Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/13249-lamborghini-gallardo-nissan-skyline.html)

movie 18-02-06 12:04

Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline
 
2 Attachment(s)
Este vorba despre Lamborghini Gallardo si Nissan Skyline GT-R Z-Tune
Ambele au 500 CP STOCK, dar Skyline atinge 100 km/h in mai putin de 4 secunde, pe cand Lambo in 4,2 sec.

SHOGUN-A8 18-02-06 12:08

Normal as alege Gallardo,dar parca sunt deja cam multe in Romania,pe cand Skyline-uri GT-R nu sunt deloc.. :? .
Aleg Skyline :)

einstein1984 18-02-06 13:27

Pai daca skiline e Z-tune, cum mai e el stock? Poti sa compari cu un Gallardo preparat de Koenig.
Pe aici vad ca Skyline e comparat cu orice, de parca ar fi masina mondila de referinta. Si nu e!

movie 18-02-06 13:32

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"einstein1984\"
Pai daca skiline e Z-tune, cum mai e el stock? Poti sa compari cu un Gallardo preparat de Koenig.
Pe aici vad ca Skyline e comparat cu orice, de parca ar fi masina mondila de referinta. Si nu e!

Am gresit eu!
Skyline este comparat cu multe masini pentru ca este o japoneza buna. Este recunoscut pentru motorul lui ce poate scoate 1000+ CP

g_unit 18-02-06 14:07

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"movie\"
Quote:

Originally Posted by \"einstein1984\"
Pai daca skiline e Z-tune, cum mai e el stock? Poti sa compari cu un Gallardo preparat de Koenig.
Pe aici vad ca Skyline e comparat cu orice, de parca ar fi masina mondila de referinta. Si nu e!

Am gresit eu!
Skyline este comparat cu multe masini pentru ca este o japoneza buna. Este recunoscut pentru motorul lui ce poate scoate 1000+ CP



poate scoate lejer...nu ca poate scoate...dar mai recunoscut decat pentru motor ..este pentru cutie si pentru tractiune :wink: :wink: asa ca sa fac o mica completare

SHOGUN-A8 18-02-06 14:15

hai ca de acu o dati in NFS... :lol: :lol: :lol:

WhiteRaven 18-02-06 19:40

Dacaar fi sa aleg ar fu Skyline, si cred ca ia pe Galardo... si daca tot sunt puse.. cand se dau? :lol:

blowwind 18-02-06 21:41

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"WhiteRaven\"
Dacaar fi sa aleg ar fu Skyline, si cred ca ia pe Galardo... si daca tot sunt puse.. cand se dau? :lol:

cu Gallardo se rezolva...
aduci tu un Skyline la start ?

WhiteRaven 18-02-06 22:10

Galardo stiu ca sunt cateva bucatele in tara... Skyline chiar as vrea sa pot aduce unul.. dar, nup. nu aduc. Cu toate ca o sa ma interesez. Nu mai retin cu cine am vb si imi spunea ca este unul in tara de care stiu. Zvonuri ar fi de doua. Doar ca... parerea mea e ca daca erau.. tot isi aratau fata pe la vreun eveniment .. asa ca pica. :(

peter 18-02-06 22:29

Aleg Skyline...performante foarte bune...Design foarte atragator si agresiv...

Desi are un dezavantaj...volanu pe dreapta.. :cry:

momo 18-02-06 22:51

dupa parerea mea, skyline este mult mai echilibrat, ca masina, decat gallardo + arata mult mai bine

aleg skyline! :P

300zxtt 19-02-06 17:19

skyline chiar daca poate depasii ca pret galardo dupa un tuning ulterior

dar nici cu italianca nu ti-ar fii rusine

Ciro_zel 19-02-06 18:42

Skyline , are un design care personal imi place, posbilitati de tuning mari si trenul de rulare foarte capabil

g_unit 19-02-06 20:09

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"WhiteRaven\"
Galardo stiu ca sunt cateva bucatele in tara... Skyline chiar as vrea sa pot aduce unul.. dar, nup. nu aduc. Cu toate ca o sa ma interesez. Nu mai retin cu cine am vb si imi spunea ca este unul in tara de care stiu. Zvonuri ar fi de doua. Doar ca... parerea mea e ca daca erau.. tot isi aratau fata pe la vreun eveniment .. asa ca pica. :(

este un r33 adus de afara ... a fost la pilot dus...bine'nteles ..masina e adusa pe magarie :wink: :wink:

Psycho 19-02-06 23:54

cred k japoneza ... nush de ce dar .. imi inspira foarte multa putere si optiuni ptr tuning :)


All times are GMT +2. The time now is 13:19.

- Copyright 2024 4Tuning