Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: M5 vs \"Cielo\"
M5 21 63.64%
\"Cielo\" 12 36.36%
Voters: 33. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-12-04, 20:06   #31
CT-87-ADY

Stage 5
 
CT-87-ADY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2,687
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Bogdan_16v\"
Quote:
Originally Posted by \"CT-87-ADY\"
Pai motoru` nu mai este cel original!
Este de Opel din cate shtiu eu: 2.0L 16v TURBO... intzlegi? asha k n`are de ce sa pice!
Corectie...2.0 16v Sfi fara turbo...
eu shtiam k e turbo...
sau ma inshel??
CT-87-ADY is offline  
Old 23-12-04, 13:14   #32
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Cielo


Nu prea ma onoreaza comparatile, iar faptul ca comparati Cielo cu M5 e ca si cum m-a-ti pune la zid.
Pe pista in conditii normale nu pot batea cu Cielo de la aceea data un M5.
Pe viitor ramane de vazut desi e clar ca nu aia e clasa de concurs.
La TM masina avea in jur de 240cp si as fi putut sa o urc din setari la 250-255, fapt care nu ar fi schimbat ordinea de sosire.
Pe 540i l-am batut rau su nu doar un exemplar, daca e de serie pe 1000m pierde.
Va rog aveti respect si nu mai deschideti topicuri si sisteme de vot cand e vorba de o masina care are imaginea asociata cu imaginea mea.
Cielo va avea o noua tinerete pregatind un mare potential de lupta.
__________________
Professional DynoTuning
[email protected]
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 31-01-05, 18:01   #33
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

sa-nnebunesc, n-a mai zis nimeni nici pas.
s-a facut liniste si toti au fugit ca potarnichile
aleks is offline  
Old 08-08-05, 17:10   #34
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

N-am mai citit cele 3 pagini din spate.
CIELO il rupe pe acel M5
Rolex_Logan is offline  
Old 10-08-05, 16:38   #35
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

SEBASTIANai mai avut timp de cielo?
s-a mai intamplat ceva cu el?
aleks is offline  
Old 13-08-05, 04:33   #36
florin83
BMW Driver

Stage 5
 
florin83's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 959
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Rolex_Logan\"
CIELO il rupe pe acel M5
aha.. buna asta de retinut.
Banuiesc ca ai mers cu amandoua si ai tras concluzia asta...
florin83 is offline  
Old 22-08-05, 06:49   #37
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
SEBASTIANai mai avut timp de cielo?
s-a mai intamplat ceva cu el?
Masina e acum la SEI va fi abgradata destul de mult are peste 30cp in plus si va mai avea cate una alta.
SEBASTIAN is offline  
Old 22-08-05, 07:35   #38
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
SEBASTIANai mai avut timp de cielo?
s-a mai intamplat ceva cu el?
Masina e acum la SEI va fi abgradata destul de mult are peste 30cp in plus si va mai avea cate una alta.
Singurea mea intrebare este la sistemul de franare...la atatia cai....ce frane ai? Banuiesc ca autoblocant are demult, ca sa poata pune caii pe sosea cum trebuie.
__________________
ERY is offline  
Old 22-08-05, 15:51   #39
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"CT-81-ERY\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
SEBASTIANai mai avut timp de cielo?
s-a mai intamplat ceva cu el?
Masina e acum la SEI va fi abgradata destul de mult are peste 30cp in plus si va mai avea cate una alta.
Singurea mea intrebare este la sistemul de franare...la atatia cai....ce frane ai? Banuiesc ca autoblocant are demult, ca sa poata pune caii pe sosea cum trebuie.

Are frane foarte bune poate chiar prea brutale.
Diferential pana la 240cp nu a fost imperios necesar acum este, insa sunt curios cati din cati ma intrebati a-ti condus masina cu tractiune fata cu si fara diferential autoblocant bineinteles?
Are modificari de transmisie pt a trimite forta egal la roti.
SEBASTIAN is offline  
Old 22-08-05, 18:59   #40
nikkon_kde

Stage 4
 
nikkon_kde's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 227
Default

BMW-u ala are probleme altfel nici in visele cele mai frumoase ale posesorului de \"Cielo\" nu ar fi fost asa.Aori ala nu a tras de m5 ori e distrus.
__________________
Bmw 525i E39 6cyl in Line Full M Optic
nikkon_kde is offline  
Old 22-08-05, 19:01   #41
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

probabil prea putini au condus cu diferential autoblocant....nu prea exista ocazia...insa o intrebare..modificari la transmisie...
sa deduc ca pana la urma va fi 4x4? sau va ramane la FWD
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline  
Old 22-08-05, 19:45   #42
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Purtati va rog discutiile strict legate de acel Cielo,pe topicul dedicat lui,si nu aici.
Aici rezumati-va la comparatia ceruta de titlu.
RoSonic is offline  
Old 23-08-05, 08:51   #43
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default

ummm ... cred ca s-a cam derapat de la discutie ...
acest topic nu cere nici o comparatie ... a cerut o parere despre cine a castigat cursa CARE ESTE FILMATA ...

nu ma refer la Cielo vs ORICE M5 ... MA REFER DOAR LA ACEA CURSA!
(oare acum au inteles toti?)

filmuletul a fost pus ... cred ca se poate inchide topicul
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline  
Old 30-08-05, 08:13   #44
BASU

Stage 5
 
BASU's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,503
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

cieola ala a fost si o sa fa fie din nou ce mai nervoasa masina de la curse
BASU is offline  
Old 30-08-05, 17:00   #45
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default

1.Ii noapte nu se vede bine, cum poti confirma ca ii M5 ?
2.Iti dai seama ca aici compari un Cielo cu un M5?
3.Si daca ar fi BMW 518i care ii cea mai mica motorizare de 116 cai tot ar lua cielou.
4.Ala nu parea a demaraj de M5.
5.Tu iti dai seama ca pui la indoiala 77 de ani de experienta in construirea automobilelor?
__________________
<a href="http://copycenter.alfasoft.ro">Copy Center Cluj</a>
GabiByte is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -