Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS CLUJ la Iulius Mall - 17-18 MAI 2008

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-08, 23:21   #76
ar-04-lyo

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Cu parere de rau spun ca am ramas dezamagit de organizare..... pe langa teapa cu biletu .. care sa dublat peste noapte, cursa in loc sa inceapa la ora 23:00 a inceput la 0:00.
Si mi sa parut o prostie tragerea la sorti a grupelor care concureaza primele... trebuia sa se ia in ordine a1.a2.... pt a lasa la urma ce e mai frumos.
Oricum am stat pana la ora 5:00 sa vad dacia din arad si a meritat asteptarea. Bravo Cristi
ar-04-lyo is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 23:24   #77
John_Doe_cj

Stage 2
 
John_Doe_cj's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 57
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Golfu care a batut subaru era la a5 . Oricum golfu avea mult mai multi cai decat subaru. Oricum asta e a pierdut subaru .........pacat ........vedem alta data ..... poate la Satu Mare ...poate in alta parte .....
John_Doe_cj is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 23:39   #78
corrado_adi

Stage 5
 
corrado_adi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 326
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Quote:
Originally Posted by John_Doe_cj View Post
Golfu care a batut subaru era la a5 . Oricum golfu avea mult mai multi cai decat subaru. Oricum asta e a pierdut subaru .........pacat ........vedem alta data ..... poate la Satu Mare ...poate in alta parte .....
asa este,erau la A5 nu stiu unde mam gandit
corrado_adi is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 23:41   #79
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

personal pe mine nu m-a deranjat ceva la organizare,doar ca au fost multi timpi morti
in drum spre bucuresti am detectat defectiunea...turbina montata acum 2 saptamani era pe moarte pana am ingropat-o pe a1
ne vedem la oradea
CZR is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 23:48   #80
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Quote:
Originally Posted by John_Doe_cj View Post
Golfu care a batut subaru era la a5 . Oricum golfu avea mult mai multi cai decat subaru. Oricum asta e a pierdut subaru .........pacat ........vedem alta data ..... poate la Satu Mare ...poate in alta parte .....
la subaru era ceva problema la ambreaj si turbo
la baia mare o batut golfu
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 23:54   #81
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Parerea mea e ca s-au miscat incet cei din organizare. Primii au fost prin tragere la sorti A3. Dupa aia A7 pe motiv ca se plictisesc spectatorii. Bineinteles ca dupa A7, mai mult decat jumate din popor a plecat acasa. Bine ca nu au mai cantat trupa aia autohtona ca se trezeau organizatorii fara jumate din grupa A4 care erau la un pas de plecare.
Au "furat" bani de pe oameni. Recunosc ca am avut ce vedea dar mi se pare o mare porcarie sa maresti pretul in ultimul moment si in undeva in jurul orei 11 sa ramai fara bilete si sa lasi oameni inauntru gratis. Plus cei care s-au uitat din spatele gardului.
Felicitari concurentilor!!! Spectacol maxim oferit de fiecare in parte. Felicitari tuturor celor care au indurat frig pana la 5 dimineata.
__________________
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 00:30   #82
DJ_Primaru

Stage 4
 
DJ_Primaru's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 170
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

350-380m zici Calin_UKU...hmm...inseamna k am auzit eu rau de 402m...orikum distana de franare era cam scurta din cate am vazut...ma rog pentru cei care aveau masini puternice...cat despre concurenti,toate felicitarile mele,show f frumos au facut aici in cj...respect pt BH 04 ARO si baiatu ku renault 5 de la grupa 3...de TM parca numai retin...si pentru ceilalti castigatori!kum zicea si Calin_UKU KO Racing trebuie sa faca ceva ku organizarea asta...sa nu avem surprize ca in 9 aprilie 2005 cand cursele au fost pe aeroport si s-a anulat cursa din cauza proastei organizari si a multimii(nu erau destui jandarmi).tot KO Racing a fost si atunci organizator...orikum sa sper la mai bine
__________________
Nu ma poti vedea,decat in fata ta!!!
DJ_Primaru is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 00:39   #83
DOMY_m3

Stage 5
 
DOMY_m3's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 678
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Quote:
Originally Posted by Calin_UKU View Post
Distanta a fost de 350-380 m ceva de genu. Felictari BH-04ARO pt cursa.
Iar despre organizare nici nu are rost sa vb pt ca a fost total dezamagitor, incepand de la costul biletului la intrare. KO Racing ar fi bine sa luati niste masuri pt a remediat pe viitor cele intamplate.
distanta a fost exact 220-230 metri.si distanta de franare 140 metri.stiu ca impreuna am facut cu organizatorii.prima data a fost 300 si vreo 70 franare.dar am zis ca asa nu participam si dupa aia a fost modificat pista.
DOMY_m3 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 00:52   #84
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Quote:
Originally Posted by DOMY_m3 View Post
distanta a fost exact 220-230 metri.si distanta de franare 140 metri.stiu ca impreuna am facut cu organizatorii.prima data a fost 300 si vreo 70 franare.dar am zis ca asa nu participam si dupa aia a fost modificat pista.
Voi sunteti nebuni? Cum 230 de m? Astea sunt curse demonstrative ...nimic altceva
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 00:54   #85
STIprdr
Dream Squad Member

Stage 4
 
STIprdr's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 253
Member of:
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

pei demonstrative au fost... plecatul trebuia sa il faci numai pe rosu...
STIprdr is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 01:27   #86
bandeanradu

Stage 5
 
bandeanradu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 826
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

da respect pt baiatu` cu bmw`u BH-04ARO ... am auzit ca avea vreo 500 cp ala ? asa e ?
la fel si pt cel cu renault 5 ... vreo 150 cp are masinuta aia la fel si pt cel cu dacia care s-a tinut bine parerea mea
imi pare rau pt incidentu` baiatului cu subaru .. asta e .. super tare masina aia .. ce poate un subuaru
cu organizarea cam slabut cum ziceti si voi .. au zis 5 minute ..s-au facut 45 si treaba cu biletele + scumpirea lor mi se pare foarte nasoala
bandeanradu is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 08:26   #87
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

traim in romania si asta ne ocupa tot timpul!
o zi buna dragii mei.
multumim xxx pentru organizare....etc etc
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 10:05   #88
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

Nu inteleg de ce s-au tot sters posturile de aici de catre moderatori.
Eu am spus ca e vorba de distanta f mica si ca nu este ok, lafel cativa din zona au spus ca e mare probema locatia.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 10:22   #89
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

liniutzele au fost super ... pacat ca au fost organizate de ko racing.. e a nush cata oara cand fac o organizare proasta. Adica desi anunti ca e 10 lei un bilet... cand ajungi la fatza locului te trezesti ca e dublu ? si dupa ce vand nush cate bilete... fac intrarea LIBERA ? pai eu am platit bilet ca sa pot sa vad... dar cei de dupa gard au vazut mai bine decat mine ... iar eu nu am mai incaput sa vad nimik de dei care au intrat pe gratis ... SI aduc sa pazeasca circuitul pe cei de la Scutul Negru ? pai aia is atata de tzarani ca le curge pamant din buletin. Aia nu au habar ce e ala respect. Vin la mine si ma imping... ca sa merg juma de metru in spate? si daca il intreb dece ma atinge ... imi zice ca ma si plesneste ? Pai cum vine asta ?!?!?! Eu nu mai merg veci la spectacole organizate de ko racing ! E o bataie de batjocura !!!
__________________
_________________________
KoKozula was here ...
KoKozula is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 14:04   #90
oq

Stage 5
 
oq's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 490
Member of:
[FORD]
Default Re: Cursa de Accelerare 400 m - Nocturna KO Racing

din pacate cei de la ko racing si-au cam dat cu tigaia in cap pt treaba cu pretul...asa ceva nu se face oamenilor timpul de asteptare sa zicem ca se accepta decat sa se intample ceva naspa dupa aia,mai bine mai stai o ora si astepti in plus....faza cu grupele tari la inceput cam aiurea.... cei de la SCUTECU NEGRU ) AU FOST FIX TRANTA cand era multa lume si ajungea pe mijlocul pistei imediat mai mormaiau ei ca mah un pic mai incolo si la ditamai bolizii iar spre dimineatza cand lumea s-a carat si am mai ramas chiar astia ce voiam sa vedem totul un doi veneau de facem un pas dincolo de gard ca mah 10 centimetri mai in spate ..... iar celor de la 4 tuning am sa le reproshez un singur lucru.... rezolvatzi tzigania de la intrare cu bratzarile si biletele sincer... facetzi bratzari pt toata lumea ....ca daca vrei sa mergi pana la masina sa mai potzi intra nu sa "mai platesti odata biletul"..chestia asta nu se face.....cam atat cu reproshurile in rest felicitari pt organizare si celor ce au participat pt ca ne-au oferit ceva frumos de vazut.... pacat de subarul de 650 cp daca bine am intzeles, ca le rupea fashu' la totzi
ps: sebastian unde as putea sa vad o prezentare a acelui subaru? (albastru cu capota fin fibra de carbon)
__________________
WATCH OUT ...THERE IS A NEW DRIVER IN TOWN >
my car----> https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/55507-ford-focus-mk1-1-8-tddi-tournier-01-a.html
oq is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -