Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 04-08-10, 23:18   #1
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Thumbs up Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Montaj folii auto SUNTEK Window Films fabricate in SUA de Commonwealth Laminating & Coating Inc. la cele mai bune preturi din oras!
Aceste folii sunt produse cu cea mai noua si mai avansata linie tehnologica din lume si foloseste materii prime de la furnizori de prestigiu precum Mitsubishi Polyester, Du Pont Tejin Films, etc.

Foliile Suntek sunt fabricate 100 % in SUA si nu in Koreea, China , India sau Israel ... Mai multe pe www.suntekfilms.com

Garantii reale intre 5 si 10 ani in functie de modelul ales!

In Constanta programari la 0341.447.448 sau vizitati-ne la service pentru a alege una din cele 8-10 modele pe care le avem permanent in stoc!

Autoglass Expert Service
Ion Lahovari 148
Constanta
www.glass-solutions.ro
office@glass-solutions.ro
autoglass is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 21:40   #2
ClioSymbol

Stage 1
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 19
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Clio Symbol? Se poate un pret? Ceva fumuriu spre maroniu aveti? Ms!
ClioSymbol is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 21:54   #3
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Quote:
Originally Posted by ClioSymbol View Post
Clio Symbol? Se poate un pret? Ceva fumuriu spre maroniu aveti? Ms!
Da avem pe stoc doua variante! Una are transparenta 20% (High-Performance 18 Bronze) si se vede belea exact ca la anumite modele de masini nipone care au geamurile fumurii din fabrica dar pe o nuanta de maroniu inchis ....ceva de genul asta ... iar cealalta varianta are 40 % transparenta si ar merge pe geamurile din fata (chiar daca sunt ilegale) .....combinate cu varianta de 20% pe spate ..... masina va arata belea .....si numai cu 390 de lei toata masina!

Daca nu va convine nici una din variantele astea doua mai aveti de unde alege din alte 8-10 modele aflate permanent in stoc!


Programari la 0341.447.448
autoglass is offline   Reply With Quote
Old 11-08-10, 16:06   #4
Rott_Cora

Stage 4
 
Rott_Cora's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 247
Member of:
[Fiat]
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Spune-mi si mie te rog cat ma costa la un Fiat Stilo coupe geamurile laterale + luneta, sa fie cat mai inchis.
Ms mult.
Rott_Cora is offline   Reply With Quote
Old 11-08-10, 17:04   #5
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Quote:
Originally Posted by Rott_Cora View Post
Spune-mi si mie te rog cat ma costa la un Fiat Stilo coupe geamurile laterale + luneta, sa fie cat mai inchis.
Ms mult.
Salut!

vii, vezi, .... alegi una din cele 8-10 modele .... si in 30-45 min este gata masina ta....


190 lei cu TVA
garantie 5 ani!

0747.377.343
0341.447.448
autoglass is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 13:59   #6
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Ceva pe albastru, cu cel putin 50% opacitate? Teoretic m-ar interesa cat mai inchis, sa fie pe albastru si omologata. Laterale spate si luneta, pt o Supernova cat ar fi?
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 20-08-10, 16:33   #7
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Avem pe albastru/bleu, un model ce are transparenta 50 % deci este ceva mai deschisa .... i se mai spune si bleu Mercedes ....
Un model de folie pe albastru inchis nu veti gasi... in general veti gasi folii negre dar cu o tenta de verde, gri sau graphite. Noi avem mai multe modele (peste 10 tipuri permanent in stoc) si este bine sa le vedeti ... Un pret pentru Super Nova aproximativ 260 lei cu TVA in functie de modelul ales.
Certificate RAR - 24 de modele! Garantie 5-10 ani in functie de model!

Programari la 0341.447.448

Dan
0747.377.343


Quote:
Originally Posted by Bogyciu View Post
Ceva pe albastru, cu cel putin 50% opacitate? Teoretic m-ar interesa cat mai inchis, sa fie pe albastru si omologata. Laterale spate si luneta, pt o Supernova cat ar fi?
autoglass is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 14:01   #8
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Peste 2000 de masini facute in Constanta ....... ... exclusiv cu folii profesionale SUNTEK, produse in SUA de Commonwealth Laminating & Coating, Inc.


Pentru a fi bine informati cand alegeti o folie trebuie sa stiti, printre altele...., si unde este produse folia respectiva..... din ceea ce gasiti in Romania in general....

- Llumar - SUA
- 3M - SUA
- Bruxafol - SUA
- SunTek - SUA
- Global - India
- Solar Zone - Israel
- FoliaTec - SUA
- Skyfol - SUA si Koreea

Daca mai aveti si alte intrebari dde orice fel din acest domeniu va rog sa mi le adresati !


......alte masini pentru referinta ....


Code:
<iframe allowtransparency="true" scrolling="NO" width="500" height="400" frameborder="0" src="http://glass-solutions.ro/published/WG/show.php?q=R0xBU1NTSE9Q-folii_suntek_1" style="border: 1px solid #999999"></iframe>


Dan Mihai
0747.377.343
autoglass is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 15:11   #9
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

scuze ......pozele nu le-am pus ......abia acum



autoglass is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 15:12   #10
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

si altele .......



autoglass is offline   Reply With Quote
Old 04-09-10, 15:17   #11
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

La Renault Megane am pus folie SUNTEK Ultra-Vision 70 (unicat in Romania) ce este special conceputa pentru toti cei care doresc protectie solara de top (UV si termica), pastrand nemodificata vizibilitatea catre exterior .......



autoglass is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 12:37   #12
zurich

Stock
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 2
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Quote:
Originally Posted by autoglass View Post
Peste 2000 de masini facute in Constanta ....... ... exclusiv cu folii profesionale SUNTEK, produse in SUA de Commonwealth Laminating & Coating, Inc.


Pentru a fi bine informati cand alegeti o folie trebuie sa stiti, printre altele...., si unde este produse folia respectiva..... din ceea ce gasiti in Romania in general....

- Llumar - SUA
- 3M - SUA
- Bruxafol - SUA
- SunTek - SUA
- Global - India
- Solar Zone - Israel
- FoliaTec - SUA
- Skyfol - SUA si Koreea

Daca mai aveti si alte intrebari dde orice fel din acest domeniu va rog sa mi le adresati !


......alte masini pentru referinta ....




Dan Mihai
0747.377.343

Buna ziua!

Permiteti-mi sa corectezi putin in lista adaugata de dl. Dan Mihai.

Foliatec: sa orientat spre Koreea

Skyfol: - Koreea este OK, insa originea SUA este "foarte lunecoasa" datorita faptului ca firma Cartel Trading o fi supranumele cuiva (pe net nu gasesti nimic despre ea). Cautand in browser www.carteltrading.com ajungem la cea mai "vestita" fabrica de folii numita ASWF (inreg. in Las Vegas), care dupa informatiile mele doar lamineaza folii, dar mai precis ce folii si din ce materii prime, respectiv ale cui, Dumnezeu stie, poate.
Recomand tuturor care sunt doritori de a se bucura de efectele benefice ale foliilor solare si nu numai, la alegere sa se intereseze in profunzime.

Cu stima,
Zurich
zurich is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 13:26   #13
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Multumesc "zurich" pentru corectii ..... este perfect adevarat ceea ce ai spus .... si te invit pe aceasta cale sa faci corectiile necesare si in alte cazuri pentru ca si eu si montatorii de folii cat si clientul final, avem nevoie in permanenta, de informatii care sa ne ajute in alegerea pe care o facem.
Daca banuiesc bine tu lucrezi in acest domeniu si nu in ultimul rand locuiesti in afara Romaniei? Corect?



O precizare am de facut si eu insa .... tot pentru consumatorul final o fac....si pentru asta vreau sa-ti pun o intrebare simpla .... Daimler Benz sau General Motors isi produce (de exemplu) parbrizele singur ? Raspunsul este ca NU. Dar asta nu inseamna ca respectivii nu sunt producatori de automobile ...
Este corect sa spui ca Johnson Window Films, Solamatrix (SunGard), Bekaert (Solar Gard sau Bruxafol) sau chiar 3M sunt producatori? Eu zic ca da chiar daca o parte sau toate materiile prime necesare le iau de la alti producatori important este ca acestia sa fie de top! Revenind la ASWF acestia convertesc (cred ca asta este termenul corect) materiile prime de la alti producatori pentru a "produce" folii auto si arhitecturale. Nu le tin partea celor de la ASWF dar consider ca asa este corect. Daca nu sunt corect fata de ei (chiar daca inca nu sunt reprezentati in tara noastra) atunci ar trebui sa nu fiu nici fata de ceilalti.

Legat de Foliatec chiar nu stiam ca furnizorii lor sunt koreeni. Interesant ...

In curand voi pune pe picioare un portal pe internet unde intentionez sa fac educatie in acest domeniu atat clientului final cat si dealerilor aplicatori de folii pentru geamuri.... pentru ca este mare nevoie!


Inca odata iti multumesc pentru interventie si te mai astepatm ....


Respect,
Dan Mihai



Quote:
Originally Posted by zurich View Post
Buna ziua!

Permiteti-mi sa corectezi putin in lista adaugata de dl. Dan Mihai.

Foliatec: sa orientat spre Koreea

Skyfol: - Koreea este OK, insa originea SUA este "foarte lunecoasa" datorita faptului ca firma Cartel Trading o fi supranumele cuiva (pe net nu gasesti nimic despre ea). Cautand in browser www.carteltrading.com ajungem la cea mai "vestita" fabrica de folii numita ASWF (inreg. in Las Vegas), care dupa informatiile mele doar lamineaza folii, dar mai precis ce folii si din ce materii prime, respectiv ale cui, Dumnezeu stie, poate.
Recomand tuturor care sunt doritori de a se bucura de efectele benefice ale foliilor solare si nu numai, la alegere sa se intereseze in profunzime.

Cu stima,
Zurich
autoglass is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 13:49   #14
zurich

Stock
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 2
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Quote:
Originally Posted by autoglass View Post
Peste 2000 de masini facute in Constanta ....... ... exclusiv cu folii profesionale SUNTEK, produse in SUA de Commonwealth Laminating & Coating, Inc.


Pentru a fi bine informati cand alegeti o folie trebuie sa stiti, printre altele...., si unde este produse folia respectiva..... din ceea ce gasiti in Romania in general....

- Llumar - SUA
- 3M - SUA
- Bruxafol - SUA
- SunTek - SUA
- Global - India
- Solar Zone - Israel
- FoliaTec - SUA
- Skyfol - SUA si Koreea

Daca mai aveti si alte intrebari dde orice fel din acest domeniu va rog sa mi le adresati !


......alte masini pentru referinta ....




Dan Mihai
0747.377.343

Buna ziua!

Permiteti-mi sa corectezi putin in lista adaugata de dl. Dan Mihai.

Foliatec: sa orientat spre Koreea

Skyfol: - Koreea este OK, insa originea SUA este "foarte lunecoasa" datorita faptului ca firma Cartel Trading o fi supranumele cuiva (pe net nu gasesti nimic despre ea). Cautand in browser www.carteltrading.com ajungem la cea mai "vestita" fabrica de folii numita ASWF (inreg. in Las Vegas), care dupa informatiile mele doar lamineaza folii, dar mai precis ce folii si din ce materii prime, respectiv ale cui, Dumnezeu stie, poate.
Recomand tuturor care sunt doritori de a se bucura de efectele benefice ale foliilor solare si nu numai, la alegere sa se intereseze in profunzime.

Cu stima,
Zurich
zurich is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 14:14   #15
autoglass

Stage 4
 
autoglass's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 222
Default Re: Constanta - Folii auto SUNTEK (SUA)

Din zecile de masini pe care le facem lunar am mai ales una care imi place foarte mult ....... ......












autoglass is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -