 00:42
|
#69
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
|
Respect pentru Cileo-ul ala dar ma intreb cand vei pune in practica acel pariu cu cel mai rapid Logan.
Din cate imi amintesc Sebastiane ai spus ca daca iti va pune cineva la dispozitie un Logan gratis il vei face cel mai rapid din tara, dintre loganuri.
__________________
Cool
|
|
|
28-01-06, 11:01
|
#70
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of: [Mitsubishi] [PARTICIPANT CURSE] [SUBARU]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"sandumrs\"
Respect pentru Cileo-ul ala dar ma intreb cand vei pune in practica acel pariu cu cel mai rapid Logan.
Din cate imi amintesc Sebastiane ai spus ca daca iti va pune cineva la dispozitie un Logan gratis il vei face cel mai rapid din tara, dintre loganuri.
|
Da pot sa o facsi daca am ocazia il voi face mult mai rapid decat cel de uzina de curse.
|
|
|
28-01-06, 13:19
|
#71
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
|
Crezi ca poti sa-l faci mai rapid decat acel proiect de WRC???
|
|
|
28-01-06, 13:26
|
#72
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of: [Moderators] [AfterDark Racing] [DAEWOO] [FORD] [BMW]
|
WRC = worl rally car, nu ai sa vezi Logan de acest tip  ->Platforma aleasa de Renault este cea a Daciei Logan, deci, daca grupa S 2000 va fi anuntata oficial de catre FIA, in fine, vom avea o marca romaneasca ce va concura la nivel international. -> Motorul acestui Logan este preparat de catre Sodemo, un tuner cu lunga traditie in colaborarea cu Renault, si, alaturi de care Renault a castigat numeroase titluri Europene si mondiale.
pana la WRC e drum lung, mult prea lung ........
|
|
|
28-01-06, 13:38
|
#73
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
|
Ai dreptate man, dar oricum masina fuge rau.
|
|
|
28-01-06, 23:14
|
#74
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of: [Mitsubishi] [PARTICIPANT CURSE] [SUBARU]
|
Nu cred ca voi face o masina de grupa ci un open fara restrictii.
|
|
|
29-01-06, 01:15
|
#75
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
|
Astept sa vad rezultatul. Bafta.
|
|
|
|
|