Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-05-06, 15:44   #31
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

axela daca ai probleme in a citi sau intelege roaga pe cineva sa te ajute.
Posteaza argumente REALE,adica teste,date,timpi nu maxime batranesti si aprecieri stupide.

Quote:
am un rx t din 86 motor de 1.300 cc si are stock 180 cp.ce ziceti de asta...reper mot de 1.3..daca asta nu e performata at ce e.?
Stupiditate,de exemplu ? Mai ales ca motoarele Wankel sunt jalnice.
Race is offline  
Old 19-05-06, 16:17   #32
axela

Stage 5
 
axela's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 433
Cool Re: Muscle Car vs. Japoneze

Stupiditarea se afla in ce zici tu ...eu nu miam dat cu presupusu.Atata are masina in talon.133 kw.documenteazate inainte sa vb aiurea,,,daca ai auzit si tu de wankel asta nu inseama ca esti expert...Tare miar place sa ne intalnim odata dupa ce imi fac masina ca sa imi vezi stopurile ca altceva nu vei avea timp..credema....
__________________
www.japanteam.ro
axela is offline  
Old 19-05-06, 16:50   #33
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Ba ti-ai dat cu presupusul:"Nu se compara niciodata o masini bine calculata cu una bruta".
Nu te-am contrazis cu puterea masinii,ci doar ca e stupid sa folosesti un astfel de motor.Ceea ce Mazda par sa nu priceapa dupa decenii intregi.
Iar cu atitudinea "mi-am luat o rabla de 20 ani sa-i fac pe aia care si-au luat masini care nu se dezintegreaza in mers si merg mai mult de 10 km fara reparatii majore" impresioneaza pe altcineva,ca pe mine ma lasa rece.
Race is offline  
Old 19-05-06, 17:23   #34
axela

Stage 5
 
axela's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 433
Exclamation Re: Muscle Car vs. Japoneze

Am cautat un smilei care sa redea ce vroiam sa iti zic dar sicner nu am gasit....`1 la mana ai zis ca nu se caolculeaza una bruta cu una calculata..de ce?daca asa se scot pe usiel uzinei de ce sa nu le comparam...at ar treb sa fim toti banali si sa facm compartii de genul mas germane vs mas germane. nu...asta e parerea mea.2 la mana,..nu e stupid ca a folosit mot ala pt ca daca nu era fiabil nu il mai punea pe rx8...3 la mana...am luat mas asta kiar daca mias putea lua alta.....rx7 e o mas de curse pur sange.....sper doar sa ma ajute cel de sus si sa reusesc sa fac ce miam propus.....si cand o sa realizez credema ca to sa fii primu care o sa afle..oricum ce nu ma poate ucide ma intareste...
axela is offline  
Old 19-05-06, 19:06   #35
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

o japoneza nu poate face ce face un muscle car si o muscle car nu poate face acel lucru la care se pricep japonezele cel mai bine(ma refer la masini nu la altceva :P)

end of story


P.S:de astazi mi-am gasit alta iubire-pontiac gto(latest model)(modified)


salut

offtopic:daftek u treci prin buc?!cand vi in tara?!
mihai88 is offline  
Old 19-05-06, 20:05   #36
f1anatic

Stage 3
 
f1anatic's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 132
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

http://videos.streetfire.net/search/legacy%20gt/0.htm

Subaru Legacy GT vs 1996 Ford Mustang SVT
Subaru Legacy GT vs Chevrolet Camaro Z28

Asta asa...de muscle car vs japoneze...
__________________
Schumi drive it like you stole it !
Think.Feel.Drive.
f1anatic is offline  
Old 19-05-06, 20:36   #37
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Quote:
Originally Posted by Race
Ba ti-ai dat cu presupusul:"Nu se compara niciodata o masini bine calculata cu una bruta".
Nu te-am contrazis cu puterea masinii,ci doar ca e stupid sa folosesti un astfel de motor.Ceea ce Mazda par sa nu priceapa dupa decenii intregi.
Iar cu atitudinea "mi-am luat o rabla de 20 ani sa-i fac pe aia care si-au luat masini care nu se dezintegreaza in mers si merg mai mult de 10 km fara reparatii majore" impresioneaza pe altcineva,ca pe mine ma lasa rece.
Cea mai performanta si mai frumoasa si mai fiabila masina dintre japoneze si americane..... e cea care iti place tie !!!!!!!!!!!!!

Race am vazut mai multe posturi de ale tale si mi-am dat seama ca stii o gramada de lucruri despre masinile americane si chiar esti pasionat de ele...

Eu am avut ocazia sa conduc un Grand Cherokee V8 si am fost imoresionat de sunetul motorului si de forta lui, probabil intr-un muscle car e mult mai impresionant decat intr-un 4x4, am mai condus pontiac trans am V8 si mi-a placut si acela....

Multi dintre cei care posteaza nu au urcat in viata lor in masinile de care vb si despre care fac afirmatii !!! si e si mai pacat ca unii se mai si ofenseaza intre ei.... dar asa e spiritul latin

Vreau sa te intreb ce stii tu exact despre motoarele rotative ??? ai condus vreodata o masina cu motor rotativ ??? sau ce e stupid legat de ele.???
daca vrei iti dau un mail de la mazda hiroshima si poate ii convingi tu sa nu mai puna motoarele astea stupide pe masini !!!!!!!

Am vazut ca ceri de la toata lumea argumente si explicatii, cred ca e timpul ca si tu sa argumentezi afirmatiile pe care le faci !!!

Prin faptul ca am doua rx7 FD si un mx6 nu am zis niciodata ca masinile americane nu sunt bune sau nu sunt fiabile sau nu stiu sa ia curbe etc ... nu inseamna ca daca nu imi plac mie sunt de *** !!!! poate daca asi avea ocazia sa testez una chiar mi-ar place...

Iti respect pasiunea pt muscle car=uri dar cateodata nu iti inteleg inversunarea.....

Cat despre afirmatiile care le faci legat de motoarele rotative mi se par aberatii, dar poate ne intalnim la vreo cursa cand vin in tara si o sa iti explic si arat cate ceva despre si ce poate face un motor rotativ ... pana atunci incearac sa ma convingi cu explicatii, cam cat de stupide sunt ..
__________________
Tengu is offline  
Old 19-05-06, 20:41   #38
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

f1anatic mai bine nu postai linkurile alea, si nici nu vrei sa intram in detali. Si credema ca am experienta "handson" si pe una si pe alta...... Nici nu mai tin minte cite mustang-uri am halit si cate gm-uri am distrus "bone stock" cu mazduca, ca sa nu mai zic de alte mazde deja modificate... Si in final tot am vanduto, si ca sati dai seama ce aveam doar gandeste 3rotor cu single HP-3 turbo... Dar prefer sa nu intru in amanunte, deci in final acest topic pentru mine e fara nici un fel de comparatie si nu are rost pe forum, aici comparati oua cu lapte, ciresti cu pepeni, mamaliga cu kakat nu face sens allwheeldrive probabil modificat cu un rear wheel stang sau z28 care cine stie ce serie era, RS? LX? bone stock...... muscle car vs. japoneze. doar citeste si judeca. :lol : Si terminati cu prostiile marca mea e mai tare ca marca ta pentru ca dupa cit vad cativa dintre voi habar nu aveti ce ziceti, no offence.. Si cred ca si din cauza asta multi care cunosc domeniu nici nu mai intra pe forum sasi piarda timpul..... Si sa spun adevaru sint si eu cam sictir la cate prosti am inceput sa vad pe 4tuning.ro deja....
__________________
Anonymous
_________motorsport
DAFTEK is offline  
Old 19-05-06, 20:43   #39
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Mihai88 vin pe 9 iunie de ziua mea Vezi aici daca e poate vi acolo https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/14750-ford-meeting-june-july-2006-a.html
DAFTEK is offline  
Old 19-05-06, 20:55   #40
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Mx6 La cate masini am avut in viata mea credema din suflet ca si azi rotativu mia ramas in singe si ai duc lipsa rau, dar in acelasi timp e un motor foarte pretentios, si sti si tu asta, banuiesc. Dupa ce motoru original sa dus la 62,000 mile care nu a fost abuzat apsolut deloc si care se stie si pe toate forumurile legat de rotative ca nu tin mult, unu care habar nu are de rotativ si conceptia lui zice, hah caca maca ce motor e ala care se arde asa repede. ala e un om care nu stie ca un motor de NASCAR tine o singura cursa ca exmplu. Race cunoaste multe vad dar a cazut si el in capcana la acest topic care nu are ce compara, in final ce comparam? dragsters? hotrods? rice? just for show sau sleepers? 1/4 mile? drift? slalom? marci? exotice? stock vs stock pe clasamente?????? Come on, e pointless
DAFTEK is offline  
Old 19-05-06, 21:16   #41
Tengu

Stage 5
 
Tengu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 806
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Quote:
Originally Posted by DAFTEK
Mx6 La cate masini am avut in viata mea credema din suflet ca si azi rotativu mia ramas in singe si ai duc lipsa rau, dar in acelasi timp e un motor foarte pretentios, si sti si tu asta, banuiesc. Dupa ce motoru original sa dus la 62,000 mile care nu a fost abuzat apsolut deloc si care se stie si pe toate forumurile legat de rotative ca nu tin mult, unu care habar nu are de rotativ si conceptia lui zice, hah caca maca ce motor e ala care se arde asa repede. ala e un om care nu stie ca un motor de NASCAR tine o singura cursa ca exmplu. Race cunoaste multe vad dar a cazut si el in capcana la acest topic care nu are ce compara, in final ce comparam? dragsters? hotrods? rice? just for show sau sleepers? 1/4 mile? drift? slalom? marci? exotice? stock vs stock pe clasamente?????? Come on, e pointless
Hello Daftek,

Da rotativele sunt f pretentioase si scumpe de intretinut, dar nu se compara cu nimic altceva la condus sunt periculoase ... creaza dependenta

e greu sa te intorci la orice motor dupa ce experimentezi rotativele, si ma rafer la rx7 FD... oricum astea sunt pareri personale! Cat despre fiabilitate am auzit si bune si rele ... oricum motoarele care sunt conduse agresiv si pe la curse mereu nu au o viata prea lunga indiferent ce tip sunt... e important sa iti ofere satisfactia care o astepti tu de la ele !
Tengu is offline  
Old 19-05-06, 21:27   #42
soricelu

Stage 5
 
soricelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 691
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

http://videos.streetfire.net/search/...4416F5E561.htm

ia uitativa aici .. minunatii ale pamantului ~
soricelu is offline  
Old 19-05-06, 21:32   #43
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

f1anatic abureste pe atcineva ca un Legacy turbo STOCK face un Z28 sau SVT Cobra la drag.

Motoarele rotative sunt stupide incepand de la conceptie,dar la fel ca si "aspirat turat","L6 nu V8" si alte chestii de genul asta prind la public.

Quote:
nu e stupid ca a folosit mot ala pt ca daca nu era fiabil nu il mai punea pe rx8
Motorul de pe RX-8 e cel mai prost motor de 230 CP facut vreodata.Poate fi oricat de fiabil,performantele lui sunt JALINICE.

Quote:
in final ce comparam? dragsters? hotrods? rice? just for show sau sleepers? 1/4 mile? drift? slalom? marci? exotice? stock vs stock pe clasamente
Eu am banuit ca e vorba de orice japoneze vs muscle-car-uri actuale,performante pe circuit si in linie dreapta.Driftul e o tampenie.Slalom-ul e un test care la fel ca skid-pad-ul nu spune mare lucru,tot circuitul reda adevarul.Exotice nu exista in ambele cazuri (NSX si Skyline NU sunt exotice).Daca e vorba de "sleepers" castiga japonezele...nu prea exista muscle-car-uri care sa nu tradeze ce sunt (parerile sunt impartite aici ce e drept).

Eu zic sa se inchida tot VERSUS-ul pe ideea asta,ce sens are sa mai discuti despre orice ? Ne mutam pe sectiunile cu femei si bancuri...
Race is offline  
Old 19-05-06, 21:34   #44
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

Exact, si sint de-a cord cu tine 100% dar amindoi sintem offtopic ca tot nu vad sensu la acest topic! Call me crazy, poate ma lamureste si pe mine cineva.

Si pentru ca oricum acest topic e pointless putem sa o tinem offtopic Am citit din posturile tele, bravo si felicitari la lucrari sper ca nu o sa ajungi cu sindromul sa investesti cit ajunsesem si eu sa investec in ele. si mai ales daca comanzi multe direct din japonia cum faceam eu. Dar sa sti ca pe mine ma convins sa o dau dupa ce am condus doua masini, un Z28SS cu vreo $15,000 investiti in el si un Stang Cobra cu cam tot atit. In clipa aia mam decis ce vreau Un Z06 si sa bag vreo $15,000 in plusuri. E fantastic, sunetu, vibratile, sunetu, sunetu si iar sunetu care il produce, si simpti pur si simplu in volan, pedale, in scaun si G's, forta unui V8 modificat, e o senzatie incredibila credema. Dar toate masinile au ceva unic si frumos...
DAFTEK is offline  
Old 19-05-06, 21:47   #45
DAFTEK

Stage 5
 
DAFTEK's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 520
Default Re: Muscle Car vs. Japoneze

#47 era pentru "Mx6"

"Soricelu" misto clipu, pina si gabori au Fords



"Race" din respect pentru alti membri care au in posesie Rotative nu le-am facut stupide si stiu ca ma contrazic putin Dar in final asta a fost motivul meu de a scapa de ea. pacat de banii investiti, asta e, merg inainte si sper la ceva mai frumos.
DAFTEK is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -