Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 10-01-09, 19:07   #16
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

Eu propun sa facem o sedinta cate 3 oameni din fiecare club,sa stabilim ce vom face anul acesta si sa incercam sa promovam cat mai mult fenomenul.Eu sincer sunt satul sa aud replici gen"uite ma si copii aia de bani gata care nu au ce face cu banii lu'masa si lu tasu fac curse,accidente si raman paralizati.Daca e sa facem un sondaj nu stiu daca cei de bani gata ar vrea sa faca ceea ce facem noi,le place dar ei nu vor ca noi un evo un subaru o supra s.a ei vor x6 q7 si altele.Nu generalizez mai sunt si unii care fac exceptie dar nu ma intereseaza asta.Toata lumea ne considera teribilisti.Acum sincer trebuie mediatizat acest fenomen cat se poate de intens.Iar despre o pista cred ca este prea devreme sa vb. de asa ceva.In tara romaneasca este greu(nu imposibil)sa demarezi un asemenea proiect.Avem nevoie de oameni ca Dragos de la Buzau care a promovat foarte mult fenomenul in orasul lui si tot timpul evenimentele organizate de el au fost un succes!
Sunt deacord cu KID trebuie schimbata mentalitatea oamenilor ceea ce este foarte greu,dar daca ne unim toti putem ajuta fenomenul sa atinga cote mari,iar lumea sa inteleaga ca practicam si noi un sport pana la urma si nu suntem niste teribilisti.Sincer odata ce ai in sange asta numai iese de-acolo orice ar fi!Un club are o putere mica dar toate suntem o putere mare care poate sa construiasca un anumit mod de gandire despre cursele auto si de fenomenul TUNING.Eu cred ca e timpul sa ne lasam egoismul mandria si incapatanarea si sa incercam impreuna sa realizam ceva.Si va mai rog pe toti inca ceva incercati sa nu va certati de la orice fleac ca nu este bine pt imaginea nimanui.
Cubanez84 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 20:57   #17
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

-NSL nu mai face pacturi si intelegeri cu NIMENI.
-Noi participam la toate evenimentele unde vor membrii clubului sa mearga.
-Nu ne mai implicam oamenii in acctiuni coorganizatorice cu o singura exceptie ,evenimente 4Tuning.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 21:53   #18
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

Aici nu vorbim de organizare si de pacturi ci de respect pentru curse.
Fiecare se asocieaza sau nu se asociaza cu ..., nu e interesant. Ca sa ajungem sa purtam o discutie despre asociere trebuie sa avem posibilitatea de a organiza ceva intr-un cadru civilizat.
Cerem sa avem posibilitatea de a accesa in conditi legale si decente acel spatiu, o pista sau o bucata de strada, in functie de cum se vrea si cum se poate in fiecare zona a tarii.
Trebuie sa aratam ca existam, sa ne cerem respectul.
La Timisoara unii si-au luat omorul pe strada de la niste "organe" deghizate in golani, in Drumul Taberei altii infractori s-au facut pe pasiunea unora, pe strada politia te vaneaza si daca ai un set de jante si o toba esti victima sigura.
Ajunge cu ignoranta asta, suntem multi si existam, fiind oameni civilizati cu o mare pasiune.
Vorbim de un fenomen social!
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 22:13   #19
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

Ce ziceam mai devreme despre egoism incapatanare si mandrie uite ca avem dovezi clare
din postul lui NSL florica.Daca tu crezi ca de unul singur sau impreuna cu clubul tau ai sa ai mari realizari atunci te inseli amarnic.Sincer imi pare bine ca ai spus intentiile clubului tau dar oricum era un mare ajutor clubul vostru compus din oameni pasionati.Cum a zis si Sebastian nu vorbim despre pacturi sau altceva,vorbim despre cum sa promovam acest fenomen si sa nu ne mai priveasca lumea ca pe niste haimanale care nu au ce face cu banii.Gandeste-te bine daca o sa fie vreodata probleme cum au fost la Timisoara sau in drumul Taberei crezi ca NSL o sa poata face fata la asa ceva de unul singur?Nu ar fi mai bine in caz de se mai intampla asa ceva sa ai sprijinul tuturor cluburilor?Nu ar fi mai bine sa ne cunoastem drepturile ca sa nu suferim mai tarziu?Nu ar fi mai bine sa fim cu totii o familie unita?Oricum mult respect pentru NSL SI PT TOT CEEA CE ATI REALIZAT.Succes in continuare si sper ca nu iei in nume de rau ce am zis!
Cubanez84 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-09, 17:41   #20
87MTX

Stage 5
 
87MTX's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 813
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

n-am stat sa citesc totul pt ca este prea mult
Sebastian are o idee foarte buna si sunt de acord cu ce vrea sa faca
87MTX is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 20:48   #21
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

Eu am hotarat toti membrii clubul meu vor aveaa scris pe luneta TUNINGUL NU ESTE O CRIMA E UN MOD DE VIATA.Ca sa vada lumea mesajul pe care il transmitem.
Cubanez84 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 20:53   #22
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

frumos slogan
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 20:58   #23
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

Da este imprumutat,numai stiu de unde da e un mesaj care da de inteles.
Cubanez84 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 07:51   #24
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

E si asta o idee ce a zis Cubanez dar parerea mea e ca nu asa atragem atentia asupra doleantelor noastre...

Daca am renunta la ilegale, si ne-am axa f mult pe evenimentele legale vom avea mai mult sprijin din partea autoritatilor...Desi am alergat mult timp noaptea am ajuns la concluzia ca nu avem de castigat din chestia asta..

Ilegalele nu vor disparea niciodata 100%, pentru ca tot va exista o intrecere spontana la un semafor sau un telefon dat la miezul noptii urmat de o cursa in doi pe una dintre strazile din Bucuresti..

Se poate face o intalnire mare in care sa discutam ce putem face sa dezvoltam fenomenul in cadru legal..
kimi is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 13:20   #25
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

Eu fac asta in clubul meu pt inceput,ai dreptate kimi ar fi frumos sa oprim cursele ilegale dar sincer cand le spun baietilor mei asta ma injura.Stii si tu bine ca nu poti sa refuzi o invitatie cand e vorba de asa ceva.Daca o sa ne intalnim toti sa stam de vorba poate reusim sa schimbam mentalitatea oamenilor dar mai ales trebuie schimbata in primul rand mentalitatea noastra.Sa nu mai visam la chestii gen 2fast 2real burn in mijlocul orasului si altele...........Sunt frumoase da doar la tv.
Cubanez84 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 18:36   #26
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

Quote:
Originally Posted by Cubanez84 View Post
Eu fac asta in clubul meu pt inceput,ai dreptate kimi ar fi frumos sa oprim cursele ilegale dar sincer cand le spun baietilor mei asta ma injura.Stii si tu bine ca nu poti sa refuzi o invitatie cand e vorba de asa ceva.Daca o sa ne intalnim toti sa stam de vorba poate reusim sa schimbam mentalitatea oamenilor dar mai ales trebuie schimbata in primul rand mentalitatea noastra.Sa nu mai visam la chestii gen 2fast 2real burn in mijlocul orasului si altele...........Sunt frumoase da doar la tv.
Nici eu nu o sa refuz vreodata o invitatie in "oras" seara dar 2 masini sa fie, nu 30 din care 3 se dau...

Baietii tai nu ar trebui sa te injure ca tu ii sfatuiesti de bine..Fereasca Dumnezeu de vreun dosar penal ca nu-i mai vezi pe strazi...

Mentalitatea..............mama ei...........
kimi is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 18:48   #27
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

Vezi exact ce ziceam multi se cred in filme frate sau o iau ca pe ceva asa firesc uite ca nu este asa.Trebuie sa schimbam mentalitatea cum si ce fel nu stiu e cam greu dar impreuna cred ca o sa gasim o solutie!Si faza cu 2 masini nu 30 nici nu stii cata dreptate ai ca multi vin sa se uite zicand "ia uite frate fast in furios"si a doua zi stie tot orasu.........
Cubanez84 is offline   Reply With Quote
Old 16-01-09, 09:45   #28
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

Quote:
Originally Posted by Cubanez84 View Post
Eu fac asta in clubul meu pt inceput,ai dreptate kimi ar fi frumos sa oprim cursele ilegale dar sincer cand le spun baietilor mei asta ma injura.Stii si tu bine ca nu poti sa refuzi o invitatie cand e vorba de asa ceva.Daca o sa ne intalnim toti sa stam de vorba poate reusim sa schimbam mentalitatea oamenilor dar mai ales trebuie schimbata in primul rand mentalitatea noastra.Sa nu mai visam la chestii gen 2fast 2real burn in mijlocul orasului si altele...........Sunt frumoase da doar la tv.
TATI SINNCER NU CRED CA O SA REUSESTI PERFORMANTA ASTA NICIODATA ,CA LA URMA URMEI UNDEI ADRENALINA SINCER ACUMA CA SA TE ALERGE STICLETI SAU SA FACI CATERINCA DE EI CAND TE OPRESC SINCER TOATA DISTRACIA ESTE NOCTURNA ,ORCUM BAFTA
__________________
GARAGE PERFORMANCE TUNING VA OFERA PIESE SI ACCESORII AUTO NOI SI SH LA PRETURI FARA CONCURENTA ,REPARATI SPOILERE SPARTE,LUCRARI FIBRA SI TINICHIGERIE INCLUSIV MECANICA,PT CONTACT 0764284830

Last edited by sparly; 16-01-09 at 09:48.
sparly is offline   Reply With Quote
Old 16-01-09, 09:50   #29
sparly

Presedinte SRR

Stage 5
 
sparly's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 4,714
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
[Shine Club]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Aici nu vorbim de organizare si de pacturi ci de respect pentru curse.
Fiecare se asocieaza sau nu se asociaza cu ..., nu e interesant. Ca sa ajungem sa purtam o discutie despre asociere trebuie sa avem posibilitatea de a organiza ceva intr-un cadru civilizat.
Cerem sa avem posibilitatea de a accesa in conditi legale si decente acel spatiu, o pista sau o bucata de strada, in functie de cum se vrea si cum se poate in fiecare zona a tarii.
Trebuie sa aratam ca existam, sa ne cerem respectul.
La Timisoara unii si-au luat omorul pe strada de la niste "organe" deghizate in golani, in Drumul Taberei altii infractori s-au facut pe pasiunea unora, pe strada politia te vaneaza si daca ai un set de jante si o toba esti victima sigura.
Ajunge cu ignoranta asta, suntem multi si existam, fiind oameni civilizati cu o mare pasiune.
Vorbim de un fenomen social!

SEBASTIAN NOI SUNTEM ALATURI DE TINE ADICA TOTI BAIETI DIN SHINE RUNNER RACING DACA AI NEVOIE DE NOI STI UNDE NE GASESTI
sparly is offline   Reply With Quote
Old 16-01-09, 22:53   #30
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Propunere Catre Cluburi (mutat de la comunicate)

Quote:
Originally Posted by sparly bwc View Post
TATI SINNCER NU CRED CA O SA REUSESTI PERFORMANTA ASTA NICIODATA ,CA LA URMA URMEI UNDEI ADRENALINA SINCER ACUMA CA SA TE ALERGE STICLETI SAU SA FACI CATERINCA DE EI CAND TE OPRESC SINCER TOATA DISTRACIA ESTE NOCTURNA ,ORCUM BAFTA
Frate ceea ce numesti tu acum adrenalina, eu acum aproape 4 ani o traiam si mi se ridica pulsul...Erau alte vremuri, baietii "vechi" pot sa o confirme... Acum nu mai e adrenalina, e inconstienta...

Ne vom cunoaste si o sa-mi dai dreptate dupa o perioada de timp..
kimi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -