Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-04-06, 17:55   #151
lantzi

Stage 2
 
lantzi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 59
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

Toti intrebati "Ce tineti toti de Skyline-ul asta ca e praf....?", da' va intreb si eu pe voi ce aveti voi impoitriva ei? Vine vreunu cu un argument ca lumea? ca pe aici si pe dincolo. Pana la urma e recunoscuta in tota lumea ca fiind o masina foarte buna si gata. La fel si Gallardo far indoiala. unii sunt de parere ca Nissan-ul respectiv ar fi mai bun decat Gallardo pe 400 de metri si nu numai. Ce aveti voi impotriva acestui lucru? Pana la urma e o tara libera si fiecare cu parerea lui.
__________________
Poa' sa fie ce masina, daca nu esti tu sofer de ea...
lantzi is offline  
Old 08-04-06, 18:04   #152
tha_real_valek

Stage 2
 
tha_real_valek's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 38
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

Quote:
Originally Posted by pimp_lex
Eu ce nu inteleg, daca Skyline e asa ea mai incredibila masina de pe pamant, si cum zice GTR, in Romania, ca de ea este vorba, se poate inmatricula de ce nimeni n-a adus pana acum? De ce nimeni din toate miile de impatimiti de pe situl asta nu si-a importat unul pana acum?
e kiar asha de greu ? yo zic k aici e problema banilor ! poate si tie iti place ceva gen vette sau cadillac,ceva care trebuie importat din afara europei ...ti`l permiti ?
tha_real_valek is offline  
Old 08-04-06, 18:26   #153
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

pai bani ca bani, dar uite ca gallardo sunt, AMg-uri sunt, ferrari sunt, M-uri sunt, Infinity-uri sunt, Lexus sunt, Skyline de ce nu?
pimp_lex is offline  
Old 09-04-06, 05:30   #154
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

k un raspuns amenii cu bani din Romania sunt mai preocupatzi de ultimu seria 7 sau de un S class ca intr`un sky line nu te recunoashte nimeni shi de`aia in la noi nu e nici un interes sa importe shi mashinile de genu seria 7 shi S in general le au tziganii ajunshi shi daca cineva vrea sa ma acuze de rasism poa` sa o faca pt ca oricum totzi tziganii din piatza Kilie o sa itzi zica ca sunt turci shi daca am ceva cu tziganii raspunsu meu e DA sau DAAAAAAAAAAAA!
__________________

WHEN TURBO SPINS THE BULLSHIT ENDS!!!
Urban_Racing is offline  
Old 09-04-06, 10:10   #155
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

Nu vad ce legatura are postu tau cu topicu dar trebuie sa recunosc ca sunt de acord cu tine la faza cu tiganii si s-classurile.
GabiByte is offline  
Old 09-04-06, 15:40   #156
tha_real_valek

Stage 2
 
tha_real_valek's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 38
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

yo nu vad ce legatura are tot rasismul asta cu topicul dar ma fac k nu vad shi va spun k pe langa faptul ca romanul "cu bani" cum ziceti voi este preocupat de seria 7 sau S classe,va trantesc bomba:skyline`ul e ilegal in Romania shi in majoritatea Europei!!!....prea multa putere !!!
tha_real_valek is offline  
Old 09-04-06, 16:39   #157
Urban_Racing
Honda Driver

Stage 5
 
Urban_Racing's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,492
Member of:
[Honda]
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

prea multa putere !? adica !? in cai sau ce !? u nu ai vazut gallardo shi ferrari pe strazile noastre !? alea nu au prea multa putere !?kiar o sa ma interesez daca se poate importa in romania!
Urban_Racing is offline  
Old 09-04-06, 16:58   #158
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

Quote:
Originally Posted by tha_real_valek
yo nu vad ce legatura are tot rasismul asta cu topicul dar ma fac k nu vad shi va spun k pe langa faptul ca romanul "cu bani" cum ziceti voi este preocupat de seria 7 sau S classe,va trantesc bomba:skyline`ul e ilegal in Romania shi in majoritatea Europei!!!....prea multa putere !!!
poate pt ca are volan pe dreapta.. prea multa putere LOL
ESPinoza is offline  
Old 09-04-06, 17:16   #159
lantzi

Stage 2
 
lantzi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 59
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

Skyline-ul nu are prea multa putere dar este ushor de facut sa aiba prea multa. Probabil ca Skyline-ul are cel mai bun potential de tuning dintre toate masinile si aproape nici unul nu e lasat la specificatiile producatorului ci este "imbunatatit" de asta este ilegal in majoiritatea tarilor din Europa si continentul Nord American.
lantzi is offline  
Old 10-04-06, 00:18   #160
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

""""""""""""Skyline-ul nu are prea multa putere dar este ushor de facut sa aiba prea multa. Probabil ca Skyline-ul are cel mai bun potential de tuning dintre toate masinile si aproape nici unul nu e lasat la specificatiile producatorului ci este "imbunatatit" de asta este ilegal in majoiritatea tarilor din Europa si continentul Nord American.""""""""""""

Incredibil, pur si simplu incredibil. Fi atent la joc man, fi atent ca ai vazut cand urci bordura sau cand iesi pe aratura masina incetineste un pic, ai grija sa nu intrii in masina din fata ca pierzi timp. Dute si joacate in continuare NFS, probabil ca in momentul in care o sa iesi din camera ta, o sa vezi pe strada NSX-uri, Supre si Skylineuri cu motoare adevarate V8/V10 si fara turbo.....Pana atunci ai grija la joc.
__________________
Cool
sandumrs is offline  
Old 10-04-06, 07:03   #161
lantzi

Stage 2
 
lantzi's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 59
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

Nu inteleg ce tre sa te bagi tu in seama Sandmurs? ce legatura are NFS-ul cu ce am zis eu nu inteleg. Oricum nu ma joc da' in fine... Cat despre motoarele tale aevarate ma fac ca nu am auzit. NUma V8 si V10 sunt motoare adevarate la tine? Atunci sa sti ca mi-e chiar mila de tine.
lantzi is offline  
Old 10-04-06, 17:00   #162
AleX-34

Stage 3
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 94
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

Quote:
Originally Posted by sandumrs
""""""""""""Skyline-ul nu are prea multa putere dar este ushor de facut sa aiba prea multa. Probabil ca Skyline-ul are cel mai bun potential de tuning dintre toate masinile si aproape nici unul nu e lasat la specificatiile producatorului ci este "imbunatatit" de asta este ilegal in majoiritatea tarilor din Europa si continentul Nord American.""""""""""""

Incredibil, pur si simplu incredibil. Fi atent la joc man, fi atent ca ai vazut cand urci bordura sau cand iesi pe aratura masina incetineste un pic, ai grija sa nu intrii in masina din fata ca pierzi timp. Dute si joacate in continuare NFS, probabil ca in momentul in care o sa iesi din camera ta, o sa vezi pe strada NSX-uri, Supre si Skylineuri cu motoare adevarate V8/V10 si fara turbo.....Pana atunci ai grija la joc.

baaaaa urmatorul nissan skyline va iesi cu motor V6 si TwinTURBOOOO... mai invata.... si nu mai vorbii tu de jocuri... tu esti ala care se joaca baa... nici macar nu stii cum arata un Skyline o Supra sau mai stiu eu ce din "NFS" cum spui tu.. si vii aici sa ne strici noua bunul gust pe care i-l aveam pana sa vii tu.. pleaca maaa... ia-ti joisticul in mana si da drumu la joc si dupa aia sa nu uiti de orezul cu lapte pregatit de mamica si pijamaua ca-i tarziu... intreba ma lumea care se da sau s-a dat cu masini din alea despre care vorbesti tu.... pleaca la somn
__________________
Sky is the limit

Skyline R34

Membru Japan Team [damn PROUD of it]
ACT A FOOL!!
AleX-34 is offline  
Old 10-04-06, 17:19   #163
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

Bun gust la voi man, unde man??? Vorbesti serios? Eu sunt ala care ma joc, esti amuzant frate nu ma face sa rad ca nu are rost.

Directia pentru japonezi e clara, ca sa pota comenta in lumea supermasinilor au nevoie de lucruri marete, de aceea viitoarele NSX si Supra vor avea motoare cu cilindree si cu un numar de cilindrii corespunzator unei supermasini.

"Lumea care sa da" man mai dai "esc" la jocul ala numit NFS ca te-a transformat de tot. E si normal, la noi toata lumea s-a orientat catre ce a putut, cum sa iei un M3 si sa-l prepari, sau sa iei un Porsche preparat deja de Gemaballa nu e peste mana oricui e clar ca toti s-au orientat spre obiecte care sa si le poata permite si sa le poata duce la puteri de top.

Nu e nici un secret ca la noi pe 400m si probabil si pe 1000 de m cea mai rapida masian e una japoneza, dar aia nu e supermasina, e d oar un bolid de sfert de mila transportat pe o platforma. Nu faceti confuzii, o supermasina nu e pentru liniute.

Skyline va avea un motor de 3.6l V6 biturbo probabil cu o putere in jur de 450CP si se va bate de la egal la egal cu 911TURBO, asta asa ca sa nu creada lumea ca nu stiu ce inseamna un Skyline, dar de aici pana la a fi cei mai buni la supercaruri...........e cel mai drum lung posibil.

Se estimeaza un 3.8sec pentru viitorul Skyline, ramene sa vedem daca e o minciuna sau e ceva real. Pana una alta noul 911Turbo 3.7sec cu cutia DSG. Pretul Skylineului va fi pe masura, adica foarte scump. Si e un Nissan.
sandumrs is offline  
Old 10-04-06, 17:29   #164
AleX-34

Stage 3
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 94
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

Quote:
Originally Posted by sandumrs
Skyline va avea un motor de 3.6l V6 biturbo probabil cu o putere in jur de 450CP si se va bate de la egal la egal cu 911TURBO, asta asa ca sa nu creada lumea ca nu stiu ce inseamna un Skyline, dar de aici pana la a fi cei mai buni la supercaruri...........e cel mai drum lung posibil.

Se estimeaza un 3.8sec pentru viitorul Skyline, ramene sa vedem daca e o minciuna sau e ceva real. Pana una alta noul 911Turbo 3.7sec cu cutia DSG. Pretul Skylineului va fi pe masura, adica foarte scump. Si e un Nissan.
gresesti in primul rand cu faza in carelumea inclusiv tu se joaca la jocuri... in al doilea rand gresesti in faptul capacitatii cilindrice... va fii de 3,5l V6 cel existent pe 350Z..... mai bun oare un 911turbo ca ala?? nu cred... dar ramane de vazut... nu cred ca tu stii ce inseamna aderenta unui skyline pe langa aderenta(stabilitatea) unui porsche... au cred ca cu un skyline R34 GT-T(cel cu tractiune spate) si nu GT-R(tractiune integrala), va face un proprietar de porsche carera(nu turbo) sa sparga masina in doua ca l-a facut un Nissan.... de ce zic "nu turbo"? pentru ca nu au performante egale... bafta
AleX-34 is offline  
Old 10-04-06, 18:14   #165
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default Re: Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline

Man esti deja ipocrit, Porsche e o legenda nu un Nissan(oricat de pueril ar suna asta e purul adevar). E foarte grav ce zici tu, pur si simplu nu cred ca ai idee ce e ala un 911TURBO.

Se va face aceasta comparatie, ambele vor avea cam aceeasi putere, ambele vor fi turbo si ambele vor fi super-tari, dar e greu sa fie peste turbo, efecitv e greu. Si mai e vorba si de interior care la Porsche e lux, piele, opera de arta, pe cad la Nissan va fi cu beculete albastre si cu multe briz-brizuri. Urat din partea mea sa vorbesc de niste masini care nu au aparut inca, dar vorbeste si presa de specialitate, se pare ca Nissanul va fi chiar o supermasina si chiarva emite pretenti si chiar va fi in aceeasi liga cu lumea respectabila, nu doar un obiect de incercari pentru tuneri.

Scuze 3.5, 3.6 are Porsche, scuze inca o data pentru mica eroare, dar puterea e aproape de realitate cred. Sa vedem

Ce este cert, SKyline the next intra in clubul supermasinilor cu acte in regula. Atunci acest topic va avea sens, pana atunci fanatism.
sandumrs is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -