Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Supra sau RS4 ?
Supra! 102 56.35%
Rs4 .. 79 43.65%
Voters: 181. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-01-05, 03:01   #151
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: LEGAL RACING

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Daca luam in calcul variantele de serie inseamna sa nu dam nici o sansa Suprei asa ca propun sa discutam altfel si anume intre RS4 Catalin si Supra Virgil .
Hai sa vedem care misca mai bine si care e mai eficient tunata.
\"\"\"\" sa nu dam nici o sansa Suprei asa ca propun sa discutam altfel si anume intre RS4 Catalin si Supra Virgil . \"\"\"\"

nu am facut decat sa iti arata ca .. de cand s-a facut topicul...s-a vbit despre cele 2 masini... asa ca propunerea era ... deja facuta ..
Am priceput ce ai vrut sa zici.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 23-01-05, 12:34   #152
sumu03

Stage 2
 
sumu03's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 27
Default

Am citit in 10 minute tot ce ati scris pe topicu asta si sincer multa lume vb pe langa subiect. In momentu de fata RS4 e mai bun decat Supra, dupa cum spunea si Catalin, insa Rs4 pierde la aspect, adica cand te duci cu ea la plimbare prin oras, dar poate oferi si o surpriza imensa pt cei care nu stiu ce masina e si vor sa o i-a la semafor, deci eu zic ca per total e mai bun rs4, si daca Catalin ar mai face si un tuning exterior ar fi mult mai ok masina, nu ca acuma nu ar fi. Si pt toti cei care ziceau ca sunt supre de 1000 si ceva de cai, degeaba, mie sincer nu mi-ar trebui o masina care sa aiba mai mult de 600 de cai, si daca stam si analizam un rs4 poti sa il aduci la 600 de cai destul de usor.
Cataline tu cat ai dat pe tuning-ul care l-ai facut la MTM? Macar asa aprox sa zici, ca is ff curios.
Am mai pus si o poza cu un s4 tunat, ca sa vedeti ca si un break poate arata super.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	audi_s4_136.jpg
Views:	99
Size:	228.2 KB
ID:	17186  
sumu03 is offline  
Old 23-01-05, 16:58   #153
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

poi la motor cam vreo 9000..uite toate preturile aici..www.mtm-online.de
asta numai la motor fara suspensi frane ambreiaj,alta cutie..etc ...
catalin rs4 is offline  
Old 24-01-05, 13:32   #154
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sumu03\"
Am citit in 10 minute tot ce ati scris pe topicu asta si sincer multa lume vb pe langa subiect. In momentu de fata RS4 e mai bun decat Supra, dupa cum spunea si Catalin, insa Rs4 pierde la aspect, adica cand te duci cu ea la plimbare prin oras, dar poate oferi si o surpriza imensa pt cei care nu stiu ce masina e si vor sa o i-a la semafor, deci eu zic ca per total e mai bun rs4, si daca Catalin ar mai face si un tuning exterior ar fi mult mai ok masina, nu ca acuma nu ar fi. Si pt toti cei care ziceau ca sunt supre de 1000 si ceva de cai, degeaba, mie sincer nu mi-ar trebui o masina care sa aiba mai mult de 600 de cai, si daca stam si analizam un rs4 poti sa il aduci la 600 de cai destul de usor.
Cataline tu cat ai dat pe tuning-ul care l-ai facut la MTM? Macar asa aprox sa zici, ca is ff curios.
Am mai pus si o poza cu un s4 tunat, ca sa vedeti ca si un break poate arata super.

Nu te supara ne spui si noua ce masina ai de explici cu atata usurinta urcarea uni RS4 la 600cp?
Sigut se poate probabil si la 1000 dar sun curios sa-mi raspunzi.
SEBASTIAN is offline  
Old 26-01-05, 11:43   #155
sumu03

Stage 2
 
sumu03's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 27
Default

SEBASTIAN wrote:

Nu te supara ne spui si noua ce masina ai de explici cu atata usurinta urcarea uni RS4 la 600cp?


NU e niici o problema ca ai intrebat, eu nu am momentan nici o masina, insa daca ai banii necesari urcarea unui rs4 la 600 cp nu poti sa zici ca e greu, eu cred ca catalin nu a dat mai mult de 13 000 de euro pt ceea ce a facut el la masina lui, deci sa zicem daca mai dadea inca 10 000 ajungea cu ea la 600 cp, poate si mai bine.
Eu am fost azi vara in America si acolo sefu meu avea un s4, din 2002 si o bagat in el vreo 30 000 $ si arata si mergea super, tind sa cred ca si mai bine decat a lui catalin, deoarece avea vreo 580 cp, si pe langa asta avea si un tuning exterior deosebit.
Sa fim realisti, atata timp cat ai bani necesari, daca vrei si un enzo poti sa il modifici daca vrei, bineinteles la noi in Romania inca nu e cazul, deoarece toti care au bani 70% nu ii pasioneaza masina care o au, isi cumpara masini numa asa de ochii lumii, si nici nu stiu ce sa faca cu ea, de ce?
Deci tot respectul pt Catalin si masina lui, e cea mai tare din Romania, deocamdata!
sumu03 is offline  
Old 26-01-05, 16:15   #156
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sumu03\"
SEBASTIAN wrote:

Nu te supara ne spui si noua ce masina ai de explici cu atata usurinta urcarea uni RS4 la 600cp?


NU e niici o problema ca ai intrebat, eu nu am momentan nici o masina, insa daca ai banii necesari urcarea unui rs4 la 600 cp nu poti sa zici ca e greu, eu cred ca catalin nu a dat mai mult de 13 000 de euro pt ceea ce a facut el la masina lui, deci sa zicem daca mai dadea inca 10 000 ajungea cu ea la 600 cp, poate si mai bine.
Eu am fost azi vara in America si acolo sefu meu avea un s4, din 2002 si o bagat in el vreo 30 000 $ si arata si mergea super, tind sa cred ca si mai bine decat a lui catalin, deoarece avea vreo 580 cp, si pe langa asta avea si un tuning exterior deosebit.
Sa fim realisti, atata timp cat ai bani necesari, daca vrei si un enzo poti sa il modifici daca vrei, bineinteles la noi in Romania inca nu e cazul, deoarece toti care au bani 70% nu ii pasioneaza masina care o au, isi cumpara masini numa asa de ochii lumii, si nici nu stiu ce sa faca cu ea, de ce?
Deci tot respectul pt Catalin si masina lui, e cea mai tare din Romania, deocamdata!

Ai un stil foarte ciudat de a te exprima.
In primul rand probabil cand spuneai tuning exterior te refereai la STYLING.
Masina de care vorbesti acel S4 aici nu exista o sa ne lamurim dupa ce il vedem la treaba.
De unde ai tras tu concluzia ca masina lui Catalin e cea mai tare, nici pe departe, uite eu stiu cel putin 4 masini care-i pot face probleme:
Anrei-Subaru, ALex-Subaru, Florin-Subaru si mai sunt masini tari chiar cateva lamborghini Galardo... lista e lunga rau.
Eu zic ca la 10 000 nu faci 600cp din rs4.
Te rog fi mai rezervat cand faci clasificari doar de tine stiute, eu spun ca voi avea o masina extrem de rea nu numai pt Romania.
SEBASTIAN is offline  
Old 26-01-05, 22:18   #157
sumu03

Stage 2
 
sumu03's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 27
Default

Sebastiane in primul rand vreau sa iti spun ca eu nu am zis ca cu 10 000 duci un rs4 la 600cp, am zis ca daca catalin ar mai baga inca 10 000 l-ar duce la 600cp, oricum nu conteaza.
IN legatura cu masinile care ai zis tu ca ii pot pune probleme, poate ai dreptate in legatura cu galardo, insa cu subaru ma cam indoiesc.
Is curios ce masina ziceai ca o sa iti iai de o sa fie super tare asa cum ai zici, , poti sa dai un indiciu macar?
sumu03 is offline  
Old 26-01-05, 22:47   #158
Sc0OTeR

Stage 5
 
Sc0OTeR's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 790
Member of:
[RR]
Default

Sper ca la vara sa avem raspuns la dilema asta cu Subaru, daca vine Cata si se da cu Staici. Probabil o sa facem un film cu liniuta asta si va fi pus pe forum ( cu conditia ca Florin si Cata sa fie de acord )
Sc0OTeR is offline  
Old 26-01-05, 23:09   #159
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sumu03\"
Sebastiane in primul rand vreau sa iti spun ca eu nu am zis ca cu 10 000 duci un rs4 la 600cp, am zis ca daca catalin ar mai baga inca 10 000 l-ar duce la 600cp, oricum nu conteaza.
IN legatura cu masinile care ai zis tu ca ii pot pune probleme, poate ai dreptate in legatura cu galardo, insa cu subaru ma cam indoiesc.
Is curios ce masina ziceai ca o sa iti iai de o sa fie super tare asa cum ai zici, , poti sa dai un indiciu macar?
Da sigur.
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...asc&highlight=
SEBASTIAN is offline  
Old 27-01-05, 01:13   #160
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Sc0OTeR\"
Sper ca la vara sa avem raspuns la dilema asta cu Subaru, daca vine Cata si se da cu Staici. Probabil o sa facem un film cu liniuta asta si va fi pus pe forum ( cu conditia ca Florin si Cata sa fie de acord )
la vara sigur vom clarifica situatia cel putin cu staici asta promit cel putin din partea mea....
catalin rs4 is offline  
Old 27-01-05, 03:02   #161
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

supra -- > aerodinamica mai buna , tractiune spate (eu is fan .. asa ca ...)
HolySoul is offline  
Old 27-01-05, 08:58   #162
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Si eu sunt fan propulsie.
Raman insa la parerea mea ca intr-o cursa netrucata intre cei doi v-a castiga rs4.
SEBASTIAN is offline  
Old 27-01-05, 13:56   #163
TEKIN

Stage 5
 
TEKIN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,048
Default

raman la toyota supra
TEKIN is offline  
Old 28-01-05, 02:39   #164
DZ1

Stage 5
 
DZ1's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 814
Default Re: LEGAL RACING

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Si eu sunt fan propulsie.
Raman insa la parerea mea ca intr-o cursa netrucata intre cei doi v-a castiga rs4.
Da si eu zic la fel ca Subarul lui Andrei este mai tare decat al tau dar asta este parerea mea.....habar nu am ce ati facut voi la masini asa cum nici tu nu sti ce modificari am facut eu momentan la masina.....posibil sa bata Cata cum ma batut si anul trecut dar si mai posibil este sa bat eu.....cel putin noi nu trucam nimic......Iar daca bate Cata din nou asta e ....cumpar un Turbo mai mare si imi incerc norocul mai tarziu.....oricum sa ma bata Cata nu mar deranja asa de mult cum ar fi daca ar castiga un Subaru))
Iar in Romania nu este inca un Subaru sa ii faca probleme lui Cata....
Cand vor fi masinile gata suntem cu toti dispusi sa ne masuram \"puterile\".......si sa vedem cine si-a facut lectile mai bine.....pana atunci vorbe fara rost in vant care nu fac nici 2 bani.....
Iar in legatura cu ce spuneai mai inainte ca la Supra se lucreaza de mai multi ani ai dreptate insa eu nu am lucrat la motor pana acum...ci numai la optica si stereo........acum a venit si timpul motorului..........cam mult dar niciodata nu este prea tarziu.....
__________________
Nu te certa niciodata cu idiotii ! Te fac sa cobori la nivelul lor si acolo te bat cu experienta !
...

Acum 3 ani: Supra-DZ1 1047Cp si 1250Nm...la ora actuala....mai mult
...
Singurul lucru care pare ca este impartit corect pe planeta este inteligenta!!!Toti avem impresia ca am primit destul.....
DZ1 is offline  
Old 28-01-05, 09:49   #165
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: LEGAL RACING

Quote:
Originally Posted by \"DZ1\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Si eu sunt fan propulsie.
Raman insa la parerea mea ca intr-o cursa netrucata intre cei doi v-a castiga rs4.
Da si eu zic la fel ca Subarul lui Andrei este mai tare decat al tau dar asta este parerea mea.....habar nu am ce ati facut voi la masini asa cum nici tu nu sti ce modificari am facut eu momentan la masina.....posibil sa bata Cata cum ma batut si anul trecut dar si mai posibil este sa bat eu.....cel putin noi nu trucam nimic......Iar daca bate Cata din nou asta e ....cumpar un Turbo mai mare si imi incerc norocul mai tarziu.....oricum sa ma bata Cata nu mar deranja asa de mult cum ar fi daca ar castiga un Subaru))
Iar in Romania nu este inca un Subaru sa ii faca probleme lui Cata....
Cand vor fi masinile gata suntem cu toti dispusi sa ne masuram \"puterile\".......si sa vedem cine si-a facut lectile mai bine.....pana atunci vorbe fara rost in vant care nu fac nici 2 bani.....
Iar in legatura cu ce spuneai mai inainte ca la Supra se lucreaza de mai multi ani ai dreptate insa eu nu am lucrat la motor pana acum...ci numai la optica si stereo........acum a venit si timpul motorului..........cam mult dar niciodata nu este prea tarziu.....
Vad in replica ta ceva rautatate, spunand ca Subarul lui Andrei e mai tare asta e parerea ta si nu vreau sa ti-o schimb, insa afla ca asa cum te-ai prezentat cu masina anul trecut la Bucuresti te-ar fi facut zdrente si un Subaru de serie.
Nu imi place de tine din urmatorul motiv, prea multa vorba si prea putine fapte, de trei ani ameninti ca-ti faci masina ca o sa ...Uite ce spuneai acum 3 ani :
http://www.autostop.home.ro/auto/toyota.htm
de ce am mai avea incredere?
Spre deosebire de tine eu cand am spus ca fac ceva am si facut, fara sa taraganez lucrurile.
Referitor la Audi lui Catalin cat e de tare s-a mai discutat si nu vad de ce ai venit sa incingi iar atmosfera.Exista chiar in Bucuresti un RS4 foarte tare bine lucrat racing dar nu se lauda asteptand ca pista sa decida.
Nu ma [poate invinge o Supra si nici un RS4 ambele fiind inferioare din punct de vedere a performantelor dinamice.
Vezi ca ai iesit din marginea topicului acesta fiind destinat copmparatiei dintre tine si Catalin.
SEBASTIAN is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -