Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 28-03-08, 23:12   #421
ZAUBER

Stage 4
 
ZAUBER's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 255
Wink Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

mercedes si bmw au adevaratii oameni, barosanii care se respecta cu o personalitate puternica!

eu pe unde am fost(si am vazut multe locuri de pe planeta pamant) la oamenii grei, staruri...care sunt in high-life-ul mondial au doar mercedes si bmw, pt ca sunt cele mai rafinate, bune...nu bad joke> audi..)

audi este un brand de pluton, nimic spectaculos!

cei mai frustrati mi se par cei cu audi, sunt fanii transportorului 2>care face/drege..)!

eu zic sa fiti mai cinstiti sa recunoasteti suprematia celor 2 zei auto

ps: nu mai vb de mizerii gen phaeton...pt ca este de cascadorii rasului, o masina a poporului care se vrea "prezidentiala"! numai numele ei nu ii da voie sa scoata capul din mocirla si nu e vb de snobism sau alte frectii la picior de lemn!

1) mercedes
2) bmw

3, 4, 5...nu mai conteaza sunt doar bastarzi, fatalai auto care vor, dar nu pot sa isi depaseasca conditia ever!
__________________
S 600 tunat cu toporul= S 400,4 matic
maybach S62 tunat cu toporul=S 600
ZAUBER is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 00:00   #422
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by mph/km/h View Post
) ) ) ce poti cere de la un putzoi!?

tu vb de lucruri pe care nu le stii/traiesti, pt ca nu stii ce inseamna sa conduci, dar mai ales sa faci diferente intre masina x si Y!!!!!

expliciteaza locul seriei 7, cu argumente! eu am mers cu 7 si a8 si mi se pare superior 7-arul din toate pct de vedere si am 550.000 km nu ca tine -5000 in jurul blocului sau la tara la mamaia!

eu zic sa nu mai fugi de la educatie civica pt ca ..esti praf!

eu sunt anti vag pt ca am detinut asemenea specimene, care sunt foarte scumpe la piese&intretinere..., iar audi este o marca infatuata umflata cu pompa care nu face banii ceruti, iar fiabilitatea nu este cea scontata...etc..etc..

sunt n branduri care sunt mult mai bune ca cele din familia bastarda vag, pt ca motorizarile sunt facute de un "tata" care le imparte si la bastarzi motorizari!
skoda>0, seat>0, vw>0, audi=1> au ceva cap, dar domnilor daca nu stiati porsche fuzioneaza cu vag, le livreaza mascat motorizarile, ei fiind capul, iar restul..restul! porsche gandeste pt ei motoarele puternice!
tfsi&fsi sunt facute de porsche...surpriza, din care 1.4 si 1.6 sunt praf la capitolul fiabilitate

am destuii km facuti si multe masini de multe feluri am condus(in dif stiluri) incat pot face diferente clare!

stiti care este treaba..? depre audi se vb multe lucruri in toate sensurile, am auzit multi oameni care spun ca audi nu este deloc ceea ce vrea sa para, aud f des ca audi nu este un brand cu pedigri, dar despre audi nu se vb la aceelasi nivel ca la bmw!

bmw pe care il am nu l-asi schimba niciodata cu un audi, asi fii bucuros sa il schimb cu un opel ORICAND!

ps:daca nu ar exista bmw mi-asi cumpara mercedes !!!!!

pss: mamba verde 4 bad guys si alte lighioane...Mos CRaciun nu exista...
numai citind primul rand iti dai seama ca nu ai ce sa ceri de la persoane de genul tau(putzoi)....eu ti`am explicat cum sta treaba...ce ai scris tu acolo sunt aberatii la greu.Singuru lucru care il mai scriu este sa te mai gandesti putin,poate varsta de la profilul meu este falsa...sau poate nu.Oricum tu la cei 27 de ani ai tai gandesti ca in punga......ai o gandire empirica,si nu e deloc de ras o seara placuta
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 21:25   #423
BIDI

Stage 1
 
BIDI's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 21
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

S klasse clar. Eu stiu ca toate trei au limitator de viteza!
BIDI is offline   Reply With Quote
Old 01-04-08, 21:09   #424
DJ_Primaru

Stage 4
 
DJ_Primaru's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 170
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Seria 7...y unu sunt pe BMW...

parerea mea e k pretu nu este justificat...la peste 100mi euro...kum se mai zicea p thread-ul asta sunt alte masini mult mai bune si mai ieftine ca astea 3...Un mic exemplu un kit bixenon pe vw golf e in jur d 1000euro d la firma vw,dar dc ti l kumperi d l un mag specializat in tuning sunt in jur d 300-400euro...klumea nu ***-uri d p piata....

Bekali dar totusi tre sa recunosti k si A8 e masina...are motorizare,eleganta...nu se ridica la nivelul celor d l mercedes si bmw...dar nici departe nu e...mie sincer unu nu prea imi place designu la a8...fata de mercedes si bmw

Last edited by BASU; 01-04-08 at 23:13. Reason: 3 posturi consecutive
DJ_Primaru is offline   Reply With Quote
Old 01-04-08, 23:56   #425
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

domnu` primar, da ce legatura are pretul cu kit-ul bixenon de golf ?

basu, mai bine dadeai delete decat edit, mare pierdere nu era ..
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 00:56   #426
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

ce ma amuz citind pe aici posturi gen " am ales seria 7 pentru ca sunt fan bmw" ..ete na ,asta face seria 7 sa fie cea mai buna? fii obiectiv nu subiectiv.

Personal imi place foarte mult a8-ul ca si design dar nicidecum nu-l pot plasa in fata mercedesului

Despre seria 7 nu pot sa zic nimic pentru ca nu ma dau in vant dupa BMW,nu cunosc prea multe despre acest brand deci nu imi pot da cu parerea.Pentru cei ce iubesc BMW si imi vor sarii in cap ,sa va explic cum sta treaba. Se ia un bmw ,se mai ia un bmw,se mai adauga 30 de bmw-uri din clase diferite si TADAAAAM!!! diferenta intre ele ca si design se raporteaza la ce? la marimea masinii. BMW au o linie prea fixa a designului,sunt cei care (parerea mea) se abat cel mai putin de la o masina la alta ,asa incat ajungi sa nu iti mai dai seama de diferentele dintre 2 modele decat daca esti pasionat/cunoscator/fan BMW

Deci una peste alta preferinte personale
A8
S-Klasse
Seria 7

Si clasamentul care cred eu ca ar fii corect (nu din punct de vedere al preferintelor personale)
S-Klasse
Seria 7
A8

Later edit: m-am referit doar ca si design,de motorizari nu prea m-am interesat si nici nu ma voi interesa vreodata pentru ca nu are rost.Ca si fiabilitate un plus pt Merc,ca si sportivitate cred ca Bmw ,luxul din nou revenind Mercedesului.
Numai bine

Last edited by apache; 02-04-08 at 01:00.
apache is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 01:37   #427
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

apache culmea e ca din ce sa votat pana acum clasamentul ar fi cam in defavoarea ta si anume cam asa:
s `ul
BMW si pe urma....
A8
si o alta culmea... bmw are destula personalitate si liniile acelea fluide care u le vezi la bmw le vezi si la mercedes si MAI ALES la audi.... care cum zicea cineva cu cateva pag in urma parca ar fi umflate cu pompa. toate la fel la designul exterior. nu ma intelege gresit, nu`mi dispal audiurile dar ..... sa fim realisti
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 01:46   #428
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
apache culmea e ca din ce sa votat pana acum clasamentul ar fi cam in defavoarea ta si anume cam asa:
s `ul
BMW si pe urma....
A8
si o alta culmea... bmw are destula personalitate si liniile acelea fluide care u le vezi la bmw le vezi si la mercedes si MAI ALES la audi.... care cum zicea cineva cu cateva pag in urma parca ar fi umflate cu pompa. toate la fel la designul exterior. nu ma intelege gresit, nu`mi dispal audiurile dar ..... sa fim realisti
stai linistit,sunt constient ca seria 7 e in fata lui a8 ,tocmai de aceea am pus 2 tipuri de clasament ,cel personal si cel corect .e vorba doar despre gusturi.
cat despre liniile designului cred ca tu vorbesti despre mere si eu despre pere pentru ca am impresia ca ai inteles altceva decat ceea ce vroiam sa exprim pentru ca eu tocmai asta ziceam "BMW are prea multa personalitate,nu se abate deloc de la o anumita linie de design" si poate ar fi chiar interesant un concept BMW care sa nu ne dam seama in 2 secunde ca e BMW
apache is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 09:27   #429
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Si totusi de cand e seria 7 in fata la a8?....e la ani lumina distanta...revedeti filmele postate anterior si se mai gasesc pe google diferite comparatii facute de oameni cu cap si ordinea este aceeasi 1merc 2 audi 3 bmw.....ba chiar cand este comparat s600 cu a8w12 si 760 audi e 1 merc 2 bmw 3 da filmul ala este cand aparuse ultima generatie a8,in schimb merc-ul nu era cel actual...........insa oricum ai da`o bmw este mai in spate acolo
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 11:06   #430
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

nu stiu daca a-ti apucat sa vedeti astea 2 filme https://www.youtube.com/watch?v=2xu3M...eature=related
https://www.youtube.com/watch?v=PLAEgbgsmvU
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 11:36   #431
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by sil4tuning View Post
pai si ce ar trebui sa vedem in astea 2 filme? se gasesc si cu s65 https://www.youtube.com/watch?v=N6PYu...eature=related
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 11:41   #432
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

stai un pic....de ce bagi amg in joc ?
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 11:45   #433
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by sil4tuning View Post
stai un pic....de ce bagi amg in joc ?
sorry s600
https://youtube.com/watch?v=pXwv5waY3m0&feature=related
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 11:54   #434
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

interesant ...top speed de la 0 in aprox 28 de sec...nice...
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 15:26   #435
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by ESPinoza View Post
asta e S W220 si nu W221
si e naspa ca e si limitata, dupa 260 revine la 250 km/h dar nu mai este filmat
boy_wonder is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -