Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-12, 18:30   #46
Dennis_TL

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 389
Default Re: Pickup-ul suprem

caroseria aia albastra hidoasa , cu roti enorme si exagerat de ridicata nu se poate compara cu un L200 . L200 e masina tata , poti sa te urci in ea si sa parcurgi 5000km pe coclauri fara sa opresti motorul , apoi sa pleci pana in Germania si sa te intorci. ce ai tu acolo e o chestie strict pentru offroad , total inutila unui om care vrea doar un pickup cu care sa isi faca treaba .
__________________
MERGEM INAINTE, CA INAINTE ERA MAI BINE!!!
Dennis_TL is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 21:21   #47
Inocentu'

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 13
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by coconutt View Post
king of the hill are 2 metri jumate de la pamint...apropos de la ce bun atita inaltare
Si asta il face Pickup-ul extrem?
Am vazut pozele cu masina ta, la inclinatii laterale cu ce compensezi?

On topic F350?
Inocentu' is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 21:34   #48
u2_2

Stage 2
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 41
Default Re: Pickup-ul suprem

Are un coleg care se lasa intr-o parte, ca la aia la cursele de motociclete cu atas !
u2_2 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 21:36   #49
Inocentu'

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 13
Default Re: Pickup-ul suprem

Umbla cu armata de chinezi in bena?
Inocentu' is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 03:29   #50
coconutt

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 172
Default

Quote:
Originally Posted by u2_2 View Post
coconuts, io nu-nteleg cum vine caroseria dupa punte... ii legata cu sfoara sau ce ?
eee io credeam ca suntem baieti mari ce naibii daca nu ai vazut o asemenea sfoara sa vii la craiova ca ti-o arat eu
glumetule care esti glumet
Quote:
Originally Posted by Inocentu' View Post
Si asta il face Pickup-ul extrem?
Am vazut pozele cu masina ta, la inclinatii laterale cu ce compensezi?

On topic F350?
inclina mai mult decat orice l200 iti spun eu sigur...am niste filmari de la ranca in camnpania de dezapezire de pe drumul de acces sa vezi tu niste l200...sa va pun saptamina asta filmuletele sa radeti cu totii...cu l200 poti sa te duci in germania intradevar cum spunea un susnumit poti sa cari platforma poti sa mergi pe camp cu orele...atentie pe camp...a nu se intelege munte....nu...asa ca sa nu mergi cu orele spre ranca sau ceva ca te faci de ras...mergi si tu mai spre mare asa in cel mai bun caz...baieti eu pt mare am jeep wrangler si sa stiti ca ma duc cu 200km/h pe probate la pariu cu oricine dau avans de la craiova la pitesti la orice l200 dornic de senzatii tarui si pe sosea...lasand la o parte faptul ca la destinatie eu ma decapotez putin si incarc citeva fete...l200 incarca si el poate gunoaiele de pe plaja sau alte astea ))
Quote:
Originally Posted by u2_2 View Post
Are un coleg care se lasa intr-o parte, ca la aia la cursele de motociclete cu atas !
si mult mai multi colegi posesori care rad de tine acum )) pot sa rad si eu cu ei? te roooooggg )))nu pot sa ma mai abtin uhubuhuhuhdasklsahahaha va poftesc la craiova pe toti sa vedem care cum e cu armatele astea de chinezi...pe inclinatie 45 60 de grade am o poza cu un mal de pamnt pe care il atinge una cu mina de la mine din masina....deci daca fetele nu se sperie...e pacat de voi ca sunteti baieti...vedeti filmuletele de mai sus si imi spuneti voi cu l200 cum facem...in rest nu mai maca maca aiurea...si vedeti jeep=uri doar la tv....prin cablu )
Quote:
Originally Posted by Inocentu' View Post
Si asta il face Pickup-ul extrem?
Am vazut pozele cu masina ta, la inclinatii laterale cu ce compensezi?

On topic F350?
e vreun 4x4 care compenseaza mai mult?il astept pe teren...uita-te tu te rog pe la filmuletele alea de mai sus si vbim dupa
Quote:
Originally Posted by Inocentu' View Post
Si asta il face Pickup-ul extrem?
Am vazut pozele cu masina ta, la inclinatii laterale cu ce compensezi?

On topic F350?
pai f350 cu motor de minim 7300 cmc s-ar putea sa fie ideal sa ma anunti cand il ai )...vinde unu cu 6000 daca vrei...masina nonsens...uita-te la top-gear rade ford bronco din 78 de el ...si pe toti ii scoate la lumina hilux din 90 exact modelul meu...si sunt mai mult interesante pe acolo cu hilux...cat despre panta io-s sigur ca o sa te sperii daca urci la mine in masinape bune...te poftesc intr-un weekend la craiova si preciz o sa revii aici cu alte replici...
Quote:
Originally Posted by u2_2 View Post
Are un coleg care se lasa intr-o parte, ca la aia la cursele de motociclete cu atas !
vedeti tot felu de prostii pe la televizor...))))

Last edited by Gabi; 02-02-12 at 12:49.
coconutt is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 06:54   #51
Dennis_TL

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 389
Default Re: Pickup-ul suprem

hilux-ul tau e modificat , nu e stock . asa si un ims se poate aranja sa faca tot ce face hilux-ul tau. o fi genul asta de masina pickup-ul suprem pe la ranca in campania de dezapezire dar nu asta era ideea thread-ului. de acord, da?
am un prieten care are un dinozaur de genul asta cum ai tu , o sa incerc sa fac niste poze , si el se lauda ca a mers peste tot si e masina suprema dar are si un L200 ca daily-pickup si il foloseste in fiecare an cu succes in campania agricola.
Dennis_TL is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 12:42   #52
u2_2

Stage 2
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 41
Default Re: Pickup-ul suprem

coconuts, ai fost intrebat cu ce compensezi la inclinari laterale, mi se pare mie sau n-ai idee despre ce e vorba ?
u2_2 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 16:02   #53
Inocentu'

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 13
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by coconutt View Post
pai f350 cu motor de minim 7300 cmc s-ar putea sa fie ideal sa ma anunti cand il ai )...vinde unu cu 6000 daca vrei...masina nonsens...
Daca n-ar fi fost vorba de impozitul nesimtit de mare, nu m-ar fi deranjat un F350, si cu niste modificari facute cu cap, il poti baga in teren.
Jucaria ta cum sta la incrucisari de punti?

Last edited by Inocentu'; 01-02-12 at 16:06.
Inocentu' is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 00:36   #54
Mihai 4x4

Stock
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 2
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by coconutt View Post
inclina mai mult decat orice l200 iti spun eu sigur...am niste filmari de la ranca in camnpania de dezapezire de pe drumul de acces sa vezi tu niste l200...sa va pun saptamina asta filmuletele sa radeti cu totii...cu l200 poti sa te duci in germania intradevar cum spunea un susnumit poti sa cari platforma poti sa mergi pe camp cu orele...atentie pe camp...a nu se intelege munte....nu...asa ca sa nu mergi cu orele spre ranca sau ceva ca te faci de ras...mergi si tu mai spre mare asa in cel mai bun caz...baieti eu pt mare am jeep wrangler si sa stiti ca ma duc cu 200km/h pe probate la pariu cu oricine dau avans de la craiova la pitesti la orice l200 dornic de senzatii tarui si pe sosea...lasand la o parte faptul ca la destinatie eu ma decapotez putin si incarc citeva fete...l200 incarca si el poate gunoaiele de pe plaja sau alte astea ))
Nu ma pot abtine. Hahahahaha
Au innebunit nucile de cocos.
200km/h Wrangler. Poate cu reactie.
Inclinatii laterale la harabaua aia de Toyota cu anvelope SH? Poate cand ai sa ai bani sa-i cumperi niste 44'-uri noi nu va mai arata ca pe "rulmenti" ca acum.

Amice, 60 de grade poate avea palinca, dar inclinatie de 60 grade la centrul ala de greutate doar legata.
E bine totusi ca ai avut 25 de jeepuri. Cred ca am avut mai multe ca tine, dar nu ma laud. Inca mai am vre-o 2 adevarate si inca 5 sau 6 de jucarie de cand eram mai mic. Restul nu mai stiu ce am facut cu ele.
Hai bucurie. Te asteptam cu magoaia in fata la Club Glitter
Mihai 4x4 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 04:36   #55
coconutt

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 172
Default

Quote:
Originally Posted by Mihai 4x4 View Post
Nu ma pot abtine. Hahahahaha
Au innebunit nucile de cocos.
200km/h Wrangler. Poate cu reactie.
Inclinatii laterale la harabaua aia de Toyota cu anvelope SH? Poate cand ai sa ai bani sa-i cumperi niste 44'-uri noi nu va mai arata ca pe "rulmenti" ca acum.

Amice, 60 de grade poate avea palinca, dar inclinatie de 60 grade la centrul ala de greutate doar legata.
E bine totusi ca ai avut 25 de jeepuri. Cred ca am avut mai multe ca tine, dar nu ma laud. Inca mai am vre-o 2 adevarate si inca 5 sau 6 de jucarie de cand eram mai mic. Restul nu mai stiu ce am facut cu ele.
Hai bucurie. Te asteptam cu magoaia in fata la Club Glitter
amice care esti amic pentru mai multe detalii ca tot ai pomenit tu in smekeria ta de 2 lei de club glitter...vezi tu ca acolo la club glitter exista un prieten proprietar dan hustea se cheama el si te poate cu usurinta conduce la vecinul lui badarica sa iti povesteasca el cum e cu wrangleru si cu 200 km/h adica tot bordul este vb de un wrangler albastru iti voi pune si poze cu el...cu siguranta l-ai vazut prin oras daca tot ai avut atit de multe jeeo-uri si tot el iti poater spune si cate 4x4 am avut eu si mai multe detalii cat despre venitul in fata la glitter nu prea am loc daca vrei ne vedem in principala ) nebunule care esti nebun

am 44 apropos boggere super swamper noi 44 13,5 15 si roti de 12 pt ele deocamdata ma tarasc cu astea second hand de 1000 de euro ce sa fac merg cu ele pe strada ca sunt super swamp-ere de 38 p piatra si se rod mai greu decat boggerele...tot in pozele alea poti vedea si rotile mele desi nu stiu ce are second handu cu inclinarea dar ma rog...tu stii mai bine cand faceai tu off road io eram mic nu prea aveam eu jeep-uri ) si nu prea fugeam 200 cu ele...vezi ca-s vreo 2 3 persoane inclusiv vecinii lu dan care au mers la 200 cu wrangleru meu intreaba-i p ei cum mergea masina...184 de caluti de fabrica pe 1450 de kg...plm nu stiu ce esti asa mirat


avand in vedere ca masina mea e si urata are si rumlmenti de 38 cu 12,5 e nasoala cu totu hai sa nu mai vbim de ea ca e vai de capu ei ce sa mai :
))))

daca tot nu te lamuresti mergi la dumagas intrebi de un anume domn gulie care cunoaste f bine ce jee-uri am avut eu si iti poate confirma cum e cu wranglerul cu 200 km/h si iti poate spune ca vreo 10 jeep=uri am numai la dezmembrat jee-uri care au fost ale mele si cu care am mers...chiar si seful lui...mihai dugaisescu a cumparat de pe la mine o punte pt un grand cherokee facut bine de tot pt teren...mai au si ei cateva masini off road destul de bune pe acolo...chiar acum trebuie sa le vand o cutie de viteze automata pt un jeep...asta poate iti mai stapineste din ras...intrebi te interesezi...cat despre jeep=uri...nu stiu ce sa zic oi fi avut suv-uri tu alea sunt altceva...eu iti fac poze cu astea 10 maine daca insisti si cu cite s-or mai fi dus pe la fier saracele terminandu-le de dezmembrat...poate ajung si ale tale pe la mine intr-o zi au mai ajuns si altele )

harababura asta de toyota e facuta de niste oameni mult mai destepti decat tine care asta e meseria lor confectioeneaza monster-truck-uri chiar uite aici te documentezi suni intrebi si poate iti mai fac si tie 2 dar de jucarie ca astea adevarate sunt cam scumpe...ne vedem prin oras cius

uite aici link si ai sa vezi si masina mea castigatoare a catorva concursuri renumite prin lume https://www.facebook.com/pages/skylux-4x4/201729435977 hai la revedere
Quote:
Originally Posted by Dennis_TL View Post
hilux-ul tau e modificat , nu e stock . asa si un ims se poate aranja sa faca tot ce face hilux-ul tau. o fi genul asta de masina pickup-ul suprem pe la ranca in campania de dezapezire dar nu asta era ideea thread-ului. de acord, da?
am un prieten care are un dinozaur de genul asta cum ai tu , o sa incerc sa fac niste poze , si el se lauda ca a mers peste tot si e masina suprema dar are si un L200 ca daily-pickup si il foloseste in fiecare an cu succes in campania agricola.
mult succes in agricultura cu l200 atunci cius
Quote:
Originally Posted by Inocentu' View Post
Daca n-ar fi fost vorba de impozitul nesimtit de mare, nu m-ar fi deranjat un F350, si cu niste modificari facute cu cap, il poti baga in teren.
Jucaria ta cum sta la incrucisari de punti?
sta bine cauta niste filmulete ceva trebe sa fie si cu a mea ca au mai pus astia...adica sa-ti faci o idee roata dreapta ajunge sus la aripa aproape si stanga spate la fel fara probleme mai mult nu are voie am pus niste limitatoare
Quote:
Originally Posted by Dennis_TL View Post
hilux-ul tau e modificat , nu e stock . asa si un ims se poate aranja sa faca tot ce face hilux-ul tau. o fi genul asta de masina pickup-ul suprem pe la ranca in campania de dezapezire dar nu asta era ideea thread-ului. de acord, da?
am un prieten care are un dinozaur de genul asta cum ai tu , o sa incerc sa fac niste poze , si el se lauda ca a mers peste tot si e masina suprema dar are si un L200 ca daily-pickup si il foloseste in fiecare an cu succes in campania agricola.
am si niste filmari cu un ims facut identic e tot in craiova sa vezi ce l-a mai rasturnat e off ground si cind il inalti i se muta centrul de greutate sus spre deosebire de camionete
Quote:
Originally Posted by u2_2 View Post
coconuts, ai fost intrebat cu ce compensezi la inclinari laterale, mi se pare mie sau n-ai idee despre ce e vorba ?
am raspuns de mult nu erai tu atent

te omoara practica p tine...mai lasa teoria

Last edited by Gabi; 02-02-12 at 12:54.
coconutt is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 09:40   #56
Inocentu'

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 13
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by coconutt View Post
harababura asta de toyota e facuta de niste oameni mult mai destepti decat tine care asta e meseria lor confectioeneaza monster-truck-uri chiar uite aici te documentezi suni intrebi si poate iti mai fac si tie 2 dar de jucarie ca astea adevarate sunt cam scumpe...ne vedem prin oras cius

uite aici link si ai sa vezi si masina mea castigatoare a catorva concursuri renumite prin lume https://www.facebook.com/pages/skylux-4x4/201729435977 hai la revedere
Ce motorizare are? Care este viteza maxima de deplasare in teren? Puntile ce natie sunt?
Inocentu' is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 09:52   #57
u2_2

Stage 2
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 41
Default Re: Pickup-ul suprem

eu tot nu inteleg de ce amarata asta albastra ar fi pickup-up suprem ??
u2_2 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 09:56   #58
Inocentu'

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 13
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by u2_2 View Post
eu tot nu inteleg de ce amarata asta albastra ar fi pickup-up suprem ??
Hai sa-i acordam o sansa... desi nu mi se pare mare inginerie...
Inocentu' is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 10:08   #59
u2_2

Stage 2
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 41
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by Inocentu' View Post
Hai sa-i acordam o sansa... desi nu mi se pare mare inginerie...
nu, serios acuma:

- ok, e inaltata
- ok, are boggere

Asta-i ce face un pickup sa fie suprem ? Pai sunt sute de masini cu modificarile astea...

De ce modificarile astea o fac mai pickup decat L200 ?? Am vazut si Matiz facut asa, vai de mama lui...

Adica e vreo smecherie de-l face mai pickup decat altele, a capatat noi capabilitati in materie de pickup sau e doar un pickup batrior cu care poti urca pe scari si balaci prin noroaie dar care si-a pierdut utilitatea de pickup ?
u2_2 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 10:11   #60
Inocentu'

Stage 1
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 13
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by u2_2 View Post
Adica e vreo smecherie de-l face mai pickup decat altele, a capatat noi capabilitati in materie de pickup sau e doar un pickup batrior cu care poti urca pe scari si balaci prin noroaie dar care si-a pierdut utilitatea de pickup ?
Pina la urma, este un ex-pickup cocotat, si atat. Sunt curios daca se poate cara cu el juma' de palet de gresie sau ceva asemanator, ca doar pickup-ul este masina de carat, nu?

Last edited by Inocentu'; 02-02-12 at 10:15.
Inocentu' is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -