Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 26-03-08, 17:11   #406
lrazvani

Stage 4
 
lrazvani's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 210
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

si NU am generalizat...asta am vrut sa zic ...sorry
lrazvani is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 17:22   #407
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
si NU am generalizat...asta am vrut sa zic ...sorry
ne lasi?,,,,,,
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 17:36   #408
car_addict

Stage 5
 
car_addict's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 379
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
stiu ca e offtopic da vreau sa iti zic ceva :
de 2 luni isi cauta un prieten e classe din 2000-2002 ..... a vazut peste 7 masini din care 5 erau in stare jalnica cu exteriorul si in mare parte din cauza ruginei ! si ce sa mai zic de interior..butoane stricate si sterse uzate la maxim da alea erau de taxi..desi propietarii negau si erau date cel putin 150.000 km inapoi cam toate + la motor tot felu de probleme ..injectoare varza etc ! Prietenul asta a meu e ca si voi "Mercedes e Mercedes"..are 33 de ani si e un comunist din cale inafara cand vine vorba de o investitie si nu mi-o venit sa cred cand a venit aseara si a zis : "sa il futi de mercedes ca pusca rugina prin toate partile si se dezintegreaza interioru la masina din 2000 si oricat ar fi fost de neingrijita si de forjata eu ma gandeam ca spre deosebire de restu masinilor credeam mercedes ii masina mai buna"..asta zise el oftand cu regret si luase revista de masini si incepuse sa se uite la passat si la audi a6 marele fan de mertzane !
Asta a fost experienta lui si am generalizat...toata stima si bucuria !
Prietene, esti pur si simplu penibil cu exemplele astea....
car_addict is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 17:37   #409
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

intradevar o minunata capodopera seria 7...probabil exista oameni care au murit din cauza acestei masini sau daca nu cu siguranta au fost accidente din cauza iDrive-ului

iDrive shaden => se opeste absolut tot in masina
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 17:39   #410
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

apropo putin ontopic...cine a curajul si coaie sa zica ca phaeton ii poate tine piept cu usurinta S-ului VECHI (ca doar cu asta se compara si el si a8 si seria 7)...S-ul nou e din alta liga inca nu a scos nimeni concurent pt el...
zGb is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 17:41   #411
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by lrazvani View Post
stiu ca e offtopic da vreau sa iti zic ceva :
de 2 luni isi cauta un prieten e classe din 2000-2002 ..... a vazut peste 7 masini din care 5 erau in stare jalnica cu exteriorul si in mare parte din cauza ruginei ! si ce sa mai zic de interior..butoane stricate si sterse uzate la maxim da alea erau de taxi..desi propietarii negau si erau date cel putin 150.000 km inapoi cam toate + la motor tot felu de probleme ..injectoare varza etc ! Prietenul asta a meu e ca si voi "Mercedes e Mercedes"..are 33 de ani si e un comunist din cale inafara cand vine vorba de o investitie si nu mi-o venit sa cred cand a venit aseara si a zis : "sa il futi de mercedes ca pusca rugina prin toate partile si se dezintegreaza interioru la masina din 2000 si oricat ar fi fost de neingrijita si de forjata eu ma gandeam ca spre deosebire de restu masinilor credeam mercedes ii masina mai buna"..asta zise el oftand cu regret si luase revista de masini si incepuse sa se uite la passat si la audi a6 marele fan de mertzane !
Asta a fost experienta lui si am generalizat...toata stima si bucuria !
pai el rupt in *** si vrea e-classe, ei bine, de ce nu isi cumpara un golf m-ai nou ? ... orice marca/model mai are si uscaturi (masini neingrijite, lasate iarna cu sarea pe ele sa atace vopseaua, folosite la extrem, forjate fara rost) dar nu poti sa generalizezi prin faptul asta. Am un prieten care are un E-class din 2001 stare foarte buna dar nu poti sa ii ceri sa o vanda sub pretul pietei.

Am vazut odata un tip, incerca sa vanda acum vreun an-doi, un C200 K W203 din 2000(sau 2001) la 8000 euro. Imediat la romanasi le surade ideea sa isi cumpere "mertzan" dar dupa ce vede ca masina aia avea 350.000 in loc de 190.000 in bord, e toata distrusa pe dedesupt (dupa ce a trecut peste un cap de pod) si compresorul schimbat de cateva ori etc. , incepe sa se planga ca mercedes face masini de rahat .. bla bla..

O alta faza, un fost angajat de la un dealer mercedes din tara imi tot povestea cum merg romanasii nostrii pe afara, cauta cele mai ieftine mercedes-uri dar nu se uita la bord care e plin de martori cu erori, ce sa aiba doar e mercedes si cum ajung cu ele in tara, evident chinuite, se duc la service. Si iara-si aceasi poveste, mercedes e scump, e un rahat de masina bla bla ... deci povesti de genul asta e plina tara, te rog, daca mai ai ceva de spus legat de topic sa fie un argument, daca se poate concret, sau sa aiba macar legatura cu cele 3 masini din versus...

my 2 cents..
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 27-03-08, 00:03   #412
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

lrazvani fara suparare dar nu iau apararea la mercedes pt ca nu sunt fan inrait merc. dar...cum spui u, toate masinile lui ruginite ca dreaq... nu prea e mercedesul masina cu tabla subtire si inbinata aiurea sa rugineasca asa repede.... si u ai zis ca alea fusesera pe paxi. ce pretentii mai avea omul atunci?in primul rand ca o masina te taximetrie nu e ingrijita ca una personala de zi cu zi plus ca avea n sute de mii de km la activ. eu zic intai sa`si faca el o resoftare si pe urma sa sa generalizeze
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 27-03-08, 00:09   #413
Dr3adLorD
Daewoo Driver

Stage 5
 
Dr3adLorD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 807
Member of:
[DAEWOO]
Post Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

S-Klasse . Eleganta , lux , stil
Dr3adLorD is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 14:36   #414
mph/km/h

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 88
Wink Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
PAI SERIA 7 ESTE 4 CLASE SUB A8 CUM POTI SA SPUI ca e 1.merc 2bmw???cand de fapt 1.merc 2.audi 3. 4. 6. 7.bmw
) ) ) ce poti cere de la un putzoi!?

tu vb de lucruri pe care nu le stii/traiesti, pt ca nu stii ce inseamna sa conduci, dar mai ales sa faci diferente intre masina x si Y!!!!!

expliciteaza locul seriei 7, cu argumente! eu am mers cu 7 si a8 si mi se pare superior 7-arul din toate pct de vedere si am 550.000 km nu ca tine -5000 in jurul blocului sau la tara la mamaia!

eu zic sa nu mai fugi de la educatie civica pt ca ..esti praf!

eu sunt anti vag pt ca am detinut asemenea specimene, care sunt foarte scumpe la piese&intretinere..., iar audi este o marca infatuata umflata cu pompa care nu face banii ceruti, iar fiabilitatea nu este cea scontata...etc..etc..

sunt n branduri care sunt mult mai bune ca cele din familia bastarda vag, pt ca motorizarile sunt facute de un "tata" care le imparte si la bastarzi motorizari!
skoda>0, seat>0, vw>0, audi=1> au ceva cap, dar domnilor daca nu stiati porsche fuzioneaza cu vag, le livreaza mascat motorizarile, ei fiind capul, iar restul..restul! porsche gandeste pt ei motoarele puternice!
tfsi&fsi sunt facute de porsche...surpriza, din care 1.4 si 1.6 sunt praf la capitolul fiabilitate

am destuii km facuti si multe masini de multe feluri am condus(in dif stiluri) incat pot face diferente clare!

stiti care este treaba..? depre audi se vb multe lucruri in toate sensurile, am auzit multi oameni care spun ca audi nu este deloc ceea ce vrea sa para, aud f des ca audi nu este un brand cu pedigri, dar despre audi nu se vb la aceelasi nivel ca la bmw!

bmw pe care il am nu l-asi schimba niciodata cu un audi, asi fii bucuros sa il schimb cu un opel ORICAND!

ps:daca nu ar exista bmw mi-asi cumpara mercedes !!!!!

pss: mamba verde 4 bad guys si alte lighioane...Mos CRaciun nu exista...
__________________
ANTI vag !

bmw ss*

Last edited by mph/km/h; 28-03-08 at 14:41.
mph/km/h is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 15:25   #415
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

mph/km/h eram sigur ca esti opelist. Complexatii..nu am nimic cu Opel dar am obs ca cei care detin opel si sunt fani infocati opel tot timpul ataca AUDI si VW si lauda BMW si MERC...
ar trebui sa faceti un club anti vag cu bambake ,unchiu nos, 3turbonos, turboss, si incuiatul ala de law53 sau cum o avea nicku..

CUM SA ZICI CA PREFERI UN OPEL IN LOC DE AUDI??! CAT DE INCUIAT SA FII?? zi-mi tu mph/km/h ..si nu ma lua pe mine cu ce ai condus tu si ce ai facut ca sincer nu are nici o relevanta si nici nu ma intereseaza. Conduc fara permis de la 16 ani si am avut in familie BMW , Audi, VW , Daewoo deci lasa-ma cu gogonatele.
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli.
Bemelo is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 18:47   #416
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

deci .. daca majoritatea oamenilor indiferent ce marca au la inima (AUDI BMW MERCEDES OPEL VW Alfa etc) recunosc ca S Klasse este intredevar cea mai buna in clasa sa.. asta inseamna fffff mult. nu am crezut ca am sa vad vreodata asa ceva pe forum mi`ar placea sa numai fie lumea asa subiectiva si sa nu ne mai certam atat.
__________________
00 Alfa Romeo 166 (Sold)
03 Renault Laguna (For sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 BMW X6
10 Mercedes E coupe
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 19:09   #417
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Mercedes S-Klasse inseamna inovatie si pionierat, A8 se aproape destul de mult de el, seria 7 mult mai in spate, poate avand in vedere si faptul ca e cel mai vechi dintre ele.
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 19:26   #418
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

Quote:
Originally Posted by 3SGE View Post
Mercedes S-Klasse inseamna inovatie si pionierat, A8 se aproape destul de mult de el, seria 7 mult mai in spate, poate avand in vedere si faptul ca e cel mai vechi dintre ele.
cel mai pertinent post!
Bemelo is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 20:47   #419
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

...the 7th...motivul: sunt fan bmw
robertinho is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 20:49   #420
robertinho
VW Driver

Stage 5
 
robertinho's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 632
Member of:
[VW]
Default Re: Audi A8 vs S Klasse vs BMW seria 7

...the 7th...motivul: sunt fan bmw
robertinho is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -