Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-11-04, 20:37   #31
Stella

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 37
Default

Bun inteleg ca a fost gasit acel individ, dar .............!! Cand voi putea fi si eu anuntata in legatura cu el? Vreau sa aflu si eu detalii in legatura cu acest individ ! Aceasta problema nu tine numai de MR pentru ca in Romania exista si legi si atunci cand faci asa ceva, pui viata cuiva in pericol. Eu am fost pusa in pericol de catre acest adevarat 'Sofer' si am sa ma asigur ca va platii cu varf si indesat !!!
Stella is offline  
Old 27-11-04, 01:42   #32
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"NSL_Florica\"
Cine sa ia masuri Gabi? Lucian?????? ma faci sa rad....el le tine palma si oamenii il f*** in gura pe strada. Spunei lui cuvintele astea .....crede? I-si face dusmani din noi aiurea si lumea-i spala familia cu toti detergentii. Iarasi rad : )))) Lucian cand deschizi ochii?? Este a 4a oara cand te intreb?
Referitor la lumea care imi spala familia. Hmmm ... cu lumea asta ai tu contact ? Si daca da ... sper ca le-ai rupt gura cand ai auzit asta. Nu de alta dar eu cand vine vorba de tine in cercul meu ii rog sa aibe respect. Si inca ceva. Daca era vorba de mine , ok . Dar familia ... Oamenii care fac asta sunt de cea mai joasa speta si sunt idignati de ceva ... Sincer ar trebui sa ma lase indiferent dar nu prea pot cand vine vorba de familie. Dar asta e. Padure fara uscaturi nu exista . Iar oamenii de care spui tu sunt uscaturi. Sper sa te rupi de ei pt ca asa cum te stiu eu tu nu ai ce cauta acolo. Ochii i-am deschis de mult. Si am vazut multe. Daca tot imi vrei binele tare as fi curios care a fost reactia ta cand ai auzit pe cineva spunand ceva de familia mea ....
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline  
Old 27-11-04, 12:29   #33
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

Gura lumii vorbeste. Nu am sa pot nici eu , nici tu nici altcineva sa o inchida. Chestia cu spalatul familiei i-mi pare rau ca nu am pus-o in ghilimele . Era o \"metafora\" , urata dealtfel dar am incercat sa-i dau o forma mai frumoasa in felul asta. Ti-am mai spus .....nu am nimic cu tine dar dupa cum vezi lumea face lucruri care eu sunt impotriva lor...nu le poti opri ura.....i-mi pare rau pentru acel mesaj nu-mi apartine si sunt impotriva lucrurilor de genul asta. Cat despre soferul cascador stim cine este si va da raspunsuri autoritatilor nu mie!!!!
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline  
Old 27-11-04, 15:10   #34
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

ce taran .... ce dreaq?! nu prea am cuvinte,dar nici nu mir de c sa intamplat... ce sa faci dk toti complexatii si toti taranii au permis?! ...

dk as fi fost in locul soferilor \"afectati\" , bata frate...doar ea ii poate cuminti...

bleah.... asteptam sa vdm ce masuri sau luat....
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline  
Old 27-11-04, 15:18   #35
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default

Bataia nu e un mod de a aplana situatia mey SpeedeR.Mai ales ca tipu` respectiv facea/face parte din MR.

Suntem oameni,ce draq...
tng is offline  
Old 27-11-04, 15:19   #36
Eryka

Stage 5
 
Eryka's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 523
Default

mdea... suntem oameni... Aia sunt ANIMALE!!!!
Eryka is offline  
Old 27-11-04, 15:22   #37
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"tng\"
Bataia nu e un mod de a aplana situatia mey SpeedeR.Mai ales ca tipu` respectiv facea/face parte din MR.

Suntem oameni,ce draq...
Draga tng, scuza-ma ca insult un membru MR, dar daca eram eu cel avariat, ii frangeam capu' cum se frange la porumbei, indiferent din ce club facea parte.

PS: pune-te in locul uneia dintre victime. Cum ai fi \"aplanat situatia\"?
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline  
Old 27-11-04, 15:26   #38
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

da \"draga\" tng... dk ai fi in locul unuia dintre cei afectati de ce a facut marlanul ala... nu cred k ar mai conta din ce club e, cine e sau alte detalii...

da Eryka...noi suntem oameni, aia animale... si kum faci animalu sa inteleaga cva?! nu cu vorba buna...

Gabi: agresiv esti mey ce ai cu porumbeii?!
SpeedeR is offline  
Old 27-11-04, 15:27   #39
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SpeedeR\"
Gabi: agresiv esti mey ce ai cu porumbeii?!
E singura pasare la care stiu ca se rupe gatu', nu se taie
Gabi is offline  
Old 27-11-04, 15:30   #40
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default

nush cum se face la porumbei.. dar fie

Mah acu depinde,daca tipu` vinovat era tare in gura si incepea sa faca pe nevinovatu` sau chestii dastea...il \"ardeam\".. iti dai seama.

Dar incercam totusi sa nu recurg la violentza ca nu se stia ce se intampla apoi.Daca tipu` avea \"spate\" si ajungeam sa regret ca m-am incurcat cu el.Nu intodeauna violentza e cea mai buna cale..
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline  
Old 27-11-04, 15:33   #41
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Ma faci sa rad... \"Daca era tare in gura\"... Daca-ti baga masina-n spital, trebuia sa mai fie si tare-n gura, nu ?

Get real !
Gabi is offline  
Old 27-11-04, 15:37   #42
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default

Gata sa nu mai vb despre -ce ai fi facut tu daca ai fi fost in locul victimei-

Din pct tau de vedere era mai bine sa inceapa acolo o bataie k-lumea ca sa se stie o trb,nu?
tng is offline  
Old 27-11-04, 15:39   #43
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

DA! Eu asta as fi facut. Astfel de oameni nu trebuie sa circule cu masinile pe drumuri publice.
Gabi is offline  
Old 28-11-04, 11:45   #44
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

Mai oameni... acea fapta s-a petrecut in circulatie deschisa, pe drum public, asa ca cei care trebuie sa ia masuri sunt politia si eventual judecatoria - legal.
Gabi : cu bataia nu sunt de acord, caci de la o injuratura sau de la ce o fi plecat ar fi putut sa degenereze foarte urat. Daca nici unul dintre cei implicati nu ar fi facut parte din nici un club, nu ar fi schimbat cu nimic gravitatea faptelor.
In circulatie toata lumea este participant la trafic in primul rand si apoi membru MR, NSL, ICE etc. De aceea nu vad cum am putea sa solutionam noi, pe forum acest caz.
Ca o paranteza, intrebati-va mamele, prietenele, surorile sau fete pe care le cunoasteti, de cate ori au fost agresate in trafic (macar verbal, cu expresii de genul \"fa, vezi ca asta calca, nu f***\") si vedeti daca este un fenomen intalnit frecvent sau nu.
Ca sa nu fiu inteles gresit, nu aprob astfel de fapte si nu le incurajez, din contra, le dezaprob, dar nu este de competenta noastra (pe forum) rezolvarea acestei situatii.
Situatia a fost expusa, asa ca va rog sa asteptati un raspuns din partea Midnight Racers - ca sanctiune interna a clubului, oricare ar fi ea. Apoi comentati acea decizie daca doriti.
Bubu_021 is offline  
Old 28-11-04, 11:54   #45
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Eu zic ca daca esti membru al unui club si ai pretentii de sofer nu de conducator auto trebuie sa respecti un anumit cod, sa te respecti pe tine, si sai respecti pe ceilalti. Nu poti sa conduci o masina beat, si in momentul in care ai intrat intr-un club reprezinti imaginea clubului. Daca el a facut ceva MR a facut ceva. Asta e impresia generala. Daca cumva ma insel eu ceea ce e foarte posibil zi-mi si mie dc a platit tot MR-ul cu neparticiparea din cauza unora si nu a tuturor!!! Tare vreau sa vad aceea sanctiune!!!

PAREREA OFICIALA A PCR : PENGUIN CLUB RACERS!!!
__________________________________________________ _________

CRED CA PEDEAPSA SE CHIAMA:

1.EXCLUDEREA DIN MR, PLATA STRICACIUNILOR
2.NEACEPTAREA PE O PERIOADA DE 1 AN IN NICI UN ALT CLUB

PAREREA PROPRIE SI PERSONAL A LUI MPA!!!
mpa is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -