Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 30-09-09, 14:47   #31
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default Re: Pickup-ul suprem

buuuun sunt posesor de l200. sunt la a 2 a masina de acest gen, primul fiind facut dauna totala iar masina nu era asigurata. buun a aparut a 2 a identica inafara de culoare si hard-top.
masina este nemaipomenita!!! luni am intrat cu ea pe unde am vazut santurile si noroaiele cele mai mari printr-o padure de langa rasnov. masina se comporta excelent. cautati teste intre mitsubishi l200, nisan navara, hilux si alte mizerii pe youtube.
parerea si alegerea mea fara sa stau pe ganduri este l200.
si daca ai nevoie de un plus de putere, instalezi kitul rallyart care o duce pana la 170cp.
in plus masina este dotata cu klima automata, full piele, jante de aliaj pe 17 inch, scaune electrice si incalzite, sistem audio rockford-foosgate s.a.m.d.
salut bietii posesori de navara si hilux pe care ii invit oricand la o competitie offroad
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 20:14   #32
kagula_89

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 511
Member of:
[VW]
Default Re: Pickup-ul suprem

de ce dodge ram nu e acolo? ala e pick-up-ul suprem!
kagula_89 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 20:23   #33
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by dogy_10 View Post
mda sunt curios la un impact intre un clio 3 de 5 stele si un isuzu de 1 stea.....eu cred ca il spulbera pe clio.....e vorba de masa si energie cinetica
Asculta ultima concluzie
Imi cer scuze pentru offtopic, dar totusi...sa respectam stelele EURONCAP

Pt. frumusete si performante onroad aleg Navara si pentru munca Hilux.


https://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY

Last edited by NEo007; 02-11-09 at 20:26.
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 21:35   #34
dogy_10
VW Driver

Stage 5
 
dogy_10's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,362
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[VW]
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by kagula_89 View Post
de ce dodge ram nu e acolo? ala e pick-up-ul suprem!
dodge ram nu e aici, pentru ca nu se importa oficial in romania
dogy_10 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-09, 12:33   #35
kalasnikov

Stage 3
 
kalasnikov's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 108
Default Re: Pickup-ul suprem

Nu zice nimeni nimic de Mazda BT-50????
motoare common-rail turbo diesel cu injecţie directă de: 2.5 litri si 330 Nm
3.0 litri si 380 Nm

poate tracta o sarcină de pānă la 3000 kg (pt. 4x4 si remorca cu sist de franare).
Cutii de viteze- manuală şi automată īn 5 trepte, controlată electronic.
__________________
Vizitati taraba mea de pe OLX. Di tatii pentru tatzi https://olx.ro/oferte/user/oG1n/
kalasnikov is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 23:05   #36
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by p3rv3r5ul View Post
buuuun sunt posesor de l200. sunt la a 2 a masina de acest gen, primul fiind facut dauna totala iar masina nu era asigurata. buun a aparut a 2 a identica inafara de culoare si hard-top.
masina este nemaipomenita!!! luni am intrat cu ea pe unde am vazut santurile si noroaiele cele mai mari printr-o padure de langa rasnov. masina se comporta excelent. cautati teste intre mitsubishi l200, nisan navara, hilux si alte mizerii pe youtube.
parerea si alegerea mea fara sa stau pe ganduri este l200.
si daca ai nevoie de un plus de putere, instalezi kitul rallyart care o duce pana la 170cp.
in plus masina este dotata cu klima automata, full piele, jante de aliaj pe 17 inch, scaune electrice si incalzite, sistem audio rockford-foosgate s.a.m.d.
salut bietii posesori de navara si hilux pe care ii invit oricand la o competitie offroad
tot ce ai enumerat tu acolo ca dotari sunt neinteresante, ce conteaza cel mai mult este abilitatea masinii de asi face treaba cat mai bine. tata urmeaza la anu sa achizitioneze 2 modele de la toyota si nu il intereseaza confortul ci abilitatile masinii ca nu sta mecanicul sau electricianul pe care il trimite pe teren sa se duca in salopete intr-o masina cu piele clima si alte dotari de lux
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 26-01-12, 02:02   #37
coconutt

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 172
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by p3rv3r5ul View Post
buuuun sunt posesor de l200. sunt la a 2 a masina de acest gen, primul fiind facut dauna totala iar masina nu era asigurata. buun a aparut a 2 a identica inafara de culoare si hard-top.
masina este nemaipomenita!!! luni am intrat cu ea pe unde am vazut santurile si noroaiele cele mai mari printr-o padure de langa rasnov. masina se comporta excelent. cautati teste intre mitsubishi l200, nisan navara, hilux si alte mizerii pe youtube.
parerea si alegerea mea fara sa stau pe ganduri este l200.
si daca ai nevoie de un plus de putere, instalezi kitul rallyart care o duce pana la 170cp.
in plus masina este dotata cu klima automata, full piele, jante de aliaj pe 17 inch, scaune electrice si incalzite, sistem audio rockford-foosgate s.a.m.d.
salut bietii posesori de navara si hilux pe care ii invit oricand la o competitie offroad
https://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater

e jucaria mea ai mai multe poze pe profilul meu de facebook coconutt tr coconutt te poftesc la treaba cand vrei tu

am sa pun eu pe youtube niste filmulete cand sar vreo 2 metri de la pamint daca le copiezi sa nu faci iar vreo dauna totala )

jucam ce fac eu sa faca toti ?ai curaj?pun un filmulet si faci ce am facut eu

am tarat multe l200 inapoi p roti

Last edited by coconutt; 26-01-12 at 02:07.
coconutt is offline   Reply With Quote
Old 26-01-12, 08:59   #38
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Pickup-ul suprem

Acum totul depinde de ce-ti doresti.

Compact Pickup Trucks
#1 2012 Toyota Tacoma
#2 2012 Nissan Frontier
#3 2012 Suzuki Equator


Full Size Pickup Trucks
#1 2012 Ford F-150
#1 2012 Ram 1500
#3 2012 Chevrolet Silverado 1500



Heavy Duty Pickup Trucks
#1 2012 Ford Super Duty
#2 2012 Chevrolet Silverado HD
#3 2011 GMC Sierra HD

Racing Pickup Trucks
#1 HSV (Holden) Maloo R8
#2 Dodge Ram SRT-10
#3 Ford Lightning
__________________
R.I.P. Opel Vectra B2 2.5 V6 CDX



Audi A2 1.4tdi 75BHP (sold)



Hyundai Tucson 2.0 CRDI 140BHP

cangri is offline   Reply With Quote
Old 26-01-12, 14:34   #39
rockitos
VW Driver

Stage 3
 
Join Date: May 2007
Posts: 133
Member of:
[VW]
Default Re: Pickup-ul suprem

Pai cu Toyota Hilux cei de la top gear au ajuns la polul nord, uitati-va numai de curiozitate pe youtube sa vedeti la ce incercari a fost supusa. Ca sa nu mai spun ca un model mai vechi a fost aruncat de pe bloc, incendiat inundat si tot a mers dupa aia. Cred ca macar asta il face pickup-ul suprem
rockitos is offline   Reply With Quote
Old 26-01-12, 18:32   #40
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by coconutt View Post
https://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater

e jucaria mea ai mai multe poze pe profilul meu de facebook coconutt tr coconutt te poftesc la treaba cand vrei tu

am sa pun eu pe youtube niste filmulete cand sar vreo 2 metri de la pamint daca le copiezi sa nu faci iar vreo dauna totala )

jucam ce fac eu sa faca toti ?ai curaj?pun un filmulet si faci ce am facut eu

am tarat multe l200 inapoi p roti
Foarte tare "jucaria". Sa o stapanesti sanatos.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 26-01-12, 18:45   #41
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by coconutt View Post
https://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater

e jucaria mea ai mai multe poze pe profilul meu de facebook coconutt tr coconutt te poftesc la treaba cand vrei tu

am sa pun eu pe youtube niste filmulete cand sar vreo 2 metri de la pamint daca le copiezi sa nu faci iar vreo dauna totala )

jucam ce fac eu sa faca toti ?ai curaj?pun un filmulet si faci ce am facut eu

am tarat multe l200 inapoi p roti
La ce foloseste atata body lift ? Sunt curios cum se descurca pe inclinatii laterale.
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 26-01-12, 21:10   #42
coconutt

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 172
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by Bogdan_mb View Post
La ce foloseste atata body lift ? Sunt curios cum se descurca pe inclinatii laterale.
pai iti spun eu daca esti curios la ce foloseste pt ca ma bucur cand vad oameni curiosi in ale jeep-urilor...foloseste la unghiul de atac pentru ca e camioneta si e mai lunga mai exact si pe intelesul tutror cand ai terminat o panta de urcat cu puntea fata urmeaza sa vina si caroseria dupa nu?ei ca sa nu tarasti cu burta de jos se inalta asa iar cu descurcatul face unghi lateral de 60 pe punte lejer fara sa se miste cabina io zic ca e mai bine decat bine...am avut minim 25 de jeepuri pina acum inclusiv jeep wrangler care e o masina renumita in teren uite aici un filmulet nu e masina mea dar e facuta absolut identic mai putin telescoapele...o sa pun si cu a mea in cateva zile daca vrei...sa vezi tu aici cu unghiurile si cu astea
https://www.youtube.com/watch?v=tTsEa...eature=related
https://www.youtube.com/watch?v=bcWBk...eature=related

dupa cum ai sa vezi in tot ce inseamna off road extremme filmulete discutii etc etc etc...cele mai bune pt off road sunt masinile cu punti rigide fata spate jeep wrangler toyota hilux fiind in capul listelor


uite aici citeste cu atentie titlul filmuletului...este o competitie celebra unde nu apar l200 si alte vitare dinastea

uite aici https://www.youtube.com/watch?v=fs-6i...eature=related


si cu asta am inchis subiectul...nu mai spun nimanui de discutia asta cu l200 vezi filmuletul asta de la moab...anul asta se face pe 22 august poate dam o fuga daca vrei sa vezi acolo 4x4...king of the hill are 2 metri jumate de la pamint...apropos de la ce bun atita inaltare

Last edited by coconutt; 26-01-12 at 21:32.
coconutt is offline   Reply With Quote
Old 26-01-12, 21:19   #43
coconutt

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 172
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by rockitos View Post
Pai cu Toyota Hilux cei de la top gear au ajuns la polul nord, uitati-va numai de curiozitate pe youtube sa vedeti la ce incercari a fost supusa. Ca sa nu mai spun ca un model mai vechi a fost aruncat de pe bloc, incendiat inundat si tot a mers dupa aia. Cred ca macar asta il face pickup-ul suprem
oameni neavizati rockitos...au vazut ei comparatii pe net intre l200 si hilux...
coconutt is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 00:33   #44
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Pickup-ul suprem

Quote:
Originally Posted by coconutt View Post
pai iti spun eu daca esti curios la ce foloseste pt ca ma bucur cand vad oameni curiosi in ale jeep-urilor...foloseste la unghiul de atac pentru ca e camioneta si e mai lunga mai exact si pe intelesul tutror cand ai terminat o panta de urcat cu puntea fata urmeaza sa vina si caroseria dupa nu?ei ca sa nu tarasti cu burta de jos se inalta asa iar cu descurcatul face unghi lateral de 60 pe punte lejer fara sa se miste cabina io zic ca e mai bine decat bine...am avut minim 25 de jeepuri pina acum inclusiv jeep wrangler care e o masina renumita in teren uite aici un filmulet nu e masina mea dar e facuta absolut identic mai putin telescoapele...o sa pun si cu a mea in cateva zile daca vrei...sa vezi tu aici cu unghiurile si cu astea
https://www.youtube.com/watch?v=tTsEa...eature=related
https://www.youtube.com/watch?v=bcWBk...eature=related

dupa cum ai sa vezi in tot ce inseamna off road extremme filmulete discutii etc etc etc...cele mai bune pt off road sunt masinile cu punti rigide fata spate jeep wrangler toyota hilux fiind in capul listelor


uite aici citeste cu atentie titlul filmuletului...este o competitie celebra unde nu apar l200 si alte vitare dinastea

uite aici https://www.youtube.com/watch?v=fs-6i...eature=related


si cu asta am inchis subiectul...nu mai spun nimanui de discutia asta cu l200 vezi filmuletul asta de la moab...anul asta se face pe 22 august poate dam o fuga daca vrei sa vezi acolo 4x4...king of the hill are 2 metri jumate de la pamint...apropos de la ce bun atita inaltare
Intradevar daca iti place sa te urci pe bolovani poate ajuta, dar nu prea vad unde gasesti asa ceva in Romania, eu m-am referit la competitii off-road de la noi, unde cu masina albastra din pacate o rastorni destul de repede. Nu ai cateva poze cu flexari sau cu ea la treaba ? Sper ca nu am deranjat, eram doar curios...
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 18:10   #45
u2_2

Stage 2
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 41
Default Re: Pickup-ul suprem

coconuts, io nu-nteleg cum vine caroseria dupa punte... ii legata cu sfoara sau ce ?
u2_2 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -