Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-06, 14:56   #76
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

http://www.csi-auto.nl/carshopping/i...543/index.html


http://www.carpages.co.uk/bmw/bmw_x5...echo=990182952
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 15:45   #77
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Cu siguranta nu sti asa cum nu sti se pare nici limba romana si folosesti cuvinte pe care n le stapanesti cum ar fi INDOLENTA.
Nu e scris dar poate ca asa iti place sa minti, oricum nu e o masina suficient de rapida in clasa ei acel nissan, iar BMW x5 e o masina!
Invata-ma si pe mine de ce n-am scris bine? Chiar te consider indolent.
Macar eu am o scuza daca fac eventuale greseli gramaticale, sunt plecat. Scuza ta care ar fi? Esti la pamant cu punctuatia si scrisu' cuvintelor. Ia spune-mi si mie ce scrie la titlul topicului din sticky, ala cu calendarul competitional? Masoara-ti cuvintele. Sa te mai bagi in seama cu mine cand inveti ce inseamna respect. O astfel de atitudine nu se cade la un om de 34 de ani.
__________________
Subaru Legacy GT Stage 2
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 16:24   #78
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fishbone\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Cu siguranta nu sti asa cum nu sti se pare nici limba romana si folosesti cuvinte pe care n le stapanesti cum ar fi INDOLENTA.
Nu e scris dar poate ca asa iti place sa minti, oricum nu e o masina suficient de rapida in clasa ei acel nissan, iar BMW x5 e o masina!
Invata-ma si pe mine de ce n-am scris bine? Chiar te consider indolent.
Macar eu am o scuza, daca fac eventuale greseli gramaticale, sunt plecat. Scuza ta care ar fi? Esti la pamant cu punctuatia si scrisu' cuvintelor. Ia spune-mi si mie ce scrie la titlul topicului din sticky, ala cu calendarul competitional? Masoara-ti cuvintele. Sa te mai bagi in seama cu mine cand inveti ce inseamna respect. O astfel de atitudine nu se cade la un om de 34 de ani.
Folosesti cuvinte pe care nu le cunosti, si vezi ca nu ma concentrez la punctuatia de pe forum,ideea conteaza, dar daca vrei un concurs de limba si literatura romana ai sa fi convins.
Fa bine si macar atunci cand ma critici scrie corect, da eu gresesc pt ca nu-mi dau silinta sa vad ce am gresit, scriu repede, bag degetele aiurea in taste...
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 16:40   #79
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Timpul lui 45 pe 1000m
Face cam greu mia nu-i asa

Nici o sansa si daca ar fi fos mai rapid ca BMW , bmw si cand nu merge e masina.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 17:01   #80
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Fa bine si macar atunci cand ma critici scrie corect, da eu gresesc pt ca nu-mi dau silinta sa vad ce am gresit, scriu repede, bag degetele aiurea in taste...
Ditto. Ca sa-ti traduc, mai pe larg. Valabil si pentru tine, cu alte cuvinte nu esti in pozitie sa ma comentezi. A fost o greseala simpla din cauza de neatentie. Daca doresti, iti scriu de-acum incolo in engleza.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 20:10   #81
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fishbone\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Fa bine si macar atunci cand ma critici scrie corect, da eu gresesc pt ca nu-mi dau silinta sa vad ce am gresit, scriu repede, bag degetele aiurea in taste...
Ditto. Ca sa-ti traduc, mai pe larg. Valabil si pentru tine, cu alte cuvinte nu esti in pozitie sa ma comentezi. A fost o greseala simpla din cauza de neatentie. Daca doresti, iti scriu de-acum incolo in engleza.
Scrie cum vrei important e sa gandesti corect si la tine si inca un prieten se pare ca AUTISMUL va caracterizeaza.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 21:14   #82
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Autism is classified as a neurodevelopmental disorder that manifests itself in markedly abnormal social interaction, communication ability, patterns of interests, and patterns of behavior.

Pe partea pozitiva e faptul ca o persoana autistica este deosebit de sclipitoare intr-un anumit domeniu. Cine stie, poate se intampla ca eu si f1anatic sa fim genii la tuning. Deci ti-ai ales termenul pentru insulta total gresit. Mai incearca odata si de data asta nu o fa in ignoranta.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 21:31   #83
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fishbone\"
Autism is classified as a neurodevelopmental disorder that manifests itself in markedly abnormal social interaction, communication ability, patterns of interests, and patterns of behavior.

Pe partea pozitiva e faptul ca o persoana autistica este deosebit de sclipitoare intr-un anumit domeniu. Cine stie, poate se intampla ca eu si f1anatic sa fim genii la tuning. Deci ti-ai ales termenul pentru insulta total gresit. Mai incearca odata si de data asta nu o fa in ignoranta.

Iar nu cunosti dictionarul, dar oricumlicar cu sticleste prostia.

cat face 45-ul pe 1000m cu cat mai mult ca un X5?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 21:33   #84
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

AUTÍSM s.n. Stare patologică manifestată prin ruperea legăturilor psihice cu lumea exterioară şi intensa trăire a vieţii interioare. [Pr.: a-u-] – Din fr. autisme


AUTÍSM n. med. Stare patologică caracterizată prin pierderea contactului psihic cu realitatea şi trăirea intensivă a unei vieţi interioare. / Trimis de siveco, 21/08/2004. Sursa: NODEX


AUTÍSM s.n. (Med.) Stare patologică caracterizată prin ruperea contactului cu realitatea exterioară şi prin trăirea excesivă a unei vieţi interioare, unul din simptomele fundamentale ale schizofreniei. [< fr. autisme].
Trimis de LauraGellner, 09/11/2004. Sursa: DN
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 21:40   #85
sevi

Stage 4
 
sevi's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 185
Default

BMW are calitati indiscutabile. In privinta lui Sebastian, cred ca exagereaza ca de obicei cand cineva are dreptate iar el nu, devine negru, sau verde sa nu se interpreteze. Ar trebui sa-i ascultam si pe altii mai putin pregatiti financiar sau in tuning...
__________________
Sevi
sevi is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 21:46   #86
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Arata frumos Q45 dar sa fim seriosi, e greu sa comenteze ceva.

Ce e interesant e ca totusi ca teren de rulare, Q45 merge pe aceeasi idee ca BMW si anume, nu ne intereseza 4x4 grav ci soseaua. Dar totusi, e vorba de acuratetea bavareza, vorba aia e greu.
__________________
Cool
sandumrs is offline   Reply With Quote
Old 27-01-06, 07:42   #87
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sevi\"
BMW are calitati indiscutabile. In privinta lui Sebastian, cred ca exagereaza ca de obicei cand cineva are dreptate iar el nu, devine negru, sau verde sa nu se interpreteze. Ar trebui sa-i ascultam si pe altii mai putin pregatiti financiar sau in tuning...
Nu ai dreptate cum pui problema si exagerez cand e vorba de fanatici autisti.
Inteleg ca insinuezi ca 45 e mai bun decat x5 .
Nu pot decat sa zambesc cand aud asta si sa-ti spun ca ai doar o parere deplasata la adresa mea.
Daca ar fi sa aleg o masina sport nu un sav as alege Porshe nu BMW, nissan indiferent de pret ma lasa rece cu exceptia unuia pe care in trecut l-au gresit bine Skyline.
Nu spun sa nu ascultam pe nimeni insa aici replica ta e un atac la persona mea nu un mesaj legat de subiect.
Daca ai date tehnice care inclina balanta spre unul din modele te rog sa le faci publice, daca nu parerea ta eronata la adresa mea nu face parte din subiectul discutiei.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 27-01-06, 10:33   #88
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Deja discutia a ajuns unde nu trebuia sa ajunga, asa ca de ce nu revenim la subiect .
sandumrs is offline   Reply With Quote
Old 27-01-06, 15:41   #89
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Sebastian, tin sa-ti reamintesc ca, indiferent de discutie, totusi nu ai adevarul suprem in posesia ta. Cu alte cuvinte un ton mai moale si puternic argumentat asa cum fac altii este mult mai adecvat. Degeaba te legi de eventuale atacuri la persoana sau alte lucruri, intotdeauna ai fost primul care a facut asta pentru ca pur si simplu nu poti concepe o discutie in care altcineva are alta parere si tu nu ai ultimul cuvant. De aici, indiferent de credentiale, scazi mult in ochii la restul.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 27-01-06, 16:18   #90
sandumrs

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 542
Default

Mi se pare regretabil daca ajungem la jigniri.
sandumrs is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -