Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 24-01-06, 22:24   #46
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"blazeyblaze\"
exact asta spuneam si eu dar vad ca nu vrea nimeni sa tina seama de aspectul asta

cat despre tine fishbone iti permiti cam multe concluzii in ceea ce spun eu si ai cam multe frustrari din ceea ce vad aici

te rog frumos sa incerci sa sari cu vederea peste ce am scris eu aici cu alte cuvinte nu ma baga in seama si let's stick to the subject shall we?
Sti cate X5-uri am eu?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 24-01-06, 23:05   #47
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

ON-TOPICaca vrei un 5 cu mai mult spatiu de carat,iei 5 Touring.Daca vrei un 5 cu care sa mergi la munte cand ninge,iei un 5 cu tractiune integrala.Nu are nici un sens X5,la fel ca oricare alt SUV (NU masina de teren adevarata,ci SUV).Orice SUV e o porcarie,deci in comparatia asta nu votez nimic (oricum nu de asta am postat).

OFF-TOPIC:Ideea acestui topic,la fel ca a altora,e \"orezarii vs restul\".E ciudat cine pe cine acuza de fan-boy-isme.

Quote:
Motoare Infiniti nu exista, in schimb exista motoarele Nissan
Asta s-o tii minte pentru discutii viitoare despre Acura,Infiniti si Lexus.
Race is offline   Reply With Quote
Old 24-01-06, 23:19   #48
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

X5 SAV
sport activity vehicle
a generat o clasa aparte trasa din suv
X5 e masina pacat ca u am bani de una acum
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 24-01-06, 23:24   #49
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Ce a generat o clasa aparte a fost de fapt departamentul marketing, draga Sebastian.

blazey, deci pana la urma care e? E sau nu e X5 si Cayenne pe locul 1 la vanzari? Atat vreau sa stiu. Si daca da, conform caror documente? Cu link-uri cu tot. Ca pana la urma nu mi-ai raspuns daca am sau nu dreptate si incerci sa o scoti acuzandu-ma de frustrari. Ai dreptate, sunt frustrat. Sunt frustrat cand vad ca vorbesc cu peretii.
__________________
Subaru Legacy GT Stage 2
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 24-01-06, 23:35   #50
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fishbone\"
Ce a generat o clasa aparte a fost de fapt departamentul marketing, draga Sebastian.

blazey, deci pana la urma care e? E sau nu e X5 si Cayenne pe locul 1 la vanzari? Atat vreau sa stiu. Si daca da, conform caror documente? Cu link-uri cu tot. Ca pana la urma nu mi-ai raspuns daca am sau nu dreptate si incerci sa o scoti acuzandu-ma de frustrari. Ai dreptate, sunt frustrat. Sunt frustrat cand vad ca vorbesc cu peretii.
a generat
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 24-01-06, 23:52   #51
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

La fel cum Jeep a generat un rating aparte, numit Trail Rating. Corect?
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 03:08   #52
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default

am spus ca suv-urile/sav-urile europene se pisa pe masinile americanilor la ei in tara ca si vanzari
si vorbeste in continuare cu peretii
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 05:15   #53
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Iar eu tocmai ti-am demonstrat contrariul. Admite ca ai gresit si gata. E simplu, si putem continua. Daca tu spui ca te pishi pe surse precum Edmunds si studii facute de MSN, atunci lucrezi in industrie degeaba. Sau daca nu, produ-mi studiile tale pe care iti bazezi argumentele si mai discutam. Pana la proba contrarie, esti full of shit. Nimic mai mult, nimic mai putin, sau orgoliul te impiedica sa admiti adevarul. Ti-am mai zis, eu nu ma bat cu vorbe-n vant care nu au nici o valoare.
Daca mai e ceva de spus pe acest subiect, ca ma tem ca am cam epuizat argumentele. Sau?
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 07:33   #54
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

fishbone, daca ai sa stai sa te uiti sunt f multi pe aici care au votat bmw si e normal, normal e si faptul ca nu-si pierd vremea cu tine si mesajele tale lungi, aproape interminabile si fara prea multa substanta.
Observ ca ii acuzi pe altii ca sunt bolnavi de BMW, nu eu iti spun ca tu esti FANATIC cu Nissan-Infiniti care de fapt sunt niste masini ratate din start, au avut 2-3 modele de top dar cu o floare nu se face primavara si unde mai pui ca Nissan este o masina din concernul Renault acum.
nu sunt de dat la gunoi in comparatie cu un Renault, dar sa se compare cu un BMW e nevoie de mai mult si sigur ca ei se lauda insa marketingul e altceva decat realitatea, poate ai vazut si reclamele cu LOGAN, dar eu te sfatuiesc sa nu te iei dupa asta si sa mai iei inca o tzeapa.

BMW e mai bun!
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 10:24   #55
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default Re: Infiniti FX45 vs BMW X5

Quote:
Originally Posted by \"catharsis3k\"
ce ati alege intre:

Infiniti FX45, varianta V8 AWD 320cp

si

BMW X5 4.4i, V8 315cp


eu sincer as merge cu infinitiu ca e mai ieftin ca bmw si arata si muuuult mai marfa decat bmwu
atentie 315 de la bmw sunt 320

http://www.bmw.com.au/indexframe.asp...een=ModelSpecs

rog consultati aceste date
slkamg is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 10:29   #56
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default

in cat timp termina 1000m un fx?
slkamg is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 11:23   #57
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default

.....http://www.motortrend.com/roadtests/...rm/index9.html
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 11:27   #58
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default

testele arata ca infiniti e mai rapid.nu cu mult ,dar mai rapid.oricum nu vad pe cineca cu asa masina sa faca liniute la colt de strada
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 11:50   #59
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default

fishbone....you've got issues dude
you win esti fericit?
si da...ma pish pe surse precum MSN care au dat de curand o stire cum ca tupac is alive si a tinut o conferinta de presa nu stiu unde in beverly hills... dar in fine I'm gettin a bit offtopic plus ca nu am chef sa discut cu tine.
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 15:11   #60
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Sebastian, daca posturile mele sunt lipsite de substanta inseamna ca tu ori esti prost si nu le pricepi, ori nu le citesti, ori faci pe prostul. Nu ma fa iarasi sa rezum tot ce-am scris intr-un simplu BMW sucks. Iar egocentrismul nu face bine la ficat sa stii. Tomberonistul care vine sa-mi ia gunoiul dimineata da dovada de mai mult tact in discutii ca tine. Retine ca nu reprezinti pulsul forumului si nici purtatorul lui de cuvant nu esti, deci ia-o mai usor.

Ti se pare ca sunt fanatic Nissan/Infiniti deoarece cu cat mai puternica si nejustificata votarea asta catre bimmer fara drept de apel, cu atat mai puternica reactia altora pentru a crea un balans. Si nu, nu esti in pozitie chiar deloc sa ma faci pe mine fanatic. Reaminteste-ti ce s-a intamplat cand ti-am spus ca in umila mea opinie BMW suge in celalalt topic. M-ai luat la injuraturi. Vi s-au dat teste concrete facute de firme reputabile, dar astea sunt fix zero pentru voi, pentru ca o senzatie si o perceptie conteaza oricand mai mult decat realitatea.
Ca de obicei, adevarul e undeva la mijloc.

blazeyblaze, your turn. Issues? Mai, singura problema era de mandrie. Cu alte cuvinte nu ma trimiti tu pe mine la pascut. Da-mi voie sa nu te cred ca MSN a publicat o astfel de stire, probabil iarasi ai citit si n-ai priceput ce citesti.

Acum, subiectul SAV. Fiind oarecum apropiat de domeniul marketingului, iti pot spune cu certitudine ca este un buzzword. Este un buzzword pentru cei care isi spun \"i'm sick of following this crowd of SUVs. Hey! I'm gonna go follow that crowd\". Iar tu, in toata chestia asta esti victima a marketingului.

O hi X5 un SAV, dar spune-mi, este Trail Rated?
fishbone is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -