Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Autohtona Noua vs SH Strain
Autohtona Noua 57 22.01%
Second Hand 202 77.99%
Voters: 259. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 02-06-10, 19:34   #106
MariusMKV
VW Driver

Stage 5
 
MariusMKV's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 895
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Scuze dar nu stiu rusa
Golfu a inceput sa se faca din 1998 iar loganul din 2005 (?)
MariusMKV is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 21:11   #107
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

2004, iar Loganul ala e chel (pentru Europa), versiunile alea se testeaza. Daca era full (4 airbag-uri) scotea minim 0.5 stele in plus, puncta sensibil mai mult la impactul lateral (2 airbag-uri care lipseau pe varianta aia).
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova

Last edited by _anaconda_; 02-06-10 at 21:14.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 22:49   #108
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Toate masinile sunt testate la siguranta pentru modelul chel (de baza). Sunt suficiente care au scos 4 stele doar cu airbag-uri fata.
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 08:53   #109
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
2004, iar Loganul ala e chel (pentru Europa), versiunile alea se testeaza. Daca era full (4 airbag-uri) scotea minim 0.5 stele in plus, puncta sensibil mai mult la impactul lateral (2 airbag-uri care lipseau pe varianta aia).
Nici golful nu avea laterale.
Pana si golf 3 are 3 stele la siguranta si vorba aia, e antic si dedemult.
Nu zic ca mk4 e unul dintre cele mai sigure, dar cu siguranta e mai sigur decat logan-ul.
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 14:15   #110
Xtremer

Stage 2
 
Xtremer's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 68
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Quote:
Originally Posted by KAY_ View Post
Nu stiu tu in mod special cat te ai gandit la siguranta inainte sa ti cumperi Golfu dar in fine comparatia nu e prea nimerita pt ca diferente mari intre Logan si Golf IV la crash test nu sunt . Golfu are 4 si Loganu 3 pt ca i au lipsit cateva optiuni ca ESP ,airbaguri laterale etc .
Ce treaba are ESP cu siguranta? Scuzati-ma daca spun prostii dar ESP nu e Electronic Stability Program? Din ce stiu asta te impiedica sa scapi masina de sub control. Odata ce-ai intrat cu ea in zid sau altceva...mai ajuta?
Xtremer is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 14:18   #111
nicholas

Stage 4
 
nicholas's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 291
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Singura metoda prin care as lua o masina romaneasca ar fi daca as gasi-o la maxim 1000-1500 de euro, indiferent daca e Logan, Sandero sau Duster. Mai mult nu dau pe ceva romanesc. Nu se merita. Platesti degeaba. Aleg Sh strain.
nicholas is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 14:33   #112
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Quote:
Originally Posted by nicholas View Post
Singura metoda prin care as lua o masina romaneasca ar fi daca as gasi-o la maxim 1000-1500 de euro, indiferent daca e Logan, Sandero sau Duster. Mai mult nu dau pe ceva romanesc. Nu se merita. Platesti degeaba. Aleg Sh strain.
Exact asa zic si eu, maxim 2000 (varianta full) Ar trebui sa fi putin dus cu pluta sa dai 10.000 pe logan "full"
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 14:42   #113
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Quote:
Originally Posted by nicholas View Post
Singura metoda prin care as lua o masina romaneasca ar fi daca as gasi-o la maxim 1000-1500 de euro, indiferent daca e Logan, Sandero sau Duster. Mai mult nu dau pe ceva romanesc. Nu se merita. Platesti degeaba. Aleg Sh strain.
Serios ? Eu zic 500 euro pentru un Duster full...si asa e mult.

Ai dreptate, nu se merita. Stii de ce ? Fiindca verbul "a merita" nu este reflexiv deci "SE" merita este GRESIT, eventual nu merita.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 16:30   #114
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Quote:
Originally Posted by Xtremer View Post
Ce treaba are ESP cu siguranta? Scuzati-ma daca spun prostii dar ESP nu e Electronic Stability Program? Din ce stiu asta te impiedica sa scapi masina de sub control. Odata ce-ai intrat cu ea in zid sau altceva...mai ajuta?
Da, te ajuta ESP ul dupa ce ai intrat in zid .Iti aprinde automat o lumanare inainte sa dai in primire .Mai multe nu stiu exact sa ti spun, Sageata se pricepe mai bine,il las pe el sa ti explice
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 18:01   #115
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Quote:
Originally Posted by SAX1987 View Post
Exact asa zic si eu, maxim 2000 (varianta full) Ar trebui sa fi putin dus cu pluta sa dai 10.000 pe logan "full"
Pentru 10.000 prefer sa-mi iau un i30,a abtinut 5 stele la testele ncap.
@Are dreptate KAY, se ia in considerare si ESP-ul.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 19:05   #116
Acem

Stage 2
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 27
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
ca sunt unii care vad doar BMW ....

Sau Dacia
Acem is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 19:07   #117
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Quote:
Originally Posted by marian92 View Post
Pai spune-mi si mie ce am scris eu mai sus gresit? Vrei sa spui ca la o masina noua cad piesele ?
Logan 30.000 ambreiaj dus
Logan undeva peste 50.000 maxim 60.000, 3 injectoare duse.
Astra H 110.000 kilometri 2 injectoare duse.
si lista poate continua...
Spre deosebire de tine,eu nu vorbesc din auzite ci din vazute si tot spre deosebire de tine,am condus Logan si pot face comparatie intre Opelul familei,luat la mana a 2-a.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 19:12   #118
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

BMW , BMW ,BMW ..... tot o sa auzi si o sa vezi multe BMW-uri...pt ca aceasta minunata tara se transforma incet incet, dar sigur , intr-o tara plina de cocalari....si cum NU esti un cocalar adevarat daca n-ai un BMW - tunat si full cu cd-uri cu manele....n-ai facut impresie.

Obisnuieste-te cu ideea !

Desigur sunt si mici exceptii ( poate maxim 1% din posesorii de BMW, isi merită locul in acel avion,numit BMW , si mai trist e ca , nici 1% nu-s in stare sa-l stapaneasca...si mor imprastiati pe drum, nu ca-r fi o mare pierdere, dar mai implica si pe altii nevinovati. ) Daca nu eram in ro, poate aveam pretentii de la autoritati, sa nu permita la incepatori, masini peste 75 cai sau cu motoare peste 1,4., asa cum e in tarile emancipate, se intelege si de ce,..in rest... sper sa nu-mi umple cu "carne", frigiderul,prea multi posesori de BMW, tre" sa recunosc ca sunt vegetarian...si in plus, am recunoscut ca sunt 1% care se exclud din tot ceea ce s-a inteles din acest mesaj.... si toti cei care-l vor citi, si au si BMW, desigur se pot include in cei exclusi!

asta e doar părerea mea,nu trebuie sa fiti deacord cu mine ! dar e dovedit statistic !

http://www.**************/stiri/bmw-...-kmh-7171.html

https://www.youtube.com/watch?v=fw-QxhwQwew

https://www.youtube.com/watch?v=9ro-y_Q049g

https://www.youtube.com/watch?v=d5IDA_ETRvA



Viteza Ucide !!! Nu uitati , dragi BMW -uşti !!!


Apropo de cocalari :

https://www.youtube.com/watch?v=iV3tZAcjruw

Last edited by zorro6299; 03-06-10 at 19:29.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 19:13   #119
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Cum si,vorbesti din auzite 8-|
Si tu la 18 ani (daca e varsta reala) probabil ai permis categoria B+E, C+E, etc si sute de mii de km....


Iar pt. cei ce sustin ca ar da maxim 2000E pe o masina romaneasca ii intreb de ce oare fratii, parintii, verii, prietenii, vecinii lor au cumparat sute de mii de loganuri (care au invadat strazile patriei) sau de ce multi dintre ei au dat la un moment dat 5.000E pe solenza si supernova. Atunci erau "tari" aceste masini nu? Pai sa fi avut acu 8 ani supernova eram miezul din ..... chiar daca la banii aia un astra era mult mai dotat si performant.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 03-06-10, 19:22   #120
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Autohtona Noua vs SH Strain

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Si tu la 18 ani (daca e varsta reala) probabil ai permis categoria B+E, C+E, etc si sute de mii de km....
Ce,vrei sa-ti fac si poza la permis ? =))
Pentru restul iti dau PM,nu-mi place sa ma laud.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -