Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-11, 13:49   #46
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Quote:
Originally Posted by ioanliviudoroftei View Post
doresc sa-mi comunicati pretul ptr o vectra c, luneta si geamuri laterale spate ptr folie suntek, mai exact calitatea cea mai buna , garantie si in ce consta diferenta dintre pretul minim si pretul maxim.Daca ptr luneta se aplica folia dintr-o singura bucata sau doua . va multumesc. Astept raspunsul vostru
Buna ziua,

Aveti unPM de la noi.

O zi buna!
autoglass is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 15:02   #47
ioanliviudoroftei

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 4
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

am primit mesajul vostru si va multumesc. mai am o singura intrebare . care din foliile de mai jos sunt mai de calitate avand in vedere ca discutiile de pe forum sunt contradictorii.
suntek
luimar
multi dintr prietenii mei ma sfatuiesc sa aplic llumar
multumesc anticipat
ioanliviudoroftei is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 15:46   #48
ioanliviudoroftei

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 4
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

am primit mesajul vostru si va multumesc. mai am o singura intrebare . care din foliile de mai jos sunt mai de calitate avand in vedere ca discutiile de pe forum sunt contradictorii.
suntek
llumar
multi dintr prietenii mei ma sfatuiesc sa aplic llumar
multumesc anticipat

Last edited by ioanliviudoroftei; 17-02-11 at 16:08.
ioanliviudoroftei is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 16:05   #49
ioanliviudoroftei

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 4
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

rectific llumar sau suntek
ioanliviudoroftei is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 19:22   #50
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Quote:
Originally Posted by ioanliviudoroftei View Post
am primit mesajul vostru si va multumesc. mai am o singura intrebare . care din foliile de mai jos sunt mai de calitate avand in vedere ca discutiile de pe forum sunt contradictorii.
suntek
llumar
multi dintr prietenii mei ma sfatuiesc sa aplic llumar
multumesc anticipat

Si eu am un singur raspuns .... SUNTEK folia pe care o vindem noi este intotdeauna cea mai buna!


Cu respect,
Dan Mihai

Va asteptam!
0747.377.343
autoglass is offline   Reply With Quote
Old 22-02-11, 21:38   #51
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Alte fotografii...........facute cu telefonul ... dar totusi.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	02062010111.jpg
Views:	375
Size:	469.2 KB
ID:	1886962   Click image for larger version

Name:	02062010112.jpg
Views:	206
Size:	512.1 KB
ID:	1886963   Click image for larger version

Name:	13042010075.jpg
Views:	186
Size:	554.8 KB
ID:	1886964  

Click image for larger version

Name:	13042010076.jpg
Views:	210
Size:	459.3 KB
ID:	1886965   Click image for larger version

Name:	15092010130.jpg
Views:	223
Size:	531.3 KB
ID:	1886966   Click image for larger version

Name:	15092010131.jpg
Views:	179
Size:	592.3 KB
ID:	1886967  

autoglass is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 13:41   #52
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

............. si alte masini !!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	15102010145.jpg
Views:	162
Size:	397.4 KB
ID:	1892285   Click image for larger version

Name:	15102010147.jpg
Views:	194
Size:	495.6 KB
ID:	1892286   Click image for larger version

Name:	15102010148.jpg
Views:	176
Size:	549.6 KB
ID:	1892287  

Click image for larger version

Name:	15102010149.jpg
Views:	210
Size:	417.9 KB
ID:	1892288   Click image for larger version

Name:	15112010176.jpg
Views:	172
Size:	364.8 KB
ID:	1892289   Click image for larger version

Name:	15112010178.jpg
Views:	161
Size:	385.1 KB
ID:	1892290  

autoglass is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 13:44   #53
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Quote:
Originally Posted by autoglass View Post
............. si alte masini !!
Si TICO este tot o masina si chiar arata "belea" cu folie ......
autoglass is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 15:46   #54
Oxigen

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 9
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Buna ziua,
Am mai multe intrebari
1. Aveti pe la inceput o masina cu Suntek Ultra Vision 70 - dar pe site nu apare nicaieri ca optiune. Ma intereseaza o folie cu opacitate minima dar cu performante maxime de a absorbi/respinge caldura solara.
2. Nu gasesc daca aveti vreun atelier partener in Bucuresti.
3. Exista totusi folie heliomata - noaptea sa fie clara si la soare sa se "inchida"?
4. Cum se raporteaza (pret si performante) Suntek Ultra Vision 70 fata de Llumar AIR75SRHPR si Madico Advanced Ceramic - eventual exista alta folie mai potrivita sa "taie" radiatiile invizibile UV si IR ?
5. Exista vreo folie pentru parbriz? Cu tranparenta totala, doar pentru izolatie termica.

Ma intereseaza pentru un VW T4 Multivan (geamuri spate duble si multe) care are deja geamurile putin colorate verde din fabrica, insa nu sunt atermice, frige soarele rau prin ele chiar si iarna.

Multumesc
Oxigen is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 16:26   #55
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Quote:
Originally Posted by Oxigen View Post
Buna ziua,
Am mai multe intrebari
1. Aveti pe la inceput o masina cu Suntek Ultra Vision 70 - dar pe site nu apare nicaieri ca optiune. Ma intereseaza o folie cu opacitate minima dar cu performante maxime de a absorbi/respinge caldura solara.
2. Nu gasesc daca aveti vreun atelier partener in Bucuresti.
3. Exista totusi folie heliomata - noaptea sa fie clara si la soare sa se "inchida"?
4. Cum se raporteaza (pret si performante) Suntek Ultra Vision 70 fata de Llumar AIR75SRHPR si Madico Advanced Ceramic - eventual exista alta folie mai potrivita sa "taie" radiatiile invizibile UV si IR ?
5. Exista vreo folie pentru parbriz? Cu tranparenta totala, doar pentru izolatie termica.

Ma intereseaza pentru un VW T4 Multivan (geamuri spate duble si multe) care are deja geamurile putin colorate verde din fabrica, insa nu sunt atermice, frige soarele rau prin ele chiar si iarna.

Multumesc
Buna ziua,

1.Ultra-Vision de la SUNTEK este o folie de top similara ca performante cu cele prezentate de dvs. (vedeti atasamentele puse de mine cu datele tehnice)
Aspectul exterior al foliilor Ultra-Vision si a altora de acelasi tip este exact ca in fotografia pe care a-ti vazut-o la inceputul postului cu mici diferente la alti producatori.
In schimb puteti spune ca aceste folii au fost special concepute si produse pentru cei care doresc sa lase lumina sa intre in masina dar sa reduca la maxim radiatia termica solara.(vedeti fisele tehnice la "total energy rejected")
Pentru foliile Madico Advance Ceramic mergeti la acest link pentru date tehnice: http://www.madico.com/WindowFilms/MAC_Specs.asp
O alta caracteristica a acestor folii este ca nu sunt reflexive si bineinteles ca blocheaza in jur de 99% din radiatia UV (ce este responsabila cu deterioararea interiorului masinii dvs. ... printre altele...)
Mai nou SUNTEK a creeat o folie numita CARBON XP (CXP) cu performante excelente si in plus, fata de Ultra-Vision, nu contine metal si nu interfereaza deloc cu sistemele GPS, tel. mobile, etc. Din toamna lui 2010 Ultra-Vision a fost mutata in zona foliilor pentru cladiri si a fost inlocuita cu CXP tocmai datorita acestui lucru.

2. In Bucuresti colaboram cu mai multe firme ... vedeti link-ul urmator http://folii-suntek.ro/bucuresti.html

3. Aceste folii nu sunt "heliomate" si din cate stiu eu inca nu exista productie de serie pentru astfel de folii care sa-si schimbe opacitatea in functie de intensitatea luminoasa sau de alt factor....

4.Foliile precizate de dvs. au performante foarte apropiate deoarece folosesc aceleasi tip de materiale dar difera la pret deoarce SUNTEK detine cea mai noua linie de productie din lume ...

5.Aceste folii pot si aplicate pe parbriz fara probleme(fara autorizatie RAR) dar ele sunt ok pentru reduce caldura solara transmisa prin parbriz si nu pentru nu exista pierderi de caldura din interior catre exterior ....


O alta caracteristica a acestor folii este DURABILITATEA! Si cand spun acest lucru includ si posibilitatea ca aceste folii sa se decoloreze.

Trebuie sa va fac o mica precizare .... aceste folii le-am adus doar la comanda pentru a le monta unor prieteni de-ai mei si nu le tin pe stoc in mod curent.Aceasta folie are pretul este ceva mai mare si de aceea in general in Romania sunt cerute foliile de performanta medie sau chiar lipsite de performante solare!!!!

In aceasta primava voi introduce oficial acest tip de folie pentru genul dvs. de client .... si care sper sa fie cat mai multi!

In cazul in care sunteti interesat de acest tip de folii va rog sa-mi lasati un numar de telefon si cu siguranta va vom contacta imediat ce avem in stoc acest tip de folie (in aprilie).

Va multumesc!
Dan
Attached Files
File Type: pdf indComp_arch_Ultra.pdf (63.7 KB, 75 views)
File Type: pdf indComp_auto_CXP.pdf (45.2 KB, 66 views)
File Type: pdf LLumarAutoSpecsGlobal.pdf (134.7 KB, 53 views)
autoglass is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 16:28   #56
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Suntek Ultra-Vision 70

autoglass is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 23:04   #57
Oxigen

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 9
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Multumesc pentru informatii. Vad ca din comparatiile SunTek lipseste 3M Crystalline - poate nu ii considera competitivi cu o folie cu transmisie 68% si energie rejectata 50%.
Nu gasesc preturi SunTek CXP80 - dar LLumar BlueAir 80 este vreo 500 USD rola de 30 m / 1.50 - deci presupun ca pretul va fi similar. La masina mea intra lejer vreo 6 metri din rola.
Nu inteleg de ce se folosesc folii entry-level la 200$ rola, diferenta de pret din materiale la o masina obisnuita e cam 30 USD adica vreo 100 RON, mai putin decat jumatate din costul cu manopera.
In ce priveste SunTek CXP80 comparat cu CXP70 - am mari dubii ca in conditiile cresterii VLT de la 65% la 80% pot sa mentina TSER exact 44% la amandoua - aici miroase cam tare a marketing.
Astept cu interes sa aduceti aceste folii.
Sanatate!
Oxigen is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 22:55   #58
DaniRDN

Stage 1
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 14
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

salut, pentru o dacie break luneta si lateralele spate(4) ?
DaniRDN is offline   Reply With Quote
Old 11-03-11, 16:08   #59
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

As dorii sa stiu cata transparenta avea folia de pe astra h ?
Cat ajunge folia pe unun astra h identic cu cel prezentat de d-voastra,dar cu transparenta cea mai mica si neaparat omologata si insotita de hartie din partea RAR ?
Multumesc
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 15:56   #60
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Quote:
Originally Posted by GABBY_ View Post
As dorii sa stiu cata transparenta avea folia de pe astra h ?
Cat ajunge folia pe unun astra h identic cu cel prezentat de d-voastra,dar cu transparenta cea mai mica si neaparat omologata si insotita de hartie din partea RAR ?
Multumesc
Salut!
Astra H din pozele de mai sus are folii cu transparenta 5 % pe spate.
Pentru masina dvs pretul este 330 lei cu TVA din care taiati 10% reducere ... pentru membrii 4tuning!

Obligatoriu foliile sunt insotite de certificat de conformitate si de garantie.
Dan
autoglass is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -