Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-07, 18:15   #106
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Nu avea de unde sa stie cum este locatia. Din cei 100 de inscrisi 6 au renuntat din start, restul nu. Multi stiau starea carosabilului, altii au verificat cu cateva zile inainte, chiar din Buc fiind. Florica si NSL au fost preluati din mers din cauza unui eveniment nefericit.

Nu stiu cate curse ai organizat tu pe o locatie urbana, cu 100 de concurenti dintre care 97 din afara orasului, adica straini de organizatori sa zici ca te mai intelegeai cu ei. Ai recunoscut ca este presiune pe cel care face asa ceva amintind de momentul Baneasa cu usa indoita, deci se presupune ca ai intelege.

Eu zic sa-ti raspunzi la unele intrebari privind in propria-ti ograda: de ce nu ai anuntat ca la Dragonul Rosu este drumul in panta + intuneric = vizibilitate linie sosire mica; de ce nu s-au returnat toate taxele de participare.

Adevarat ca l-am rugat ceva pe Florica cu privire la un aspect legal, de care din fericire n-a mai fost nevoie, ca mi-am luat masuri de precautie, adevarat ca a fortat unele aspecte care imi suplimentau raspunderea, adevarat ca din ce s-a scris pe forum a rezultat ca el a organizat, ca a dirijat ca etc. si ca ce a fost rau a fost vina celor de aici.

Balacariti-va, dar nu cred ca are vreunul dintre voi poll-position-ul in a ridica piatra.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 18:19   #107
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by GolfTuning View Post
da am fost acolo cu o zi inainte insa am fost in complexu dragaica nu unde s`a tinut cursa...
.
am ochii foarte bine deschisi si culmea vad multe.... insa in viata asta... nu ai cum sa imi dovedesti mie si nu numai ca florica este cine zici tu ca este...
Da eu nu-ti spun ca este nicicum.
Nu ma intereseaza Florica , dar cand spune neadevaruri ii amintesc ca are multe rautati cu intenti si voi nu-l cunoasteti, ce farmec ar avea vita voastra langa el daca eu as spune tot ce stiu?
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 18:21   #108
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Nu avea de unde sa stie cum este locatia. Din cei 100 de inscrisi 6 au renuntat din start, restul nu. Multi stiau starea carosabilului, altii au verificat cu cateva zile inainte, chiar din Buc fiind. Florica si NSL au fost preluati din mers din cauza unui eveniment nefericit.

Nu stiu cate curse ai organizat tu pe o locatie urbana, cu 100 de concurenti dintre care 97 din afara orasului, adica straini de organizatori sa zici ca te mai intelegeai cu ei. Ai recunoscut ca este presiune pe cel care face asa ceva amintind de momentul Baneasa cu usa indoita, deci se presupune ca ai intelege.

Eu zic sa-ti raspunzi la unele intrebari privind in propria-ti ograda: de ce nu ai anuntat ca la Dragonul Rosu este drumul in panta + intuneric = vizibilitate linie sosire mica; de ce nu s-au returnat toate taxele de participare.

Adevarat ca l-am rugat ceva pe Florica cu privire la un aspect legal, de care din fericire n-a mai fost nevoie, ca mi-am luat masuri de precautie, adevarat ca a fortat unele aspecte care imi suplimentau raspunderea, adevarat ca din ce s-a scris pe forum a rezultat ca el a organizat, ca a dirijat ca etc. si ca ce a fost rau a fost vina celor de aici.

Balacariti-va, dar nu cred ca are vreunul dintre voi poll-position-ul in a ridica piatra.
Stai linistit ca stiu sa organizes si am facut asta bine, problema era pur si simplu calea de rulare cum sa faci liniute pe camp si sa chemi, sa lasi sa vina masini ...
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 18:25   #109
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Da eu nu-ti spun ca este nicicum.
Nu ma intereseaza Florica , dar cand spune neadevaruri ii amintesc ca are multe rautati cu intenti si voi nu-l cunoasteti, ce farmec ar avea vita voastra langa el daca eu as spune tot ce stiu?
hai sa o luam pe partea cealalta....
de ce crezi ca toata lumea crede in florica! si nu in tine
pentru ca in florica iti poti pune baza.... e om de cuvant... si majoritatea prefera sa mearga dupa el ....

nu te`ai gandit ca poate e o problema la cei care nu`l suporta pe florica.. desicred ca ii numeri pe degete
GolfuletzS is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 18:28   #110
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Nu cred nu ma intereseaza eu vreau sa fac ceva.
Insa nu ai vrea sa sti ce spun oameni din nsl pe privat, poate Gratian vede...
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 18:32   #111
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

ce spun oamenii din nsl pe privat?
GolfuletzS is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 18:32   #112
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Oricine stie sa organizeze daca-l duce putin capul, chestia e de resurse. "Campul" acela a gazduit alte doua curse. In plus de asta, anuntul oficial a avut mentiunea inca de la inceput asupra starii asfaltului, adica a exsitat informare. Starea drumului de la Braila a necesitat stiinta din partea ta daca vorbim de "valuri" in asfalt, iar masinile "sport", parca 30 la numar, au stat pe drum intr-un balet.
Dar nu cred ca era vorba despre cine si cum organizeaza aici. Fiecare este liber sa participe, sa organizeze, sa-si ia palme, sa invete ceva sau nu din experientele trecute. Si ca a venit vorba de experienta trecuta, voi inca nu v-ati prins ca daca tineti coada sus nu rezolvati nimic? Ba mai pierdeti si ce ati adunat pana acum.
Nu interveneam, ca nici nu pot participa constructiv nici nu sunt convins de aspectul benefic al acestei initiative, ca loc de dezbatere ma refer, dar cand unii vorbesc din presupuneri si nu accepta acelasi tratament, ma sesizez. Banuiesc ca am acest drept?!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 18:34   #113
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Da acel camp nu e bun vorbiti cu primaru sa-l repare si atunci cevine superb si daca vreti va si ajut cand sunt conditii.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 19:53   #114
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by GolfTuning View Post
ce spun oamenii din nsl pe privat?
doar nu crezi tot ce spune Domnul Sebastian...
Pe care il rog sa trateze totul cum trebuie fara sa dea dovada de egoism, aducand injuri , am citit tot ce s-a scris, si sunt mai vechi pe forum..si totodata activ pe aici ...am avut sansa sa il cunosc pe Florica..stiu cum este ..

dar totodata am avut sansa sa va cunosc in alte circumstante la salon ... Domnule Sebastian..de la prima vedere mi-am facut o parere...care s-a dovedit aceeasi pana acum..si aceeasi va fi...,pe mine nu ma cunosti..si asa va ramane lucrul acesta
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 19:55   #115
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

-Te rog sa faci public ce spun membrii NSL despre mine.
-Vrei sa ti public eu vre o 60 de PM sa vezi ce spune lumea despre tine?....nu membrii NSL....lumea care vede.....sa public ce spun moderatorii despre tine?.....sa spun ce spun cei de pe starda despre tine.......as intra in pamant in locul tau...si m as clona poate iese unul mai bun.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 20:01   #116
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

-A la mareee.....pai de ce ai intrat tu in cobinatie? Pt o hartie adusa? si cu cati oameni ai venit la organizare......singur??....nu pot sa cred ca singur......pt ca singur erai.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 20:19   #117
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

Quote:
Originally Posted by NSL_Florica View Post
-A la mareee.....pai de ce ai intrat tu in cobinatie? Pt o hartie adusa? si cu cati oameni ai venit la organizare......singur??....nu pot sa cred ca singur......pt ca singur erai.
cum a venit singur ? au fost mai multi implicati ptr harti...amenajarea locului etc.. pe care tu nu ai cum sa le sti
peter is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 20:25   #118
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

-Da cu siguranta....au fost baietii de la X-Team Constanta si baietii de la Midnight in fata , NSL la Finish si la parcul de intoarcere.
-E simplu sunt pozele pe forum......
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 20:32   #119
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

marcajele alea la cursa oare cine le-a facut ? X-team ? NSL ? MR ?

banerele alea cu atentionari ptr public cine le-a facut ? X-team ? NSL ? MR ?

inscrieriile participantiilor cine le-a facut ? x-team ? NSL ? MR ?
__________________
Consiliere achizitie auto
peter is offline   Reply With Quote
Old 06-12-07, 20:33   #120
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: o pista de drag, idei si propuneri

inscrierile xteam mr
dolb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -