Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 20-03-08, 08:20   #391
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

nuj ce defecte are phaetonul dar e cam oribil si chiar nu ar avea ce cauta in comparatie cu aceste 3 masini....daca are acelasi motor cu x si y nu cred ca se ridica la valoarea lor
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 11:48   #392
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

ma bucur sa vad oameni mai documentati si mai competenti ca cei de la top gear cu un buget substantial cu care au reusit sa faca comparatiile astea ...ce imi place iar pe forumurile astea cum toata lumea are tendinta de a insulta parteneru de discutii daca nu e deacord cu el . Si faza ca e un "VW PASSAT mai mare" aia e ideea creere !!!! si de aia nu isi iau manelistii ca voi asa masina ca e un VW passat , si vi frica ca lumea si puicutele nu stiu cat costa si cat e de buna ..si nici nu da bine sa zici ca ai un volkswagen .
lrazvani is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 12:19   #393
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

termina m-ai cu manelisti, replici ieftine... , e clar ca s-ul (modelul nou W221) e cel mai reusit model din aceasta clasa, singurul avantaj al phaeton este pretul (cu asa ceva castigi piata masinilor ieftine, nu clasa mare premium). Faza cu 180mph a fost chiar tare
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 14:42   #394
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by wtcvictim View Post
termina m-ai cu manelisti, replici ieftine... , e clar ca s-ul (modelul nou W221) e cel mai reusit model din aceasta clasa, singurul avantaj al phaeton este pretul (cu asa ceva castigi piata masinilor ieftine, nu clasa mare premium). Faza cu 180mph a fost chiar tare
nu am stiut ca e concurs de replici cand am zis manelisti m-am referit la tigani si stim foarte bine ca ne-am molipsit cam tare de la ei cu multe obiceiuri . ..oricum domnule astronom/filozof/psiholog cu cercetari ample in fuziunea nucleara ar fi cazu sa te uiti unde ti-e locul .

Last edited by lrazvani; 20-03-08 at 14:46.
lrazvani is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 17:16   #395
BAMBAKE

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 251
Talking Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
nu am stiut ca e concurs de replici cand am zis manelisti m-am referit la tigani si stim foarte bine ca ne-am molipsit cam tare de la ei cu multe obiceiuri . ..oricum domnule astronom/filozof/psiholog cu cercetari ample in fuziunea nucleara ar fi cazu sa te uiti unde ti-e locul .
a devenit comica discutia in topicul asta, cand vb de woltvagin, respectiv passat mai mare si comparam cu masini adevarat valoroase bmw&mercedes, 7-ar&s-classe...), sunt curios pana o sa continue katerinca asta sustinuta!?

pana nici manelistii&tiganii cu bani nu si-au luat asa cv...), oricum passatul asta cocosat a fost luat de unii uoameni care nu au bani de s,7 si chiar a8, asta fiind motivul principal, sustinut si de un prieten care are un vw phaeton de 3.0 tractorist, dar avand bunul simt de a recunoaste ca nu se compara cu greii "ghiulului"
__________________
cuplul castiga curse, iar caii putere vand masini
BAMBAKE is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 18:27   #396
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by BAMBAKE View Post
a devenit comica discutia in topicul asta, cand vb de woltvagin, respectiv passat mai mare si comparam cu masini adevarat valoroase bmw&mercedes, 7-ar&s-classe...), sunt curios pana o sa continue katerinca asta sustinuta!?

pana nici manelistii&tiganii cu bani nu si-au luat asa cv...), oricum passatul asta cocosat a fost luat de unii uoameni care nu au bani de s,7 si chiar a8, asta fiind motivul principal, sustinut si de un prieten care are un vw phaeton de 3.0 tractorist, dar avand bunul simt de a recunoaste ca nu se compara cu greii "ghiulului"

ca vagin...ca passat cocosat..ca ieftinatura..zicetii cum vreti da voi luativa de banii astia seria 7 sau s class sau a 8 si eu trec pe langa voi cu passatu asta w12 penal si cocosat cu extra optiuni ...hai nu va mai mintiti singuri ca stiti ca phaeton e o masina tare....nu mai fiti rusinosi fatza de partenerii de discutie si recunoasteti spargeti gheata toti odata ca e mai usor
lrazvani is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 18:48   #397
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

The KING

__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 22:25   #398
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by boy_wonder View Post
The KING


Bine ma....Top Gear....tu ii crezi pe descultii aia ? ...."tu inca mai crezi in Mos Craciun?" dupa cum zice BAMBAKE ..recunoasteti ca phaeton e tare si gata .
lrazvani is offline   Reply With Quote
Old 20-03-08, 22:58   #399
3TURBOnos
Banned

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 187
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
Bine ma....Top Gear....tu ii crezi pe descultii aia ? ...."tu inca mai crezi in Mos Craciun?" dupa cum zice BAMBAKE ..recunoasteti ca phaeton e tare si gata .
tu chiar crezi ceea ce spui?daca da..imi pare rau pt tine, SINCER!

la ce mizerie sa ajuns pe topicul asta..sa vb de phaeton, de un vw, fara de masini adevarate ca bmw&mercedes, dar sunt sigur ca sunt multi oameni cu capul pe umeri care se feresc de praful aruncat in ochi , pt ca au ochelari de protectie..)
3TURBOnos is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 11:34   #400
law53

Stage 4
 
law53's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 293
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
ca vagin...ca passat cocosat..ca ieftinatura..zicetii cum vreti da voi luativa de banii astia seria 7 sau s class sau a 8 si eu trec pe langa voi cu passatu asta w12 penal si cocosat cu extra optiuni ...hai nu va mai mintiti singuri ca stiti ca phaeton e o masina tare....nu mai fiti rusinosi fatza de partenerii de discutie si recunoasteti spargeti gheata toti odata ca e mai usor
vezi cand faci copca sa dai la peste cu acul gol, e posibil ca gheata de sub tin sa se sparga si o sa fii nevoit sa fii ajutat de cn sa iesi, pt ca faci hipotermie si..die..

in alta ordine de idei...sa vb pe topicul asta de phaeton cand vb de adevarate capodopere ingineresti ca bmw&mercedes..e de rasul curcilor! )
pssatul ala cocosat este un esec total din toate punctele de vedere, rezultatul este dat de vanzari . daca era o masina buna sigur era cumparata in cantitati considerabile, dar...nici vb de asa cv!

pe mine nu ma intereseaza sigla, nu ma intereseaza ca scrie olcit, dacia,.., atat timp cat masina arata bn si merge pe masura!
__________________
bmw 530 & cali turbo+++
law53 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 12:14   #401
gigi galagie

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 243
Member of:
[Opel]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
Bine ma....Top Gear....tu ii crezi pe descultii aia ? ...."tu inca mai crezi in Mos Craciun?" dupa cum zice BAMBAKE ..recunoasteti ca phaeton e tare si gata .
deci descultii aia de la top gear sunt printre cei mai buni producatori de emisiuni de genul,si stiu despre orice tip de masina cate tu nici in 9 vieti nu o sa stii...vb strict de masinile din topic:A8, S-classe si BMW seria 7.atat
gigi galagie is offline   Reply With Quote
Old 21-03-08, 12:24   #402
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
Bine ma....Top Gear....tu ii crezi pe descultii aia ? ...."tu inca mai crezi in Mos Craciun?" dupa cum zice BAMBAKE ..recunoasteti ca phaeton e tare si gata .
nu cred in Mos Craciun si nici nu-mi place Top Gear..
iar clarkson poate sa zica ce vrea despre acele 180 mph.. singura masina care au aratat-o ei ca a prins atat cu un motor W12 a fost Flying Spur numai ca ala are 2 turbo si cu 100 cai mai mult.. daca te uiti pe youtube, ai sa vezi ca Phaeton W12 si A8 W12 se opresc la 280 km/h..

in plus, daca te-ai fi uitat mai in urma cu ceva pagini ai fi vazut ca S Class a castigat acest versus in urma unui test adevarat, nu in urma unor declaratii ale nu stiu cui.. (https://forum.4tuning.ro/showpost.php...&postcount=387)
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 16:48   #403
Mercedesfan

Stage 2
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 70
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

va consumati energia degeaba dezbatand problema.....Mercedes is the best .....

Last edited by Mercedesfan; 25-03-08 at 16:51.
Mercedesfan is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 13:46   #404
unchiulNOS
Banned

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 230
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

1) mercedes
2) bmw...

restul nu conteaza, este nesemnificativ...
unchiulNOS is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 16:56   #405
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by Mercedesfan View Post
va consumati energia degeaba dezbatand problema.....Mercedes is the best .....

stiu ca e offtopic da vreau sa iti zic ceva :
de 2 luni isi cauta un prieten e classe din 2000-2002 ..... a vazut peste 7 masini din care 5 erau in stare jalnica cu exteriorul si in mare parte din cauza ruginei ! si ce sa mai zic de interior..butoane stricate si sterse uzate la maxim da alea erau de taxi..desi propietarii negau si erau date cel putin 150.000 km inapoi cam toate + la motor tot felu de probleme ..injectoare varza etc ! Prietenul asta a meu e ca si voi "Mercedes e Mercedes"..are 33 de ani si e un comunist din cale inafara cand vine vorba de o investitie si nu mi-o venit sa cred cand a venit aseara si a zis : "sa il futi de mercedes ca pusca rugina prin toate partile si se dezintegreaza interioru la masina din 2000 si oricat ar fi fost de neingrijita si de forjata eu ma gandeam ca spre deosebire de restu masinilor credeam mercedes ii masina mai buna"..asta zise el oftand cu regret si luase revista de masini si incepuse sa se uite la passat si la audi a6 marele fan de mertzane !
Asta a fost experienta lui si am generalizat...toata stima si bucuria !
lrazvani is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -