Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Comunicate cluburi (https://forum.4tuning.ro/54-comunicate-cluburi.html)
-   -   Repercursiunile Intalnirii De La Xxl (https://forum.4tuning.ro/54-comunicate-cluburi/53498-repercursiunile-intalnirii-xxl.html)

butcky 04-10-07 19:33

Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
2 Attachment(s)
A venit politia la mine la usa, la adresa din buletin, dar e inchiriat apartamentul si le-a spus celor care stau acolo ca sa ma prezint de urgenta la politie ca-mi suspenda permisul si-mi fac dosar penal! Pentru ce? :shock:

Am inteles ca au primit f multi din cei care au fost in seara aia.

Hai sa vedem cum ne intalnim sa mergem toti sa vedem ce vor. E mai bine daca mergem mai multi!

E cineva pe forum care a mai primit asa ceva?

Xel'Naga 04-10-07 20:00

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
Eu am intrebarea ce ai facut ??
Adica daca ai facut ceva anume si de ce ora 00:48 ... din cate stiu parca la 10:00 a fost intalnirea la XXL si inca o chestie ca acolo in aceea adresa nu zice nimic de XXL ??
Parerea mea este sa vb cu FLORICA ca el a zis pe forum ca a vb cu polita pentru marsul de LUNI seara !! Idee era ca sa merge in coloana din cate am auzit si sa nu faca nimeni probleme la adresa politiei ca nici ei nu o sa ne faca noua !!
Am auzit a doua zi ca a fost haos pe strazi dar s-a intamplat ceva anume sau ce ?? Nici la inmormantare nu am fost dar am vazut un filmulet pe net si am vazut multa lume !!
Cu chestia asta eu am ramas blocat !! :rolleyes2 :shock:
Bafta si sa ne zici si nou ce si cum !! :idea: :arrow:

butcky 04-10-07 20:06

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
Nu are nici o vina Florica sau nimeni altcineva!
Dupa ce am mers in coloana de la XXL pana la locul accidentului ca sa aprindem o lumanare, am plecat la Pescarus si acolo au venit mai multe masini de politie si cele cu radar au filmat masinile parcate. Am inteles ca au primit mai multi astfel de citatii :(
Rugamintea mea e sa ne strangem toti si sa mergem la politie, ca e mai bine! Daca suntem mai multi nu mai au ce comenta!

Florica, Sebi, sau oricine altcineva, vre-un sfat???

butcky 04-10-07 20:16

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
Nu are nici o vina Florica sau nimeni altcineva!
Dupa ce am mers in coloana de la XXL pana la locul accidentului ca sa aprindem o lumanare, am plecat la Pescarus si acolo au venit mai multe masini de politie si cele cu radar au filmat masinile parcate. Am inteles ca au primit mai multi astfel de citatii :(
De facut nu am facut NIMIC! Masina a stat parcata pe partea dreapta la Pescarus. Cel mult poate sa-mi dea amenda ca am parcat neregulamentar!:sad:
Rugamintea mea e sa ne strangem toti si sa mergem la politie, ca e mai bine! Daca suntem mai multi nu mai au ce comenta!

Florica, Sebi, sau oricine altcineva, vre-un sfat???

Bicuss 04-10-07 20:19

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
ma prezint si eu cu aceeasi invitatie....sa stabilim ziua (cat mai rpd k trebuie in 5 zile) si sa mergem sa vedem ce vor...

Bicuss 04-10-07 20:28

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
cel mai bine ne vedem la 10 la bila,butcky da-mi si mie nr tau de tel pe privat k nu stiu daca ajung la 10 la billa :(( o sa fac tot posibilul!

Tonny002 04-10-07 21:03

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
Uhhh... de facut ati facut ceva cu parere de rau sa zic asta ... insa ,pe toate stradutele au fost echipaje. Cel cu care am fost in masina a fost atent la aceste detalii numite " Politie-radare " era de asteptat sa faca asa ceva insa... :
- Multi s`au simtit protejati de celelalte masini si ce-au zis : " Sunt Batman " , sa arat acum ca eu stiu sa alerg cu 120 cu masina prin oras in fata politistilor , sa arat ca eu stiu sa trag frana de mana si sa accelerez ... sa arat ca sunt in noaptea in care multi se adunasera acolo pentru a face un ultim drum al sufletului lui Micutzu in sunetul motoarelor si tabloidul masinilor mai mult sau mai putin modificate.
- Sau facut multe greseli in acea noapte pe care cu totii le cunoastem sau nu.
Asta nu inseamna ca ma refer la cei care au primit acele instiintari/citatii dar... daca ati fost chemati acolo ati fost chemati cu un motiv bine intemeiat , de ce zic asta ... pentru ca daca nu aveau ceva prins pe aparatul radar , bine stocat pe acea banda urata de multi dintre noi nu trimiteau acele citatii... si-au gasit solutia ,sa o trimita sub forma de " comunicati cine a condus masina in noapte de la ora de " insa si ei stiu si sunt constienti ca numai propriatarii la acele masini au condus in acea noapte.

- Sa trecut pe rosu exact in fata aparatului radar au trecut vre'o 10 masini ... politia nu a vrut sa traga pe dreapta atunci si sa ia carnetu... ci face in asa fel incat multi sa se duca sa il predea singuri cand or sa se prezinte.
- Mai pot verifica modificarile aduse masinii daca sunt sau nu acceptate de legislatia rutiera , daca sunt autorizate R.A.R. ( sirenele montate pe masini , semnalizarea de diverse culori , folie pe geamuri etc.. etc... filmand astea.. au motivul de a se lua de noi...


SPER SA IASA BINE PENTRU VOI CEI CARE ATI PRIMIT ACESTE CITATII....
PARTEA CEA MAI REA ESTE CA NU STITI CE AU EI FILMAT !!!


Art.102. - (1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta în clasa a IV-a de sanctiuni urmatoarele fapte savârsite de persoane fizice:
14. necomunicarea de catre proprietarul sau utilizatorul unui vehicul, la solicitarea politiei rutiere, a identitatii persoanei careia i-a încredintat vehiculul spre a fi condus;

Este incadrata la o clasa care te lasa fara permis si care se lasa cu o amenda destul de mare...



Mult Succes....... :!:

SEBASTIAN 05-10-07 00:13

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
Prin ceea ce face politia aici nu arata decat o parte negativa a ei.
1. Incompetenta si impotenta de a rezolva operativ situatile.
2. Frica de aia doi trei "teribilisti" de fapt multi f multi pasionati satui pana in gat de sicane

E clar ca in aceasta privinta trebuie sa faceti un front comun sa demonstreati calegea se aplica ... si nu se tine cont de spiritul ei, cred ca multi ar fi preferat sa stea la un suc nu sa faca un cortegiu funerar.
A fost ceva spontan si plin de caldura si compasiune.

Moderatorul sa puna intr-un loc de maxima atentie acest topic.
E f important ca mereu cineva sta la panda parca e o provocare.
Ajunge cu sisemul asta ordinar.

Mustang 05-10-07 00:20

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
Incercati sa faceti aceasta intrunire intr-o zi de sambata ...
Ca sfat ... Poate veni mai multa lume ...

Magos 05-10-07 00:23

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
Are dreptate Gabi..
Si intradevar, daca nu exista un front comun, si nu ne unim cu totii , lasand la o parte impresiile si orgoliile...
Nu facem nimic...
Suntem multi..
Dar nu suntem uniti...
Ce naiba.. Suntem mai rau decat o clasa de copii de gradinita care se cearta intre ei, si nu pot sa lase de la ei...

Treziti-va!!
:(

SEBASTIAN 05-10-07 00:25

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
Front comun adica sa mergeti in nr f mare la politie si sa luati si presa cand sunteti chemati.
Va programati cand vreti sau mergeti peste ei cand va pica bine cu multa presa.

butcky 05-10-07 01:00

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
Doar 2 cu citatie? Imposibil! Am auzit de mult mai multi!
Cum facem? Mergem toti? Ne mai sustine cineva?

vlad_vov 05-10-07 01:00

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
oricum o vor face in continuare ca isi permit si ca nu-i trage nimeni la raspundere si ca li se rupe lor de presa, nu-l prinde azi cum vrea el il prinde maine si tot il prinde (ma refer aici la politie)
si cum zicea cineva pe un alt formu intr-un alt comentariu 'atata timp cat nu suntenti uniti nu rezolvati nimic'.
si cred ca are dreptate.

vladdaman 05-10-07 01:15

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
eu am incercat sa le explic multor din alte masini ca politia filmeaza tot, nu au fost decat radarele alea am vazut intr-un loc unde era un politist 2 camere montate;) una care sa prinda masinile care stateau la stop din fata si alta cand treceau sa vada ce mai e in neregula la spatele lor...foarte multi plecau in tromba si faceau tot felul de nefacute pe drum...am mai zis odata am fost foarte nemultumit de atitudinea multor participanti

vlad_vov 05-10-07 01:18

Re: Repercursiunile Intalnirii De La Xxl
 
e ca la fotbal pe stadioane; specimene si specimene cu unii te mai intelegi cu altii . . . si e pacat, din cauza celor ca ei sufera si restu ca in general in astfel de situatii lumea se uita la ce e mai rau si de aici si etichetele care se pun ;)
si ce e cel mai frustrant e ca nici nu poti sa impui o atitudine care sa fie corecta si pe care sa o respecte toti, ca sa nu se ajunga la catalogari de genul celor care s-au facut pana acum ,pentru ca mereu vor exista zmei si balauri


All times are GMT +2. The time now is 06:57.

- Copyright 2024 4Tuning