Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: M5 vs \"Cielo\"
M5 21 63.64%
\"Cielo\" 12 36.36%
Voters: 33. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 31-08-05, 18:13   #46
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"GabiByte\"
1.Ii noapte nu se vede bine, cum poti confirma ca ii M5 ?
2.Iti dai seama ca aici compari un Cielo cu un M5?
3.Si daca ar fi BMW 518i care ii cea mai mica motorizare de 116 cai tot ar lua cielou.
4.Ala nu parea a demaraj de M5.
5.Tu iti dai seama ca pui la indoiala 77 de ani de experienta in construirea automobilelor?
dak nu stii despre ce masina vorbim , abtine-te
documenteaza-te, afla cine acel cielo, da-i un search cu cielo evo p 4tuning si vezi ce-i cu el, iar dupa aia vino si spune-ne si noua ce ai aflat
aleks is offline  
Old 31-08-05, 22:01   #47
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default

aici i vorba despre 200 si ceva de cai la un cielo...si cica fara turbo...iluminati-ma despre cum s-au scos atatia dintr-un cielo, va rog.
GabiByte is offline  
Old 31-08-05, 22:35   #48
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default

ok deci m-am uitat la Cielo Evo 1 si acolo zice de un motor de 2L de 150 de cai. Asta mi se pare rezonabil...

Si totusi un anume SEBASTIAN vine si zice ca motorul lui de 2L...produce 250 de cai putere! Si inca fara turbo...oameni buni...pur si simplu nu poti sa ii zici la motor sa iti extraga cati cai vrei sa aiba...cum naiba a scos 250 de cai dintr-un motor de 2L fara turbo??? no reusit bmw! Spuneti-mi cum s-a reusit!
__________________
<a href="http://copycenter.alfasoft.ro">Copy Center Cluj</a>
GabiByte is offline  
Old 01-09-05, 01:09   #49
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"GabiByte\"
no reusit bmw! Spuneti-mi cum s-a reusit!
... dar a reusit Honda. Asta cu 240 de cai la Cielo cred ca e o presupunere, masina neavand atat. Ar fi relevant un dyno sheet...
Sc0OTeR is offline  
Old 01-09-05, 01:25   #50
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default

Axe cu came racing,spune ceva??? Daca un necunoscator aude motorul ala, o sa zica ca merge in 3, sau merge intrerupt. 200 CP se scot usor dintr-un motor de 2L, aspirat.
__________________

www.rustans.ro
UniculSGM is offline  
Old 01-09-05, 08:44   #51
CTA

Stage 1
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 22
Default

Intradevar acest Cielo are aproximativ 240cp pe care ii dezvolta un motor de 2L 16V neturbinat care se gaseste pe Calibra sau Vectra GT a anilor '90 si care initial avea cam cu 100cp mai putin decat are acum,sa revenim la topic ,acest versus sa inteleg ca se refera strict la acea cursa din filmulet ,sincer sunt destul de surprins ca acest Cielo de 240cp a facut acel M5 de 400cp.Stiu ca Cielo nu mai are interior ,tobe si cateva din componente ca sa fie mai usoara,oricum felicitari celui cu Cielo in tot ceeace a facut si face cu acest hibrid.
CTA is offline  
Old 01-09-05, 14:40   #52
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default

nu cred ca ii m5u de 400 cai putere, cre ca ii E28 de 286 cai putere sau E34 de 315...desi ma indoiesc.
GabiByte is offline  
Old 07-09-05, 09:00   #53
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default

auoleu frate ... inca un \"cunoscator\" care se baga in seama aiurea ... inchideti topicul va rog inainte sa mai apara si altii
Morro is offline  
Old 07-09-05, 09:18   #54
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,412
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Morro\"
auoleu frate ... inca un \"cunoscator\" care se baga in seama aiurea ... inchideti topicul va rog inainte sa mai apara si altii
Tu bagi in seama toti ... \"cunoscatorii\" de 15 ani mai ?! si te mai si enervezi .. in loc sa te distrezi ...
mai .. gabibyte ... daca-ti spun ca ... un leon 1.9 tdi , a batut un rx8 de 231 de cp , ma crezi ?
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 07-09-05, 11:13   #55
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
Quote:
Originally Posted by \"Morro\"
auoleu frate ... inca un \"cunoscator\" care se baga in seama aiurea ... inchideti topicul va rog inainte sa mai apara si altii
Tu bagi in seama toti ... \"cunoscatorii\" de 15 ani mai ?! si te mai si enervezi .. in loc sa te distrezi ...
mai .. gabibyte ... daca-ti spun ca ... un leon 1.9 tdi , a batut un rx8 de 231 de cp , ma crezi ?
eu am vazut un logan care a batut un dragster pe un sfert de mila
si langa finish era GabiByte, se certa cu marmota...
aleks is offline  
Old 07-09-05, 18:11   #56
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B-34-SGM\"
Axe cu came racing,spune ceva??? Daca un necunoscator aude motorul ala, o sa zica ca merge in 3, sau merge intrerupt. 200 CP se scot usor dintr-un motor de 2L, aspirat.

Vorbeste de masina ta mai bine.
Nu dezinforma lumea.
Masina avea cca. 240cp la acea cursa pe aeroportul Timisoara.
Nu avea axe schimbate, erau de serie, acum are axe si cca 270cp.
Da am intrecut pe cateva sute de metri acel M5 dar la 1000 era in fata.
Pe 540 e39 l-am batut de la un cap la altul.
__________________
Professional DynoTuning
[email protected]
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 24-01-06, 14:27   #57
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

In sfarsit detaliile care trebuiau postate la inceput... sa se puna capat unor discutii inutile
NOS is offline  
Old 24-01-06, 15:34   #58
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"NOS\"
In sfarsit detaliile care trebuiau postate la inceput... sa se puna capat unor discutii inutile
Tu vezi cand am postat detalile? Cate luni au trecut?
SEBASTIAN is offline  
Old 25-01-06, 00:08   #59
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

Asupra detaliilor stiu ft bine ca ai postat detaliile acum destul timp, numai ca unii cand au scris in acest topic nu s-au mai documentat despre ce Cielo este vb...
__________________
Norocul este mult in lumea asta mare... s-a impartit egal, dar nu la fiecare
NOS is offline  
Old 25-01-06, 16:26   #60
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Interesant e ca uni vorbest despre lucruri pe care nu le stiu sau nu le stapanesc.
SEBASTIAN is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -