Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-07, 17:09   #61
vlad_9791

Stage 2
 
vlad_9791's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 69
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

Iata cum apare in HG 85/2003, face parte din legislatia rutiera de pe site-ul politiei rutiere:


ROMÂNIA
MINISTERUL ADMINISTRATIEI SI INTERNELOR
_______________________________________________
_______________________________________________

Nr. ___________________________
din ___________________________


C O M U N I C A R E

Dlui/Dnei/Persoanei juridice
________________________________________
________________________________________


În conformitate cu art. 39 din O.U.G. nr.195/2002, republicata, va solicitam ca, în termen de 5 zile de la primirea prezentei, sa ne comunicati datele de identificare a persoanei careia i-ati încredintat vehiculul cu numarul de înmatriculare/înregistrare ____________________ pentru a fi condus pe drumurile publice, care a fost înregistrat cu ajutorul mijloacelor tehnice certificate la data |__|__||__|__||__|__|__|__| ora |__|__| locul _______________________ savârsind urmatoarele : _______________________________
__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ ___________________________

Va facem cunoscut ca necomunicarea datelor solicitate ori comunicarea eronata a acestora constituie contraventie, fapta prevazuta si sanctionata:
? de art. 102 alin.(1) pct.14 din O.U.G. nr.195/2002, republicata, cu 9 – 20 puncte-amenda (pentru persoane fizice).
? de art. 105 alin.(1) pct.10 din O.U.G. nr.195/2002, republicata, cu 21 – 100 puncte-amenda (pentru persoane juridice).

Agent constatator __________________________________________________ _
(grad profesional, nume si prenume)
vlad_9791 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 17:11   #62
Bicuss
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Bicuss's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

Quote:
Originally Posted by AzzKikR View Post
M-am uitat si eu azi in cutia postala si imi troneaza ceva hartii acolo,partea nasoala ca nu am cheie.Din cate imi aduc aminte am luat un semafor pe galben pe chei inainte de Orhideea...sa fie oare atat de nashpa?
nu stai linistit,asta vin la usa impreuna cu gaboru
Bicuss is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 17:11   #63
irina

Stage 2
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 39
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

am tot citit posturile.....si un singur lucru vreau sa spun....ca deh, avem dreptul la o parere. cand am plecat din parcare de la xxl s-a spus foarte clar... se merge civilizat, cu avarii, si se claxoneaza, dar ATAT. se opreste la rosu si se merge regulamentar, fara drifturi, burnout-uri sau depasiri ca sa ajungem pe nu stiu cine. foooarte putini au respectat asta, lumea asculta muzica alea alea....fara nici o greata. asta e, sunt oameni si oameni, unii au venit chiar pentru a aduce un omagiu unui om drag iar altii (si din pacate nu putini) au venit doar sa dea si ei o tura, mama cat de tare, pot sa faca ce vor ca doar sunt multi si nu se leaga nimeni de ei.

insa un lucru m`a socat si intristat total. eram pe plevnei, aprindeam o lumanare la locul accidentului, cand o skoda octavia a inceput sa tot derapeze (o tentativa de drift). politistii erau langa mine si se uitau la el, pe sensul opus de mers era COLOANA, omu ala facea asa cu masina pe 10m patrati!!!!!!!! este inadmisibil asa ceva. inteleg sa se faca drifturi si asa mai departe in memoria lui, cum a fost la inmormantare sau mai stiu eu unde, dar nu acolo.

iar pentru cei chemati la politie, probabil nu sunt toti vinovati, dar trebuie gasiti niste tapi ispasitori, ca doar asa e la noi in tara, unii platesc pentru greselile altora.

sunt foarte curioasa cat de solidari veti/vor fi.

Bafta.
irina is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 17:12   #64
Bicuss
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Bicuss's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

Quote:
Originally Posted by vlad_9791 View Post
Iata cum apare in HG 85/2003, face parte din legislatia rutiera de pe site-ul politiei rutiere:


ROMÂNIA
MINISTERUL ADMINISTRATIEI SI INTERNELOR
_______________________________________________
_______________________________________________

Nr. ___________________________
din ___________________________


C O M U N I C A R E

Dlui/Dnei/Persoanei juridice
________________________________________
________________________________________


În conformitate cu art. 39 din O.U.G. nr.195/2002, republicata, va solicitam ca, în termen de 5 zile de la primirea prezentei, sa ne comunicati datele de identificare a persoanei careia i-ati încredintat vehiculul cu numarul de înmatriculare/înregistrare ____________________ pentru a fi condus pe drumurile publice, care a fost înregistrat cu ajutorul mijloacelor tehnice certificate la data |__|__||__|__||__|__|__|__| ora |__|__| locul _______________________ savârsind urmatoarele : _______________________________
__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ ___________________________

Va facem cunoscut ca necomunicarea datelor solicitate ori comunicarea eronata a acestora constituie contraventie, fapta prevazuta si sanctionata:
? de art. 102 alin.(1) pct.14 din O.U.G. nr.195/2002, republicata, cu 9 – 20 puncte-amenda (pentru persoane fizice).
? de art. 105 alin.(1) pct.10 din O.U.G. nr.195/2002, republicata, cu 21 – 100 puncte-amenda (pentru persoane juridice).

Agent constatator __________________________________________________ _
(grad profesional, nume si prenume)

asa mi-a venit dupa dn1
Bicuss is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 17:15   #65
Bicuss
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Bicuss's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

Quote:
Originally Posted by irina View Post
am tot citit posturile.....si un singur lucru vreau sa spun....ca deh, avem dreptul la o parere. cand am plecat din parcare de la xxl s-a spus foarte clar... se merge civilizat, cu avarii, si se claxoneaza, dar ATAT. se opreste la rosu si se merge regulamentar, fara drifturi, burnout-uri sau depasiri ca sa ajungem pe nu stiu cine. foooarte putini au respectat asta, lumea asculta muzica alea alea....fara nici o greata. asta e, sunt oameni si oameni, unii au venit chiar pentru a aduce un omagiu unui om drag iar altii (si din pacate nu putini) au venit doar sa dea si ei o tura, mama cat de tare, pot sa faca ce vor ca doar sunt multi si nu se leaga nimeni de ei.

insa un lucru m`a socat si intristat total. eram pe plevnei, aprindeam o lumanare la locul accidentului, cand o skoda octavia a inceput sa tot derapeze (o tentativa de drift). politistii erau langa mine si se uitau la el, pe sensul opus de mers era COLOANA, omu ala facea asa cu masina pe 10m patrati!!!!!!!! este inadmisibil asa ceva. inteleg sa se faca drifturi si asa mai departe in memoria lui, cum a fost la inmormantare sau mai stiu eu unde, dar nu acolo.

iar pentru cei chemati la politie, probabil nu sunt toti vinovati, dar trebuie gasiti niste tapi ispasitori, ca doar asa e la noi in tara, unii platesc pentru greselile altora.

sunt foarte curioasa cat de solidari veti/vor fi.

Bafta.

pai daca nu au o dovada clara impotriva mea ce sa platesc?daca sunt filmat k am facut ceva bine daca nu,nu.asa mi se pare normal,doar nu ma cheama acolo sa le dau permisu k au vazut ei k am trecut eu pe rosu sau cine stie ce am facut,,daca sunt filmat knd am facut ceva bine!!
Bicuss is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 18:02   #66
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

stiti voi vorba aia cu "la placinte inainte la razboi inapoi"?

cam asa va caracterizeaza pe multi dintre voi
pentru ce mama naibii v-ati dat in stamba? era nevoie de asa ceva dupa ce conveniseram in parcare la XXL ca vom fi civilizati?
vreti sa ne cerem drepturile dar momentan ne comportam ca niste animale pe strada
va considerati nedreptatiti dar pe de alta parte va riscati vietile voastre si ale celorlalti participanti la trafic inutil , doar pentru a va face simtita prezenta
unu si cu unu fac doi : in seara aia ne-am adunat sa ii aducem un ultim omagiu lui Micutu....sa defilam pentru EL nu pentru orgoliul nostru.....sa facem ceea ce ar fi vrut EL sa facem....si totusi nu v-ati putut abtine....cu parere de rau, va spun din suflet ca sunt multi care-si merita pedeapsa acum.
Si sunt sigur ca sunt cativa si pe aici care au facut ceva aiurea dar nu au puterea sa recunoasca...ia sa vedem .....ridica cineva mana? Cat pentru victimile colaterale, imi pare sincer rau....acolo chiar trebuie luptat
atat am avut de zis
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 19:14   #67
Bicuss
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Bicuss's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

pt cine era asta pana la urma?pt cine a primit ?sau pt cine a facut cercuri si toatea alea?

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
stiti voi vorba aia cu "la placinte inainte la razboi inapoi"?

cam asa va caracterizeaza pe multi dintre voi
pentru ce mama naibii v-ati dat in stamba? era nevoie de asa ceva dupa ce conveniseram in parcare la XXL ca vom fi civilizati?
vreti sa ne cerem drepturile dar momentan ne comportam ca niste animale pe strada
va considerati nedreptatiti dar pe de alta parte va riscati vietile voastre si ale celorlalti participanti la trafic inutil , doar pentru a va face simtita prezenta
unu si cu unu fac doi : in seara aia ne-am adunat sa ii aducem un ultim omagiu lui Micutu....sa defilam pentru EL nu pentru orgoliul nostru.....sa facem ceea ce ar fi vrut EL sa facem....si totusi nu v-ati putut abtine....cu parere de rau, va spun din suflet ca sunt multi care-si merita pedeapsa acum.
Si sunt sigur ca sunt cativa si pe aici care au facut ceva aiurea dar nu au puterea sa recunoasca...ia sa vedem .....ridica cineva mana? Cat pentru victimile colaterale, imi pare sincer rau....acolo chiar trebuie luptat
atat am avut de zis
Bicuss is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 19:15   #68
Bicuss
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Bicuss's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

Quote:
Originally Posted by AlecsM View Post
cum sa nu le ia frate permisele cand treceu pe langa mine pe linie continua cu scartzait de rotzi si pe rosu ????
Foarte bine le-a facut ....din cauza lor sunt chematzi si altzii ca mine !!!
ce ai facut?
Bicuss is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 19:24   #69
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

pentru cine se simte cu musca pe caciula
cred ca am fost destul de explicit
Quote:
Originally Posted by Bicuss View Post
pt cine era asta pana la urma?pt cine a primit ?sau pt cine a facut cercuri si toatea alea?
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 19:28   #70
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

Trebuia politia sa-si faca datoria pe moment nu prin posta.
Atunci ar fi amendat unul doi si restul ar fi inteles asa i-au provocat sa greseasca si oameni fierb, vor libertate.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 19:31   #71
Bicuss
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Bicuss's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

Quote:
Originally Posted by blazeyblaze View Post
pentru cine se simte cu musca pe caciula
cred ca am fost destul de explicit
pai ma simt pt k am primit si eu asa ceva acasa...dar cu masina mea nu se pot face cercuri si altele.....!!!
Bicuss is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 19:32   #72
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

Asta e u n pretext va vor sub papuc supusi si fara replica.
Nu e normal sa fim amenintati si terorizati mai ales de unii platiti de noi.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 19:37   #73
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

nu puteau sa tina 400-500 de persoane in frau si mai ales sa ii ia din ditai grupul sa ii traga de o parte si sa le dea amenzi

si chit ca vrem sa recunoastem sau nu ... si-au facut datoria LEGAL....posta sau ne-posta....tot ceea ce au facut e corect dpdpv legic asa ca celor pe care i-a mancat sa isi arate muschii....nu pot decat sa le urez succes
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 20:14   #74
vlad_9791

Stage 2
 
vlad_9791's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 69
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

legal probabil este dar moral in nici un caz
oricum sunt convins ca nu cei ce s-au dat in spectacol au fost chemati
vlad_9791 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 20:23   #75
Bicuss
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Bicuss's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl

mie unu nu imi permite masina sa fac asa ceva....
Bicuss is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -