Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

View Poll Results: CE CLUB VA ORGANIZA CURSE?
1. No Speed Limit 63 38.18%
2. Insomnia Racing 12 7.27%
3. X-Team 5 3.03%
4. 4 Speed Squad 12 7.27%
5. Midnight Racers 28 16.97%
6. Ice Racing 15 9.09%
7. Racing Team 0 0%
8. Road Runners 1 0.61%
9. Ghost Racing Team 3 1.82%
10. Afterdark Racing 4 2.42%
11. Extreme Racing 7 4.24%
12. PCR - Penguin Club Racers 2 1.21%
13. Altcineva, neimplicat pana acum in asta 13 7.88%
Voters: 165. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-12-04, 11:48   #61
synkro

Stage 5
 
synkro's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 968
Default Re: LEGAL RACING

Quote:
Originally Posted by \"guci\"
Eu am alta parere de exprimat, cred ca caracterul lor nu a aratat ca e vorba de turnatori pana acum.
Iti propun sa-ti ceri scuze.
Sunt sigur ca e vorba de masuri administrative luate de ei la eventuale competitii, intalniri ceva de genul asta, sanctiuni pe linia asta.
Intrebare intentile se pedepsesc?
nu am zis ca sunt turnatori si nici nu am vrut sa las sa se inteleaga asa.
de cerut scuze... nu vad de ce as face asta,doar l-am rugat pe sebi sa fie mai explicit in ce a vrut sa zica.

cumva stii tu un alt motiv pentru care ar trebui sa imi cer scuze?te rog sa mi-l spui si mie ca poate mi-a scapat
__________________
Follow my e36 Project - Street Performance: https://facebook.com/e36snk
synkro is offline  
Old 18-12-04, 11:51   #62
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re: LEGAL RACING

Quote:
Originally Posted by \"guci\"
Quote:
Originally Posted by \"synkro\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Legal Racing observa si va tine cont de cei ce intretin cursele ilegale daca acestea vor exista si daca vom afla. Sa nu va mire sanctiuni daca avem informatii ca ar exista ceva inplicatii din partea vre unui club.
sa inteleg ca LR va sustine politia de acum in oprirea curselor ilegale si prinderea celor care participa? sau este vorba de alte sanctiuni?

explica mai pe larg putin ce ai vrut sa spui,te rog.
Eu am alta parere de exprimat, cred ca caracterul lor nu a aratat ca e vorba de turnatori pana acum.
Iti propun sa-ti ceri scuze.
Sunt sigur ca e vorba de masuri administrative luate de ei la eventuale competitii, intalniri ceva de genul asta, sanctiuni pe linia asta.
Intrebare intentile se pedepsesc?
In primul rand vreau sa ii multumesc domnului guci guci pentru ca a luat atitudine prompt.
Domnule Synkro, in calitate de copresedinte al clubului din care faceti parte tin sa va atrag atentie in legatura cu comportamentul dumneavoastra.
Aveti o atitudine ofensatoare si care lasa de dorit pentru un membru al unui club oficial, mai ales ca poate afecta chiar imaginea clubului insusi, sau chiar mai rau, puteti sa trageti clubul intr-un adevarat scandal public, care ar putea duce la desfiintarea lui.
Va propun sa nu mai postati intrebari, sau afirmatii care pot atrage clubul in scandaluri publice.
Va cer in calitate de copresedinte al clubului din care faceti parte sa va retrageti afirmatiile, sa va cereti scuze, sa va stergeti user-ul si sa imi cumparati o ciocolata, sa spuneti tatal nostru de 10 ori, si sa priviti in jos cand ne intalnim.
... cata indrazneala domle ...

P.S. NU UITA DE CIOCOLATA
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline  
Old 20-12-04, 04:59   #63
guci

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 29
Default Re: nu imi mai pasa

Quote:
Originally Posted by \"Bubu_021\"
Quote:
Originally Posted by \"guci\"
Ia dati voi un calendar si sa vedeti ca MR suprapune peste voi etape asa cum au mai facut pana acum.
Din trei etape doua au fost peste LR&NSL. Prisma indemanarea anuntata de LR au facut miting electoral peste un eveniment ce se anunta foarte frumos si au desemnat un castigator fals pentru ca valorile au stat pe dreapta.Craiova peste Baneasa.
Urat din partea MR, vad ca au inceput sa piara.
M-am saturat sa tot vad cum useri cu 5 posturi inventeaza tot felul de acuze la adresa MR. Nu mai scriu pt ca m-am saturat de ce scrii tu si cei ca tine, din ciclul \"ION si alte supape\" si consider ca nu meritati sa va raspund.
Era vorba sa fie un topic in care fiecare voteaza si explica votul, daca vrea, totusi vad ca tu ai 3 posturi consecutive in care tot mai ai ceva de comentat.
Esti un fanatic MR?
Nu acuz cu nimic MR doar faceam o constatare iar daca ar fi sa acuz de ceva ..., am si motive.
1.etapa Ploiesti s-a mintit ca se face o cursa si s-a facut o amanare si nimic, dar zarva mare de tot .
2. Plopeni s-a chgemat lumea sa vada o mare porcarie pe o strada lata de 6m si lunga de 40 cum se fac jaloane cu 5 la ora, hai 10.
3. Prisma indemanare organizata de CRONO_COVASNA, ca voi nu sunteti ..., cu riscuri enorme, vezi trabant al carui proprietar, sofer da cu capul de asfalt la rasturnare pe partea opusa volanului, ce bine l-a tinut centura.Sa cva amintesc ca aici din egoism a-ti privat pe altii sa participe la o etapa adevarata? Cea mai slaba etapa de indemanare cu cel mai prost traseu.
4. Craiova o alta ratare o nereusita, dar ce sa spuneti dupa ce iese un rahat ca de fapt altii au organizat.
Treaba cu ciclu ION e cevas cat se poate de eronat, iar interpretarile tale au concluzii de clasa a doua.
Ce te mira acel sistem de operare Windows, daca ai sti ceva mai mult ai afla ca este un sistem cu licenta platita foarte raspandit, cel mai raspandit si stabil mai ales pentru navigarea pe internet. Observatile tale nu ma fac sa cred decat ca esti o marioneta si ca expui informatii brute ce ti s-au pus la dispozitie pentru a fi compromis.
Daca parerea mea te deranjeaza de ce devi agresiv la adresa mea?
E cumva un stil de viata al unui membru MR?
As vrea ca tot ce am scris sa fie o explicatie votului negativ acordat MR.
guci is offline  
Old 20-12-04, 15:09   #64
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Situatia seamana cu cea din parlament, adica nimeni nu face o majoritate nu reuseste sa treaca de 50%.De aici rezulta in mod democratic necesitatea unei colaborari, dar sa vedem ce ne rezerva viata.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 20-12-04, 16:00   #65
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Ar ma ifi un lucru de zis referitor la organizare de curse, oare nu ar trebuii sa facem distinctia clara intre \"grupurile\" prezente la curse si anume

1) organizatori, forte de ordine....
2) participanti & masinile lor
3) spectatori

oare nu ar fi bine sa existe aceasta distinctie clara si sa nu ma ifie amestecate treburile, pentru ca in momentul de fatza mie mi se pare ca se doreste ca participantii (marea lor parte la momentul actual fac parte dintr-un club) sa se implice si in organizare,
ceea ce e un pic cam ciudat sa si participi sa si ajuti la organizare, poate ca cluburile ar trebuii sa se ocupe de participarea membrilor lor la curse

problema cea mare este ca daca nu sunt curse atunci cluburile sunt cam degeaba ca raman fara obiectul muncii (si anume participarea)

PS: sper ca n-am luat-o prin balarii
200SX is offline  
Old 20-12-04, 16:24   #66
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Exista departajarea si imartirea asta.
In orice competitie organizatorul poate participa.
Exemplu jocurile olimpice de la Atena-Grecia, au participat chiar si grecii.

SEBASTIAN is offline  
Old 20-12-04, 16:28   #67
ferocus

Stage 2
 
ferocus's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 39
Default

da, dar sportivii nu au participat la organizare

cred ca e vorba de despartirea in :
-management
-sportivi
-spectatori
ferocus is offline  
Old 20-12-04, 17:50   #68
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ferocus\"
da, dar sportivii nu au participat la organizare

cred ca e vorba de despartirea in :
-management
-sportivi
-spectatori
te-ai prins

jocurile olimpice nu au fost organizate de soprtivii in sine, cred ca nici de \"cluburile\" (sau cum le-o zice) din care fac parte, ... n-am rabdare sa stau acuma sa vad cine le-a organizat

dar ideea e ca participantii si spectatorii ar trebuii sa nu fie implicati direct in organizare, ca ei fac parte dintr-un club, care face parte dintr-o federatie, care federatie face rost de niste sponsori si supervizeaza organizarea e cu totul alta treaba.

poate ca ar trebuii discutat, care cum in ce \"grupa\" intra, pentru ca in momentul de fata se pare ca avem spectatori, avem participanti, dar nu avem organizatori, iar noi cei de pe aicea de pe 4tuning suntem 99.99% spectatori si participanti, si deoarece LR a anuntat ca in 2005 nu v-a mai organiza curse, ar cam trebuii \"sa facem rost\" de un organizator ca altfel ramanem fara obiectul muncii pe 2005

pe alt topic se anunta ca un club sau altul s-ar putea sa organizeze cate un eveniment 2, faza e ca dupa mine noi avem nevoie de un campionat ceva, iar evenimentele organizate de un club sau altul sa fie ca un bonus
200SX is offline  
Old 20-12-04, 20:45   #69
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"200SX\"
Quote:
Originally Posted by \"ferocus\"
da, dar sportivii nu au participat la organizare

cred ca e vorba de despartirea in :
-management
-sportivi
-spectatori
te-ai prins

jocurile olimpice nu au fost organizate de soprtivii in sine, cred ca nici de \"cluburile\" (sau cum le-o zice) din care fac parte, ... n-am rabdare sa stau acuma sa vad cine le-a organizat

dar ideea e ca participantii si spectatorii ar trebuii sa nu fie implicati direct in organizare, ca ei fac parte dintr-un club, care face parte dintr-o federatie, care federatie face rost de niste sponsori si supervizeaza organizarea e cu totul alta treaba.

poate ca ar trebuii discutat, care cum in ce \"grupa\" intra, pentru ca in momentul de fata se pare ca avem spectatori, avem participanti, dar nu avem organizatori, iar noi cei de pe aicea de pe 4tuning suntem 99.99% spectatori si participanti, si deoarece LR a anuntat ca in 2005 nu v-a mai organiza curse, ar cam trebuii \"sa facem rost\" de un organizator ca altfel ramanem fara obiectul muncii pe 2005

pe alt topic se anunta ca un club sau altul s-ar putea sa organizeze cate un eveniment 2, faza e ca dupa mine noi avem nevoie de un campionat ceva, iar evenimentele organizate de un club sau altul sa fie ca un bonus
Eu am dat un exemlu grosier poate nu cel mai potrivit, insa vad ca voi va pierdeti in amanunte.
Nu exista nici unde in lume o ingradire a organizatorului de a participa asa ca nu vad de ce s-ar dori sa fim mai catolici decat papa.
De obicei federatile nu organizeza, ele supervizeaza si arbitreaza daca considera necesar.
SEBASTIAN is offline  
Old 20-12-04, 20:48   #70
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ferocus\"
da, dar sportivii nu au participat la organizare

cred ca e vorba de despartirea in :
-management
-sportivi
-spectatori
Ai cunostinte limitate.
Verifica un simplu exemplu cel al ATLANTA HOUSE din Brasov care organizeaza local avand si echipa de curse participanta.
Dar daca tot aveti idei asa de bune de ce nu organizati voi?
SEBASTIAN is offline  
Old 20-12-04, 21:57   #71
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"ferocus\"
da, dar sportivii nu au participat la organizare

cred ca e vorba de despartirea in :
-management
-sportivi
-spectatori
Ai cunostinte limitate.
Verifica un simplu exemplu cel al ATLANTA HOUSE din Brasov care organizeaza local avand si echipa de curse participanta.
Dar daca tot aveti idei asa de bune de ce nu organizati voi?
Iar ai inteles ce ai vrut... Ei nu au zis ca cei care sunt in clubul care organizeaza sa nu participe... au zis ca soferi masinilor nu ar trebui sa participe la organizare (apropo de exemplul tau... nu cred ca soferii din echipa de curse a celor de la Atlanta House se ocupa si de problemele tehnice are competitiei)
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline  
Old 20-12-04, 22:12   #72
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"ferocus\"
da, dar sportivii nu au participat la organizare

cred ca e vorba de despartirea in :
-management
-sportivi
-spectatori
Ai cunostinte limitate.
Verifica un simplu exemplu cel al ATLANTA HOUSE din Brasov care organizeaza local avand si echipa de curse participanta.
Dar daca tot aveti idei asa de bune de ce nu organizati voi?
Iar ai inteles ce ai vrut... Ei nu au zis ca cei care sunt in clubul care organizeaza sa nu participe... au zis ca soferi masinilor nu ar trebui sa participe la organizare (apropo de exemplul tau... nu cred ca soferii din echipa de curse a celor de la Atlanta House se ocupa si de problemele tehnice are competitiei)
Lafel de ... esti.
Ex TITI AUR la CJ e organiz si particip, anul asta organiz si participa la Raliul Moldovei.
Da-mi o prevedere legala care se incalca daca nu taci.
Aberezi.
SEBASTIAN is offline  
Old 20-12-04, 22:15   #73
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"ferocus\"
da, dar sportivii nu au participat la organizare

cred ca e vorba de despartirea in :
-management
-sportivi
-spectatori
Ai cunostinte limitate.
Verifica un simplu exemplu cel al ATLANTA HOUSE din Brasov care organizeaza local avand si echipa de curse participanta.
Dar daca tot aveti idei asa de bune de ce nu organizati voi?
Iar ai inteles ce ai vrut... Ei nu au zis ca cei care sunt in clubul care organizeaza sa nu participe... au zis ca soferi masinilor nu ar trebui sa participe la organizare (apropo de exemplul tau... nu cred ca soferii din echipa de curse a celor de la Atlanta House se ocupa si de problemele tehnice are competitiei)
Nu stiu cine te crezi si de ce iti permiti sa ma acuzi.O faci mai directr sau mai voalat.
Faci tu pentru curse mai mult decat am facut eu?
SEBASTIAN is offline  
Old 20-12-04, 22:17   #74
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"B|shOp-VR6\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"ferocus\"
da, dar sportivii nu au participat la organizare

cred ca e vorba de despartirea in :
-management
-sportivi
-spectatori
Ai cunostinte limitate.
Verifica un simplu exemplu cel al ATLANTA HOUSE din Brasov care organizeaza local avand si echipa de curse participanta.
Dar daca tot aveti idei asa de bune de ce nu organizati voi?
Iar ai inteles ce ai vrut... Ei nu au zis ca cei care sunt in clubul care organizeaza sa nu participe... au zis ca soferi masinilor nu ar trebui sa participe la organizare (apropo de exemplul tau... nu cred ca soferii din echipa de curse a celor de la Atlanta House se ocupa si de problemele tehnice are competitiei)
http://www.onlinesport.ro/Html/motor/Raliu/134.shtm
SEBASTIAN is offline  
Old 20-12-04, 22:18   #75
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

probabil ca este simplu...
ca organizator, daca participi, trebuie sa te supui aceluiasi regulament ca si ceilalti, si nici sa nu diminuezi capacitatea organizatorica prin participare...

deci, probabil legal, cat si moral, se poate, daca te tin curelele
Gratzian is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -