Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-07, 09:13   #706
Pinky

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 228
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Nu inteleg de ce mi-ati sters si mie postul... in fine.

R.I.P Micutzu inca o data..
Pinky is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 09:34   #707
El Vico

Stage 2
 
El Vico's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 73
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

R.I.P Micutzu , acu cuvintele sunt de prisos.....
Ca sa aratam lumii ca a fost iubit printre noi pasionatii de masini , Sa fim intr-un numar cat mai mare pentru al duce pe ultimul drum asa cum merita ..... cu motoarele incinse la maxim , sper sa fie intr-un numar mult mai mare fata de Robert TXA , asa cum merita !!!!!
El Vico is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 09:56   #708
pitt!

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 52
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

D-zeu sa-l odihneasca in pace , condoleante familiei
pitt! is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 09:57   #709
GGI78

Stage 2
 
GGI78's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 44
Member of:
[RENAULT]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA... Si acolo sus tot un INVINGATOR va fi...
GGI78 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 10:07   #710
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Pacat si de necrezut ceea ce sa intamplat.

Dumnezeu sa-l odihneasca
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 10:13   #711
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Ce s-a vazut aseara, inseamna cat de imporatant a fost pentru toti din lumea curselor. Este o mare tradegie. Mie tot nu imi vine sa cred. De cind am venit in Romania, unde am fost la curse, era si el ...

RIP Micutu.
__________________
www.insomniaracing.org

Portocala Mecanica
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 10:26   #712
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by AzzKikR View Post
Parca era la 11:00???S-a mutat?
-Asa se vorbise initial.......dar Parintele care va face slujba a spus ca este tanar si nu i l ducem dimineata .....si a mutat plecarea cateva ore mai tarziu.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 10:36   #713
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Am avut onoarea sa il cunosc ...mare om , mare caracter .... R.I.P/ Micutzule ... fie ca Dumnezeu sa aiba grija de tine acolo sus
KillerINC is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 10:38   #714
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Dumnezeu sa il ierte.......cuvintele sunt de prisos
maryo is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 10:57   #715
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

In totdeauna in sufletele noastre
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 11:13   #716
MadMax

Stage 2
 
MadMax's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 51
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Chiar daca am plecat din tara de putin timp, am apucat sa particip, sa alerg la curse, sa fiu prezent la legale ca si la cele mai putin legale si nu rareori f aproape de Micutzu. Inainte sa parasesc tara, intrasem in MR. Chiar daca acum traiesc la o distanta f mare de voi, de curse, de masini, de miros de cauciuc ars si noxe, nu am uitat niciodata anii in care fugeam de garda, fie in Bucuresti, fie prin Costinesti, anii in care alergam ca gandul spre Constanta sau spre Craiova, si multe alte momente minunate pe care i le datorez si lui Micutzu. Am vazut pe internet nenorocirea, care mi-a cazut ca un topor in cap. Omul care dadea viata atator evenimente, lucruri, momente minunate in lumea curselor, nu mai e. Am vorbit cu Florica, i-am dat de inteles ca el a ramas sa continue ce a inceput Micutzu; A fost unul dintre cei mai apropiati lui, INDIFERENT de ce s-a intamplat/auzit/scris. Florica, stafeta e la tine !...
As vrea sa va arat si o parte nevazuta (si totusi asa de prezenta) a lumii curselor, si daca o cititi, inseamna ca moderatorii acestui forum au inteles si ei acest lucru, si nu mi-au sters post-ul, lucru pe care in acest caz il respect.
Am zis ca lumanarea aprinsa acasa e dovada mea de respect pt ce a fost Micutzu, am zis ca un post nu are rost, cuvintele nu pot contine toata insemnatatea momentului in ele. Dar m-a socat un post al unei anumite persoane pe care cred ca o stiti cu totii, dar nu toti stiti cat rau a incercat sa faca omului pe care acum il plangem cu totii, lui Micutzu si Midnight Racers-ului.
Este vorba de dl Sebastian Sandu, sau Seby, de la Legal Racing, un om fara scrupule, un afacerist, un ipocrit si un om pt care LEGEA nu a insemnat niciodata nimic care sa nu poata fi incalcat. Acest personaj mizer a incercat de multe ori sa bage bete in roate Midnight Racers-ului, si de f multe ori a reusit. Folosindu-se de trafic de influenta, pt ca se stie ca are rude "sus puse", a reusit sa se interpuna intre autoritatile locale si cele cu putere de decizie, ca anumite curse ale Midnight Racers sa nu mai aiba loc. Si exemple exista: Cel putin o data la Prisma, telefoane peste telefoane au incercat sa intrerupa desfasurarea unui concurs de indemanare MR. Nu a reusit decat amenintari, pt ca sponsorul acelei curse, PSD, s-a dovedit mai tare decat influenta lui. Dar asta nu l-a impiedicat sa continue atacul la Plopeni, unde toate masinile ce facusera tot drumul pana acolo si urmau sa concureze, au fost gonite cu politia din oras, apoi de pe un teren extern orasului. Stiu toate astea pt ca AM FOST in ambele locuri. Explicatiile cerute autoritatilor atunci sunau cum ca "Ordinul venise de mult prea sus ca sa se poata face ceva". S-a stiut permanent ca acest lup in blana de oaie era cel care manevra si mani****, insa nimeni nu a luat atitudine; bineinteles, cum ar fi putut? Insa Micutzu a luptat pasnic in continuare, indiferent de ce greutati i s-au facut. A continuat sa faca ce stia el mai bine: sa adune oamenii care ii impartaseau aceeasi pasiune. Ma bucur ca nu a renuntat, cu toate ca se putea spune ca nu avea nici o arma impotriva lui Seby. Si-a vazut de drumul lui. Chiar daca nu rareori masinile MR au fost interzise la concursurile Legal Racing.
Iar cand acum dl Seby apare cu un post scris ingrosat in care isi exprima, vezi Doamne, parerea de rau fata de Micutzu, mi se face scarba si greata si nu pot sa-mi dau seama cat tupeu are sa faca exact ce stie el mai bine, sa fie mincinos si ipocrit.
Deci, nu pot sa stau cu mainile in san si sa vad atata ipocrizie si tupeu. Imi pare rau, dar omul care a fost Micutzu si acest topic pe forum nu merita pata de murdarie pe care o reprezinta Sebastian.

Dragi moderatori ai forumului, daca aveti o farama de respect pt cine a fost Micutzu, lasati adevarul sa prevaleze, nu stergeti acest post. Stiti la fel de bine ca mine care e adevarul. Oamenii au nevoie sa stie in mainile carui om poate sa ramana destinul curselor din Romania. Va multumesc.

Iar tu, Micutzule, odihneste-te in pace...
__________________
IN SPEEDO VERITAS...
MadMax is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 11:30   #717
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Mad Max,nimic de zis,in mare parte ai dreptate...insa...hai sa nu aruncam cu noroi in nimeni,pentru ca ce a fost a fost...si cum zicea si Florica la polivalenta...toti au avut discutii intre ei...insa nu tine de noi sa judecam pe nimeni,nu ne ofera nimeni acest drept.
Problema se pune ce va fi de acum inainte...cu siguranta s a tras un semnal foarte mare de alarma...si daca ne unim toti,cum s a intamplat aseara,si crede ma ca a fost IMPRESIONANT ! se mai rezolva niste probleme...fie ele si de "atitudine" si de "relatiile dintre cluburi"/presedinti de cluburi.
eu personal vreau sa va multumesc TUTUROR care ati ajuns aseara la XXL...

Rest In Peace Micutzule ! sunt convins ca ti ar fii placut sa vezi atata agitatie pe strazi
__________________
Vand / Schimb Mazda RX7 - Drift Spec/Project
http://mazda.anunturi-auto.4tuning.r...-11584185.html

Garare / parcare moto pe timp de iarna / frig ! pentru detalii click pe linkul de mai jos !

https://forum.4tuning.ro/567-moto/335...bucuresti.html

fuse si se duse... https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...6y8-turbo.html
ZooM-ZooM is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 11:39   #718
maD_angel
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,007
Member of:
[4Rally]
[FOTO]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Cred ca toti aveti aceeasi parere ca si mine.... https://forum.4tuning.ro/showthread.p...65#post1128065.
maD_angel is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 11:43   #719
sanducu_georgescu

Stage 3
 
sanducu_georgescu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 105
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-Prietenul nostru Micutzu , Presedintele Clubului Midnight Racers a murit in aceasta seara intr un tragic accident de circulatie pe l Plevnei.
-Inca nu mi revin.
-Este ora 07:00...acum am venit acasa......sunt momente greu de exprimat in cuvinte.
-Ora 00:53 , o cursa intre Opel Ascona (Micutzu)si ********** , cursa o castiga Opelul...dar pe franare masina o pierde de spate , lasa frana o redreseaza si urmeaza o a 2 a frana , pleaca de spate 90de grade si loveste stalpul de beton cu usa din stanga fata.
-Salvarea si descarcerarea vin repede, este urcat in ambulanta si dus la Spitalul Municipal (Urgenta), dupa circa 30 de minute de resuscitare doctorii anunta decesul in jurul orei 02:00.
-Aici Mihai (micutul)......i se incheie viata dedicata in ultimii 6 ani curselor de masini.
-Odihneste te in PACE frate MICUTULE........o sa ne lipsesti si tu cum ne lipsesc Robert TXA si Mihaita GAM.
-In aceasta poza.....eu si EL....in modul nostru de a trai.....





-In aceasta sera 29-09-2007 la ora 21:00- Sala Polivalenta intalnirea tuturor pentru a vedea cum putem sa l conducem pe un ultim drum pe MICUTZU.....




.................................................. .................................................. ................

Filmul la 30 de secunde dupa Accident.......ATENTIE SOCANT !!!!!
Am vazut filmuletul,m-am cutremurat,sincer...nu-mi vine sa cred.Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.Ar trebui sa tinem si noi...soferii...un moment de reculegere in memoria lui.ODIHNEASCA-SE IN PACE.
sanducu_georgescu is offline   Reply With Quote
Old 02-10-07, 11:44   #720
Co5m1n eXtreme

Stage 5
 
Co5m1n eXtreme's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Chiar in acea seara stateam pe net si ma uitam pe hi5-ul lui si am vrut sa ii dau add friend ...Postez aceasta melodie sperand ca intodeauna cand o ascultati sa va ganditi la prietenul vostru Micutzu ....... sper sa nu se supere nimeni RIP MICUTZULE
__________________
Co5m1n eXtreme is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -