Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-11-04, 10:57   #46
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

DAca nu ne respectam reciproc-macar astia care ne stim si avem o pasiune comuna atunci nnu am cuvinte...
maryo is offline  
Old 28-11-04, 16:20   #47
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mpa\"
Daca cumva ma insel eu ceea ce e foarte posibil zi-mi si mie dc a platit tot MR-ul cu neparticiparea din cauza unora si nu a tuturor!!! Tare vreau sa vad aceea sanctiune!!!
Bine Punctat ...
Si raspunsul .... il asteptam.
X-Ray-Eyes is offline  
Old 28-11-04, 17:48   #48
B-18-C Y F

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 54
Default

Cativa membrii ai MR si sustinatori....m-au rugat sa am rabdare \"cateva\" zile pentru solutionarea cazului ! Accidentul s-a intamplat miercuri !!! Domnilor....este duminica......cate zile va trebuie sa luati legatura cu un coleg de-al vostru, sa puneti lucrurile la punct, si apoi....sa ne comunicati si noua ????????????? Cate zile oameci buni ??? Cate ???
Respect....
B-18-C Y F is offline  
Old 28-11-04, 17:53   #49
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

AM SI EU O PARERE PROPRIE SI PERSONALA CARE DE FAPT E UN CITAT:


[B]A HOUSE DIVIDED AGAINST ITSELF CANnOT STAND[B]
mpa is offline  
Old 28-11-04, 18:01   #50
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

cannot , nu canot , anyway ,



parerea mea e ca ala e un bagator de seama , pe care l-ati ignorat , si cum s-a gandit sa se faca observat? asa... eh la cat de destept a fost , s-a intamplat , ce s-a intamplat ...

chiar sunt curios ce-o sa pateasca...
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 28-11-04, 20:15   #51
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

-In acesta seara m-am intalnit din gresala cu o Vectra culoarea Gri cu adanci urme de chit si cu numarul GR-01-UBK.
-Este foarte uimit de cele intamplate si spune ca voi l-ati urmarit pe el : ))))))))) cat despre mr spune ca************* cenzurez eu ca sa nu mai faca altii asta.
-Deci? Masini aveti multe...nu? Cum la un incident in care se stie apartenenta masinii oamenii dezlipesc repede insemnele, astazi inca vizibile pe luneta (urma ovala a stikeru-lui).
-Asta inseamna ca cineva ia spus repede ce trebuie facut.......cum sa ne facem noi de ***???? Nu suntem destul???????
-Demersurile legale au fost facute si individul va da cu subsemnatul.Si speram si o amenda de cel putin 10 mil.. cred ca ar fi rezonabila.
-Politia nu cumva se autosesizeaza si ei ??????
-ALOOOOOOOOOOO POLITIA???? nu auziti acum nimic???????sau stati numai la topicul CURSE ILEGALE?
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline  
Old 28-11-04, 20:37   #52
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Nu mah ne asteapta pe kisselef ca au vazut si ei videoclipul lui NICK
mpa is offline  
Old 28-11-04, 21:42   #53
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING


Legal Racing sugereaza rezolvarea acestei situatii pe cale legala si indiferent de ce se spune si minte exista mai multi martori ce pot lamuri aceste aspecte la politie>procuratura >instanta.
Astfel de manifestari sunt de ne acceptat jignind nu numai Mr ci si pe toti pasionatii competitilor auto.In lumea noastra mica sa se intample asa ceva este de neconceput si pana in acest moment nu am vazut scuze ci doar justificari.
Refritor la MR, pentru ca tergiverseaza in a avea o pozitie ferma fata de acest eveniment, consider ca este imatur, iresponsabil nereusind sa gestioneze o situatie de criza.

__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 28-11-04, 22:34   #54
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Eu zic sa-i spargeti m***nu la fraier ca degeaba da el 10 milioane....o simte doar la buzunar...dar o simte mai bine cand sta o luna in spital !

Luati frumos una bucata bata basseball ...una bucata masina ....una bucata coloana vertebrala fracutrata si ala e






P.S. : imi pare rau pentru ce s-a intamplat...si sincer sunt de parerea ca ar trebui prins si batut acel \"racer\" pana uita ca are permis ! ...iar pentru domnul tng : daca prietena ta sa zicem patea asa ceva...stateai si te gandeai : nu ma iau domne de el ca e da la Midnight Racers...iti dai seama ...cre`k odata cu stickeru de la MR si-a mai pus inca o pereche de c**ie !...hai sa fim seriosi !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline  
Old 28-11-04, 22:39   #55
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default pareri ...

Am urmarit topicul si discutia de la inceput ! Ca de fapt toata lumea condamn si consider gestul incalificabil ! Dar ... nu va mai omorati atat cu bataile,cu pumnii si cu batele ca tare mult as vrea sa va fi vazut pe unul dintre voi pusi in fata faptului implinit ! Pe forum vad ca toata lumea are si muschi si de toate ... ce te faci cand o patesti?Tare curios as fi cati ar fi sarit sa o apere pe Stella cu pumnii si batele in seara aia ....
NSL_Doru is offline  
Old 29-11-04, 00:41   #56
B-18-C Y F

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 54
Default

De postat, posteaza multe lume aici, dar nimic concret !! Rezolvarea acestui caz pe cale legala este doar o chestiune de timp ! Dar ma intreb....:

1) Posesorul Hyundaiului cand isi va vopsi bara ?
2) Cele 2 cauciucuri cand vor fii inlucuite ??
3) Bara din spate a Matizului cand va fii vopsita ???
si....
4) CAT TIMP DE-ACUM INCOLO VA TREBUI SA NE FERIM DE ASTFEL DE OAMENI ?????????
Oare are cineva \"puterea\" sa raspunda la toate astea ??
Respect....
B-18-C Y F is offline  
Old 29-11-04, 00:47   #57
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Daca acest caz va fi solutionat pe cale judecatoreasca si va fi dovedita vinovatia respectivului, sa fii sigur ca reparatiile vor fi suportate de domnu' \"sofer\" si astfel primesti raspuns pentru intrebarile 1, 2 si 3.

Din pacate, la a 4 a intrebare pot sa-ti dau un raspuns cam... urat: de astfel de indivizi ne vom feri mereu, pentru ca cel in cauza, nu este singurul inconstient care are permis de conducere.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 29-11-04, 14:01   #58
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Mah daca eu inteleg ca ati fost starniti de \"animale\" nu inteleg de ce atata timp cat reprezenati niste cluburi de oameni civilizati trebuie sa recurgeti la acest limbaj!!! Incet, incet sa nu ajungeti tot acolo!!! Ori solutionati problema prin orice forma, ori renuntati sa va mai exprimati pe limba lor fiindca nu cred ca o sa citeasca sau o sai intereseze!!!

Cluburile trebuie sa respecte un anumit limbaj si o conduita!!!
Daca una a fost incalcata hai sa nu o incalcam si pe cealalta!!!
mpa is offline  
Old 29-11-04, 14:39   #59
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"X-Ray-Eyes\"
Quote:
Originally Posted by \"mpa\"
Daca cumva ma insel eu ceea ce e foarte posibil zi-mi si mie dc a platit tot MR-ul cu neparticiparea din cauza unora si nu a tuturor!!! Tare vreau sa vad aceea sanctiune!!!
Bine Punctat ...
Si raspunsul .... il asteptam.
Inca il asteptam ...
X-Ray-Eyes is offline  
Old 29-11-04, 14:44   #60
Ema

Stage 5
 
Ema's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 373
Default

Se pare ca ne irosim energia degeaba si ne tocim degetele pe tastatura!
Alooooo!!! MR ce faceti? Mai asteptam mult raspunsul vostru? Ce e asa greu sa aplici o sanctiune? De ce dureaza atat? Sau va ganditi ca poate membrul vostru are scapare si noi vom uita? Stati linistiti ca nu se va intampla asta!
Politia oricum va lua masuri. Voi cand?
Ema is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -