Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-07, 07:53   #901
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by ENigmaBoy View Post
baietii de pe cp nu au ce face... comenteaza mult si prost!!! http://forum.computergames.ro/78-aut...r/page-19.html
TASTATURISTI!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 08:17   #902
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Cei de la Antena 1 iar au dat ceva si au vorbit de rau.
La emisiunea "dimineata devreme" cu cristina.cioran@antena1.ro si dan.capatos@antena1.ro

Cred ca trebuie sa nu lasam folosita caderea unei stele ca un exemplu negativ.
Toti ar vrea curse legale dar daca nu ai ce sa faci mai gresesti.
Le doresc sa nu mai existe baze pentru box si sa se faca sportul asta in statile de autobuz, eventual la Antena 1 si politie sa vedem cati ar face fata la doi boxeori profesionisti.
Ce vina avem noi ca ne-am nascut mai tarziu ca sport si ca ceausescu la care stau ei cu mana intinsa nu a apucat sa ne faca circuit?

Scrieti la adresele de mai sus!
Poze de la legale sa vada cati oameni sunt si de ce fenomen vorbim.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 09:47   #903
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Ma uit pe alte forumuri,la alte discutii,cum niste frustrati vorbesc de rau despre fenomen si mai ales despre un om care a murit.nu vad pe nimeni sa judece un dexter care-si pune 150000 de giga in calc,pt ca asta e pasiunea lui,sau un jandarm care moare in timpul antrenamentului facand ceva ce iubeste.e usor sa vb cand esti pe dinafara si sa arunci cu noroi cand nu ai pe cineva in fata ca sa se apere.un OM a murit,facand ceva ce II placea,iubind masinile,iubind oamenii de pe langa EL si incercand sa faca ceva,sa schimbe ceva.nu stiu,oamenii au o mentalitate tampita si va trece ceva timp,pana cand romanii vor putea trai fara sa judece,fara sa se roage sa moara capra vecinului,sau chiar vecinul.Imi exprim inca odata regretul fata de moartea Micutzului,un om plecat dintre noi mult prea curand si sper ca in scurt timp,un pasionat cu bani,multi, sa puna la dispozitie un teren,pentru o pista,pista Micutzu,pentru ca autoritatilor nu cred ca o sa le pese,dimpotriva,vor astepta disparitia pasionatilor,in acest fel,scapand si de fenomen.mai bine-i lasi sa se omoare intre ei,decat sa-i ajuti,nu? R.I.P. Micutu!
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 12:04   #904
Co5m1n eXtreme

Stage 5
 
Co5m1n eXtreme's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

cei care vorbesc de rau sunt niste oameni fara inima fara sentimente in concluzi niste prosti ..... si inca o chestie ....nu inteleg ce cauta pe 4tuning oameni care nu sunt pasionati de masini si curse .... nu dau exemplu
__________________
Co5m1n eXtreme is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 13:17   #905
Mircea-Finutz

Stage 5
 
Mircea-Finutz's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,513
Member of:
[BMW]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

ma uit cum dupa moartea unui om...incep si se arunca tot felu d vorbe...tot felu d discutii absolut inutile si fara nici un sens. k ala e nu shtiu cum si ala nu shtiu c face. in loc sa se faca naibii ceva sa nu mai moara si altii facand ceea c le place, nu shtiu dc au loc aceste discutii knd defapt ar trebuii luate nijte masuri k astfel d evenimente sa nu mai aiba loc si cei kre vor sa alerge cu mashinile sa alerge fara teama k va sfarshii k ceilalti. eu zic sa lasati rautatile si orgoliile si discutiile inutile si haideti sa facem...toti...ceva sa fie o pista unde fiecare sa se dea cu cine vrea si sa nu mai auzim veshti tragice si etc. Bafta la toti!! va pup! si ink odata R.I.P Micutzu!
__________________
Prefer oricand un fier vechi in locul unui plastic nou!!
Mircea-Finutz is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 15:34   #906
cezar1986

Stage 2
 
cezar1986's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 28
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

RIP micutzule
Asfalt uscat acolo SUS
cezar1986 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 17:37   #907
irina

Stage 2
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 39
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

m-am decis tarziu sa scriu....am dat un un telefon cu tristul mesaj de condoleante..si am fost la xxl....mai mult nu am putut (nu am avut puterea sa merg la inmormantare...nu conteaza de ce).

vreau doar sa spun ca din astea 61 de pagini scrise pana acum, sunt multe cu certuri, orgolii si comentarii care nu-si au rostu.

pastrati-i amintirea curata, si ce e cel mai important...aveti grija de mama lui, pentru ca momentele prin care trece sunt groaznice.

iar pentru cei care i-au fost cu adevarat aproape....multa multa putere sa isi poata reveni din aceasta tragedie si sa poata continua ce a inceput el..



(l-am cunoscut acum 3 ani si ma bucur ca am avut privilegiul de a-l cunoaste..ne-am si certat la un moment dat.....dar a fost un om extraordinar... Dumnezeu sa-l odihneasca..)
irina is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 17:44   #908
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

de cand am inceput sa postez aici,ma chinuie o intrebare.cine a filmat in seara aia si de ce,de ce asta a fost tot ce i-a trecut prin cap,in loc sa sune la salvare sau sa ajute cumva?
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 17:52   #909
mar|us

Stage 4
 
mar|us's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 172
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

bmwm5 eu dupa cate am vazut a fost filmat Toni cand incerca sa il resusciteze pe Micutzu` cand incercau sa il urce in salvare deci cineva sunase , chemase ajutor
mar|us is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 18:01   #910
BH 07 MDF

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,812
Member of:
[VW]
[SKODA]
[Toyota]
[2 Roti]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
de cand am inceput sa postez aici,ma chinuie o intrebare.cine a filmat in seara aia si de ce,de ce asta a fost tot ce i-a trecut prin cap,in loc sa sune la salvare sau sa ajute cumva?
S-a mai discutat treaba asta acu-s cateva zeci de pagini.

Parerea mea este ca topicul asta sa nu-l transformam ca si pe toate celelalte in certuri/orgolii etc.Sa-l pastram cat se poate de 'curat'

Inca o data , RIP Micutzule !
__________________
?
BH 07 MDF is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 19:30   #911
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Pacat ca unii la televizor folosesc asta pt rating si ne improasca pe nedrept cu noroi.
"dimineata devreme" de la Antena1 cu
dan.capatos@antena1.ro
cristina.cioran@antena1.ro
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 19:48   #912
skillz

Stage 2
 
skillz's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 33
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Ce vina avem noi ca ne-am nascut mai tarziu ca sport si ca ceausescu la care stau ei cu mana intinsa nu a apucat sa ne faca circuit?

Scrieti la adresele de mai sus!
Poze de la legale sa vada cati oameni sunt si de ce fenomen vorbim.

In primul rand RIP Micutzu.


In al doilea rand, referitor la pretentiile pe care le aveti, vreu sa va spun ca nu are rost sa visati cu ochii deschisi, nu va mai faceti nervi degeaba, nu o sa faca nimeni nici un circuit.
De ce? ...Din mai multe motive.
Daca s-ar face circuit pentru soferii amatori la bucuresti, va trebui sa se faca si la constanta, si la iasi, si la cluj, si la timisoara, si in orice alt mare oras din tara. Pentru ca aspiranti la "street racing" sunt peste tot in tara, si ar fi o mare discriminare sa se faca numai in anumite orase iar in altele nu.
Iar ca sa faca circuite peste tot prin tara, ar trebui bani multi alocati pentru un asemenea proiect, iar guvernul abia daca aloca bani pentru repararea drumurilor publice, drumuri care sunt folosite de zeci de mii de soferi care platesc taxe si impozite la stat. Iar voi aveti pretentii sa se faca circuite pentru soferi amatori ca sa se adune 50 de masini, din care vreo 10 sa faca "liniute". Pentru ca, desi la legale se aduna sute de "gura casca" (cum se aduna la orice alt eveniment cu intrearea libera) practic numarul celor care fac liniute este mult mai mic.
Guvernul este indiferent la probleme mult mai grave, deci cu siguranta vor rade cand vor auzi o astfel de cerere: "circuit pentru soferi amatori".
Va vor spune sec, sa va insrieti in vreun club de carting sau la raliuri, si sa practicati ca sport de performanta daca vreti intr-adevar sa va potoliti setea de viteza si de adrenalina.
Ba mai mult, in caz ca se fac mari valuri, vor vedea ca numarul fanilor acestui "sport" este mai mare decat credeau ei, si este foarte posibil sa inaspreasca masurile impotriva curselor ilegale. Nu poti sa stii cat de departe pot merge, de exemplu citeam pe wikipedia ca in Australia potilia are puterea sa-ti confiste masina 3 luni daca faci "burnout" pe drumuri publice, iar la a doua abatere se confisca masina si se vinde la licitatie, incredibil! (http://en.wikipedia.org/wiki/Burnout_%28vehicle%29)
Astea sunt motivele pentru care eu cred ca nu o sa se faca niciodata circuit pentru soferi amatori. Chiar daca reusesti (desi nici asta nu cred nu cred) sa aduni 1000-2000 de oameni si sa protestezi in fata guvernului. Nu ar fi nici primul si nici ultimul miting care primeste "ignore" din partea guvernului.

Ce puteti voi sa faceti, ar fi sa obtineti aprobari pentru legale, si sa organizati legale mult mai des decat pana acum. Asta ar fi o solutie.

Nu va grabiti sa injurati, si nu o luati in nume de rau. Eu personal nu am nimic impotriva sa se faca circuite. Dar judecand logic asa vad eu lucrurile.
Un lucru este cert, daca se fac mari valuri, ceva se va schimba, fie in bine, fie in rau (din motivele enumerate mai sus, tind sa cred ca in rau). De accea trebuie sa analizati foarte bine problema inainte de a face vreo mutare.
skillz is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 22:43   #913
k4r4
Old School Cars

Stage 5
 
k4r4's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 700
Member of:
[Old School Cars]
[DACIA]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

nu l-am cunoscut personal, decat niste pm-uri pe forum si de cateva ori l-am vazut la legale...dar dovada ca a fost un om bun...a murit facand ceea ce ii placea cel mai mult...un privilegiu as putea spune. RIP Micutzu. cat despre cei care vorbesc urat p alte forumuri...ignorati-i.
__________________
It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation.
k4r4 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 22:59   #914
Co5m1n eXtreme

Stage 5
 
Co5m1n eXtreme's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

am inteles ca pe 18 pe antena 1 o sa apara un film in care joaca micutzu....rog pe toti cei care au tvtuner sa inregistreze si sa le posteze sau sa ni le dea si noua.... sper sa nu se supere nimeni pt acest post
Co5m1n eXtreme is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 00:22   #915
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: În amintirea lui Micutzu', presedintele Midnight Racers

Quote:
Originally Posted by skillz View Post
In primul rand RIP Micutzu.


In al doilea rand, referitor la pretentiile pe care le aveti, vreu sa va spun ca nu are rost sa visati cu ochii deschisi, nu va mai faceti nervi degeaba, nu o sa faca nimeni nici un circuit.
De ce? ...Din mai multe motive.
Daca s-ar face circuit pentru soferii amatori la bucuresti, va trebui sa se faca si la constanta, si la iasi, si la cluj, si la timisoara, si in orice alt mare oras din tara. Pentru ca aspiranti la "street racing" sunt peste tot in tara, si ar fi o mare discriminare sa se faca numai in anumite orase iar in altele nu.
Iar ca sa faca circuite peste tot prin tara, ar trebui bani multi alocati pentru un asemenea proiect, iar guvernul abia daca aloca bani pentru repararea drumurilor publice, drumuri care sunt folosite de zeci de mii de soferi care platesc taxe si impozite la stat. Iar voi aveti pretentii sa se faca circuite pentru soferi amatori ca sa se adune 50 de masini, din care vreo 10 sa faca "liniute". Pentru ca, desi la legale se aduna sute de "gura casca" (cum se aduna la orice alt eveniment cu intrearea libera) practic numarul celor care fac liniute este mult mai mic.
Guvernul este indiferent la probleme mult mai grave, deci cu siguranta vor rade cand vor auzi o astfel de cerere: "circuit pentru soferi amatori".
Va vor spune sec, sa va insrieti in vreun club de carting sau la raliuri, si sa practicati ca sport de performanta daca vreti intr-adevar sa va potoliti setea de viteza si de adrenalina.
Ba mai mult, in caz ca se fac mari valuri, vor vedea ca numarul fanilor acestui "sport" este mai mare decat credeau ei, si este foarte posibil sa inaspreasca masurile impotriva curselor ilegale. Nu poti sa stii cat de departe pot merge, de exemplu citeam pe wikipedia ca in Australia potilia are puterea sa-ti confiste masina 3 luni daca faci "burnout" pe drumuri publice, iar la a doua abatere se confisca masina si se vinde la licitatie, incredibil! (http://en.wikipedia.org/wiki/Burnout_%28vehicle%29)
Astea sunt motivele pentru care eu cred ca nu o sa se faca niciodata circuit pentru soferi amatori. Chiar daca reusesti (desi nici asta nu cred nu cred) sa aduni 1000-2000 de oameni si sa protestezi in fata guvernului. Nu ar fi nici primul si nici ultimul miting care primeste "ignore" din partea guvernului.

Ce puteti voi sa faceti, ar fi sa obtineti aprobari pentru legale, si sa organizati legale mult mai des decat pana acum. Asta ar fi o solutie.

Nu va grabiti sa injurati, si nu o luati in nume de rau. Eu personal nu am nimic impotriva sa se faca circuite. Dar judecand logic asa vad eu lucrurile.
Un lucru este cert, daca se fac mari valuri, ceva se va schimba, fie in bine, fie in rau (din motivele enumerate mai sus, tind sa cred ca in rau). De accea trebuie sa analizati foarte bine problema inainte de a face vreo mutare.
Stai si mori de frica.
Daca asta vrem si asta ne place e dreptul nostru sa cerem la stat pt ca platim toate darile si nu putine.
nu se incepe cu 10 circuite cu unul si apoi privatii vor avea curaj mai mult altfel o lege cine stie poate interzice maine poimaine cursele de orice fel.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -