Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Starea curselor auto (https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto.html)
-   -   O pistă de drag: idei şi propuneri (https://forum.4tuning.ro/53-starea-curselor-auto/59077-pista-drag-idei-propuneri.html)

Gratzian 03-12-07 23:08

O pistă de drag: idei şi propuneri
 
aici puteti veni cu orice idei sau propuneri pentru realizarea unei piste de drag in bucuresti

SEBASTIAN 04-12-07 08:55

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
In Bucuresti, in apropiere sau oriunde se poate dezvolta un astfel de proiect.

SEBASTIAN 04-12-07 08:58

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
1 Attachment(s)
Asa cum am anuntat inca de acum cateva zile terenul pentru pista se afla la cativa km de Bucuresti cca 10km, este intins pe 10hectare.
Un hectare e fic cat doua terenuri de fotbal adica 100/100.
Terenul pus la dispozitie de noi are forma unui trapez.
Am sa atasez schita.

SEBASTIAN 04-12-07 09:06

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Cu sprijin sau nu din partea cluburilor, va anuntam ca priectul v-a fi coordonat ,prin intermediul LegalRacing, dar in spate exista deja o echipa de sprijin puternica.
Proiectul cat si realizarea lui nu se vor face heirupist si in nici un caz cu cheta in contul personal.
Acest proiect are drept tema dezvoltarea uni loc unde sa se poata desfasura competiti auto legale, pentru inceput curse de accelerare pe 402m. Trebuie sa fie un loc civilizat unde orice om sau club sa-si poata manifesta in conditi decente latura sportiva, in competiti sigure.
Pe mine nu ma deranjeaza ca exista si alte initiative este chiar laudabil.
Cine crede ca ne poate sprijini neconditionat estre rugat sa o faca, i se va analiza cererea de sprijin si se vor lua hotarari in consecinta.

Mustang 04-12-07 09:10

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Cum am vorbit si in PM-uri, noi suntem de acord si vom sustine/sprijini cat si cum putem pentru dezvoltarea acestei piste.

AcSchnitzer 04-12-07 09:32

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Count me on !

SEBASTIAN 04-12-07 09:41

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Ma simt f prost ca trebuie sa canalizez energia spre un nou pol.
Ce simplu mi-ar fi sa-mi vand terenul sa-l las sa creasca sa fac orice altceva cu el si sa nu am dureri de cap, insa simt ca am o anumita responsabilitate.
Imi cer scuze oamenilor pe care-i jignesc sau nu am rabdare sa discut civilizat cu ei dar vedeti cati useri are forumul asta si eu sunt singur, asa ca rautatea mea la un moment dat e un scut de protectie si oricum nu e singurul forum unde scriu.

SEBASTIAN 04-12-07 09:42

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Deja la contu'lu Florica a aparut prima tentativa de furt.

NSL_KiwY 04-12-07 09:59

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
detaliaza te rog..................

SEBASTIAN 04-12-07 10:59

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Ai vazut acolo ca Andrei Tentean spune ca o sa puna in cont fix cat s-a strans?

Lucian 04-12-07 11:07

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Sebastian ... vreau sa inteleg un lucru pt a fi sigur ca nu te judec gresit. Nu inteleg un lucru ... de ce atunci cand ne-am strans la Zoo dupa moartea lui Micutzu ne-ai spus sa ne mobilizam , sa iesim in strada , sa manifestam , sa cerem de la guvern bani pt pista dar nu ai spus nimic de teren ? Pur si simplu nu inteleg !

SEBASTIAN 04-12-07 11:15

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Pai cum sa anunt ceva ce nu era disponibil la acea data si nu-mi trecea prin minte, poate nostradamus sa fi spus ceva.
Si acum cred ca trebuia sa iesim in strada de acum cca 3ani sa manifestam sa ne cerem drepturile dar in strada nu sa fim in ilegalitate ci miting organizat sa aratam ca suntem multi ca suntem civilizati nu o haita de nespalati teribilisti cum ne prezinta pe la unele stiri.

TazzY 04-12-07 11:21

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Quote:

Originally Posted by Lucian (Post 1229117)
Sebastian ... vreau sa inteleg un lucru pt a fi sigur ca nu te judec gresit. Nu inteleg un lucru ... de ce atunci cand ne-am strans la Zoo dupa moartea lui Micutzu ne-ai spus sa ne mobilizam , sa iesim in strada , sa manifestam , sa cerem de la guvern bani pt pista dar nu ai spus nimic de teren ? Pur si simplu nu inteleg !


Pentru ca terenul este disponibil de maxim 6 zile.

SEBASTIAN 04-12-07 11:39

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Oricum astea sunt intrebari puerile, nu terenul e caolode cand s-a format terra si a mai suferit mici schimbari.
Cine e interesat vine discutam vedem ce si cum apoi se trece la treaba cand totul e conform tuturor normelor si standerdelor pe care trebuie sa le indeplineasca.

mpa 04-12-07 13:27

Re: o pista de drag, idei si propuneri
 
Da. E formidabil ce se intampla.


All times are GMT +2. The time now is 13:12.

- Copyright 2026 4Tuning