Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-06, 15:38   #61
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fishbone\"
Sebastian, daca posturile mele sunt lipsite de substanta inseamna ca tu ori esti prost si nu le pricepi, ori nu le citesti, ori faci pe prostul. Nu ma fa iarasi sa rezum tot ce-am scris intr-un simplu BMW sucks. Iar egocentrismul nu face bine la ficat sa stii. Tomberonistul care vine sa-mi ia gunoiul dimineata da dovada de mai mult tact in discutii ca tine. Retine ca nu reprezinti pulsul forumului si nici purtatorul lui de cuvant nu esti, deci ia-o mai usor.

Ti se pare ca sunt fanatic Nissan/Infiniti deoarece cu cat mai puternica si nejustificata votarea asta catre bimmer fara drept de apel, cu atat mai puternica reactia altora pentru a crea un balans. Si nu, nu esti in pozitie chiar deloc sa ma faci pe mine fanatic. Reaminteste-ti ce s-a intamplat cand ti-am spus ca in umila mea opinie BMW suge in celalalt topic. M-ai luat la injuraturi. Vi s-au dat teste concrete facute de firme reputabile, dar astea sunt fix zero pentru voi, pentru ca o senzatie si o perceptie conteaza oricand mai mult decat realitatea.
Ca de obicei, adevarul e undeva la mijloc.

blazeyblaze, your turn. Issues? Mai, singura problema era de mandrie. Cu alte cuvinte nu ma trimiti tu pe mine la pascut. Da-mi voie sa nu te cred ca MSN a publicat o astfel de stire, probabil iarasi ai citit si n-ai priceput ce citesti.
Asa e balanta inclina in favoarea BMW! Ti-a scris ceva mai sus Blazye poate vrei sa-i raspunzi.

Esti obositor, iar suptul nu pare a fi decat la tine un argument, dar vezi ca odata deschisa cutia pandorei o a ai mai multa carne decat ti-ai fi dorit.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 15:44   #62
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

nu vad sa fi scris ceva blazey care necesita raspuns.
Esti pretios, stiai asta Sebastian?
Pe deoparte, zici ca
Quote:
Esti obositor, iar suptul nu pare a fi decat la tine un argument
Dar pe de alta parte spui ca
Quote:
Scri mult si degeaba
Deci nicicum nu-i bine.
Pai de ce nu vi clar sa-mi spui ca nu-ti convine ca altu' are alta parere si daca ai putea m-ai bana din cauza asta. Esti penibil.

Balanta inclina catre BMW? Pe forumurile Nissan/Infiniti care sunt comunitati de 10 ori mai mari decat 4tuning, balanta e invers. Asta inseamna ca ei au dreptate si voi nu? Evident ca nu inseamna absolut nimic.

Eu zic ca un timeout ar fi bine pe-acum. Ne-am cam incins in pareri si nu e bine.
__________________
Subaru Legacy GT Stage 2
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 16:21   #63
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Sunt f calm si-ti repet ca BMW e mai bun si ca voi bate Altima rau.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 17:45   #64
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Da, se vede cat de calm e prin faptul ca scri cu font rosu, bold, de 30 puncte. Data viitoare cand bat o seria 3 poate-ti fac un filmuletz cu dedicatie. Tu practic ti-ai dat foc la argumente cand ai recunoscut ca cel mai bun lucru e acela pe care-l ai.
Acuma ma intorc la lucru. Daca mai e ceva interesant pe aici revin.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 21:04   #65
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fishbone\"
Da, se vede cat de calm e prin faptul ca scri cu font rosu, bold, de 30 puncte. Data viitoare cand bat o seria 3 poate-ti fac un filmuletz cu dedicatie. Tu practic ti-ai dat foc la argumente cand ai recunoscut ca cel mai bun lucru e acela pe care-l ai.
Acuma ma intorc la lucru. Daca mai e ceva interesant pe aici revin.
Da ai fi citit si nu ai fi trait doar in lumea ta Nissan ti-am spus ca decat BMW prefer Porsche.
De tine si comportamentul tau era vorba nu de al meu eu am acasa multe marci si nu tin cont aleg de peste tot ce-mi place si ce-mi permit.
FX nu ma intereseaza si nu-mi place deloc cum arata, dar nu mi-ai spus cat are pe 0...1000m timpul?
Altima imi permit insa nu-mi permit sa ma compromit!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 21:26   #66
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

La mia de metri parca ti-a raspuns cineva pe pagina anterioara, sau poate ma insel? De permis o masina e una, sa-ti fie accesibila e alta.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 22:48   #67
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fishbone\"
La mia de metri parca ti-a raspuns cineva pe pagina anterioara, sau poate ma insel? De permis o masina e una, sa-ti fie accesibila e alta.
permis in sensul de accesibila!
Nu am vazut timpii, ii sti sau iti ia mult sa-i fabrici.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-01-06, 23:03   #68
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Ii stiu dar nu tolerez indolenta si lenea. Look it up!
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 06:18   #69
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fishbone\"
Ii stiu dar nu tolerez indolenta si lenea. Look it up!
Cu siguranta nu sti asa cum nu sti se pare nici limba romana si folosesti cuvinte pe care n le stapanesti cum ar fi INDOLENTA.
Nu e scris dar poate ca asa iti place sa minti, oricum nu e o masina suficient de rapida in clasa ei acel nissan, iar BMW x5 e o masina!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 07:48   #70
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"fishbone\"
Ii stiu dar nu tolerez indolenta si lenea. Look it up!
la ce te referi ????


P.S. bmw X5 este una dintre masiniile care rezista in anii....atat la pret..cat si calititatea masinii.X5 are motoare puternice,si f bune din punct de vedere calitativ .
__________________
Consiliere achizitie auto
peter is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 10:09   #71
XtremeClubEmotion

Stage 4
 
XtremeClubEmotion's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 174
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"blazeyblaze\"
atunci de ce x5 si cayenne ca sa nu mai vorbim de hyundai santa fe sunt cele mai vandute suv-uri in state?
vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca-s acri
\"hyundai santa fe sunt cele mai vandute suv-uri\"..... pai la cat costa si RO e plina de ele....

Mie imi plac ambele masini.... as alege X5 BMW pentru un look sportiv si Nissan pentru o casuta la munte
__________________
... si ... la capat ... e lumina ???
XtremeClubEmotion is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 14:49   #72
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default X5 LE MANS

Source: BMW

An impressive study demonstrates the sheer size of the technical potential the X5 actually has on tap under extreme conditions: The X5 Le Mans is propelled by the V12 engine carried over from the Le Mans winning car, with unparalleled performance at a corresponding level. This means that the engine of the X5 Le Mans experimental vehicle performs a power unit developing 700 bhp (514 kW) and has a torque of 720 Nm (531 lb-ft) at 5000 rpm, which accelerates this experimental car from a stand-still to 100 km/h in 4.7 seconds. Top speed is 278 km/h (173 mph).

The idea behind the X5 Le Mans experimental vehicle originates primarily from a technical ambition: BMW's engineers wanted to explore and demonstrate the X5's real absolute limits in practice. As a kind of welcome side effect, their efforts produced a compelling showpiece whose powerful looks reflect its impressive inner values.

Racing-car technology

The most striking change to the exterior is the bonnet scoop for the air from the radiator. Further exterior modifications were made at the front and rear bumper covers, the wing skirts and sill covers, the exterior mirrors and wheels. The chassis with 20-inch wheels was lowered by 30 millimetres (1.18 inches). Depending on the type of duty this car is applied to, 315/35 or 275/40 tyres are mounted on its front wheels, while its rear wheels are generally fitted with 315/35 tyres. Axle load distribution is almost ideal, at 51:49% front/rear.

Exterior dimensions are basically the same as on the standard X5. The interior, on the other hand, looks quite different, with a definite high-tech touch. The more comfortable standard seats were replaced by four bucket seats with a particular emphasis on sportiness, and aluminium stands out as a predominating element throughout.

Award-winning power unit: BMW engine sets racing-sports standards BMW's six-litre V12 engine is the perfect engine to meet the chal-lenge of sports-car competitions. In 1995 this engine celebrated its first great triumph as the winner of the 24 Hours of Le Mans - powering the closed McLaren BMW sports car. BMW's greatest success with this power unit was the BMW V12 LMR's final win in the legendary 24-hour race in 1999. For racing use, the engine's output was derated to approx. 580 bhp (426 kW) by installing air supply limiters.

The X5 Le Mans is a one-of-a-kind vehicle and it is not for sale. BMW made no plans to produce it in small batches or on a larger scale.
Attached Images
      
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 14:51   #73
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Layout: Front-Engine/RWD
Transmission: 4-Speed Manual
Engine
Type: V12
Displacement: 6000 cc
Horsepower: 700 bhp @ ---- rpm
Torque: 531 lb-ft @ 5000 rpm
Redline: ---- rpm
Performance
0-60 mph: 4.7 sec
0-100 mph: --.- sec
Quarter Mile: --.- sec @ --- mph
Skidpad: .--g
Top Speed: 173 mph
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 14:52   #74
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

El piloto de carreras, Hans Joachim Stuck, al volante del BMW X5 Le Mans, fue capaz de completar los 20,8 km del circuito de Nürburgring (Alemania) en 7 minutos y 50 segundos, alcanzando una velocidad máxima de 311 km/h en el tramo más rápido del circuito. Un BMW Z8 de serie lo hace en 8 minutos y 16 segundos. Con quien no puede competir es con un coche desarrollado específicamente para circuito. El BMW 320i que participa en los Campeonatos de Súperturismos y tiene 300 CV de potencia da una vuelta al trazado largo de Nürburgring en 7 minutos y 37 segundos.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 26-01-06, 14:54   #75
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Am pus cateva date ale lui X5 Le Mans pentru ca multi nici nu stiu de existenta lui si e bine de luat in seama fiind cel mai rapid SAV pe circuit din cate s-au facut pana in prezent.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -