Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 16-10-05, 16:01   #1
TigraPower

Stage 3
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 119
Member of:
[Midnight Racers]
Default Dacia Logan vs Fiat Albea

sunt acum intr-o dilema..mi-am vandut tigra cu 6500...si mai am niste bani.in total vreo 7-8000 E am.... ....si nu stiu ce sa aleg intre fiat sau dacia..
__________________

forever.lx.ro/forum
TigraPower is offline  
Old 16-10-05, 16:31   #2
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default

pai...niciuna...nu prea ai variante bune...presupun k o vrei noua....ambele au defecte....grea alegere
mike20 is offline  
Old 16-10-05, 17:37   #3
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Albea dotat identic cu Logan costa 10.600 EURO,deci cu 2.000 EURO mai mult,si motor mai slab.Nu merita,deci parerea mea e ca Loganul e alegerea mai buna.
Pe de alta parte,cred ca iti dai seama ca oricare din ele te va dezamagi din punct de vedere al perfomantelor (si nu ma refer doar in linie dreapta) in comparatie cu Tigra.
Race is offline  
Old 17-10-05, 12:01   #4
TigraPower

Stage 3
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 119
Member of:
[Midnight Racers]
Default

pai nush...oare un motor de fiat e mai bun ca 1,4 de la renault ?//
si nu vreau sa iau varianta full..ceva de mijloc..cum e la logan..preferance...acuma nush cum e la fiat...
TigraPower is offline  
Old 17-10-05, 12:12   #5
buricu

Stage 2
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 60
Default

Ai dat Tigra sa iti iei Logan LOL
Inca nu e prea tarziu sa te razgandesti si sa iti iei o masina, nu o trompeta. In banii aia gasesti o Vectra B misto. Bafta
__________________
Yeah baby!
buricu is offline  
Old 17-10-05, 12:43   #6
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Daca te gandeai ca ar fi cam la fel la pret,am banuit ca te referi la Logan Ambition.Albea e mult mai scumpa decat un Logan 1.4 echipat mai slab.
OFF TOPIC:in general orice de la Fiat e mai prost ca orice de la alta firma (exceptand Dacia evident),deci si motoarele se includ aici.Exista exceptii notabile,cum ar fi Fiat Coupe turbo,insa in general Fiatul e praf la fiabilitate si calitatea fabricatiei.
Race is offline  
Old 17-10-05, 13:07   #7
buricu

Stage 2
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 60
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Race\"
Exista exceptii notabile,cum ar fi Fiat Coupe turbo,insa in general Fiatul e praf la fiabilitate si calitatea fabricatiei.
Esti tu sigur ca, Coupe Turbo face exceptie Iti zic io ca e cam la fel cu toate, si nu vorbesc din auzite
buricu is offline  
Old 17-10-05, 17:22   #8
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

iti poti lua ceva opel astra sau vectra de prin 2001 la pret de genul asta... ieftine de intretinut, casco ieftin, consumuri mici.
parerea mea e sa stai departe si de logan si de albea, desi poate logan e cu un pas in fata!
teddy is offline  
Old 17-10-05, 17:28   #9
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Ontopic ptr. ca asta intreaba omu nu alte masni Fiat albea clar !! Arata mult mai bine si se comporta mult mai bine fata de logan !
Skma is offline  
Old 17-10-05, 17:51   #10
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default

Intra intr-un Fiat Albea si te vei hotara imediat...LOGAN. Albea e cea mai prost construita masina de pe piata.
J.D is offline  
Old 17-10-05, 18:55   #11
TigraPower

Stage 3
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 119
Member of:
[Midnight Racers]
Default

acuma..nu stiu..dak amandoua sunt asa proaste..ma bag la un Sh...dar nu prea stiu ce....adik nu stiu care ar fi mai buna..mai asa...ma gandeam la un passat.din 98......crd ca aveti dreptate..in leg..cu :
ca fiat si albea nu se prea potrivesc la mine..sunt prea mototoale..incete...nush..crd ca mi s-ar parea o mare dif intre tigra si celelalte doua.. ..
TigraPower is offline  
Old 17-10-05, 22:58   #12
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default

deci sa incepem cu Albea...
nu este o mashina buna...cunosc persoane care blesteama ziua in care si-au luat-o ca nu este fiabila deloc...motorul este micutz...si nu prea o ajuta sa se deplaseze...
Loganu eu zic ca nici asta nu prea e bun la bani astia...
Dar d c nu ai pus in lista si Hyundai Accent...eu am Hyundai Accent de 4-5 zile si merge super bine...motor de 1.3 85 de cai....destul de buna...si cam tot la 10.000 si ceva...si nu se compara la fiabilitate...si in multe alte criterii
orlando is offline  
Old 17-10-05, 23:59   #13
Rolex_Logan

Stage 3
 
Rolex_Logan's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 145
Default

da deja de la 7-8000 cat avea saracu om ati sarit la 10000 si ceva
ii recomand golfu 5 de la mine din fata blocului 25.000 de km adus din germania de maxim o saptamana ... da nu stiu de unde mai scoate inca 3000 de euro asa peste noapte

parerea mea e sa iti iei un logan si sa ii pui sunet ... ca loc ai slava domnului ...

si inclin sa cred ca un 1.6 face un albea la liniutza ...
__________________
Oricat ai evita radarele politiei tot te va prinde unu mai devreme sau mai tarziu. Fii cu ochii in 4!!!

Renault Clio Symbol Expression 1.4 16v
Rolex_Logan is offline  
Old 18-10-05, 11:13   #14
TigraPower

Stage 3
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 119
Member of:
[Midnight Racers]
Default

orlando..de unde ai tu Hyundai Accent ca vad ca ai 16 ani...asa scrie la acolo... ...poate a parintilor tai..
Referitor..la masina....am fost la o firma de vanzari de masini SH din germania...si am vazut golf IV cu 7500...euroi..se merita ? sau mai era un bmw 5 1998 cu 7800 de euroi si era full.. ..si mai erau passaturi..skode..pe la 7000-11000
TigraPower is offline  
Old 18-10-05, 14:03   #15
J.D

Stage 5
 
J.D's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of:
[Street Zone]
Default

Singura chestie e ca au foarte multi km. Cunosc care si-au luat si nu au avut probleme cu ele, dar cine stie pentru cat timp...oricum o masina peste 150.000 km, nu stiu cat de mult mai merita. Poate doar daca e diesel...
__________________
Renault Megane II dci - KW V2 Coilovers, Custom RS bodykit, 18", Custom 2.7" Navi Mio H610, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface, Custom "iDrive" system, Custom CarPC used as DSP, Custom SQ Audio System, etc...

Locul I - EMMA 4Tuning Action & Sound SQ Entry Unlimited
Locul III - CNCA 4Tuning Festival SQ Pasionati
Locul II - CNCA 4Tuning Action & Sound SQ Audiofili Unlimited


https://www.youtube.com/watch?v=CrBTyAXXhKs
J.D is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -