Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

Reply
 
Thread Tools
Old 04-12-07, 22:07   #31
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Depinde de ce rol are unul si altul, dar nu o pot dona unei asociatii care sa nu faca nimic sa aiba capital apoi sa se desfinteze si sa imparta terenul adus la nu stiu cati oameni.
In principiu se poate dona insa cand vad ca e ceva fezabil si c conditi de realizare altfel ...
In Florica nu am incredere.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:07   #32
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-Problema lui MPA nu este numai aici.....pe wvforum este conscacrat in certuri si acolo a fost indepartat usor usor. Aici i s-a permis sa faca scandal si taraboi fara a primi vre un avertisment.
-A mai avut el o problema cu cati va baieti dintr un club....atunci am inteles ca se facuse mic mic.....si nu i se mai auzea gura....pacat in primele clipe cand am vorbit cu el parea Ok si se parea ca detine ceva in caputz si informatii utile........dar mi-a trecut repede.
-Nu mi permit sa postez pm"urile primite la adresa lui pt ca .....sunt unul de pe starda si asa am preferat sa sterg posturile lui si ale mele . A si ar trebui sa mai stii ceva.....am trait pe strada mult timp.....acolo am invatat respectul fata de "dusman" nu este cazul mpa , dar ar mai trebui sa stii ca de la tati nu am primit un capat de ata....ce am , am muncit si mi am facut asa ca nvata prietene cuvantul respect ca nu stii cand ne vedem in viata asta .....si un spate intors nu va echivala cu 2363211877 injuraturi si vorbe grele pe care le adresezi aici.
Posteaza ce vrei Florica. Nu iti mai fa reclama prin persoana mea.
Daca esti capabil sa faci ceva o sa faci, daca nu esti o sa faci ce ai facut pana acum.
Nu sunt impresionat nici de rime ieftine, nici de afirmatii gratuite. Ai sectiunea ta. Esti rege acolo. Lasa-ne si pe noi aici la periferie.
Numai bine si tie.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:08   #33
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by NSL_KiwY View Post
Am spus ceva chiar foarte constructiv: sa stea in banca lui...
O seara buna!!!
Eu din fericire am terminat suficiente scoli. Eu imi vad de treaba. Pazeste tu banca.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:09   #34
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Ai ridicat bine o problema si insist la un Admin sa faca asa cum e normal o sectiune separata pentru propunerea noastra de pista.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:10   #35
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Depinde de ce rol are unul si altul, dar nu o pot dona unei asociatii care sa nu faca nimic sa aiba capital apoi sa se desfinteze si sa imparta terenul adus la nu stiu cati oameni.
In principiu se poate dona insa cand vad ca e ceva fezabil si c conditi de realizare altfel ...
In Florica nu am incredere.
Am mentionat ... o asociatie din care sa faci si tu parte. Deci se presupune ca face ceva palpabil si onorabil. Ce rol consideri ca ar trebui sa ai intr-o asemenea asociatie ?
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:10   #36
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Eu spun asa. Corect ar fi sa faca toata lumea ceva palpabil , concret , probabil ( ce se poate dovedi ) pt a face o pista . Apoi putem avea comentarii . Pana atunci ... Sebastian ... vreau sa-mi raspunzi sincer si direct la o intrebare ... ai fi dispus sa donezi acel teren unei asociatii non-profit din care sa faci si tu parte si al carei scop sa fie strict construirea unei piste de drag ? Daca nu vrei sa te asociezi cu Florica de ce mai pierzi timpul pe forum la topicul asta in loc sa iti canalizezi atentia la strangerea fondurilor pt ridicarea constructiei ? Daca scopurile tale sunt nobile ... iti voi acorda acelasi sprijin neconditionat de care l-am asigurat si pe Florica. Eu as vrea sa existe o pista. Cine o face e un detaliu irelevant pt mine.
Iti multumesc pentru sprijin si cu prima ocazie astept o sedinta de brainstorming. Mia facut placere discutia avuta. Numarul meu e 0726.583.433.
Cei care ma tot ameninta noaptea se pare ca il cunosc asa ca doresc sa il fac cunoscut si celor care vor sa ajute.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:12   #37
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Ai ridicat bine o problema si insist la un Admin sa faca asa cum e normal o sectiune separata pentru propunerea noastra de pista.
Nu poti sa ceri asta cuiva decat cand o sa fie un plan public. Sa nu mergem ca altii doar pe vorbe. Eu sunt MPA. Asta nu zice nimanui nimic. O sa las alte lucruri atunci sa vorbeasca pentru mine.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:16   #38
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Am mentionat ... o asociatie din care sa faci si tu parte. Deci se presupune ca face ceva palpabil si onorabil. Ce rol consideri ca ar trebui sa ai intr-o asemenea asociatie ?
Sti cat costa terenul la margine de Bucuresti la cca 10km distanta ?
Am sa-ti raspund usor dupa ce-mi raspunzi.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:23   #39
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Sti cat costa terenul la margine de Bucuresti la cca 10km distanta ?
Am sa-ti raspund usor dupa ce-mi raspunzi.
Avand in vedere ca e o pista pt Romania faptul ca e la 10 km de Bucuresti e irelevant pretul . Poate fi la Brasov din punctul meu de vedere .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:25   #40
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Avand in vedere ca e o pista pt Romania faptul ca e la 10 km de Bucuresti e irelevant pretul . Poate fi la Brasov din punctul meu de vedere .
OK la raspunsul asta inchid discutia cu tine pt ca imi pierd timpul.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:36   #41
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Gasiti aici un thread facut de mine. Sper sa raspunda la cat mai multe intrebari. Cititi acolo si discutam aici.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:42   #42
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Cu ocazia asta m-am convins si eu ca de fapt tu vrei sa faci o afacere nu o pista . E f bine ! Dar atunci hai sa lasam intentiile nobile la o parte si sa ne gandim ca .. fiind o afacere .. inca o societate indiferent de natura ei dar cu acelasi profil ... inseamna concurenta.
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:44   #43
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Prefer sa fie nonprofit si nu afacere ci pista dar nu pot sa nu am conditile mele.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:46   #44
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Convingerea ta cu intentia mea nu coincid. Dar poti avea orice parere.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 22:49   #45
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto/59168-1-4-mile-proiect-public.html
mpa is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -