Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 07-09-10, 23:52   #121
ROPO

Stage 3
 
ROPO's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 144
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

dacia 1,4 de 62cp scoate suta in 15sec,nu in 17sec,dar nu are cum sa bata loganul cu carburatorul simplu,acesta o limiteaza.
ROPO is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 07:30   #122
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

Arata-mi unde scrie asta cu 15s, cand toti spun ca prinde suta in 16.5-17 si vine cineva si sustine ca este gresita cifra trebuie sa aduca si dovezi care sa probeze asta. Pe principuil asta si un oltcit TRS ar putea face suta in 11s de ce nu? Si chiar daca ar face suta in 15 tot nu ar fi suficient pana la cele 13 ale frigiderului.
Treaba asta cu 0-100 nu prea e concludenta. Cand dacia ar atinge 100 ar putea avea real 90 si ar putea strabate o distanta mai lunga sau mai scurta pana la atingerea sutei decat loganul.
Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Daca doua masini au 0-100 in acelasi timp asta nu inseamna ca la 100 km/h sunt in acelasi loc, doh...e la mintea cocosului. Am mai explicat asta o data, deci chiar daca aveti amandoi in 13 secunde 100 km/h nu e exclus ca tu sa fii putin in fata (sau in spate).
Sa presupunem ca doua masini au 0-100 km 10 secunde.

Masina #1 pleaca de pe loc si in 1 secunda are 99km/h, ramane constant pana in secunda 9.9 iar la 10 secunde prinde 100 km/h.

Masina #2 pleaca de pe loc si merge cu 1 km/h timp de 9.0 secunde apoi pana la secunda 10 are 100 km/h.

Ia zi tu zambariciule, sunt la egalitate sau masina #1 e in fata ? Acelasi lucru se poate intampla si la masini de strada in situatii normale dar la o alta scara (mai mica). De exemplu masinile 4x4 pleaca mai tare de pe loc, sunt masini care trag bine in primele 1-2 trepte apoi in tr-3 (80+ sa zicem) sunt mai lente, altele care acolo recupereaza si asa mai departe, sunt multe situatii in care se poate intampla ceva.
Eu propun un alt test: cronometrarea timpului pe 200m nu 400 unde ar fi avantajat loganul.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 08:32   #123
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

Quote:
Originally Posted by HondaD View Post
nu am numa b, astept 21 de ani sa fac si restu tot odata , permisul il am de 1 an si un pic dar am aprox 33.000 km condusi, doar de cand am permisul , iar de la 12 ani conduc pe drumuri publice , km aia nui mai socotesc oricum nu is foarte multi
Iti dai seama ca din ce zici tu nu se intelege nimic. Nu ai 21 de ani dar nu ai "numa B". Scrie naibii corect romaneste, nu e greu!

De la 12 ani conduci pe drumurile publice? Ce conduceai? Tot Dacia cu 195km/h?
__________________

Driving the Trabant like it's supposed to be driven!
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 14:39   #124
HondaD

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 63
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

Quote:
Originally Posted by Angel 5 View Post
Iti dai seama ca din ce zici tu nu se intelege nimic. Nu ai 21 de ani dar nu ai "numa B". Scrie naibii corect romaneste, nu e greu!

De la 12 ani conduci pe drumurile publice? Ce conduceai? Tot Dacia cu 195km/h?
da ce suntem la scoala? nici acolo numi bat capu sa scriu corect ...api tot daci daraca si anume break 1.4 papuc 1.4 si papuc 1.6

no da acuma pe bune sa nu mai tot vorbim aiurea, ca se aduna paginile degeaba, cand apare cineva cu logan mai vorbim altfel deviaza topicu de la subiect

Last edited by HondaD; 08-09-10 at 14:57.
HondaD is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 15:20   #125
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

Daca vrei mortis sa vezi cum face o dacia 1300 stock la 195 km/h cu suspensia aia pricajita de budinca refuzata la export, jentile alea de tabla descentrata, roaga pe unul sa te traga pe autostrada, noaptea cīnd nu e nici dracu īn asa fel īncīt sa nu devi pericol pt altii.
monteaza-ti pe masina un cīrlig de remorcare cu declansare de siguranta ca daca-ti dai īn freza sa nu-l expui si pe cel ce te trage si da-i cox.

Pe pariu ca pe la 150 cīnd o īncepe caroseria sa fluiere din cauza coeficientului de aerodinamicitate de ........ caramida picata de pe casa, cīnd īncepe pe la 170 sa vibreze de abea mai poti tine volanul, cīnd īncepe pe la 185 sa danseze stīnga dreapta din cauza suspensiei penibile pe care o are, pe pariu ca nici nu astepti sa ajunga la 195 - 200 ca si apesi declansatorul si īncepi sa-ti faci rugaciunea.

realizeaza ca chiar daca ai avea pe ea un motor tunat si o cutie adecvata care sa te propulseze la viteza asta, halul īn care arata masina ta cu toate, restul, standard / stock (frīne, suspensie, directie, jenti originale, cauciucuri deplorabile cu camera etc.), NU FACE FATA si risti sa ajungi sa vezi cum cresc patlagelele DE JOS ĪN SUS.

Uita-te numai la propriul tau video, cum se clatina la o viteza de nimica toata de abea mai ti camera aia video darmite la viteze din astea.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 15:37   #126
HondaD

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 63
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

poi cum ai vrea sa ti camera drept cu mana ? mai ales daca e drumu un pic denivelat ) tot asa joaca camera si in filmarile cu laguna, desi masina nu avea nimic :P

si nam zis nimic cum ca ar fi masina de viteza, de pe la 120 pe gps nui place, dar am zis ca motorul merge
HondaD is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 15:52   #127
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

eu am o dacie 1410 cu motor 1.6 si carburator bine reglat, merge foarte bine...eu cred ca face loganul daca masina este bine pusa la punct...bine topicu se refera 1.4 vs 1.4 al meu e exclus din comparatie...i-am dat 170 pe drum drept, dar vreau sa spun ca la 170 e nasol rau cu dacia..eu mai am un Volvo S40 1.9 turbo cu 275 cp si la 180 nu simti nimic!!! Dacia e buna ca masina dar sa nu depasesti peste 140-150 ca e jalnic, pui in primul rand viata ta si a celorlalti, doamne fereste se poate rupe ceva....eu am luat-o sa ma distrez cu ea nu sa ma duc sa fac curse si sa merg la super viteze ca nu e de gluma cu asemenea masini...totusi sunt vechi, fieru e fier...
__________________
I live my life at the quarter mile the time, nothing something else matters.
For ten seconds or less...I'm Free!!!
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 15:53   #128
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

Quote:
Originally Posted by HondaD View Post
da ce suntem la scoala? nici acolo numi bat capu sa scriu corect ...api tot daci daraca si anume break 1.4 papuc 1.4 si papuc 1.6

no da acuma pe bune sa nu mai tot vorbim aiurea, ca se aduna paginile degeaba, cand apare cineva cu logan mai vorbim altfel deviaza topicu de la subiect
E o regula a forumului care zice clar sa scrii in limba romana, nu in "analfabeta". Ce faci tu la scoala putin ne pasa, ce faci pe forum ne pasa. Nu-ti convin regulile, nu mai posta. Nu stii sa scrii in limba romana, atunci du-te frumusel, ia cartile de romana de clasele 1-4, citeste ce scrie pe-acolo si dupa aceea intoarce-te la postat.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 15:54   #129
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

@ HondaD

Ca motorul merge asta n-ai de unde sa sti atīta timp cīt n-ai testat.
Numai asa sa dai cu presupusu, n-are farmec ca nu ai nici o baza dovedibila.

Ca face ca budinca la 120 si nu-i place, e clar. Ti-am spus-o si eu cu cīteva pagini īn urma si asta nu la o dacie de 20 de ani ci la una de 3 ani.
Dupa 120 se linisteste.
Totusi ai senzatia ca zbori stīnd pe scaunul de bucatarie

Nu stiu cum tremura camera la laguna dar la dacia ta e prea de tot.

Ce nu īnteleg īn video-ul tau, de ce a trebuit sa iesi din masina de vreo 4 ori si s-o bibilesti pe la motor?
Care-i farmec-u?
Nu-ti statea la relantiu sau care-i treaba?

@ Thomas Everywhere

Sa nu mai vorbim ca la vechiturile astea siguranta pasiva īn structura caroseriei este ZERO BARAT.

Ma tot uit pe la Ant. 1 si aici pe forum la video-urile puse cu accidente.
Eu īnteleg ca unii n-au bani sa-si permita o masina mai moderna si mai sigura dar sincer sa fiu, este pur si simplu iresponsabil sa-ti plimbi familia zilnic cu un cancer din asta, mai ales la traficul haotic din Romānia.

Cancerele astea se aduna la un accident de zici ca-i hīrtie de ambalaj folosita.

Daca dai cu asta undeva cu 130, pai īti intra cutia de viteze īn gura si-ti iese pe cur cu motor cu tot. Pur si simplu n-ai sanse.
Daca acuma mai si citesc ce scrie copilandru asta pe aici, cu ce viteze circula el, fara experienta, cu permis de numai un an de zile, fara supartare dar asta e iresponsabil, nu stie ce face si i s-o urīt cu viata, si daca stau bine sa ma gīndesc, daca-si da iel īn freza, nu-i bai. Un teribilist mai putin, mai multa siguranta pe strazi.
Trist e ca mai trage si pe altii nevinovati dupa el, mai omoara vreun copil sau pe careva īn inconstienta lui de a demonstra ce supermasina e dacia din epoca lui ceasca.

Last edited by CyberCSX; 08-09-10 at 16:08.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 16:09   #130
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

@CyberCSX

adevarat ce spui tu acolo..aceeasi parere o am si eu...totusi noi ne-am obisnuit cu masinile astea si faptul ca fabrica de la Pitesti a continuat sa le fabrice pana mai acu 5 ani au ramas cu aceeasi tehnologie invechita din anii 70 in care francezii nici numai au R12 pe strazi in Franta...dar nu asta este problema...ca marile accidente nu se produc cu dacia 1310...se produc tot cu bolizii astia de sute de cai putere si baieti de bani gata. Vad ca locuiesti in Germania!! nu se compara traiu de acolo cu cel de aici...aici este o mizerie, oamenii traiesc de azi pe maine..cei care au dacie...ce poti face cu un salar mediu de 10 mil cu familie, casa/apartament si sa-ti mai cumperi si masina noua care ala aia platesti rata jumate din salar? nu ai putea sa traiesti iti zic eu...si te limitezi la o coaja de dacie ca nu ai incotro...de aceea nu'si permit multi o masina mai moderna...si cei care au logan, au facut rate pe 10 ani in banca sa-l achite si se darama masina pana atunci si ei nu mai termina de plata...dar asta e viata romanului...sta ca prostu si sosoteste pe la colturi si guvernu rade in hohote...eu am masina buna, dacia am luat-o pentru distractii dupa cum am spus.
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 16:29   #131
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

@ Thomas Everywhere

Nu. Nu compar traiul de aici cu cel de acolo. Ar fi aberant.
treaba e ca nu conteaza ce sa construit īn pitesti si cīt este clientul de obisnuit sau nu. Si īn mexic sa construiit broscoiul de la VW pīna spre finele anilor 90, si īn africa de sud s-a construit VW golf 1 pīna prin 2007 dar cu toata ca s-a mentinut tehnologia de baza avremii-sau facut modificari la siguranta pasiva. Africanii au bagat pe golf 1, traction control, ESP (nu stiu cum īi spune pe romāneste) si multe alte chiestii din astea.
Īn Romānia treaba asta nu s-a facut si asta-i cel mai periculos.

Traficul de azi sau acum 5 ani, nu mai este ce a fost īn anii 70 - 80 unde posesorul de dacie primea 60 litri de benzina pe luna cota de benzina, īn weekend se circula o duminica ceu cu numere cu sot si una cei cu numere fara sot iar cīnd consumai cota de benzina serveai cu īncredere troleu, tramvai, autobuz iar masina statea la ruginit īn parcare, ca atare nu erau nici atītea accidente. Nu mai vorbesc de lipsa de experienta a soferilor de atunci, care acum au īmbatrīnit dar conduc mertan cu 200 CP.
E clar ca e doar o īntrebare de timp pīna-si dau īn freza.

Īn ceea ce priveste pe cei fara posibilitati, astia ar trebui sa fie mai constienti, si sa puna prioritati īn ceea ce priveste poropria lor viata si sa renunte la cancerele astea chit ca ulterior fac varice la picioare stīnd prin statiile transportului īn comun.

De cīnd sīn plecat din tara, am fost acolo de destule ori īn concediu si am vazut destule. Am vazut destui pustani cu dacii vechi ce cautau sa ma provoace la liniute, am vazut si destui sateni cu dacii īncarcate de tīrau portbagajul pe jos de supraīncarcate pīna ajungeau sa stea pe marginea drumului cu roata rupta.

Īn fine. asi mai putea scrie multe dar n-are rost ca nu vreau sa devin prea personal si unii sa se mai simta jigniti.

Treaba este ca terebuie evitat ce se poate evita si primul punct ar fi TERIBILISMUL CU VECHITURI deoarece majoritatea pustanilor care fac permisul si n-au bani, īsi cumpara cīte un cancer din asta dupa care īsi arata muschii fantezisti inconstienti, asa cum e cazul si aici īn topicul asta.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 19:44   #132
k.lada

Stage 5
 
k.lada's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 546
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Cancerele astea se aduna la un accident de zici ca-i hīrtie de ambalaj folosita.
Fals!!! Plasticele noi se aduna ca si hartiile de ambalaj folosite. Alea vechi nu prea se indoaie, in detrimentul organelor tale interne (care in cazul unui soc puternic sufera de leziuni, cum ca, caroseria nu absoarbe socul.
Intr-adevar, sa mergi la asa viteza cu o masina veche neintretinuta calumea, sau fara unele upgrade-uri (suspensie, macar o directie de doamne ajuta facute cu piese bune) e un risc prostesc. Sunt cativa care bag bani multi in masini vechi care merg spectaculos, dar aia fac investitii si modificari cu cap. Unui sofer adevarat nu-i trebuiesc artificii gen traction control, esp, abs. Sunt niste chestii pt confortul tau si sa-i zicem fortat, siguranta. Sunt foarte multe masini vechi care nu au asa ceva si au multi cp, si cu toate ca nu au, sunt foarte controlabile (un exemplu mai "nou", audi 200, 2.2 20v turbo quattro= 220 cp). Dar astia nu sunt niste inconstienti. Toata lumea stie ce poate o dacie 1310. Toti realizam top speed-ul ca e undeva pe la 160, dar la viteze mai mari de 110 nu exista stabilitate.
On-topic: nu cred ca un 1310 stock cu motor de 1.4 bate loganul. Daca are alt grup conic (8*33), carburator dublucorp, alta mancare de peste. 1.6le s-ar putea

Edit: cred ca faci o discriminare amice, de acord ca ultima coptatura de jaf care n-are frane, directie, si pici din ea poate fii denumit "cancer" dar mai fa un pic de diferenta, sunt uni care pot, au si un plastic pe langa casa, dar din pasiune se mai dau si cu astea vechi!!!
__________________
Lada 1500- under construction
Powered by 2xWeber DCOE 40 - Classic Power for Classic cars
Lada Club Romania

Last edited by k.lada; 08-09-10 at 20:04.
k.lada is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 20:21   #133
Thomas Everywhere

Stage 5
 
Thomas Everywhere's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,416
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

CyberCSX:

sunt multi care fac miere o dacie...ca fara masina cica nu te mai poti descurca...taranii aia care pun pe dacii pana se cocoseaza si se rup aia cu jafu ala traiesc o iarna si la primavara incep cultivatu sunt genu de tarani la campie care sunt foarte saraci si nu au un loc de munca ...ala cu ce sa'si cumpere un plastic din 2010? ca vine 1 kg de rosii cu 1 leu? terebilisti cu daciii sunt destui de putini daca vezi 2-3 odata pe luna e bine (in cazul meu) cei mai mari teribilisti sunt tiganii cu mercedes, bmw, si alti romani nebuni la cap care nu au control la picior tot cu aceleasi masini de fitze figuri aduse din Germania...Golf 3 sau Calibre obosite toate aduse "recent din germania" cu peste 400.000 km la bord rupe asfaltu in romania sa'i arate la romanu cu dacie ce poate obosita lui adusa recent din Germania...si alea sunt vechi si eu n-as paria pe un cotet de golf, passat, astra, calibra etc...care sunt totusi vechituri si alea se pot rupe si am vazut destule cazuri la tv unde au murit in fiarele alea sau au murit la spital...deci nu-mi spune mie ca astia cu dacia fac cele mai multe accidente..ca multi nu depasesc 60 la ora si chiar ii injuri cand stai in spatele lor si nu poti sa'i faci.
si treaba cu dezvoltatu masinilor in Romania...tot Estul a fost primitiv la autoturisme...Skoda a evoluat datorita lui Vw, Zastava la sarbi e un jaf penal...Lada rusilor un alt cazan ca si dacia nu stiu daca sunt mai sigure decat o dacie...poate mai sugative la buzunare si exemple pot continua..Ce autovehicul romanesc sau din Est este mai bun ca cel din Vest..nici unul toate sunt jafuri expirate...dar daca suntem saraci tinem cu dintii de ele...sunt jafuri de autobuze, camioane Roman care merg in ziua de azi si le controleaza politia pe fiecare zi dar tot scapa...si eu as vrea sa renunte la ele ca sunt poluante, demodate, galagioase si nesigure...dar nu sunt posibilitati de alte mai bune, mai ales ca la iarna situatia in Romania se va inrautatii mai rau.
Thomas Everywhere is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 20:28   #134
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

@ k.lada

Da. Stiam ca urmeaza averismentele astea si ca discutia va escala.

Cu alte cuvinte vrei sa-mi povestesti ca toate crash testele N-Cap sīnt abureli, ca toata tehnica de siguranta pasiva a unei caroserii, toate studiile si dezvoltarile īn domeniu sīnt apa de ploaie iar vechiturile astea sīnt Crem'De La Crem a perfectiunii auto?

Hai sa fim seriosi.

Exista mii de dovezi care te contrazic indiferent cīt esti de fan pt. astea vechi iar eu nu vorbesc de tunate, īntretinute si restaurate, caroserii īntarite, competitionale ce se folosesc din an īn paste ci de putregaiurile ce se vīnd cu 300 - 400 EURO si le vezi zilnic pe strazi.

E suficient sa te uiti aici īn bazar ce catastrofe se vīnd īn sectorul asta. Cel putin 70% sīnt pur si simplu jenante.

Vrei sa vezi DIFERENTA TEHNICA CRASH TEST ?

Ei bine, poftim Aici:

https://www.youtube.com/watch?v=joMK1WZjP7g

Daca am relua aclasi test cu Dacia 1300 vs. Dacia Logan, 1300 ar arata la fel ca Chevrolet Bel Air din 1959 iar logan-ul ca Chevrolet Malibu din 2009.

Īn care din cele doua ai prefera sa stai la volan?

Sa sti ca nu discriminez pe nimeni si nimic.
Vad īnsa lucrurile poate cu alti ochi deoarece am alte prioritati.

@ Thomas Everywhere

Da. Trebuie sa-ti dau dreptate.
Totiusi mie cel putin mi se par riscurile putin prea mari indiferent de gradul de saracie al unui individ.

Uite, sincer sa fiu, eu am de un an de zile o 1410 sport īntr-un garaj īn Resita si nu reusesc sa-mi fac timp s-o aduc aici s-o restaurez.

Īn cele din urma va trebui sa organizez pe cineva sa mi-o aduca pe platforma pīna īn Duisburg ca crede-ma n-am curajul sa parcurg cu ea pe rotile iei 1540 km prin europa sa traversez din Romānia, Ungaria, Austria pīna īn NW germaniei si asta la viteze ce o dacie nu poate duce chit ca este īntr-o stare tehnica excelenta si foarte putin folosita.
Pe rotile iei, asi avea 2 alternative:
- 1) ori sa ma tīrasc printr-e tiruri cu max. 80 km/h,
- 2) So fortez la limita tragīnd constant cu 130 km/h sa ma pot integra īn fluxul traficului de aici fara a fi o piedica, ceea ce nu cred ca ar face fata din punct de vedere tehnic.

Last edited by CyberCSX; 08-09-10 at 20:41.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 20:40   #135
HondaD

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 63
Default Re: Dacia 1310 1.4 vs logan 1.4 ( 0-100 km/h ) stock

ciberCSX in video ala am umblat la motor ca am facut relantiul mic

si inca o chestie , referitor la aia ce nu isi permit decat dacie ,ai idee cat am dat pe papuc? iti spun eu am ajuns la 8000 de euro, iar dacia am luato ca am luat permisul venea frigul si aveam scuter, si am dat scuteru si am luat dacia, io am zis ca sa o am asa de mers la scoala, si am sperat ca sa traga macar cat de cat rezonabil, asta pana ce mam suit si am vazut ca intrun deal in a 5-a avea vlaga in ea, o fost un mare soc pentru mine ca nam crezut ca ar fi macar o sansa sa traga mai bine ca papucu, apoi dupa ce am facut un demaraj in forta mo lasat fara cuvinte

Last edited by HondaD; 08-09-10 at 20:44.
HondaD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -