Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-08, 16:24   #436
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

oricum parerea mea e ca phaetonu cam bate la cur seria 7 si mai ales s classe la top speed si faptele o arata
lrazvani is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 17:32   #437
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Si totusi de cand e seria 7 in fata la a8?....e la ani lumina distanta...revedeti filmele postate anterior si se mai gasesc pe google diferite comparatii facute de oameni cu cap si ordinea este aceeasi 1merc 2 audi 3 bmw.....ba chiar cand este comparat s600 cu a8w12 si 760 audi e 1 merc 2 bmw 3 da filmul ala este cand aparuse ultima generatie a8,in schimb merc-ul nu era cel actual...........insa oricum ai da`o bmw este mai in spate acolo
eu ma refeream cam la ce sa votat pe acest thread.si daca e sa o luam cum spui u cand a aparut modelul actual de serie 7 si cand a aparut a8`ul? sau... ca nr de vanzari sunt mult mai multe bmw`uri decat audi a8 pe strazi.te inteleg ca esti fan audi dar sa dam cezarului ce e alc ezarului si se anunta ca va iesi cat de curand noul 7`ar, sa vedem atunci cum se va tine a8`ul
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 18:04   #438
DJ_Primaru

Stage 4
 
DJ_Primaru's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 170
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

wtcvictim m rog...poa nu a fost un exemplu kiar reusit...ce vroiam sa zic e k o parte din cei peste 100mi euro ii numa brand-ul...vy k e bmw,mercedes si numai stiu y ce...Subiectiv da as merge pe seria 7(daca ar trebui sa aleg una dintre cele 3masini)aia nu inseamna k e o parere subiectiva...La o masina tre sa ne orientam dupa mai multe criterii:nivel de echipare,eleganta,comfort,calitate/pret,fiabiliateta motorului,cp,consum si multe altele...vorbind obiectiv...1.mercedes
2.bmw
3.audi
DJ_Primaru is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 18:40   #439
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by DJ_Primaru View Post
wtcvictim m rog...poa nu a fost un exemplu kiar reusit...ce vroiam sa zic e k o parte din cei peste 100mi euro ii numa brand-ul...vy k e bmw,mercedes si numai stiu y ce...Subiectiv da as merge pe seria 7(daca ar trebui sa aleg una dintre cele 3masini)aia nu inseamna k e o parere subiectiva...La o masina tre sa ne orientam dupa mai multe criterii:nivel de echipare,eleganta,comfort,calitate/pret,fiabiliateta motorului,cp,consum si multe altele...vorbind obiectiv...1.mercedes
2.bmw
3.audi
Corect, se plateste si brandul pentru de multe ori si asta conteaza, dar nu poti sa zici ca e foarte exagerat, daca era asa, Phaeton fiind semnificativ mai ieftin se vindea in dragi, dar nu s-a intamplat asta
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 18:51   #440
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

phaeton nu se vinde pentru ca are numele wolkswagen.cred ca daca (prin absurd) phaeton purta sigla audi cu siguranta vindeau mult mai multe decat sub denumirea a8.
Am precizat ca asta e o idee de a mea ,sa nu-mi sariti in cap ca asa ceva nu se putea pentru ca pur si simplu noul a8 este o continuare a unei serii existenta de ani de zile
apache is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 18:53   #441
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

pai asta am vrut sa scot in evidenta, conteaza imaginea pe care o lasa fiecare, mai ales cand vorbim de limuzine de top.
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 13:56   #442
DJ_Primaru

Stage 4
 
DJ_Primaru's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 170
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

vw phaeton din acelasi segment cu cele 3 e semnificativ mai ieftin...dar nu se cumpara pt ca are marca vw (desi nu e firma proasta) cum spunea si apache.motivul dupa parerea mea e ca romanul daca are bani merge pe una dintre cele 3...nu se uita la altele mai ieftine si poa tot asa de bune pt ca toata lumea stie ce e un seria7 si cu ce se mananca,dar un phaeton..nu prea...

Last edited by aleks; 05-04-08 at 12:17.
DJ_Primaru is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 16:28   #443
DJ_Primaru

Stage 4
 
DJ_Primaru's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 170
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Akuma ii drept k phaeton nui bmw dar diferentele nu sunt mari...sunt destul de mici...parerea mea...diferenta e la bani!
DJ_Primaru is offline   Reply With Quote
Old 06-04-08, 13:06   #444
3TURBOnos
Banned

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 187
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

se mai fabrica phaeton?sunt sigur ca aceasta masina este cumparata doar de oamenii care vor ceva lux, dar tot la adevaratele "limuzine" se gandesc: seria 7 si S classe.

el este gandit in asa fel incat sa fie in urma A8, de..pt ca fac parte din aceeasi cupola!

1) S class
2) Seria 7

3) lexus> dar nu mai stiu modelul

.
.
.>restul!
3TURBOnos is offline   Reply With Quote
Old 06-04-08, 17:43   #445
300zxtt

Stage 5
 
300zxtt's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,952
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

1.mercedes

2.bmw si lexus ar fi pe aceasi treapta

3.audi
'
'
'
8.phaeton
300zxtt is offline   Reply With Quote
Old 06-04-08, 19:43   #446
gunball

Stage 5
 
gunball's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 523
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

S-ul....a8-ul.....saptele
gunball is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 00:48   #447
ZAUBER

Stage 4
 
ZAUBER's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 255
Thumbs down Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

o sa vedeti ca a8-ul nu o sa ajunga pe locul 2 niciodata,cel putin de acum in colo, mai ales in primul rand ca este audi, o masina de rand
__________________
S 600 tunat cu toporul= S 400,4 matic
maybach S62 tunat cu toporul=S 600
ZAUBER is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -