Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 24-08-10, 12:50   #16
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

Quote:
Originally Posted by golf3diesel View Post
da Becali are sofer si tot el da cu ranga in propria masina..
Esti offtopic . A dat in masina ta?

Nu am sa inteleg niciodata de ce unii isi fac griji ptr ce conduce altul, ce muzica asculta. ce masina are.. daca are sofer sau nu... sau ce face cu masina lui.
__________________
Radare in Bucuresti si Ilfov
https://www.facebook.com/groups/radarebucuresti/
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 16:33   #17
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

Daca mi-as permite sa dau >100 000 euro pe o limuzina noua, si nu mi-as lua-o prin cine stie ce sacrificii financiare, etc. ... atunci evident as opta pt sofer.
Totusi unele limuzine sunt facute de asa fel incat sa ai comfortul in spate...
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 17:02   #18
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

Eu unul nu as opta pentru soferi la masini de genul S/7/A8 etc.Din simplu fapt ca imi plac masinile mari si imi place sofatul.
La masinile gen RR sau Maybach, eu cred ca ar fi mai OK cu sofer, ele se adreseaza si unei varste mai inaintate, iar la acea varsta placerea de a conduce in multe cazuri dispare.
Faptul ca Diaconescu/Becali/Columbeanu etc. nu au soferi, asta nu ii fac snobi sau manelari, asta e pur si simplu un motiv de a te lega de ei.
__________________
Cristy65 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 01:57   #19
Eugen01m

Stage 1
 
Eugen01m's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 23
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

Quote:
Originally Posted by Cristy65 View Post
Faptul ca Diaconescu/Becali/Columbeanu etc. nu au soferi, asta nu ii fac snobi sau manelari, asta e pur si simplu un motiv de a te lega de ei.
'Nu, asta inseamna ca sunt foarte educati si ca le place matematica '.

Si mie imi place sa fac multe chestii , dar nu se poate din bun simt si putin respect . DA , la RR/Maybach -->sofer . Cum a spus si @Emin3m , o conduci 1 data , de 2 ori , de 3 ori , dupa devine snobism si vanitate.

Quote:
Nu am sa inteleg niciodata de ce unii isi fac griji ptr ce conduce altul, ce muzica asculta. ce masina are.. daca are sofer sau nu... sau ce face cu masina lui.
Nu este cazul lui Becali , daca nu stiati , noi (romanii) suntem reprezentati de Becali si nu oriunde, ci la parlamentul european . Deci DA , ma priveste ce face Becali + ca influenteaza si pe altii si pot spune ca ne influeanteaza si viata (in pricipal traiul) aceste persoane , care nu pot avea chiar orice apucaturi fiind persoane publice si cu putere decizionala in ceea ce ne priveste .

Last edited by Eugen01m; 31-08-10 at 02:01.
Eugen01m is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 07:37   #20
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

La un stretch, mi se pare obliatoriu sofer, pt acolo e confortul in spate... pe locurile alea multe, unde ai de toate... La niste limuzine din clasa Mercedes de exemplu, la fel as opta pt sofer. Acum depinde, daca esti om de afaceri evident ca iti iei sofer, scopul e sa te scape de stresul si oboseala condusului. Daca optezi pentru o semi-limuzina, as conduce-o eu.
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 08:24   #21
marian92

Stage 5
 
marian92's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 614
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

La masina din prima poza postata de Zane normal ca iti trebuie sofer ,in primul rand ca o zgarii cand o parchezi=)).La un Seria 7,A8,S8 de ce sa iti iei sofer? unde e placerea de a conduce iti iei masina sa stai in spate?mai bine iti iei avion.si scapi si de gropi si de blocaje si stai in spate.
marian92 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 08:47   #22
Shodo

Stage 3
 
Join Date: May 2009
Posts: 163
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

la o limuzina adevarata, gen rolls royce, sau bentley, etc... ar cam trebui sofer.

sincer, daca as avea o astfel de masina, probabil nu as putea s`o dau direct pe mana soferului, ci mai intai sa o conduc eu singur o perioada, macar de curiozitate....
Shodo is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 00:12   #23
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

Ieri mă uitam la un nene cu morgă, costum scump şi telefon de maxime fiţe, cu un Audi A8 L, el singur īn tot autobuzul, la volan, a coborāt, a alimentat de vreo 60 de lei şi s-a dus la casă...
Iubesc Romānia, n-ai cum să te plicitiseşti niciodată īn ţara asta...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 00:16   #24
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

Nu mi ar place decat in Bucuresti sa nu imi stric nervi ,in rest sa o conduc eu ,iar in spate sa imi plimb pisica sau cainele,fetele au transport in comun
__________________


viata e plina de suisuri si coborasuri pentru mine ce e important e sa ma simt bine si sa imi traiesc viata la maxim
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 10:58   #25
sergini0

Stage 5
 
sergini0's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 964
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

@Eugen01m, si totusi, oricat de matematicieni si educati ar fi, din faptul ca un posesor de RR sau Maybach nu are sofer personal nu poate rezulta ca este cretin, snob si manelar. Situatia are o gramada de variabile, oricum, deci nu poti descrie posesorul in functie de masina si sofer.
sergini0 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 12:23   #26
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

Quote:
Originally Posted by sergini0 View Post
@Eugen01m, si totusi, oricat de matematicieni si educati ar fi, din faptul ca un posesor de RR sau Maybach nu are sofer personal nu poate rezulta ca este cretin, snob si manelar. Situatia are o gramada de variabile, oricum, deci nu poti descrie posesorul in functie de masina si sofer.
cam asta am vrut sa zic si eu, dar nah, fiecare intelege ce vrea ...
Cristy65 is offline   Reply With Quote
Old 02-09-10, 14:45   #27
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

pretul unui S8 (care logic este o limuzina)depaseste 100k euro.. si l-as conduce singura zi de zi..fara probleme.. oare sa fiu cocalareasa?))))))))


ai gresit topicul din primul post
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 09:44   #28
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

Quote:
Originally Posted by sergini0 View Post
@Eugen01m, si totusi, oricat de matematicieni si educati ar fi, din faptul ca un posesor de RR sau Maybach nu are sofer personal nu poate rezulta ca este cretin, snob si manelar. Situatia are o gramada de variabile, oricum, deci nu poti descrie posesorul in functie de masina si sofer.
Ai dreptate, din asta nu rezulta ca ar fi cretini sau manelari...e pur si simplu o chestie de stil, eleganta si educatie.
flaviuf is offline   Reply With Quote
Old 03-09-10, 10:43   #29
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

Eu cred ca voi va ganditi decat la placerea de a conduce sau sa nu stresezi in trafic. Un om de afaceri cred ca intr-o ora chiar doiua cat sta in trafic poate rezolva multe probleme da telefoane + altele , in concluzie ar fi mai bine sa stea in spate decat la volan vorbind la telefon si rasfoind prin harti si cu ochii in laptop! In cazul unei plimbari ar putea sa conduca si el fara sa asculte manele...(vad ca este un trend antimanele si se catalogheaza lumea dupa muzica pe care o asculta! scz de off)
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 16:53   #30
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Limuzina cu sofer DA sau NU

Quote:
Originally Posted by marian92 View Post
La masina din prima poza postata de Zane normal ca iti trebuie sofer ,in primul rand ca o zgarii cand o parchezi=)).La un Seria 7,A8,S8 de ce sa iti iei sofer? unde e placerea de a conduce iti iei masina sa stai in spate?mai bine iti iei avion.si scapi si de gropi si de blocaje si stai in spate.
pai la un seria 7, a8, phaeton, etc. iti iei sofer de exemplu cand ai un drum de la iasi la bucuresti pentru o sedinta urgenta, ca sa ajungi acolo odihnit
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -